Jump to content
TNC-TR

NAMIKABI

Üye
 • Content count

  404
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

NAMIKABI last won the day on April 24

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

704 Excellent

2 Followers

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

1881 profile views
 1. 11 YAŞIMA GİRDİM

   

   

  Bugün TNCTR’de (30 Eylül 2017) 10 yaşımı bitirip 11 yaşıma girdim.

  Bugün aramızda olan-olmayan,

  TNCTR’de bugüne kadar emeği geçen herkese,

  TNCTR’de paylaşım yaparak bilginin çoğalıp dağılmasına katkı sunan herkese,

  İllede TNCTR Yönetimine çok teşekkürler.

 2. Windows [alpelwin] 10 Edu. [x64] Next Gen[eylül 2017]

  Ben indirdim sorunsuz bir şekilde (ISO dosyası olarak) klasöre açtım, Henüz kurmadım. Normal şartlar altında RAR lı dosyayı açarken yani klasöre çıkartırken bir sorun yaşamazsınız. Sorun indirdiğiniz RAR lı dosyalar 2 veya 3 klasör içerisinde olursa ve bu klasör isimleride uzun adlardan oluşursa o zaman RAR veya ZIP dosyasını açarken sorun oluyor. Normal olarak C içerisindeki tek bir klasör içerisinden açarsan bir sorun yaşamazsın.
 3. Windows [alpelwin] 10 Edu. [x64] Next Gen[eylül 2017]

  Değerli Kardeşim, Ellerine sağlık, 1-) Kullanıcı Adı ve Bilgisayar Adını niye ısrarla kullanıcıya bırakmıyorsun anlamıyorum. Tamam kullanıcı daha sonra değiştirebilir, ama bırakda sıfır kurulumda biz istediğimiz adı verelim. 2-) Şifreyi (Alphonso Elric/Natsu Dragneel) bu kadar uzun tutma, Dosya adını da (SaglikliYasamIcinSporYapinizEylul2017) bu kadar uzun tutma RARdan çıkartınken kesinlikle sorun yaşayanlar olacaktır. Teşekkürler.
 4. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

  TNCTR Kutlamazsa, Kimse kutlamaz. 

  Ve artık TNCTR de kutlamıyor.

  1. Show previous comments  2 more
  2. casper0007

   casper0007

   hiç belli olmaz ufak bi süpriz yapılabılır

  3. sk8er_boi

   sk8er_boi

   Artık logolar otomatik değişiyor özel günlerde. Siteden kortej mi geçirelim bir de?

  4. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Demek geçen Bayramlarda ve Ulusal günlerde de otomatik değişen logo vardı.

   Bir göz doktoruna gitmem lazım fark edememişim.

   Bayram ve Ulusal günlerdeki hassasiyetiniz için ayrıca teşekkürler.

