Jump to content

Kurulumdan önce Driverpacks Seçimi [tr - İng]

carlos1994

Recommended Posts

Arkadalar bunun "DriverUpdater v0.3.6 " versiyonu çıkmış ve sorunsuz çalışıyormuş fakat tam olarak anlamadım nasıl oldugunu 0.3.5 den biraz farklı sanırım bu 0.3.6 sürümü biriniz bunun nasıl kullanıldıgını anlatabilirmi acaba

Anlamadıgım kısma gelince

bin klasöründeki Presetup.cmd dosyasını i386'ya kopyalıyorsunuz.

denilmiş ama o dosya içindekini silipmi kopyalıyacagız yoksa silmeden mi yani 2 dosya şeklindemi olaak biri oemin içinde digeride i386 içindemi olacak

• 2 hafta sonra ...
Eset Trojan Buldu + Virüstotal Sonuc :
Please register to see this content.

evet bin içindeki 7za yı trojan olarak görüyor nod 32 amaonudasildirincedriver packleri açmıyor ingilizceolanda rapidden silinmiş ben mecbu kabuledip nodu kapatıp çalıştırıyorum

DriverUpdater-v0.3.6.zip çıkmış çok güzel çalışıyor hemen orjinal bir xpde denedim şimdi yeni çalışmam olan modifiye xp de deneyeceğim kesinlikle virüs trojan yoktur hem antivir hemde nod32 ile tarattım

• 2 hafta sonra ...
Arkadalar bunun "DriverUpdater v0.3.6 " versiyonu çıkmış ve sorunsuz çalışıyormuş fakat tam olarak anlamadım nasıl oldugunu 0.3.5 den biraz farklı sanırım bu 0.3.6 sürümü biriniz bunun nasıl kullanıldıgını anlatabilirmi acaba

Anlamadıgım kısma gelince

bin klasöründeki Presetup.cmd dosyasını i386'ya kopyalıyorsunuz.

denilmiş ama o dosya içindekini silipmi kopyalıyacagız yoksa silmeden mi yani 2 dosya şeklindemi olaak biri oemin içinde digeride i386 içindemi olacak

DriverUpdater v0.3.6 versiyonu için sitesinde yazanlar;

just a minor update v0.3.6...

extraction is done by un7zip.exe now.

Windows 7 is supported although untested really.

küçük bir update, çıkarma işlemi un7zip.exe tarafından yapışıyor ve hernekadar gerçekten test edilmese de windows 7 destekleniyor.

anlamadığın kısma gelince "bin klasöründeki Presetup.cmd dosyasını i386'ya kopyalıyorsunuz.".. evet yalnızca her yerde yazan bu. 1,77 kblik bir dosya zaten diğer tarafta da durmasının bir sakıncası yok, diğerini silebilsen bile. bin klasöründekini i386 ya kopyala yeter. ordaki de dursun varsın.

bunu vistada ve 7 kullanan varmı _ varsa nasıl yapılıyor..

v0.3.6 ile desteklendiği yazıyor @AL[e]N...readme.txtsinde şu şekilde yazıyor;

Vista driverpacks: the root folder must be Vistax64Drivers or Vistax86Drivers. The names must begin the same eg: Vistax64Drivers_lan.7z

7 driverpacks: the root folder must be 7x64Drivers or 7x86Drivers. The names must begin the same eg: 7x64Drivers_lan.7z

vista için kök klasörde "Vistax64Drivers" ya da "Vistax86Drivers" isminde klasör açacaksın. driverpack isimleri de "Vistax64Drivers_lan.7z" şeklinde olmalı.

windows 7 içinde kök klasörü "7x64Drivers" ya da "7x86Drivers" olmalı.isimleri de "7x64Drivers_lan.7z" gibi olmalı..

driver pack isimlerini değiştiriyorum kurulum esnasında açılıyor ama kurmuyor bunun çözümü varmı işareleri kaldrıp yeniden seçmekten başka

readme.txt de yazanlar;

XP Driverpacks can be named as downloaded from this site or as base renames them.

driverpack isimleri driverpack sitesinden indirildiği şekilde ya da programın ismini değiştirdiği şekilde isimlendirilmeli.

30 sn seçeneğini nasıl kaldırabilirim zira çoğunlukla kurduğum makinannın başında duramıyorum hepsini kurmasını istemiyorum ustalar blackman12 ve morning yardımlarınızı bekliyorum

hepsini kurmasını istemiyorsan hepsini kurmasını istediğin kadarını at bence.. ben yalnızca lan, cipset,mass_storage ve cpuları kurduruyorum bu şekilde ve her sistemde.

Eset Trojan Buldu + Virüstotal Sonuc :

trojan falan yok. false positive uyarıdır.

ek: yapımcı yaptığının son güncelleme olacağını belirtmiş. artık kendisinin ve forumun ilgisini çekmediği için :) kaynak kodları da sitede var.

DriverUpdater-v0.3.6.zip çıktı

Adres

m05

gayet güzel çalışıyor cd'ye entegre ettim 1 dakikalık süre tanıyor driverpack base ile entegre ettikten sonra isimleri değişiyor daha sonra OEM klasörünün içindeki isimleri değişmiş sürücüleri önceki orjinal adını verince hiçbir sorun yaşanmıyor yalnız driver packlerde bazen bazı sürücüler de sorun yapıyor kurulum esnasında hata veriyor 35-34.dakikada galiba örneğin amd Mcp 65 serisi buda driver paketlerinden birisinden kaynaklanıyor kanısındayım.

Programı olduğu gibi Oem çine açıyoruz ve dosya değişimini sonra Presetup.cmd yi i386 içine kopyala yapıştır yapıp dosya değişimini onaylıyoruz hayırlı olsun

icon13.gifDİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine p_edit.gif Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Edit'leyiniz.

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Şimdi Driverpacs base yeni sürümü çıktığından bu işlem görmüyor denedim ama file not unzip çıkarmıyor driverları...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...