Jump to content

Birden Fazla Wim Dosyasını Tek Wim/esd Kurulumunda Toparlayalım

amd_turkey
 Share

Go to solution Solved by Azerbeycan82,

Recommended Posts

Azerbeycan82, 59 dakika önce yazdı:

Konuyla ilgili,Amatör kullanıcılar için bi video yayınlayabilirmisin? Emekleriniz için teşekkürler.

İnşallah diyelim...

oneooo, 6 dakika önce yazdı:

Hocam 2den fazla wim birleştirilirmi yani bi sınırı varmı?

Birleştirilir. Kod ilave etmeniz lazım. Resme bakarsanız 3 sürüm birleştirdim :) Hem de biri x86

30-40 sürüm birleştiren gördüm :)

• Like 3

Windows 11 için denemedim ama mantık aynı. Win 11 pro için 132 ve 194 ü birleştirebilirsiniz. Ama sorun şu, önceden işlem yapmazsan hangisi hangisi anlayamazsın. Kurulum ekranında ikisinde de windows 11 pro yazacak çünkü.. Önceden editflag yaparak ayırt edici bilgi ekleyebilirsin

Daha net bir soru sorarsan editflag de anlatabilirim.

Dism++ içerisinde ,  dosya, kalıp dosyasını aç diyerek,  windows 11 wimlerinin ayırt edici bilgisini ekleyebilirsin.

Bu sayede örneğin ikisi de win11 pro olsa da

Birinde Windows 11 Pro (132) diğerine Windows 11 Pro (194) yazdırman mümkün

• Like 1

Amacim burda AIO yapmak değil. Yalnızca 2,3,w adet win11 proyu birleştirerek en son güncelini tek parça olarak yapmak. Örnek : 22000.132-22000.165-22000.195-22000.100 bu 4adet wim dosyasını birleştirerek tek parça olarak en güncel wim/esd elde etmek. Bilmiyorum benim PC de Dism++10.1.1002.10_x64 hep disk yetersizliği hatası veriyor.Bu nedenledir ki wimToEsd dönüştürmesi bile yapamıyorum.Henüz nedenini çözebilmiş değilim. Düzenleme bayragı ile ilgili hiç testti olmadı,anlatırsanız yararlanabiliriz. Teşekkürler.

Şimdi şunu iyi anlatalım, siz bu birleştirmeyi yapsanız da, kurulum ekranında 4 tane win11 pro göreceksiniz. 132 seçerseniz onu, 195 seçerseniz onu kuracak..

Bu 4 sürümün en iyi özelliklerini alıp ta tek bir Esd yapmayacak size:)

Yine cahilliğime verin ama amaç ne? Malum bilim birikimli ilerliyor. Microsoft her yeni üst sürümde bir hatasını düzeltiyor.. Yani bana göre 195,  132 ye göre üst sürüm. 195 varken 132 kurmam..

Tabi gene de saygı duyuyorum,  kısaca yazayım.

Dism++ alan hatası için, önce en fazla alanın olduğu sürücüye çıkarın. Masaüstünüzde çalışıyorsanız ve C sürücüsü 10 yada 5gb tan az sa o hatayı verir...

• Like 1

amd_turkey, 21 saat önce yazdı:

Şimdi şunu iyi anlatalım, siz bu birleştirmeyi yapsanız da, kurulum ekranında 4 tane win11 pro göreceksiniz. 132 seçerseniz onu, 195 seçerseniz onu kuracak..

Bu 4 sürümün en iyi özelliklerini alıp ta tek bir Esd yapmayacak size:)

Yine cahilliğime verin ama amaç ne? Malum bilim birikimli ilerliyor. Microsoft her yeni üst sürümde bir hatasını düzeltiyor.. Yani bana göre 195,  132 ye göre üst sürüm. 195 varken 132 kurmam..

Tabi gene de saygı duyuyorum,  kısaca yazayım.

Dism++ alan hatası için, önce en fazla alanın olduğu sürücüye çıkarın. Masaüstünüzde çalışıyorsanız ve C sürücüsü 10 yada 5gb tan az sa o hatayı verir...