 5. Selamlar, SAHİBİNDEN’den veya benzeri sitelerden alış veriş yaparken; 1-) Tabiki en iyisi GET’li alış veriş. Ama onunda sıkıntıları var. (Ben dört dörtlük ürün gönderdim, alıcı kırmış, bozmuş, ben bunu göndermedim alıcı yalan söylüyor derse, mahkeme veya yetkililer ne karar verecek) 2-) Satıcının üyelik tarihi ne kadar eskiyse satıcı o kadar güvenilirdir. Yeni üye yani 1 yıl altındaki üyeden hele hele 1-2 aylık üyeden bir şey alırken 40 sefer düşünün. 3-) Satıcının yazışma ve sözlü olarak kullandığı dile dikkat edin. Resimlerin netliği, detay görüntülerin çokluğu, satıcının başka ürünleri olup olmadığı, ürünün özelliklerini bilip bilmediği, ürünün ilk sahibi olup olmadığı, fatura ve kutusunun olup olmadığını sorun. Örneğin, Fatura ve kutusu varsa, fatura kendi adınaysa, resimler gayet net ve çeşitli yönlerden detaylar içeriyorsa, satıcı gelin ürünü filan yerde inceleyin diyorsa, telefon ile görüşürseniz, satıcının üslubundan aklı başında ve güvenilir olduğunu anlarsanız sorun yok. 4-) Satıcıyla mutlaka telefon ile görüşün. Hatta biraz üç kağıt yapıp bir arkadaşınıza da aratıp, buluşalım öyle teslim alayım gibi bir öneri getirsin ki, konuşmalar ve tavırlardan satıcının doğruluk analizini yapın. 5-) Olası bir sıkıntı yaşayacağınızı hesap ederek ürünün SAHİBİNDEN’deki sayfalarının (açıklamaların, özelliklerin, adres, telefon vs.) ekran görüntülerini alın. 6-) Kesinlikle telefon numarası olmayan (mesaj ile bağlantı kuran) ilan sayfasındaki telefon numarasının haricinde başka telefon no veren kişilerden alış veriş yapmayın. 7-) Önce para gönderip sonra ürün gelecekse, sizi sıkıntıya sokmayacak, üzerine bir bardak soğuk su içebileceğiniz bir meblağın (rakamın) üzerinde alış veriş yapmayın. 8-) Kandırıldığınızı anladığınızda kesinlikle (konu sahibi) arkadaşımız gibi şikayetçi olup dava açmalı ve sonuna kadar direnmelisiniz. Ben SAHİBİNDEN’de onlarca kez alış veriş yaptım, hep önce para gönderdim, sonra ürün geldi. Hiç yanılmadım. Yalnız yukarıda belirttiğim gibi, kendime ait kuralların dışına çıkmadım. Acilmiş, bugün son günmüş, fiyat yarıdan ucuzmuş, fatura ve kutuyu taşınırken kaybedilmiş ürünlerle işimi olmaz. Zaten ikinci el başkasından alınmış, Resimler soluk, detaysız, Sadece mesaj ile satış yapan kişiden ürün almam. Unutmamak lazım, 15 milyonun üzerinde işsiz var. Dışarda hayat zor, geçim çok zor, Asgari ücretle çoluk çocuk okutmak, geçinmek imkansız. Ekmek aslanın ağzında, insanlar mecburen karşısındakini kandırmak zorunda. Kabul etsekte etmesekte gerçekler bunlar. Bizlerinde tabi ki gelirimize ve harcamalarımıza dikkat etmemiz gerek. Herkese iyi günler.
 6. 64 Gb Usb Bellek (varsayılan) Exfat ?

  64 GB USB Flash belleğe FAT32 format atmaya Windows müsade etmiyor. Ama şu sitede küçük bir programcık ile bir çözüm bulmuşlar. Bende denedim 64 GB USB Sandisk Flash cihazım FAT32 oldu. İstersen sende bir dene. İyi günler. http://www.kabataslak.net/exfat-yada-ntfsyi-fat32ye-cevirmek.html 64 GB Sandisk USB 3.o Flash Belleği AIOBoot ile Multiboot yaptım.
 7. 64 Gb Usb Bellek (varsayılan) Exfat ?

  Extended haklı. 64 GB ve üstü USB Belleği FAT32 formatlayamazsın. NTFS tercih edeceksin. UEFI Kurulum veya UEFI multiboot için 32 GB veya daha aşağı USB Bellek kullanman gerek.
 8. Windows [alpelwin] 8.1 [x64] Indust Pro New Age V.2

  Değerli Arkadaşım, Sistem çalışmaların gerçekten başarılı. Ancak bırak Kullanıcı Adını biz kendimiz girelim. Windows 10 ve daha sonraki çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyorum.
 9. Uefi Iso Yardim

  UEFI USB Bellekten boot ederek sistem kurmak , BIOS u UEFI destekleyen sistemler içindir. BIOS u UEFI destekleyen sistemlere 64 bit sistem kurulur. BIOS u UEFI destekleyen sistemlere yukarıda anlatmaya çalıştığım UEFI modunda boot yaparsanız disk bölümleme anında Diski GPT olarak (4 bölüm halinde) hazırlar. Yani sizin diski MBR mi GPT mi formatlayayım diye bir seçeneğiniz olmaz. Diski otomatik olarak GPT şeklinde biçimlendirir. Bu nedenle eğer daha önce UEFI haricinde (Legacy) sistem kurulmuşsa % 99 disk MBR biçimlidir. Eğer böyle ise (MBR ise) ve diskiniz C ve D olarak bölümlenmiş ise tüm verileri kaybedersiniz. Live Sistem ile (WinPE ile) verilerinizi kurtarın sonra UEFI sistem kurun. Kısaca UEFI boot ile 64 bit sistem kurulur ve kendisi otomatik olarak diski GPT şeklinde biçimlendirir.
 10. Uefi Iso Yardim

