Jump to content

Klasör Isimlerini Kopyalama ?

max00
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar

Harici Diskim için de baya bir Klasör var ve ben o Klasörlerin isimlerini Excel yazmak istiyorum toplu şekilde nasıl kopyalıya bilirim Türkçe karakterlerde dahil olmak üzere.

Edited by max00

• max00 changed the title to Klasör Isimlerini Kopyalama ?

1.En basit yöntemi harici diskte bulunan filimlerin kısayollarını herhangi bir yere kaydediyorsunuz. 2.Bu kısayolları Word de kaydediyorsunuz. 3.Word de kaydettiğiniz bu filim isimlerini kopyala yapıştır yöntemiyle excel kaydediyorsunuz. Hepsi bu kadar.Yalnız bu yötem yalnızca filim isimleri için geçerli olup bir örneği aşağıdaki resimde gözüktüğü gibidir.

Edited by Azerbeycan82

rulman, 11 saat önce yazdı:

Klasör içinde iken ;

dir /B > c:\list.txt

Tabi regedit kaydı daha kolay

olmadı yada ben yapamadım

bakın örnek verim Film klasörümün içinde bu filmler var diyelim bu isimleri normal şekilde tümü kopyalıya biliyorum 

film - [2001] - [1080p] - [TR-ENG].mkv
film - [2009] - [1080p] - [TR-ENG].mkv
film - [2016] - [1080p] - [TR-ENG].mkv
film - [01] - [2007] - [1080p] - [TR-ENG].mkv

ama gelelim klasör içinde bir sürü klasör var onların isimlerini kopyalayamıyorum bana lazım olan bu 

Edited by max00

Gelişmiş adlandırma uygulamasıyla bu işlemleri yapabilirsiniz. Yüzlerce binlerce dosya klasör adlarını tek çırpıda değiştirip veya kopyalama yapılabilmekte.

Kaynak: 

Please register to see this content.
 | Uygulama adı advanced renamer.

Linux işletim sistemleri üzerinde bu işlemler çocuk oyuncağı konsoldan dahi dosya  ve klasör adlarını saniyeler içerisinde değiştirip veya aynı adları kopyalama işlemleri yapılabilmektedir.

Bunu yazmamdaki gaye, live bir linux işletim sistemiyle sistemi açıp, ilgili dosyaların kopyalama ve değiştirme işlemlerini yapabilirsinizde.

Umarım çözüm olur kolay gelsin. 🙂 

Biraz reklam kokacak ama aşağıdaki site adresimize gir. Ve File Menü tools uygulamasını indirip yükle

Sonra hangi klasör veya disk bölümünün içindeki öğelerini isimlerini kopyalamak istiyorsan
1. O klasör veya diski seçip sağ tıkla ve Sağ Tuş Menüm... > Kopyalama Seçenekleri > "Öğenin İsmini Uzantısı Olmadan Panoya Kopyala" veya "Klasör Dizinindeki İsimleri Panoya Kopyala" komutuyla panoya kopyala ve ister doğrudan excele yapıştır isterse not defterini açıp yapıştır sonra excele yapıştır. Unutmadan ister gizli olsun isterse görünür olsun tüm öğelerin isimlerini kopyalar. Umarım işinize yarar. Saygılarımla

İndirme Adresi :

https://disk.yandex.com.tr/d/gLSyrus_V8DBaw

Arşiv Parolası:
www.tnctr.com

• Like 2

YAGMURADAM, 23 saat önce yazdı:

Biraz reklam kokacak ama aşağıdaki site adresimize gir. Ve File Menü tools uygulamasını indirip yükle

Sonra hangi klasör veya disk bölümünün içindeki öğelerini isimlerini kopyalamak istiyorsan
1. O klasör veya diski seçip sağ tıkla ve Sağ Tuş Menüm... > Kopyalama Seçenekleri > "Öğenin İsmini Uzantısı Olmadan Panoya Kopyala" veya "Klasör Dizinindeki İsimleri Panoya Kopyala" komutuyla panoya kopyala ve ister doğrudan excele yapıştır isterse not defterini açıp yapıştır sonra excele yapıştır. Unutmadan ister gizli olsun isterse görünür olsun tüm öğelerin isimlerini kopyalar. Umarım işinize yarar. Saygılarımla

İndirme Adresi :

Please register to see this content.

Arşiv Parolası:
www.tnctr.com

virüs uyarısı veriyor 

Istediğiniz klasörün üstüne “Shift” tuşuyla beraber sağ tıklayın.

Komut Penceresini burada aç seçeneğine tıklayın.

dir /b > isim.txt komutu klasörün içinde oluşturduğu isim.txt dosyasına isimleri yazdıracaktır.Bu komut sadece dosya adlarını yazdıracaktır.

dir > isim.txt komutu ise dosya boyutunu ve oluşturulma tarihini de ekstra olarak verecektir.

dir /b /s > isim.txt komutu ise alt klasörler dahil olmak üzere bir liste dökecektir.

txt yerine csv yazıp direk excel formatında dökebilirsiniz.

Islem bittiginde klöserin icine girerek isim.txt nin olustugunu görebilirsin.