Jump to content
TNC-TR

NAMIKABI

Tnc Sever
 • Content count

  494
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

NAMIKABI last won the day on February 5

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

934 Excellent

5 Followers

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

4785 profile views
 1. NAMIKABI

  Günün Sözü

  "Bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur. Sakın kurtarıcı bekleme yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım" Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
 2. NAMIKABI

  Internet Enabler Disabler V1.0.5 |internet Aç Kapat

  Usta, Ellerine sağlık. “Pencereler ve her zaman üstte” yi nihayet anlayabildim. Anladığımı benim gibi anlamayanlar için tercüme edeyim. Çalıştırdığınız (tam ekran olmayan-yani küçük pencereli) bir programı masaüstünde iken programın işlem yapmayan herhangi bir yerine bir kez tıklayın ve klavyeden CTRL + 1 tuşlarına birlikte basın. Artık bu programınız her zaman üsttedir. Denemek için Windows Gezginini veya herhangi bir browser programını tam ekran modunda açın. CTRL+1 ile seçtiğiniz ve tam ekran olmayan program her zaman üstte olacaktır. İstediğiniz kadar programı her zaman üstte olarak çalıştırabilirsiniz. (Ama programlar biribirlerinin üzerine gelince sıkıntı yapıyor) Her zaman üstte olan programların her zaman üstte özelliğini iptal etmek için o programın yine işlem yapmayan herhangi bir yerine bu defa klavyeden CTRL + 2 tuşlarına birlikte basmak yeterli oluyor. Eğer Sidebar programı kullanıyorsanız istediğiniz gadgetin üzerinde de aynı işlemleri yapabiliyorsunuz. Internet Enabler Disabler v1.0.4 Gadgetlere de program muamelesi yapıyor. NOT : Buraya kadar eyvallah. Ama benim istediğim “Araç çubuğunda veri trafiğini görmek şimdiye kadar mümkün olmadı. Ellerine sağlık. Her zaman üstte açıklamasına örnek olarak benim masaüstümden görüntüler.
 3. NAMIKABI

  Internet Enabler Disabler V1.0.5 |internet Aç Kapat

  Celal Ustam, ellerine sağlık. İyi niyetin yeter. Olursa olur, olmazsa kendini yorma. Teşekkürler.
 4. NAMIKABI

  Admin Explorer

  Windows 8.1 Embedded Industry Pro da kullandım. Gayet güzel çalışıyor. Anlamadığım şey, hangi klasöre girersen yeni pencerede açıyor. (Belki çalışma mantığı budur.) Denemek için Program Files ve Program Files (x86) daki Defender, windows Mail, Media Player, (bunları kullanmadığım için) vs. sildim. Olmaz demedihemen işi bitirdi. Unlocker'in canlı versiyonu gibi. Hatta daha da iyisi. (En azından "Abi şimdi silemedim, ama sistem yeniden başlarken sileyim" demiyor.) Teşekkürler.
 5. NAMIKABI

  Internet Enabler Disabler V1.0.5 |internet Aç Kapat

  Tekrar Merhaba, Dostum, Masaüstünde iken herhangi bir gadgetin üzerine sağ tıklayınca her zaman üstte seçeneği zaten var. Ben sidebar programına ait olan bu seçeneği kullanıyorum. Ama istediğin gadgeti araç çubuğu üzerine getirdiğinde her zaman üstte çalışmıyor. Ben gadget kullanırken her zaman üstte değil de araç çubuğunda veri trafiği olsun istiyorum. Zira en sağlam ve en görsel yer orası. Pencerelere ve diğer programlara bir zararı olmuyor. Ben Sidebar programını kullanmadan araç çubuğunda sürekli çalışan bir uygulama olsun istemiştim. Herkes Sidebar programını kurmak veya kullanmak istemeyebilir. "Internet Enabler Disabler uygulaması içerisine" veya "başka bir uygulama içerisine" araç çubuğunda veri trafiğini sürekli gösteren bir çalışma yapabilirsen sevinirim, Olmazsa ellerine sağlık, varlığın yeter, ilgine teşekkür ederim.
 6. NAMIKABI

