Jump to content

Ati, Nvidia Yı Solladı

CouldWasMySouL

Recommended Posts

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply
Ati'nin Nvidiayı Geçtiği Bir Test yada Belge Göster Bakalım. Öyle Atıp Tutmakla Olmuyor. Ati Daha Gtx295'e Yaklaşan Kart Yapamadı. Ati Etrafına Baksında Nvidia'dan Birşeyler Öğrensin.

Bakış açın çok farklı. Ati-Nvidia karşılaştırması yaparken en iyi kartı kim yaptı ona bakman hata olur. Çünkü daha bikaç ay önce hd4870x2 zirvedeydi. Şimdi GTX295 zirvede. Bikaç ay içinde Ati bu kartı alt edecek bir kart yapacaktır. Bu böyle kısır bi döngü olarak devam eder.

Karşılaştırma yaparken aynı segmentteki kartların f/p ve rakip kartların performanslarına bakarsan ibrenin Ati de olduğunu görürsün

Tercih değil paraya bakıyo :D Ben bir türlü vazgeçemiyorum x1800xt den :D

x1800xt.jpg

o kart bendede vardı sonunda vazgeçtim =) şaka maka en az 2 yıllık kart tüm oyunları hala açıyor.

bu arada gtx295 kullanıyordum gtx295 i iade edip 2 tane 4890 alıp crossfirex yaptım

gtx295 in parasına hem 2 kart almış oldum üstüne birde 1tb hdd almış oldum üstelik kart performansım şuan cok daha fazla

Onu sevmiyorum bunu sevmiyorum gibi şeyler yazılmış.Bazı şeylerin sana göresi bana göresi yoktur.Ben bilgisayar OEM satış elemanıyım.Satış rakamları bizde de ati diyor önceden bu durum böyle değildi tabii ki.Eş dost bilgisayar topla bize dediğinde ati veriyoruz .Çünkü bizimde yaptığımız testlerden ati nvidaya göre fiyat performans açıdan çok daha ağır basıyor.Ama şunu unutmayınki nvidia da işin pazarlama bölümüne önem veren oyunlara sponsor olan bir firma.Her an herşeyin değişebileceği bir piyasa bu.Ati 3000 ve 4000 serisi ile artık liderliğini perçinlemiş durumda,bakalım bundan sonra neler olacak neler değişecek..

Bakış açın çok farklı. Ati-Nvidia karşılaştırması yaparken en iyi kartı kim yaptı ona bakman hata olur. Çünkü daha bikaç ay önce hd4870x2 zirvedeydi. Şimdi GTX295 zirvede. Bikaç ay içinde Ati bu kartı alt edecek bir kart yapacaktır. Bu böyle kısır bi döngü olarak devam eder.

Karşılaştırma yaparken aynı segmentteki kartların f/p ve rakip kartların performanslarına bakarsan ibrenin Ati de olduğunu görürsün

Ben Fiyat/Ferformanstan Bahsetmiyorum. Performanstan Bahsediyorum. Ati, Nvidia'ya X2 Kart İle Cevap Veriyor ama Sonrada Cevabını Tek Kart İle Alıyor. Gt300'lerdede Durum Pek Farklı Olmayacak.

Ben Fiyat/Ferformanstan Bahsetmiyorum. Performanstan Bahsediyorum. Ati, Nvidia'ya X2 Kart İle Cevap Veriyor ama Sonrada Cevabını Tek Kart İle Alıyor. Gt300'lerdede Durum Pek Farklı Olmayacak.

Cevabını tek kartlar alıyor dediğin yanlış sanırım bilgi eksiğin var. 4870x2 tek kartta çif gpu olan bi karttır. GTX 295 ise iki kartın araya soğutucu blok koyularak tost halinde yapılmış bi karttır.

Yani Ati tek kartta performans yakaladı. Nvidia ise 2 kart birleştirip GTX295 i yaptı.

Bırakın traktör motoru gibi kartları kardeşim :D Zotac 9800 GT Amp Edition!!! Kullanın keyfinize bakın ... Fazla takmayın böyle şeyleri kafanıza. Nvideanın da iyi olduğu yer var . Atinin de iyi olduğu yer var.9800 Gt nin Ati karşılığı Hd 4830 dur. Yani, kıyaslarsak, sonsuza kadar gider bu.Bu bir rekabet.İki firmada, bu rekabetde birbirinden iyi kartlar üretiyorlar. Yani göreceli bir kavramdır.Bekliyeceğiz. Göreceğiz.... Şuan ; Nvidea GTX 295 ile önde, lider . Nereden Ati ; Nvideayı solladı. Bu İntel ile Amd yi kıyaslamak gibi birşey tabiki İntelllll :D İntel Core İ7 ile önde. :D Bir o onu geçiyor bir de o onu. Hepimiz kardeşiz bu kavga ne diye :D

Dizüstü bilgisayarlardada.. ekran kartı değişmektedir.. yanlızca.. aynı seri olmasına dikkat etmek gerekmektedir.. mesela geforce 8700m gt 512 ise ekran kartınız aynı serinin 1 gb olan ekran kartını takabilirsiniz :D

donanımdan pek fazla anlamadığım için yazdığınız dikkatini çekti aynı seri derken 256,515,1gb olarakmı yoksa markamı ?mesela ben Geforce 8400 gs 512mb ekran kartı kullanıyorum bu adresdeki ekran kartını almak istesem kullanamıcakmıyım ?

http://www.hepsiburada.com/vtx3d-ati-hd4670-1gb-128bit-gddr3-directx-10.1-pci-e-x16-2.0-ekran-karti/productDetails.aspx?categoryid=204&productid=bd53382[/CODE]

donanımdan pek fazla anlamadığım için yazdığınız dikkatini çekti aynı seri derken 256,515,1gb olarakmı yoksa markamı ?mesela ben Geforce 8400 gs 512mb ekran kartı kullanıyorum bu adresdeki ekran kartını almak istesem kullanamıcakmıyım ?