Tek parça olarak wim/esd yapmıyorsa gereksiz bir çalışma olduğunu düşünüyorum. C sürücüm SSD 524GB;D sürücüm 2TB ve 2 Part. Dism hep disk yetersiz hatası veriyor nedense. Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

• Confused 1

• amd_turkey changed the title to Birden Fazla Wim Dosyasını Tek Wim/esd Kurulumunda Toparlayalım
Azerbeycan82, 3 saat önce yazdı:

Tek parça olarak wim/esd yapmıyorsa gereksiz bir çalışma olduğunu düşünüyorum. C sürücüm SSD 524GB;D sürücüm 2TB ve 2 Part. Dism hep disk yetersiz hatası veriyor nedense. Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Çözüm basit kendini hiç yorma, böyle zahmetlere girmene ne gerek var gereksiz işlerle uğraşmak istemezsiniz :) Bende gereksiz olduğunu düşünüyorum ama konunun değil mesela..

• Like 1
  • Haha 2

:) wim veya esd dosyaları haricindeki her şeyin 32 bit iso  dosyasından alınması gerekir.

Ekleme işlemine önce 32 bit olarak başlanır. Sonra 64 bit / 32 / 64 / 32 diye gidilir. istediğiniz kadar gidebilirsiniz. (Max 32)

Bu yöntem ile driver eklenebilir, güncelleme de eklenebilir. 

Güzel bir paylaşım ve anlatım olmuş, ellerine sağlık. Belkide bu işlemler gimagex ile daha kolay olabilirdi. 😉 Bence anlatmayı düşünmelisin, selamlar 🙋‍♂️

• Like 1

Azerbeycan82, 5 saat önce yazdı:

Gimagex ile farklı isimler vererek bu istediğini yapabilirsin. 

Please register to see this content.
 Bunu yılar önce sitem varken istek üzerine hazırlamıştım.

Ayrıca senin istediğin gibi tek parça esd yada wim yapıyor ama isimleri aynı olacağı için sen istediğin sonuca varamayacaksın, yani isimlerini değiştirmen gerek. Aslında dism ile de farklı isimler verilebilir ama uzun uzadıya kodlar gerekli.

Emeğe saygı duymak gerek, senin işine yaramayan başkasının çok işine yarayabilir.   🙋‍♂️

Edited by ByOs

amd_turkey : Yalnızca benim için gereksiz olduğunu belirtmiştim. Anlaşılan yalnış anlaşılmışım çok çok özür dilerim. Dism+++ ile resim gönderecektim ancak ekleme butonuna raslayamadım.

Masaüstünden yönetici olarak çalıştırdım,sonuçta şu hata mesajını aldım. "Bu komutu işlemek için yeterli bellek kaynağı yok"

emre028 :Çözüm basit kendini hiç yorma, böyle zahmetlere girmene ne gerek var gereksiz işlerle uğraşmak istemezsiniz :) Bende gereksiz olduğunu düşünüyorum ama konunun değil mesela.. Yanlış anlaşılmakta özür dilemekte insanoğluna mahsus olsa gerek!

ByOs, 7 dakika önce yazdı:

Gimagex ile farklı isimler vererek bu istediğini yapabilirsin. 

Bunu yılar önce sitem varken istek üzerine hazırlamıştım.

Ayrıca senin istediğin gibi tek parça esd yada wim yapıyor ama isimleri aynı olacağı için sen istediğin sonuca varamayacaksın, yani isimlerini değiştirmen gerek. Aslında dism ile de farklı isimler verilebilir ama uzun uzadıya kodlar gerekli.

Emeğe saygı duymak gerek, senin işine yaramayan başkasının çok işine yarayabilir.  🙋‍♂️

Detaylı bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.

• Like 1

Azerbeycan82, 8 dakika önce yazdı:

amd_turkey : Yalnızca benim için gereksiz olduğunu belirtmiştim. Anlaşılan yalnış anlaşılmışım çok çok özür dilerim. Dism+++ ile resim gönderecektim ancak ekleme butonuna raslayamadım.