  Internet Enabler Disabler V1.0.5 |internet Aç Kapat

  Ben ne istediğimi anlatamayıp konuyu uzattığım için özür dilerim. Benim istediğim "araç çubuğunda" "internet veri akışının"(gelen -giden) "kb cinsinden gösterilmesi" idi. Nasıl saat sağ alt köşede sürekli üstte duruyor, hangi pencere açık olsada, hangi browser açık olsa, hangi işi yaparsan yap (tam ekran haricinde) sürekli üstte görünüyorsa bende aynı şekilde internet veri trafiğinin araç çubuğunda sürekli görünmesini istedim. Kullandığım program ve buna bağlı olarak çalışan gadgetler, özellikle internet trafiğini gösteren NET-1 Gadgeti konu hakkında bilgi vermesi bakımından bir benzetme idi. ******************************************************************************************************************************* "Internet Enabler Disabler v1.0.3" ve "Internet Enabler Disabler v1.0.4" uygulamalarını indirdim. Uygulamalar çalışıyor, İnterneti açıp kapamada, istem dışı kapanma veya kopmalarda bilgi vermesi, başlangıca kendini atması güzel bir sıkıntı yok. Ama ben ; İstediğiniz pencerenin veya pencerelerin ekran üzerinde devamlı ön planda kalmasını sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken ekranda devamlı ön planda olmasını istediğiniz pencerenin üzerine fare ile bir kez tıklayıp ardından "Ctrl+1" tuşlarına basmak. Pencerenin ön planda olma özelliğini iptal etmek için yapılması gereken üzerine fare ile bir kez tıklayıp ardından "Ctrl+2" tuşlarına basmak. Not: Masaüstü araçlarda aktif olmasını istediğiniz aracı, görünmesini istediğiniz konuma getirdikten sonra ön plan ayarını aktif edin. Aracın masaüstü konumu değişirse ön planda olması için tekrar aktif etmeniz gerekecektir. Sebebi ise uygulama masaüstü araçlarda aracın bulunduğu konumun koordinatlarına göre çalışmaktadır... Ve "Masaüstü araçları sürüklendiğinde de her zaman üstte kalması sağlandı." Cümlelerini defalarca okudum, uygulamaya çalıştım. Ama beceremedim. Pencerenin devamlı ön planda olması ne demek, Masaüstü araçları dediğin sidebar programına ait kullandığımız gadgetler mi. ********************************************************************** Celal Kardeşim, Ben 60 yaşına yaklaştım, bana benim anlayacağım seviyede anlatırsan sevinirim. Veya kullananlar bir-iki resimle veya cümleyle anlatmaya çalışırlarsa sevinirim. Teşekkürler, ellerine sağlık.
 7. NAMIKABI

  Windows 8.1 Pro Update3 X64 Tr Ocak 2019

  Konu : Windows 8.1 Pro Update3 X64 Tr Ocak 2019 Değerli arkadaşlar, Sistemle ilgili yorum yapalım, Programları tartışarak konuyu ikinci plana atmayalım.
 8. NAMIKABI

  Windows 10 Media Creation Tool 1809

  Amaç anlatmak olunca, birde karşında gözle görülen kimse olmayınca ister istemez en basit dille anlatmak gerekiyor. Çoğu kişi bu anlatım tarzını sevmiyor olabilir, ama dediğim gibi karşınızda kim var bilmiyorsunuz, Aramıza yeni katılanlar, bu işlerle ilk defa ilgilenenler olabilir, Bu nedenle eskilerin dediği gibi "Basit olan iyidir." NOT: Resimlerin birleştirilmesi için teşekkür. Belki resimleri ayrı ayrı görmek isteyen olabilir diye resim linklerini kaldırmadım.
 9. NAMIKABI