  UEFI Kurulum yapmak istiyorsanız 64 bit (x64) Win 7, win 8.1 veya Win 10 kurmanız gerekir. Sisteminiz UEFI ise UEFI kuruluma 32 bit (x86) sistem eklemenin mantığı yok. UEFI USB Boot yapmak istiyorsanız hiçbir programa ihtiyacınız yok. Çok basit ama dikkat isteyen bir yöntemle (komut yöntemi) USB belleğiniz UEFI formata hazır olur. 1-) (BURASI EN ÖNEMLİ KISIM) Kafa karıştırmaması ve yanlış disk (HDD) veya USB bellek formatlamamak için tüm pencereleri kapatıp masaüstüne geliyoruz. USB belleklerimiz varsa çıkartıyoruz, Sadece UEFI format olacak USB belleği takıyoruz. 2-) Windows Başlat – Ara kısmına cmd yazıyoruz. Bir DOS penceresi (siyah ekran) açılacak. 3-) Bu pencerede sırasıyla aşağıdaki komutları veriyoruz. (Dikkat etmemiz gereken diğer önemli husus ise her komut sonrasında DOS penceresinde verilen komutların yerine gelip gelmediğini kontrol etmek. Eğer her komut sonrasında pencerede olumlu gelişme varsa işlemlerde sorun yok demektir.) 4-) Diskpart List Disk Select Disk 1 (Buradaki 1 sizin Disk listesindeki USB belleğin numarası olacak - Bu çok önemli) Clean Create Partition Primary format quick fs=fat32 active assign exit exit 5-) İşlemler sorunsuz tamamlandıysa USB belleğiniz UEFI formata hazır hale gelmiştir. Artık istediğiniz 64 bit (x64) Win 7, Win 8.1 veya Win 10 ISO sunun içeriğinin tamamını bu USB belleğe çıkartın. (ISO ya sağ tıklayıp klasöre çıkart diyerek daha sonra o klasördeki dosyaların tamamının UEFI USB Belleğe kopyalanması gerekir) NOT 1: Bu yöntemle sadece bir işletim sistemi veya UEFI destekli bir WinPE nin içeriğini kopyalayarak UEFI WinPE USB yapmış olursunuz. NOT 2: Bu şekilde biçimlendirilmiş (UEFI Format) bir USB belleğin içerisindekileri silerek (Dikkat formatlamadan sadece silerek) yeniden DOS komutları kullanmadan herhangi bir 64 bit işletim sistemi ISO su çıkartılabilir. UEFI bozulmaz. NOT 4: Daha sonra USB belleğin içerisine size lazım olacağını düşündüğünüz ne varsa kopyalayabilirsiniz. (Mesela driver ve lazım olabilecek programlar) NOT 3: Anlatım herkes anlayabilsin diye en alabildiğince en basit dille yapılmıştır, Ustalardan özür dilerim. 1-Başlat -Çalıştır-cmd ekranı https://i.hizliresim.com/PrYqXd.jpg 2-DOS Ekranı https://i.hizliresim.com/YNjBYk.jpg 3-DOS Komutları https://i.hizliresim.com/29YgDE.jpg 4-UEFI-USB https://i.hizliresim.com/9d94nZ.jpg
 11. Win8.1 Pe 2017 V3 + Office2007

