Jump to content

Ati, Nvidia Yı Solladı

CouldWasMySouL

Recommended Posts

Bende Nvidia 8600 Gt vardı sonradan bir tane ilk çıktığında Powercolor Hd 4870 aldım, Aldıktan sonra almaz olaydım dedim, kart çok ısınıyordu oyuna başladıktan 5 dakika sonra Vpu hatası veriyordu (işlemci çok ısınınca otomatik kendini devre dışı bırakıyor) neyse 1 ay sonra kart arızalandı sanırım remler biri yada birkaçı ölmüş, Kart garantiye gitti bir ay sonra yenisi geldi, yine Vpu hataları falan kart için özel soğutucu aldım, işlemciyi soğutmayı başardı ama bu seferde (ismini şimdi hatırlamadım) dört tane yan yana siyah zımbırtı var, onlar çok ısındığı için yine hata vermeye başladı bende sinirlendim eski soğutucusunu takıp o siyah zımdırtıların üstünede ramsink taktım vidaları sıkkarken biri çatlamış:D ve kartı takıp power tuşuna basınca gümmm :lol: kart öldü garantiye yolladım ama garanti dışı kaldığı için kartı geri yolladılar, Şimdi yine 8600 gt kullanıyorum bu arada Hd 4870 için aldığım soğutucuyu 8600'e taktım flash'ını modlayıp saat hızlarını Cpu 540'tan 675'e mem hızınıda 700'den 800'e çektim standart olarak sorunsuz kullanıyorum..

İşin özü belki arızalı seri bana denk geldi belkide ilk çıkan seriden oldukları için ısınma probleminden ozaman Ati'den soğudum. Nvidia'nın tek eksikliği en son kartlarında bile hala DDR3'te ısrarcı olması..

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

ben de ati kullanıyom isim olarak ati yi severim ancak benim kart biraz düşük HD2400 pro 256+1278MB 400mhz 64 bit ben pc yi aldığm sıralar 90 lira civarındaydı normal 256 lılardan kat kat daha iyi şimdilik bana yetiyor demekle yatiniyorm ancak en güzelinden yeni bir kart daha alıcam tabi ki o da ATİ

SAPPHIRE-ATI-HD2400PRO64Bit256MB-DDR2-AVIVO-8X.jpg

ben gariban işi :lol: Nvidia 9400Gt Kullanıyom benimkide çatır çatır kasma nedir qörmedim daha. Fark etmez istedım oyunu oynasında atiymiş nvidiaymıs bakmam markaya işlev önemlidir:D

Markaya bakmam dionda bi orjinalle bi çin malını sen aynı keseye koyamassın o yönden bakarsan..

ee ama ikside aynı işi yapıor.. Uzun ömürlülük farkı var.. kalite farkı var daha sayamadığım bir çok fark vardır emin ol

arkadaslar ekran kartı alırken herkesın yaptıgı hata aynı

ramın mb bakarak anlmayın

ekran kartın ıslemcı hızı

ramının hızıne ve ram ne ddr2 ddr3 ddr4 ddr5

bide kac bit ona bakın

benım notebook 8700m gt var 256mb 625mhz islemci hızı ve 1400mhz ram hızı ddr3

ama masaustu 512mb ve 1gb cok ekran kartına tur bındırıyor

performansta

serıye bakarak ve mb bakarak almayın artık

aynen katılıyorum arkadşlar soruyor ekran kartın nasıl çok iyi diyordun 512 mb diyince şaşıp kalıyorlar. Ama 256 bit ddr4 fln. olunca ii oluyor :D

ben gariban işi :D Nvidia 9400Gt Kullanıyom benimkide çatır çatır kasma nedir qörmedim daha. Fark etmez istedım oyunu oynasında atiymiş nvidiaymıs bakmam markaya işlev önemlidir:D

Doğru söylüyorsun aslında bu tartışmaların hepsi boşa:D

Flood yaptığım için özür dilerim. Yetkililer İlk mesajımı silerlerse daha iyi olur

ben güvenlik ve pc tamiri yapıyom ati bana gore nvidia ekran kartına gerçekten fark atıyor güvenlik sistemlerinde hiç bir nvidia ekran kartı istediğim görüntü yü vermiyor ATİ 10 üzerinden 10 bence

:D

hangi oyunları oynuyorsun bu kartla kasma durumu nedir

seni de soruya boğduk kusura bakma

Haci kasma durumu duruma göre değişir :D

Cümleye bak :p

Neyse konuya döneyim.

bu kart ile 2008+ oyunlari medium detayda oynanabilirlik şeklinde oynayabiliyorum.

örnek vericek olursak Call of duty 4 prototype vb gibi.

crysisi kurdum karli bölümde makine yıkıldı oyunu bitirtmedi.Biraz daha kıssaydim detaylari oynardi ancak ben low detay oyun oynamayi sevmiyorum.

zevki kalmiyor.

Sanırım bu karttan almayi düşünüyorsun alma :jump:

Sapphire Hd 4830 bak.

Sıfır 170 civarindadir.

hiç düşük bir kart almayi düşünme.oyun oynucaksan. :D

Haci kasma durumu duruma göre değişir :o

Cümleye bak :rofl:

Neyse konuya döneyim.

bu kart ile 2008+ oyunlari medium detayda oynanabilirlik şeklinde oynayabiliyorum.

örnek vericek olursak Call of duty 4 prototype vb gibi.

crysisi kurdum karli bölümde makine yıkıldı oyunu bitirtmedi.Biraz daha kıssaydim detaylari oynardi ancak ben low detay oyun oynamayi sevmiyorum.

zevki kalmiyor.

Sanırım bu karttan almayi düşünüyorsun alma :)

Sapphire Hd 4830 bak.

Sıfır 170 civarindadir.

hiç düşük bir kart almayi düşünme.oyun oynucaksan. :download1:

imkanım olsa almayacagım benim kisi laptop ve sadece 2 secenek var ati x1400 ve nvidia go 7300

sence hangisini alayım

bakın arkadaşlar şunu kavrayamiyorsunuz.

Ati mi alayim nvidia mi hangi daha performansli gibi sorular beni deli ediyor.

böyle bir soru olmaz!

Bu soru şöyle olur.

Ati şu modeli mi yoksa nvidia şu modelimi daha performansli şeklinde sorulur.

Atinin kartlari gerçekden güzel.Düşük fiyatlar performansli ürünler.

F/p ürünleri genelde atiden çıkıyor.

4830 gibi mesela.

nvidia da seçilebilir.

Bu tamemen görecelidir.

Ben kendi tercihim olarak ati tercih ediyorum.

İşlemcide de programlama sebebiyle intel tercih sebebim.

ati ile nvidia amd ile intel 2 firmada kaliteli ürünleri var.

yok amd şöyle yok ati şöyle yok ati böyle yok nvidia kazıkcı demek hem mantık dışı hemde gereksiz bilgi daarcığı yaratir .:download1:

Karşılaştırmalar 2 model arasi yapilir.

2 firma arasi değil.

Herkese kolay gelsin. :o

Gerçek cevap budur işte. Neyi ne amaçla Kullanacaksın. Neyi Neyle Kıyaslicaksın harika Bir açılım Yapmıssın arkadaşım!!. Tebrik ediyorum..

ßende birşeyelr eklemek istiyorum. Video Capture analog+dijital farklı kayıtlar aynıu anda olduqu için İNTEL. grafik kartı olarakda fazla oyuna yüklenmiyorum. önemli olan yaptıqım işte işimi görsün Nvidia 9400gt kullanıyorum. Kullanım amacı önemlidir. bu arkadasımız süper açıklamısş...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...