Jump to content

HDD kasası.

tütüneksper

Recommended Posts

evimde iki makinem var ikiside modem üzerinden birbirine ağ bağlantı ile bağlı.iki makine arasında sürekli dosya paylaşım sorunu oluyor yani benim makinem kapalı olduğunda doğal olarak öteki makine benden bilgi alamıyor dosya çekemiyor.problem oluyor.ethernet bağlantılı hard disk kasaları varmı.onlardan modem üzerinden paylaşıma vermem mümkünmü?eğer mümkünse hangi ürünü tavsiye edersiniz?

evimde iki makinem var ikiside modem üzerinden birbirine ağ bağlantı ile bağlı.iki makine arasında sürekli dosya paylaşım sorunu oluyor yani benim makinem kapalı olduğunda doğal olarak öteki makine benden bilgi alamıyor dosya çekemiyor.problem oluyor.ethernet bağlantılı hard disk kasaları varmı.onlardan modem üzerinden paylaşıma vermem mümkünmü?eğer mümkünse hangi ürünü tavsiye edersiniz?

valla arkadasım eger sorun hdd paylaşımıysa şöyle yapabilirsin piyasada satılan usb 5.5inclik hdd external kutulardan alıp hdd ni seyyar yapıp istediğin makinaya takıp dosya transfer edebilirsin..

Eğer yanlış anlamadıysam aradığın donanımlar bunlar...

:D

http://www.hipernex.com/Ca.aspx?CID=605
http://www.bimel.com.tr/urun/index.php?kod1=IDEAD,IDESATAAD
http://www.progamex.com/asp/listgroup.asp?group=012.02[/CODE]

[/b]

Arkadaş external HDD istemiyor. İki makinayı birbirine bağlamış, makinalardan biri kapanınca onun HDDyi görebilir miyim diyor :D

arkadasimizin verdigi linkler external HDD degilki sadece kutusu :p

bu arada arkadasimin senin isini ancak bu gorur inceledim ama fiyat olarak baya pahali birsey sadece kutu bak ona gore dusun...

http://www.hipernex.com/Pro.aspx?CID=605&IID=62317[/CODE]

Siz arkadaşı anlamadınız yada ben anlamadım. Arkadaş hem external hemde harici kutu linki vermiş. 80" target="_blank">KoRgEnErAl arkadaşımda harici kutu linki vermiş. Arkadaş basit bir şey istiyor anladığım kadarıyla o da iki bilgisayarın biri kapalı dahi olsa birbirini görmesi harddiskin dışarıda olması değil.

Hoş istediği şeyin en yakın çözümü taşınabilir HDDler.

arkadaşım istanbulda oturuyorsan git yazıcıoğlu iş merkezine kadıkoy'e 30-45 milyon arası bişey sana metal hdd kutusu alıcaksin usb2.0 destekli tak onun icine hdd yi istediğin yere bağla istediğin veriyi at :blink: ben kullanıyom 320gb lık hddyi depo olarak

35ehddk1hg7.jpg

bole bişi

benim demek istediğim bana öyle bir hdd kasası olacak ki hard diski içine koyucam ve onu modeme bağlıcam rj-45 portu ile ve ağımda o hard disk sürekli görünecek zaten o kasaların enerjisi adaptörle sağlanıyor.usb 2.0 lar benim işime yaramaz.

Please register to see this content.

verdiğiniz bu linkteki sanırım oluyor network bağlantısı da var yani.

Evet aradığını ürün bu Hipernex de olan. Bir Ftp sunucusu mantığı ile çalışıyor. Sadece local network e açık oluyor. İsterseniz internet üzerinden erişimide sağlayabilirsiniz Router üzerinden. Kullanıyorum tavsiye ederim

Please register to see this content.

Evet anlatmak istediğim olay budur.

Ben mi göremedim acaba yoksa benim düşündüğüm olay değil mi bu?

Şimdi bu lan driver + hdd değil mi?

yani bu aygıtın için hdd gibi bişeyler yükleyemiyoruz mu?

eğer hdd gibi ise ben kaç gb olduğunu göremedim de???

• Administrator
Ben mi göremedim acaba yoksa benim düşündüğüm olay değil mi bu?

Şimdi bu lan driver + hdd değil mi?

yani bu aygıtın için hdd gibi bişeyler yükleyemiyoruz mu?

eğer hdd gibi ise ben kaç gb olduğunu göremedim de???

Bu sadece kutusu. İçine istediğini koyuyorsun.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...