Jump to content

Windows Regedit Ayarları - V4

orj_inal
 Share

Recommended Posts

Bu ayarları tek seferde nasıl kaldıracaz? Bu konuda yardımcı olur musunuz

Yani demek istediğim bu regedit ayarlarını kurdum ancak pek memnun kalmadım windows görev çubuğunda dahi değişiklikler oldu ve ben bu değişikliği beğenmedim tüm ayarların orjinali gibi olmasını istiyorum bunu nasıl yapmalıyız.

Edited by mami2588
Detaylandırma
  • Like 1
  • Thanks 1

mami2588, 3 saat önce yazdı:

Bu ayarları tek seferde nasıl kaldıracaz? Bu konuda yardımcı olur musunuz

Yani demek istediğim bu regedit ayarlarını kurdum ancak pek memnun kalmadım windows görev çubuğunda dahi değişiklikler oldu ve ben bu değişikliği beğenmedim tüm ayarların orjinali gibi olmasını istiyorum bunu nasıl yapmalıyız.

anladığım kadar ile ,görev çubuğunda simgeler küçük olduğu için beğenmediniz

eski haline getirmek için bu reg kodu uygulayınız;

Windows Registry Editor Version 5.00

;Görev çubuğu-normal simgeler 
"TaskbarSmallIcons"=dword:00000000  

veya sorunun olmadığı zamana, sistem geri yükleyin

Edited by adbenim
  • Like 3

adbenim, 5 saat önce yazdı:

anladığım kadar ile ,görev çubuğunda simgeler küçük olduğu için beğenmediniz

eski haline getirmek için bu reg kodu uygulayınız;

Windows Registry Editor Version 5.00

;Görev çubuğu-normal simgeler 
"TaskbarSmallIcons"=dword:00000000  

veya sorunun olmadığı zamana, sistem geri yükleyin

Teşekkürler hocam sistem imajı almıştım geri yükledim sorun çözüldü.

gsbaran, 43 dakika önce yazdı:

sizden ricam bu programları kaldırın çünkü gerçekten kurduktan sonra hayır görmedim pc im den her yerde virüs var diye algıladı

ayarlar gitti makina ağırlaştı ben hiç böyle tongaya düşmemiştim ya mecvur şuan pc ye format attım

bir hata yapmış olabilir misin.?

bunu antiviruslerin algılaması olanaksız antilik bir olayı yok yani..

buda Virüstotal Tarama sonucu : 

Please register to see this content.

bu ayarı bende kullanıyorum .

ne gibi sorunlar oldugunu yazarsan sevinirim.

Edited by orj_inal

bynec, 16 dakika önce yazdı:

Bende Aşağıdaki hatayı veriyor.Acaba bendemi hata. yönetici olarak çalıştırdım-Sahiplik al ile çalıştırdım aynı hatayı veriyor.

bunun reg dosyası ile alakası yok. regedite erişim hatası diyor. reg dosyasını notepade ile kontrol et.kaydederken sorun çıkmış olabilir, dosyanın içi boş olabilir belki.

orj_inal, 30.11.2021 - 05:39 yazdı:

BU AYARLAR BIR BILGISAYAR ICIN GEREKLI BIR COK AYARI ICERMEKTEDIR...

BİLGİSAYARINIZA FORMAT ATTIGINIZ DA YAPILMASI GEREKEN BİR ÇOK AYAR MEVCUTTUR.
BU AYARLAR BİLGİSAYARINIZI BOZACAK BİR AYAR İÇERMEMEKTEDİR.
AKSİNE BİLGİSAYARINIZI HIZLANDIRMAK İÇİN KULLANILAN AYARLARDIR.
İNSANLIK HALİ.. BENDE YANLIŞ YAPABİLİRİM.. 
OLURDA BU KODLARDA YANLIŞ BİR ŞEY PAYLAŞTIGIMI DÜŞÜNEN BİRİSİ VARSA LÜTFEN PM ATSIN HEMEN DÜZELTELİM.

Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim.

Paylaştığınız regedit dosyası (regedit kayıtları) 200 kb lık basit bir dosya gibi gözükse de bence gerçek bir hazine.

Çok emek vererek hazırlanmış. Açıklamalar yeteri kadar yapılmış.

Ancak içeriğini bilmeden kullanacaklar için veya önlem almadan kullanacaklar için tam bir kabus olabilir. Acemi kullanıcılar dikkat etsin.

Buradan hemen hatırlatayım; 

Regedit dosyaları "kullanmasını bilenin elinde SÜPER BİR İLAÇ" olsa da "kullanmasını bilmeyenin elinde (acemi kullanıcının elinde) BİR KABUS" olabilir.

(Sistem kilitlenebilir-Kullanım zorlaşabilir-Bilgisayar açılmayabilir-vs. vs.)

Bu regedit kayıtlarını "Hazırlayan-Düzenleyen-Paylaşan-Emeği geçen herkese" teşekkür ederim.

• Like 2
  • Thanks 1

Reg kayıtlarını, format sonrası , temiz bir kurulum sonrası uygulayın ve sorun yaşamazsınız.