http://www.hepsiburada.com/vtx3d-ati-hd4670-1gb-128bit-gddr3-directx-10.1-pci-e-x16-2.0-ekran-karti/productDetails.aspx?categoryid=204&productid=bd53382[/CODE]

Arkadaşın dediği dizüstü bilgisayar için. Seninki masaüstü itediğin kartı tak

laotop ekran kartı Go 7300 yada x1400

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar dell ins 6400 core duo laptopum var 3 sene önce oldım intell gma 945 ekran kartım var değiştirmek istiyorum

ikiseçenek var

nvidia go7300

Dell Inspiron 6400 / E1505 256mb ATI X1400 Video Graphics Ca...

ati x1400

Dell Inspiron 6400 / e1505 256mb Nvidia GeForce Go 7300 Vide...

birde bu site güvenilirmi

nereden almalıyım

ekran karrtının

nasıldeğiştirecegini

videoda gösteriyor

siz olsanız bu işe girermisininz yok hiç bu işe değmezmi

laptopumdan çok memnunum

laotop ekran kartı Go 7300 yada x1400

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar dell ins 6400 core duo laptopum var 3 sene önce oldım intell gma 945 ekran kartım var değiştirmek istiyorum

ikiseçenek var

nvidia go7300

Dell Inspiron 6400 / E1505 256mb ATI X1400 Video Graphics Ca...

ati x1400

Dell Inspiron 6400 / e1505 256mb Nvidia GeForce Go 7300 Vide...

birde bu site güvenilirmi

nereden almalıyım

ekran karrtının

nasıldeğiştirecegini

videoda gösteriyor

siz olsanız bu işe girermisininz yok hiç bu işe değmezmi

laptopumdan çok memnunum

Dostum Laptop Sökmek Çok riskli bir iş.. :D Garantisi var ise yapma derim. .garantisi bitti ise.. sökebilirim diyor isen ekran kartını :D upgrade etmek istiyor isen.. yapabilirsin :D

ilk etapta parana göre derim....ama ati yeni yeni nvidiaya kafa tutar oldu...ama hala nvidia 1 numara...benim kartım gtx 260 (265) sparkle 896 mb 448 bit. 2268 bellek hızı 666 çekirdek hızı...ati daha 256 bit üzeri ekran kartı yok.sadece (4870x2).. ama nvidia gtx 295 1792 mb 896 bit ekran kartı var....intel le amd y kıyaslamak gibi...

6020_1171461974298_1460482052_465466_4779524_n.jpg

Ben bir nvidia kullanıcısı olarak ati kartların görüntü netliğine kalitesine hayranımdır.Ama Nvidia driver işini çok iyi beceriyor doğrusu.Ati şu son çıkardığı driverlar ile çok eleştiri aldı,driverlar ya sorunlu ya hatalı çıkıyor.Ama görüntü kalitesi olarak ATİ 1 numara NVİDİA sadece performanslı okadar.ATİ birde oyunlara bir sponsor olsa,oyunların açılışında Nvidia yerine Ati yazsa çok güzel olacak işte..Yani uzun lafın kısası

PERFORMANS---NVİDİA

KALİTE,NETLİK----ATİ

derim ben...

Dostum Laptop Sökmek Çok riskli bir iş.. :clapping: Garantisi var ise yapma derim. .garantisi bitti ise.. sökebilirim diyor isen ekran kartını :p upgrade etmek istiyor isen.. yapabilirsin :)

dell de ekran kartını sökmek çok kolay iş

garanti yok zaten benim asıl sormak isatediğim bu modellerini verdiğim kartlar nasıl

arkadaşlar ATİ mi Nvidia mı ? benim bilgisayarımda ati var.ama eğer ilerde Allah nasip edersede pc alırsam, ati mi alayım nvidia mı ? benim için oyunlarda yüksek görüntü kalitesi ve hız.kasmicak yani.

arkadaslar ekran kartı alırken herkesın yaptıgı hata aynı

ramın mb bakarak anlmayın

ekran kartın ıslemcı hızı

ramının hızıne ve ram ne ddr2 ddr3 ddr4 ddr5

bide kac bit ona bakın

benım notebook 8700m gt var 256mb 625mhz islemci hızı ve 1400mhz ram hızı ddr3

ama masaustu 512mb ve 1gb cok ekran kartına tur bındırıyor

performansta

serıye bakarak ve mb bakarak almayın artık

bakın arkadaşlar şunu kavrayamiyorsunuz.

Ati mi alayim nvidia mi hangi daha performansli gibi sorular beni deli ediyor.

böyle bir soru olmaz!

Bu soru şöyle olur.

Ati şu modeli mi yoksa nvidia şu modelimi daha performansli şeklinde sorulur.

Atinin kartlari gerçekden güzel.Düşük fiyatlar performansli ürünler.

F/p ürünleri genelde atiden çıkıyor.

4830 gibi mesela.

nvidia da seçilebilir.

Bu tamemen görecelidir.

Ben kendi tercihim olarak ati tercih ediyorum.

İşlemcide de programlama sebebiyle intel tercih sebebim.

ati ile nvidia amd ile intel 2 firmada kaliteli ürünleri var.

yok amd şöyle yok ati şöyle yok ati böyle yok nvidia kazıkcı demek hem mantık dışı hemde gereksiz bilgi daarcığı yaratir .:clapping:

Karşılaştırmalar 2 model arasi yapilir.

2 firma arasi değil.

Herkese kolay gelsin. :p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...