Masaüstünden yönetici olarak çalıştırdım,sonuçta şu hata mesajını aldım. "Bu komutu işlemek için yeterli bellek kaynağı yok"

emre028 :Çözüm basit kendini hiç yorma, böyle zahmetlere girmene ne gerek var gereksiz işlerle uğraşmak istemezsiniz :) Bende gereksiz olduğunu düşünüyorum ama konunun değil mesela.. Yanlış anlaşılmakta özür dilemekte insanoğluna mahsus olsa gerek!

Detaylı bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.

Peki insanoğlu :) 

• Like 1

Kardeş, bence işletim sisteminizde veya bilgisayarınızda bir sorun var.. O dism++ kolay kolay hata vermez.. Hele öyle bellek kaynak hatası hiç verdiğini duymadım. Verilerinizi yedekleyip başka sistem kurun. Harddiskinizde bad sektör falan var mı araştırın. Bu hataları almanız normal değil.

Edited by amd_turkey
  • Like 1

amd_turkey, 3 dakika önce yazdı:

Kardeş, bence işletim sisteminizde veya bilgisayarınızda bir sorun var.. O dism++ kolay kolay hata vermez.. Hele öyle bellek kaynak hatası hiç verdiğini duymadım. Verilerinizi yedekleyip başka sistem kurun. Harddiskinizde bad sektör falan var mı araştırın. Bu hataları almanız normal değil.

ram yetersiz kalıyor bence 😉

amd_turkey, 2 saat önce yazdı:

Kardeş, bence işletim sisteminizde bir sorun var.. Başka bir sistem kurun yedek alarak. O dism++ kolay kolay hata vermez.. Hele öyle bellek kaynak hatası hiç verdiğini duymadım. Verilerinizi yedekleyip başka sistem kurun. Harddiskinizde bad sektör falan var mı araştırın. Bu hataları almanız normal değil.

Daha önceden Win 10 Enterprise x64,Windows 10 Pro_x64 kullanıyordum. Şu anda PC de Win11 Pro x64 yüklü. Her 3 işletim sisteminde yedeklerini almıştım. Yükleyerek ayrı ayrı test etmeme rağmen yine her 3 işletim sisteminde de aynı hata mesajını alıyorum. Bu arada işletim sistemi SSD diskte (C)

ByOs, 2 saat önce yazdı:

12GB ram var notebook ta.

emre028 : "Peki insanoğlu" Özrün kabul edilmiştir.

ByOs, 9 dakika önce yazdı:

500gb ssd, 2tb harddiske sahip birinin en az 4 gb, muhtemelen 8 gb ve üzeri reme sahip olduğunu düşünüyorum.. 

1.İşletim sistemi

2. Virüs

3. Bozuk bad sektörlü harddisk 

2 ile 1 yer değişebilir :)

Pardon cevabı görmemiştim ama doğru tahmin etmişim..

Hadi beyler tahminleri alalım. Azerbaycan arkadaşta dism++ niye çalışmaz

amd_turkey, 4 dakika önce yazdı:

500gb ssd, 2tb harddiske sahip birinin en az 4 gb, muhtemelen 8 gb ve üzeri reme sahip olduğunu düşünüyorum.. 

1.İşletim sistemi

2. Virüs

3. Bozuk bad sektörlü harddisk 

2 ile 1 yer değişebilir :)

Notebook 10. nesil yani yeni ram 12GB İşletim sistemi SSD dikte. Digeri 2 parça yedekler için kullanıyorum.

amd_turkey, Şimdi yazdı:

Çok ilginç bir sorun. O donanımda sorunsuz çalışmalı dism++. En kötü masaüstünde çalışmalı..

team ile bağlanıp bakmalısın  :) ben de merak ediyorum. Sonucu yazmayı unutma  :)

Edited by ByOs

ByOs, 3 dakika önce yazdı:

team ile bağlanıp bakmalısın  :) ben de merak ediyorum. Sonucu yazmayı unutma  :)

TeamViewer ile kime bağlanmamı öneriyorsunuz?

amd_turkey, 2 saat önce yazdı:

Size hitap etmemesi çalışmanın gereksiz olduğunu göstermez :)

Sizin durumunuzda dism++ daki alan hatasının sahiplikten kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Dism++, masaüstünüzde yönetici olarak çalıştırır mısınız?

• Like 1