Jump to content

Windows 7 Sorunu

MrRush

Recommended Posts

Windows 7 RTM 7600 çıktığından beri prblemsiz bir şekilde kullanırken bir anda bazı sitelere girememe gibi bir sorunla karşılaşana kadar .Mesela tnctr ye giremiyordum ,en iyi virüs programlarını kullanarak tarama yaptım hiç birşey çıkmadı.Ad-Aware ile tarattım yine birşey yoktu.Bazı siteler açılıyo bazıları açılmıyo ve devam ediyordu.Genelde Opera kullanırım tarayıcı olarak,Firefox ve İnternet exploler ile denedim yine açılmıyo internet bağlantınız yok diyor halbuki var.Şu an windows xp kullanıyorum bunun gibi bir sorunum yok. Probelm nedir acaba ?

Problem olarak windows 7 veya xp diye ayırd etmeyin ( Kurarken ) yapmıs olduğunuz bir eksik veya bir ayardan dolayı olabilir ( Kurulmda ) es gectiginiz bir durum olabilir.Sistemle alakası yok bunun yani, dns ayarlarınız ya da modemin ayarlarıyla ilgili olabilir.. Dns kullanıyorsanız olabilir bunu hemen birseyde kesinlestirmeyiniz......

Yeni format attığımda Windows 7 kurulumunu bitirip tnctr ye girebiliyordum denedim.Programlarımı kurduktan sonra sorun başlıyor daha önce de kurup sorunsuz kullandığım programlar bunlar .Kablonet kullanıyorum.

Valla arkadaşlar bende windows 7 7600 65965 kurulu + 80 90 tanede program kurulu nerdeyse ama ne tnc nede diyer stelere girmemi engelliyor nasıl olcak bu dns sorunları olabilri sizdeki olaylar diyer yasak lı sitelere girmek için open dns gibi dnsler kullanıyorsunuz ya ya da youtubeye girmek için birtakıl ip adresleri onlan alakalı olabilir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...