Jump to content
TNC-TR

NAMIKABI

Tnc Sever
 • Content Count

  506
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

NAMIKABI last won the day on March 17

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

1003 Excellent

6 Followers

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

5766 profile views
 1. Köylü Usta tekrar hoş geldin. Uzun bir aradan sonra ilk üretimini yaptın. Eline sağlık.
 2. Bende v6 ISO sundan install.wim i sildim v7 nin install.wim ini ekledim, yeni ISO yu Rufus ile yazdırdım, Yaklaşık 5 dakika kadar bekledim (16 GB RAM var-240 SSD var i7 4610 işlemci var) 5 dakika sonra sistem açtı. Gayet güzel eline sağlık. Ama sen yinede v7 yi boşver v8 yap Usta. Microsoft bile Windows 9 u atladı 8.1 den 10 geçti.
 3. Bence geç alınmış ama doğru bir karar. Preview, insider gibi sürümler standart ev kullanıcısına uymaz. Yani paylaşıma gelmez. Sorun istemiyorsan, herkes memnun kalsın istiyorsan (daha önceki paylaşımın gibi) Final sürümü bekle, acele etme çalışmanı bitir ve kendini göster. Çalışmana MSDN adı verme. (MSDN kız demektir, ellenmemiş demektir-Sen modifiye yapınca, elleyince o artık MSDN değildir) Son söz çalışmana 3. parti hiç program ekleme. (belki winrar) Şimdiden teşekkür ederim, klavyene, ellerine sağlık.
 4. Evet bende 2 farklı bilgisayarda denedim. Boot edemiyor. Hem rufus 3.5 ile USB ye yazdırdım, hemde USB yi Diskpart ile UEFI yaparak ISO yu USB belleğe kopyaladım. Yani 2 yöntemle de 2 farklı bilgisayarda da boot etmedi. Ustalarda hata yapabilir. Düzeltde kullanalım usta.
 5. Yukarıda saydıklarına evet ama bir düzeltme yapayım. SSD disk kullananlar için söylüyorum; KESİNLİKLE DİSK BİRLEŞTİRME (DEFRAG) YAPMAYINIZ. SSD disklerde yapıları gereği disk birleştirme yapılmaz. Yaparsanız diskin ömrünü çok fazla kısaltırsınız. İyi ve stabil sistemler.
 6. Türkçe Dil Mevcut. Teşekkürler. İyi paylaşım.
 7. Dostum, neden MSDN diyorsun. Sen edit yapınca onun MSDN liğ kalmıyor ki. Eğer dersen ki ben MSDN üzerinde çalıştım, Zaten Windows 10 ayda bir MSDN ISO yayınlıyor, modifiye yapan herkes MSDN kullanıyor. Eline sağlık iyi işler çıkartıyorsun, Ama bence MSDN başlığını kullanman yanlış. (Kııııızzz anne demeye benziyor)
 8. 1920-1938 arası istanbul resimleri

  Bugünlere nasıl gelmişiz. İzleyelim.

   

  1. KiT

   KiT

   İstanbul'u neyse Ankara'da aynı siyasiler rant yaptı.

   AOÇ 10 da biri kalmış.

  2. NAMIKABI
  3. KiT

   KiT

   YouTube videolarını tek tek vermek daha mantıklı.

