Jump to content

Windows 11 De Winrar Bağlam Menü Hatası.

Akka
 Share

Recommended Posts

Arkadalar Windows 11 de yeni WinRAR 6.10.beta1  kurayım dedim  (( klasik sağtuş ile özellikle klasörleri sıkıştırmak istediğimde winrar menü gözükmüyor.)) lakin yeni Windows sağtuşta aktif bunu nasıl düzeltebiliriz. Kinghaze ve Forjest e ait katılımsızlarıda kurdum aynı sorun oluşuyor.

Edited by Akka

Anladım. Regedit kaydı olmuyor galiba, kesin defender yada smart screen karışıp olaya engelliyor. sordum.org dan

Please register to see this content.
indirin. Çalıştırın katılımsızı içine sürükleyin, seçip üst menüden play işaretine tıklayıp kurun. Böylece en yüksek haklarla çalıştırır, belki engele takılmaz deneyin. 

b1.gif.2152b405138bc9e5e6d67668e41d940d.gif

Olmazsa regeditte bu kayıtlara bakın :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\ShellEx\ContextMenuHandlers\WinRAR]
@="{B41DB860-64E4-11D2-9906-E49FADC173CA}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\ShellEx\ContextMenuHandlers\WinRAR32]
@="{B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}"

• Like 1
  • Thanks 1

kadetti, 12 dakika önce yazdı:

Anladım. Regedit kaydı olmuyor galiba, kesin defender yada smart screen karışıp olaya engelliyor. sordum.org dan

indirin. Çalıştırın katılımsızı içine sürükleyin, seçip üst menüden play işaretine tıklayıp kurun. Böylece en yüksek haklarla çalıştırır, belki engele takılmaz deneyin. 

b1.gif.2152b405138bc9e5e6d67668e41d940d.gif

Olmazsa regeditte bu kayıtlara bakın :

Maalesef buda Olmadı:((

• Like 1

kadetti, 30 dakika önce yazdı:

Bendeki kaydı deneyin ama basamaklıdır.

Üstad bu çalıştı bunu katılımsızda nasıl kullanırım registry kaydımla birleştiriyorum fakat çalışmıyor tek tek kullandığımda çalııyor. 

forjest, 3 dakika önce yazdı:

Yine defender vakası kapatın Windows_defenderı işlemler rahat şekilde olsun. Engellemelere takılmadan rahat şekilde işlemlerinizi yapın. WinRAR alternatifi 7zip programınıda kullanabilirsiniz ayrıca.

Üstad Kapattım defenderi lakin yine olmuyor.kadetti üstadın verdiği reg kayıtları çalışıyor fakat basamaklı olduğu için katılımsızda nasıl kullanacağımı bilemedim. sendeki registry kaydını paylaşman mümkünmü.?

Akka, 20 dakika önce yazdı:

Üstad Kapattım defenderi lakin yine olmuyor.kadetti üstadın verdiği reg kayıtları çalışıyor fakat basamaklı olduğu için katılımsızda nasıl kullanacağımı bilemedim. sendeki registry kaydını paylaşman mümkünmü.?

WinRAR için parametre eklenerek hazırlandı çalışmam. Regedit kaydı mevcut değil olsa eklerdim. Reg kayıtları basamaklıda olsa topyekün hepsine parametre eklenip girişleri sağlanabilir. Ya da manuel olarak tek tek eklemek gerekli çözüyorsa eğer sorunu kullanılır bu şekilde.

• Like 1

Akka, 13 saat önce yazdı:

Üstad bu çalıştı bunu katılımsızda nasıl kullanırım registry kaydımla birleştiriyorum fakat çalışmıyor tek tek kullandığımda çalııyor. 

En basiti notepadda aç her ikisini ve ilkine ikinciyi Windows....5.0 yazılı baştaki satır olmadan kopyala yapıştır ve .reg olarak kaydedip kullan.

Çok fazla reg dosyası birleştirecekseniz winaero kurun onun sol enaltlarda olan modulü, winmerge  kullanın. Çok kolaydır.

Böyle yani.

Bu basamaksız ve bir arada :

Edited by kadetti

kadetti, 28 dakika önce yazdı:

En basiti notepadda aç her ikisini ve ilkine ikinciyi Windows....5.0 yazılı baştaki satır olmadan kopyala yapıştır ve .reg olarak kaydedip kullan.

Çok fazla reg dosyası birleştirecekseniz winaero kurun onun sol enaltlarda olan modulü, winmerge  kullanın. Çok kolaydır.

Böyle yani.

Bu basamaksız ve bir arada :

Üstad, Bu şekilde kullanıyorum fakat kayıt defterine yazmıyor sence sorun nerede.? 

RegWrite('HKCR\Folder\ShellEx\ContextMenuHandlers\WinRAR','',"REG_SZ",'{B41DB860-64E4-11D2-9906-E49FADC173CA}')
RegWrite('HKCR\Folder\ShellEx\ContextMenuHandlers\WinRAR32','',"REG_SZ",'{B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}')

Yönetici olarak yazdırmalısınız. Mesela powerun a atıp çalıştırın. Powerun komut satırı desteğide sunar. Yani katılımsızınızın klasörüne powerun kopyalayıp komut satırında direkt kurdurabilirsiniz.

powerrun_cmd_parametreleri.png

• Like 1