  Internet Enabler Disabler V1.0.5 |internet Aç Kapat

  DeathStroke ben programı isteyen hiç kimseye vermemezlik yapmadım. Nereden çıkardın bu sonucu. Programı ve benim kullandığım gadgetleri aşağıda yandex linkine yükledim. Kullanıma yönelik biraz basit açıklamalarda aşağıda. Programın adı Sidebar win 8 Programıdır. Ben ayrıca gadgetler ekledim. Gadgetleri aşağıdaki yöntemle programa eklemeniz lazım. https://yadi.sk/d/GDXofHPhz3fFfw Windows 7 de sidebar vardı, bence görsel ve kullanışlı bir uygulamaydı. İhtiyaç duyduğumuz Gadget leri kullanabiliyorduk. Windows 8 ve windows 10 da bunu kaldırdılar. Ama 3. parti yazılımlarla hemen hemen aynı şekilde kullanabiliyoruz. "Sidebar win 8" Windows 8.1 ve windows 10 da gadget çalıştırmaya yarayan bir program. Kurulumda kendisini hem program files'e hemde program files x86 klasörüne atıyor. Ama sistem klasörü olduğu için normalde gözükmüyor. Windows gezgininde Görünüm-Seçenekler-Görünüm penceresinde "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğini tikle devre dışına çıkartarak kullanmak istediğimiz gadgetleri "C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets" klasörüne kopyalıyoruz daha sonra yine aynı yolla Windows gezgininde Görünüm-Seçenekler-Görünüm penceresinde "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğine tik koyarak (gizleyi seçerek) kullanıma başlayabiliriz. Ben elimde bulunan (program içerisinde olmayan) gadgetleri bu şekilde programa atıyorum. Kullanımı için masaüstünde "Araçlar" a çift tıklayıp kullanmak istediğimiz gadgete de çift tıklıyoruz. Masaüstüne gelen gadgetleri istediğimiz şekilde sürükleyerek istediğimiz yere bırakabiliriz. Gadgetin üzerine geldiğimizde Kapat (masaüstünden kaldırma) ve Seçenekler (ayarlar) simgeleri gözüküyor. Buradan istersek masaüstünden kaldırabilir ve istediğimiz (olan) ayarları yapabiliriz. Programı kurma ve Kullanımı bu şekilde. Güle güle kullanın. Meraklısına Masaüstü resmim https://yadi.sk/d/YhNi3xm6q9xaZQ
 10. NAMIKABI

