Jump to content

Opera Ile Idm Uyumsuzluğu...

okan_42
 Share

Recommended Posts

arkadaslar opera ile internet download manager bir yerde anlaşamıyorlar. video izlerken i.explorer ve mozilla firefox da videonun sağ üst köşesinde bu dosyayı idm ile indir çıkıyor. ama opera da çıkmıyor. idm ayarlarında gelişmiş tarayıcı ilişkilendirmesini kullan dediğimizde video daha izlemeden indiriyimmi diye soruyor. bunun bir çözümü varmı yardımlarınızı bekliyorum...

not: opera kullanma o zaman demeyin ama :)

• 1 ay sonra...
o kadarını da yaptık arkadasım. bilgisayar çok uzun zamandır kullanıyorum amatör değiliz yani :rolleyes:

sorunu tam olarak anlatamıyorum. yazdıklarımı iyi okursanız yardımcı olabilecek birisi çıkabilir...

arkadaşım aynı sorun bende de var operanın eski sürümlerinde bazen çıkıyordu izlediğin videoların üzerinde idm ile indir diye ama bu yeni sürümlerde dosya indirmede problem yok video izlerken indir diye çıkmıyor tarayıcıyla ilişkilendirmede problem yok ister gelişmiş olsun ister normal olsun çıkmıyor ben hala çözebilmiş değilim bu sorunu belki de alternatif bi program kullanmamız gerekecek video indirmek için

bu arada videoları izleyemeden önce otomatik indiriyor demişsin o şundan kaynaklanıyor Seçenekler/Dosya Türleri orda gördüğün dosya uzantılarınıidm direkt indirme listesine alır sen orda mp4 yazılıysa sen opera ile mp4 uzantılı video izleyemezsin hemen indirmeye başlar

aslında indirmek istediğin dosyanın uzantısını örneğin flv mp4 avi neyse o listeye alırsın izlemek için girdiğinde hemen indirme listesine alıp indirmeye başlıyor zaten böylece işini görebilirsin

arkadaşım aynı sorun bende de var operanın eski sürümlerinde bazen çıkıyordu izlediğin videoların üzerinde idm ile indir diye ama bu yeni sürümlerde dosya indirmede problem yok video izlerken indir diye çıkmıyor tarayıcıyla ilişkilendirmede problem yok ister gelişmiş olsun ister normal olsun çıkmıyor ben hala çözebilmiş değilim bu sorunu belki de alternatif bi program kullanmamız gerekecek video indirmek için

bu arada videoları izleyemeden önce otomatik indiriyor demişsin o şundan kaynaklanıyor Seçenekler/Dosya Türleri orda gördüğün dosya uzantılarınıidm direkt indirme listesine alır sen orda mp4 yazılıysa sen opera ile mp4 uzantılı video izleyemezsin hemen indirmeye başlar

aslında indirmek istediğin dosyanın uzantısını örneğin flv mp4 avi neyse o listeye alırsın izlemek için girdiğinde hemen indirme listesine alıp indirmeye başlıyor zaten böylece işini görebilirsin

sağol kardeş ben çözdüm o sorunu forumda bi yere yazmıstım get flash diye bir eklentisi var operanın o da idm ile aynı görevi görüyordu videolarda. teşekkürler ilgilendiğin için :rolleyes:

• 5 ay sonra...
sağol kardeş ben çözdüm o sorunu forumda bi yere yazmıstım get flash diye bir eklentisi var operanın o da idm ile aynı görevi görüyordu videolarda. teşekkürler ilgilendiğin için :good:

ben dediğini yaptım aynı sorun bende de vardı ama.indirmeye beceremedim nasıl kullanılıyor?

• 8 ay sonra...

idm yi aç seçeneklere gir aşağıdaki "tarayıcılardaki web oynatıcıları için ıdm indirme paneli" yazısının yanındaki düzenleye tıkla yukarıdaki sekmeden operayı seç aşağıdaki "web oynatıcılardan otomatik indirmeleri yakalama" seçeneğinin başına tik koy