Jump to content

Cpu Kullanımı % 100 Oluyor Pc Kapanıyor !

bomba34

Recommended Posts

nasıl yok 13 yaşında bilgisayar mühendisliğimi okuyon yada ileri zekamısın bana senin gibi bir sürü genç geliyo teknikerim ben senin abin yaşındayım yaptığınız şeyler belli....o yuzden...sen format attır ilk once yine hemen oluyosa aynı olaylar sorun donanımsal...

tekniker olmuşsun ... neyse kırıcı olmak istemiyorum 1 haftadır pc gözlemde kaspersky nod32 avast gibi her türlü programlarla tarttım hepside güncel hatta bir net cafeci arkadaşım var onada baktırdım virüs filan yok herkesi küçük görme gördüğün zaman sen küçülürsün :D

• Replies 67
  • Created
  • Last Reply
nasıl yok 13 yaşında bilgisayar mühendisliğimi okuyon yada ileri zekamısın bana senin gibi bir sürü genç geliyo teknikerim ben senin abin yaşındayım yaptığınız şeyler belli....o yuzden...sen format attır ilk once yine hemen oluyosa aynı olaylar sorun donanımsal...

arkadaşım 10 yaşından beri pc kullanıyorum 13 yaşımda pek ala sistem de topluyordum formatda atıyordum.arkadaş 13 yaşında diye küçük görmen gerekmez :D

sadece viriusu kastedmedim system dosyaları deforme oluyoo xp de svchost.exe ler bu olayı ilk once yazılımsal test etmek zorundasın ondan sonra donanımsal ......donanım kısmnı zaten becermen zor olduğu için teknik servise gostemek zorunda kalıcan inş yazılımsal çıkar ben sana yapılcakları soyluyorum sana kalmış ister yap ister yapma..

arkadaşım 10 yaşından beri pc kullanıyorum 13 yaşımda pek ala sistem de topluyordum formatda atıyordum.arkadaş 13 yaşında diye küçük görmen gerekmez :D

sistem toplamakla ve format atmakla yada xp modifiye etmekle pc uzmanı olunuyosa pehhh e burası türkiye bu işleri yapanları genelde bilgisyar mühendisi ilan ediyo halkımız bunları becerebilen insanlar hala yolun başındadır ayrıca kimseyi küçük gördüğüm yok..normal zekalı bi insan 1 2 günde bu olayları zaten öğrenir..

sadece viriusu kastedmedim system dosyaları deforme oluyoo xp de svchost.exe ler bu olayı ilk once yazılımsal test etmek zorundasın ondan sonra donanımsal ......donanım kısmnı zaten becermen zor olduğu için teknik servise gostemek zorunda kalıcan inş yazılımsal çıkar ben sana yapılcakları soyluyorum sana kalmış ister yap ister yapma..

işte böyle anlatsan can kurban ama küçümsemeyi hiç sevmem önerin için teşekkür ederim.

sistem toplamakla ve format atmakla yada xp modifiye etmekle pc uzmanı olunuyosa pehhh e burası türkiye bu işleri yapanları genelde bilgisyar mühendisi ilan ediyolar halkımız bunları becerebilen insanlar hala yolun başındadır ayrıca kimseyi küçük gördüğüm yok..normal zekalı bi insan 1 2 günde bu olayları zaten öğrenir..

peki 13 yaşındaki bir çocuğun neler yaptığını biliriz ne demek oluyor yani heryeri karıştırır ona buna girer demek oluyor biz bu devreleri çoktan geçtik

sistem toplamakla ve format atmakla yada xp modifiye etmekle pc uzmanı olunuyosa pehhh e burası türkiye bu işleri yapanları genelde bilgisyar mühendisi ilan ediyo halkımız bunları becerebilen insanlar hala yolun başındadır ayrıca kimseyi küçük gördüğüm yok..normal zekalı bi insan 1 2 günde bu olayları zaten öğrenir..

bende bilgisayar mühendisiyim demedim zaten. hem trojen yememek için bilgisayar mühendisi olmaya gerek yok.

bios ayarlarını denetleyip,fanla ilgili birşey bulursan değerleri düşür.

özellikle cpu ile ilgili olanı düşür derim :D

fanı düşürünce daha da ısınmazmı :D fan değilde @Andrew1432 in dediği gibi bir durum olabilir yada kasanın içini toz bürümüş <_<

core tempi denedim fakat intele desteği yok

1- Taktınız şu 13 yaşa. Bırakın gitsin.

2- Bunu ilk başlatan mozilla mı ?

Zaten forumda böle bi konu vardı.

Bazen çökmemek ve kendini kurtarmak için 2 GB RAM yediği CPU yu %100 e getirdiği oluyordu.

Ben de format attım.

evet ilk önce firefoxta bu sorun oldu sonra diğer programlardada başladı örneğin driver pack programıyla driver entegre ederken bazende nlite da

sorun mozilla da. meret şey çok fazla ram harcıyor.ram harcayıncada işlemciyi zorluyor %100 oluyor ve daha fazla işlem yapamayınca da kapanıyor.bu sırada da ısındığı için bilgisayarı ilk açtığında açılmıyor.bir sonraki denemede açılıyor.

VEYA

işlemci fanında bir problem vardır yuvasına falan tam oturmamıştır.daha önceden sökülmüşse termal macunu sürülmemiştir görevini yapamıyordur.

evet ilk önce firefoxta bu sorun oldu sonra diğer programlardada başladı örneğin driver pack programıyla driver entegre ederken bazende nlite da

Ama diğer arkadaşlırn da dediği gibi Mozilla dan trojen bulaşmıştır bu da devamı...

Ama diğer arkadaşlırn da dediği gibi Mozilla dan trojen bulaşmıştır bu da devamı...

nlite da ve driver pack paketlerini açarken yada sıkıştıtırken işlemciye yüklenir direk. bi ara bende de oluyordu emektar celeron da :D

neyse arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim ilk önce verilerimi yedekleyeceğim nasıl 50 gb tı biyere sığdırcaksam ama c ve d yi formatlıyacağım olmassa kasayı açacağım çok çok ölür giderim :D (yanarsa )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...