  Internet Enabler Disabler V1.0.5 |internet Aç Kapat

  Celal Usta, Ellerine sağlık, Internet Enabler Disabler V1.0.0 dan itibaren konuyu takip ediyorum. Güzel işler çıkarıyorsun. Bende bir ricada bulunsam olur mu? Belki herkes gibi! benimde "Acaba bilgisayarımda arka planda çalışan program var mı?" korku ve merakı var. Bu nedenle Windows 7 den beri hem Windows 8.1 de hemde Windows 10 da gadget programı kullanırım. Aşağıdaki resimlerde görülüyor. Gadget ayarlarından hangi internet bağlantısını kullanacağını (Wireless, Ethernet, Mobil) seçiyorsun, ve sana saniyelik olarak giden - gelen internet kullanım bilgisini kb cinsinden sürekli olarak gösteriyor. Ancak bu gadget normal şartlarda masaüstünde olduğu için Browser kapalı ve masaüstü haricinde bir program ile çalışıyorsan bu gadgeti (giden-gelen trafiği) göremiyorsun. Ben bu gadgetin bir örneğini durum çubuğuna indirdim. Dolayısıyla İnternet Browser kullanmayıp başka programlar kullandığımda giden-gelen internet veri trafiğini görebiliyorum. Biraz uzun gir giriş oldu ama senden isteğim işte bu noktada. Yani "Internet Enabler Disabler" programı içerisine araç çubuğu üzerinde internet veri trafiğini gösterecek şekilde bir ayarlama yapabilir misin? Şimdiden teşekkürler. Resimler aşağıda. https://hizliresim.com/ZX38Yg https://hizliresim.com/lqZM3E https://hizliresim.com/LlDBMZ
 11. Windows 10 Media Creation Tool 1809 USB'den 32 veya 64 bit Güncel Windows 10 kurmak istiyorsanız hatta bu USB'ye Windows 7 ve Windows 8.1 de eklemek istiyorsanız bu araç size göre. https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 linkine tıklayarak, Aracı şimdi indirin butonuna basın. 18 MB (18.779 kb) lık MediaCreationTool1809 aracını indirin. İndireceğiniz/indirdiğiniz Windos 10 ISO’sunun Download ve Kurulum ile ilgili aşamalarının hemen hemen tüm soru ve bilgilerine yine yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz. MediaCreationTool1809 aracı kurulumsuz bir dosyadır. Portable olarak çalışır. MediaCreationTool1809 aracını çalıştırın. Sözleşmeyi kabul edin, Başka bir bilgisayar için yükleme medyası ... oluşturu seçin, Mimari kısmında her ikisini (x32+x64) seçin, ISO dosyasını seçin, Kurulum yapılacak yeri ve oluşturulacak ISO dosyasına verilecek adı belirtin, Windows 10 ISO dosyanız indirilmeye başlamış olmalı, BİLGİ NOTU: Bu arada işlemler başlayınca C sürücünüzde $WINDOWS.~BT, $Windows.~WS ve ESD adında 3 adet klasör oluşacaktır. Bu 3 adet klasör geçici olarak oluşan indirme klasörleridir. ISO’muzun indirme işlemi bitti ancak şimdi indirme aracı ISO dosyasını doğrulayacak ve belirttiğimiz klasörde oluşturacak. Oluşturma bitince C sürücümüzde oluşan $WINDOWS.~BT, Windows.~WS ve ESD adındaki 3 adet klasörü siliyoruz. İndirdiğimiz ISO dosyası yaklaşık 6.36 GB (bende oluşan 6.669.888 kb) ISO içeriğini FAT32 format attığımız en az 8 GB olan USB belleğimize kopyalıyoruz. (UltraISO, WinISO, PowerISO ve benzeri programlarla da yapılabilir veya ISO dosyasına sağ tıklayıp WinRAR ile aç deyip, Dizine çıkart deyip, USB belleği gösterme şeklinde de olabilir) Kurulum için USB Belleğimiz takılı iken boot yapıyor (F12, F11, F10, F7 veya Esc veya F2 her neyse) ve boot seçeneklerinden USB belleğimizi seçiyoruz. Karşımıza 64 ve 32 bit kurulum seçeneği olan pencere çıkıyor. 