Bunlardan önce, sayısız reg kayıdı kullandıysanız eğer,ozaman sorunlarlada karşılaşırsınız.

Bende bu paylaşılan reg kayıtlarının çöğunu kullanıyorum ve dahasıda var ve hiçte sorun yaşamıyorum.

Paylaşan arkadaş için,başka söze gerek yok.

EYVALLAH 

• Like 2

ugacomtr, 4 saat önce yazdı:

merhabalar. bende de kısayollar çalışmadı, görev çubuğundaki kısayollar çalışmadı. Bir üst mesajdaki hatayı veriyordu. Sistem geri yükleme ile sorunu çözdüm bilginize. 

çalışmıyor cunku gorev cubugundaki kısa yollarıN linklerini kaldırıyor, bu durumda da kısa yollar iptal oldugu için tıkladdıgınız da çalışmıyor.

kısa yolların ustune sag tıklayıp kısa yolu kaldırıp işinize yarayan kısa yolları yeniden eklemelisiniz.

Şu ana kadar 4 kişi sorun bildirdi.
1.mami2588 görev çubugunu begenmemiş sistem geri yukleme yapmış.
2.gsbaran anti sorunu var diyor ama başka bir yerden virus yemiş anlaşılan reg dosyasından oldu sanıyor. 
3.bynec daha reg dosyasını bile yukleyememiş. yuklyememe hatasını gosteriyor..
4.bu saydıklarım arasında tek gerçek sorun ugacomtr de olusmus. oda manuel şekilde basitce duzeltilebilecek bir ayar..

(ugacomtr  arkadaşa denk gelen sorunla ilgili gerekli düzenleme YENI_REG_W_SERISI - V4_FIX_03.REG dosyasına uygulanmıştır)

Edited by orj_inal
  • Like 1

Muhtemelen son formatımdan bu yana 400-500 reg kaydı girdisi yapmışımdır. Ona rağmen ben hem full haliyle hem de kendime  göre ayarlayıp yüklediğim de herhangi bir hata almadım. Sağ tık eklentileri, görev çubuğu ayarlarında herhangi bir sorun yaşamadım. Erişim engeli hatasının normal olduğunu düşünüyorum. Bazı reg ayarları için engelleme olması da normal. Daha önce de yaptığın reg kayıtlarından gözümden kaçmayanları denedim. Bu da dahil sistemi zorlayan bir sorun yaşamadım. Bana göre gayet güzel ayarlar var. Kullanacak kişinin ayarlardan kendisine uygun ayarları alarak kişiselleştirilmiş bir reg kaydı oluşturması daha yararlı olur. Ufak tefek şeyler oldu. Ancak onunda reg kaynaklı olup olmadığını çok yoğun bir zamanda uyguladığım için anlamadım. Sadece kişisel tavsiye olarak şunu ekleyebilirim. Bana göre script yada reg kayıtlarında görev çubuğu ayarları olmamalı. Ufak bir şey olarakta şunu yazabilirim. Reg kaydını kullandıktan sonra masaüstünde sürüm numarası gösterdi. Çok basit bir şekilde eski haline aldım. Ben çok yararlı bir paylaşım olduğu düşüncesindeyim.

Kullanacak kişilere tavsiyem;

1- Reg kaydını kullanmadan sistem geri yükleme noktası oluşturun. (Her reg yada script v.s için beklenmedik sonuçlar olabilir.)

2-Yamicsoft Windows 10 Manager v.b. uygulamalarla reg kaydı kullanılmadan önce komple regedit yedeği alın.

3-İlla 100 ayar var diye kullanmak zorunda değilsiniz. O kadar emek verilip çoğu ayar eklemiş. Ayarları kişiselleştirerek kullanmak faydalı olur...

4-Uygulamadan önce sanal pc üzerinde test etmek sonuçları görmek açısından faydalı olur...

Edited by deli_petro06
  • Like 2
  • Thanks 2

Regeditten aldığınız reg dosyasını notpadle açın. İlgili anahtarların değerlerini değişip kaydedip uygulayın yada direk anahtarı kopyalayıp regedit açıp anahtara gidin ve silin, silinmeyenlerin sahipliğini almalısınız. En kolayı powerrun indirip çalıştırıp ordan açılan regeditte silme va kayıt yaptırmadır.

• Like 2

paLpebra, 3 saat önce yazdı:

Bende de aynı hata verdi

EKDE Kİ DOSYAYI KULLANIRSANIZ SORUNUNUZ DUZELECEKDİR.

BU SORUNA AİT FİX YENİ REG DOSYASINA UYGULANMIŞTIR

kadetti, 6 saat önce yazdı:

Regeditten aldığınız reg dosyasını notpadle açın. İlgili anahtarların değerlerini değişip kaydedip uygulayın yada direk anahtarı kopyalayıp regedit açıp anahtara gidin ve silin, silinmeyenlerin sahipliğini almalısınız. En kolayı powerrun indirip çalıştırıp ordan açılan regeditte silme va kayıt yaptırmadır.

SORUNUN ÇÖZUMU İÇİN BİR DOSYA YUKLEDİM DOSTUM. SAOL YARDIMIN İÇİN.

• Like 1