  Arkadaşım öncelikle ellerine sağlık. Güzel ve sağlam bir çalışma olmuş. Kısa bir süre denedim ve çok beğendim. Lazım olabilecek programların neredeyse hemen hepsi mevcut. Kullanıcılara öneriler; USB nin Programs klasörüne atılacak portable çalışan (sisteminizde çalışan bazı programları klasörleriyle beraber buraya kopyalayarak çalışıp çalışmadıklarını test edebilirsiniz) programlarıda çalıştırabilirsiniz. Ben bu şekilde (Basit ama hızlı resim izleme kesme-biçme) irfanview 4.40, (Basit ama çok iyi CD-DVD-Bluray yazma-ISO yazma vs) Ashampoo Burning Studio 8, (Radyo dinleme kaydetme-EXA Radyoya iyi bir alternatif) Radyo Dinle Kaydet 5.3, (Çoğu video sitelerinden video indirme) 4K Video Downloader 4.2, ve bazı sözlük programlarını çalıştırdım. Normal şartlarda http://tinydl.com/ sitesine erişime bizim ISS ler müsade etmiyor. Girmek istediğinizde engellendiği belirtiliyor. Ama DNS prograamları ile bu aşılıyor ve engelli sitelere girilebiliyor. Bende bu WinPE de DNS Jumper kullanarak bu siteye girebildim. Kısaca çok işlevli, kullanışlı bir WinPE 8.1 olmuş. Masaüstü ve TNCTR https://i.hizliresim.com/DPLMjz.jpg Portable Çalışan BAZI PROGRAMLAR https://i.hizliresim.com/brO5PV.jpg Win PE Sistemin BAZI PROGRAMLARI https://i.hizliresim.com/yEyMka.jpg DNS KAPALI https://i.hizliresim.com/nRv7Bg.jpg DNS AÇIK https://i.hizliresim.com/1L9yXp.jpg
 12. Winbuntu 16.04.2 Lts X64

  Haklısın bu tür sistemler kesinlikle windows ile mukayese edilmemeli. Kullanıma ve ihtiyaca göre değişir. Ama herkesin belli zamanlarda mutlaka denemesi gerekir diye düşünüyorum. Platformlar güncellendikçe sorunlar elbette azalıyor. Son paragrafın bence çok önemli. Bu ve bunun gibi linux sistemleri denemek isteyen arkadaşların öncelikle; sistem kurma, format atma, disk biçimlendirme, WinPE kullanma, Acronis ve benzeri programlarla yedek alma - recovery yapma konularında yeterli olmaları çok önemli. Sadece deneyeceğim gözüyle farklı ve aşina olunmayan bir sistem kurulursa toparlamak çok zor olabilir. Sisteminde çift disk olan ve yukarıdaki paragrafta saydığım işlere yatkın olan arkadaşlar bence şanslılar, o kadar da korkacak bir şey yok. Acronis ile windows yedeğin var ise birde elinin altında yukarıdaki işleri yapabileceğin bir WinPE sistemin var ise korkacak bir şey yok, rahatlıkla denenebilir. 2 veya daha fazla partitiona bölünmüş olan tek disk ile bu tür işlemlere girmek sıkıntı yaratabilir. Malum MBR, GPT, UEFI, FAT32, NTFS vs derken işin içerisine diğer formatlar ext3, ext4, vfat vs giriyor. Yani mutlaka sorun yaşanır, veri kaybı stres vs. Demem o ki; Denemeden önce hazırlıklı olmakta fayda var. Usta Ellerine sağlık.
 13. Doğrudur, Sizin programınıza orijinal media Player gerekebilir. Benim normal sistemlerimdede KLite codecleri yüklü ve Media Player Classic kullanıyırum. Benim kullanımıma ihtiyaçlarıma göre Media Player Classic daha hızlı daha kullanışlı. Kolay gelsin.
 14. https://www.tnctr.com/topic/342849-winpe-10-8-sergei-strelec-x86x64native-x86-20170504/ linkinde bulunan Winpe 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/native X86) 2017.05.04 WinPE çalışması sanırım sizin işinizi görür. Bu WinPE de Media Player Classic kurulu. Ben 4K, FullHD ve 1280p videoları çalıştırdım. Masaüstündeki MSDart Explorera girerek sisteminizdeki bazı kurulu programlarıda çalıştırabilirsiniz. USB Bellekteki SSTR/Mınst/Portable yolunu izleyerek buradaki portable programlarıda çalıştırabilirsiniz. Buraya siz kendinizde portable ekleyebilirsiniz. Kolay gelsin. Winpe 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/native X86) 2017.05.04 https://i.hizliresim.com/69gkAl.jpg Media Player Classic https://i.hizliresim.com/DPzRN3.jpg 4K Video oynatımı https://i.hizliresim.com/ZZvVb3.jpg FullHD Video oynatımı https://i.hizliresim.com/Lyk4V0.jpg 1280x720p Video oynatımı https://i.hizliresim.com/4P7k6q.jpg
×