32 bit veya 64 bit seçimi yaptıktan sonra, Kurulum ekranında karşımıza Windows 10 Home, Windows 10 Home Single Language, Windows 10 Education ve Windows 10 Pro seçenekleri çıkıyor. Hangi sistemi istiyorsak seçip kuruluma başlıyoruz. Lisans anlaşmasını kabul ediyoruz ve Windowsu Etkinleştir penceresinde varsa uygun CD KEY’imizi giriyoruz. Yoksa veya CD KEY’imizi kabul etmezse “Ürün Anahtarım Yok” seçeneği ile kuruluma devap edebiliriz. Kurulumu ilk defa yapacakları düşünerek çok basit bir şekilde anlatmaya çalıştım. KLASİK KURULUM PROSEDÜRÜ BU ŞEKİLDE. ****************************************************************************************** BU BİLGİLERİN HARİCİNDE ÖNEMLİ OLAN BİR ŞEY İSE; Eğer USB belleğinizin x64 dizininde bulunan sources klasörünün içerisine kopyalayacağınız windows 7, windows 8.1 veya windows 10’un lite, özel veya her türlü modifiye edilmiş 64 bit install.wim (install.esd) dosyasını kopyalabilirsiniz. Aynı şekilde x86 dizininde bulunan sources klasörünün içerisine de kopyalayacağınız windows 7, windows 8.1 veya windows 10’un lite, özel veya her türlü modifiye edilmiş 32 bit install.wim (install.esd) dosyasını da kopyalayabilirsiniz. Böylece Bu USB Bellek ile Windows 10 boot dosyalarını kullanarak Windows 7 ve Windows 8-8.1 de kurabilirsiniz. Hatta işi biraz abartarak, 32 GB USB belleğe (belleğin alabileceği kapasite kadar) muhtelif install.wim (install.esd) dosyalarını install-1.wim, install-2.wim, install-3.wim (veya .esd) şeklinde ama hangi wim dosyasının hangi işletim sistemi olduğunu sizi hatırlatacak basit bir text dosyası hazırlayarak USB Belleği sanki multiboot gibi kullanabilirsiniz. ÖRNEK UYGULAMA: Diyelim ki; USB belleğimizde (x64 ve/veya x86 klasörlerinin sources klasörlerinde) bulunan instal-1.wim (veya .esd) dosyası Windows 10 Pro Lite, install-2.wim dosyası Windows 8.1 Home Single Language), install-3.wim dosyası (Windows 7 Enterprise) vs. vs. Biz hangi işletim sistemini kuracaksak wim dosyalarını silmeden sadece adını değiştirerek (install.wim veya install.esd yaparak) istediğimiz işletim sistemini kurabiliriz. Tabi söylememe gerek yok kurulacak işletim sistemi varsayılan olarak install.wim (veya install.esd) dir. Buraya kısa bir not: USB belleğe ekleyeceğiniz extra install.wim (veya esd) dosyaları CD Key istemeyecek şekilde olmalıdır. Yani EI.CFG dosyası içermelidir. Yoksa “Ürün Anahtarım Yok” seçeneği ile kuruluma devap edemezsiniz. Ürün anahtarım yok seçeneği sadece MediaCreationTool1809 aracı ile indirdiğiniz ISO'daki win 10 için geçerlidir. Örnek EI.CFG dosyası aşağıdadır. https://yadi.sk/d/yKniVk2W6GjHLQ x64 veya x86 da bulunan sources klasörlerine atılmalıdır. ISO DOSYASI OLUŞTURMA VE SİSTEM KURULUMUNA AİT RESİMLER AŞAĞIDADIR. KOLAY GELSİN https://i.hizliresim.com/EmDZNz.jpg https://i.hizliresim.com/9aNOAN.jpg https://i.hizliresim.com/XM65N3.jpg https://i.hizliresim.com/y6qX1k.jpg https://i.hizliresim.com/lqZVRr.jpg https://i.hizliresim.com/r517v3.jpg https://i.hizliresim.com/ZX30R3.jpg
 12. NAMIKABI

  Windows Professional AIO X64 2019 Tr

  Evet ne yaptıysak olmadı. Kotayı bekliyoruz. Marketle alış-verişi kestik.
 13. NAMIKABI

  Animasyonlu Mavi Fare Işaretçisi Paketi V1

  Ben beğendim. Eline sağlık.
 14. NAMIKABI

  Windows 8.1 Pro Update3 X64 Tr Ocak 2019

  Ben sıkıntı var falan demedim. Sistemde sıkıntı görmedim. Sadece cankusa "masa üstündeki kullanıcı klasörü " nü kaldıramadığını söyleyince "Show Desktop icons" programcığı ile kaldırabileceğini söyledim. NOT : Kokteylle işim olmaz.
 15. NAMIKABI

  Windows 8.1 Pro Update3 X64 Tr Ocak 2019

  Masaüstünde lazım olabilecek simgeleri (Bilgisayarım, Kullanıcı adı klasörü, Ağ Durumu, Çöp Kutusu, Internet Explorer, Denetim Masası) masaüstünden silmek veya geri getirmek için çok basit portable bir program. Deneyin. Yandex Link bana aittir Show Desktop icons (336 kb) https://yadi.sk/d/7utUOnR7J-M6Jg
×