Jump to content

Hdd'im Gitti (galiba)

600

Recommended Posts

Sa. arkadaşlar. ben sata harddiskimi servisine göndermeden önce hdd'i silmek için (dosyaların geri getirilmemesi için.) Hiren ile baya bi kurcaladım. ıde hdd i silmeyi denedim.(satayı görmüyodu o anki program).

herneyse. IDE harddiskimde sorun başladı.neyse TNC live cd ile açtım. hd tune programıyla error scan sekmesiydi heralde.orda tarama yaptım IDE harddiski.Tamamen kırmızı gösterdi.şimdi benim IDE harddiskim yandı mı ? ya da bad sektör mü oldu. şimdi IDE harddiski kullanma imkanım yok mu ? napayım, atayım mı IDE harddiski

benim harddisk gitti galiba.ne yapıyorsam yok.olmuyor.linux kurarken, partitionları oluşturuyorum, ama kuruluma geçince format sırasında hata veriyor.olmuyor.

tnc xp nin hdd kurtarma arçlarıyla tekar dene bence benimde benzer bi sorunum olmuştu.ama dikkat et!tüm hdd yi sile bilirsin.kandilin mübarek olsun ayrıca.kolay gelsin :lol:

tnc xp nin hdd kurtarma arçlarıyla tekar dene bence benimde benzer bi sorunum olmuştu.ama dikkat et!tüm hdd yi sile bilirsin.kandilin mübarek olsun ayrıca.kolay gelsin :lol:

yaw harddisk silinsin.içindekiler silinsin.önemli değil.zaten bişe yoktu en son.windows vardı bi tek.Hiren ile bios araçlarından bişeyler yaptım.ondan bişeyler olabilir mi ? ama hdd silme programında hata verdi.

saolasın seninde kandilin mübarek olsun.

pc biosa gir hdd yi görüyormu bak.

lakin kablolar doğru takılmış ise hdd bozulmuş demekdir.

garanti varsa garantiye yolla :lol:

dediğini yapmıştım.biostan görmüyordu.sonra hdd in power ını değiştirdim.gördü. acaba hdd in kablosunda sorun olabilir mi ?

ama geçen gün bizim mahallede yıldırım düşmüş kardeşimin dediğine göre.çoğu bilgisayar gitmiş.ama ben ondan sonra hdd e windows kurdum.

sata vardı onu da servise gönderdim.

slm kardeş .sen eski bios sürümün eski ise level format atabilirsin harddiskikazır.ama bütün bilgiler kökten gider.rahat ol harddisker kolay kolay gtmez dokuz canlıdır.belki daha canı kalmıştır.rahat ol derim.harddiski başka bir pc de fdisk windows98 veya windows95-windows2000 ile biçimlendir.bir arkadaşının pc sine tak harddiski yavaş ntfs olarak biçimlendir.sorun çözülür.servise gitmezsin.hem paran çoksa neden servise gidiyorsun.çoğu servis zaten bir şeye yaramıyor. ama fikirlerine saygılıyız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...