 9. MoTuN Usta paylaşımın 15 gün oldu ben İlk indirenlerdenim ama özel durumlarım nedeniyle ancak 3 gün önce kurabildim ve inceleyebildim. Önce yorumu yapayım sonra açıklamaları yapayım. Ellerine sağlık gayet güzel stabil bir sistem. ******************************************* İlk önce söyleyeyim; Crack yapamayanlar haklılar. Windows 7 Ultimate sürümleri –UEFI kurulumlu Windows 7 ler normal Windows 7 Loaderleri ile veya KMS ile Aktive olmuyor. Aşağıdaki linkte (Link bana aittir) Ultimate versiyonu crack yapacak dosya var. Win7 ULT-Crack https://yadi.sk/d/qhcb44IKzfmXcQ ******************************************** Usta zaten açıklamıştı NET Framework 4.7.1 yüklü değil. Aşağıdaki linkte Microsoftun Orijinal NET 4.71-KB4033342-x86-x64-AllOS-ENU eklidir. (Link bana aittir) NET 4.7.1 Microsoft https://yadi.sk/d/9c191x_Ou4AqyA ******************************************* Aşağıda benim sistemime ait bir görüntü.
 10. Canım kardeşim, Yazdıklarını 15 sefer okudum, 2 x 15 sefer düşündüm, 3 x 15 sefer yorum yapmaya çalıştım. Sonra bildiğimin hepsini unuttum. Başa sardım. 1-) "ben bilgisayarımı backup disklerimi yedek almıştım" ne demek. Nasıl yedek aldın? Bilgisayarında birden fazla mı disk var.? Backup diskleri yedek almak nasıl oluyor? Backup zaten yedek demek değil mi? 2-) flasa nasıl aktarabiliriz sıfır windows kurulumu için" ne demek? Bir USB belleğin var, aldığın yedekleri oraya mı atmak istiyorsun? Aldığın yedekleri USB bellekten boot ederek recovery mi yapmak istiyorsun? "Sıfır windows kurulumu için " ne demek? Bilgisayarına bir windows ISO su ile sıfır kurulum mu yapmak istiyorsun.? Bilgisayarına kendinin oluşturacağı bir windows ISO su mu hazırlamak istiyorsun? Eğer istediğin "Bilgisayarına kendinin oluşturacağı bir windows ISO su ile temiz bir kurulum " yapmak ise, "bilgisayarımı backup disklerimi yedek almıştım flasa nasıl aktarabiliriz" nasıl bir cümle. Nasılsın, İyi misin? Keyifler iyi mi? diye sordun ya, ALLAH RIZASI İÇİN BANA MESAJ ATMA. BANA BİR ŞEY SORMA. İNTERNET DERYA, ARAŞTIR OKU, DENEME YANILMA İLE BİR ŞEYLER YAP, BİRAZ ALTYAPIN OLUŞSUN, BURADA BİRŞEY SORMAK ÖĞRENMEK İSTİYORSAN; ÖNCE DOĞRU YAZMAYI ÖĞREN, DAHA SONRA YAZDIĞINI ANLAŞILABİLİR HALE GETİRMEYE ÇALIŞ. ESKİLER DER Kİ; YERİNDE SORMAK ÖĞRENMENİN YARISIDIR. SENİN SORULARINA BAKINCA KAFAMDAN DUMAN ÇIKIYOR. LÜTFEN...
 11. NOT: Yer kaplamasın diye alıntının tamamını göstermedim. Okumak isteyen yukarıda orijinalden okuyabilir. Yazdıklarının tamamına katılıyorum. Benim için format atmak 10 dakika sistemi ayarlamak (telemetry-stabilite-driver-program vs.) 2 saat.
 12. İlk tuğla benden olsun, TNCTR Wallpaper 1920 x 1080 https://yadi.sk/d/-FT77soyP6iDng Şahsi fikrim sistemde hiçbir programa yer verme. Sadece WinRAR 5.70 (veya 7 zip) olsun yeter. Programlar için herkes bir şeyler söyler. Şu olmasaydı şu olsaydı. Şu programın günceli vardı keşke onu koysaydın . En önemlisi programlar sürekli güncelleniyor. Bence program eklemek istiyorsan programları ayrı paylaş. Birde şahsi fikrim, sistem içeriği , açılışı, kapanışı ve görselleri sade olsun. herkese hitap etsin. Unutmadan, bildiğim kadarıyla x64 kullanıcısı (bende dahil) daha fazla. Onları küstürme. Kolay gelsin. Düşünürseniz. Belki...
 13. EgeGrkn Dostum, tam yerine geldin. Konuya hakim birisi olarak ve bizi aydınlatma bilgi ve becerisine sahip biri olma bakımından konunun asıl muhatabı bence sensin. Önce konuyu özetin özeti yapayım. Konu 2 aşamalı; 1-) Windows 10 ne kadar stabil ve kullanışlı 2-) Windows 10 ne kadar güvenilir (telemetry vs.) Windows 10’un stabil olduğuna itirazım yok. Bence de en stabil sistem. Windows 10’u kullanışlı bulmuyorum çünkü eski sistemelere göre sürekli olarak kullanıcının yetkilerini (özellikleri gizleyerek) kısıtlıyor. Her yeni sürümde bu artarak ilerliyor. Bunu bir nebze kabul edebiliriz. Gelelim Windows 10’un ne kadar güvenli olduğuna. (Tabi bu arada konu Windows 10’dan çıkıp genel olarak Microsoft-Google-Android-Sosyal Medya programları vs şeklinde büyüdü-Biz şimdilik sadece Windows 10 telemetry üzerine yoğunlaşalım) Benim fikrim Windows 10 ilk çıktığı günden beri sürekli güncellemelerle sistem uzmanlarının kafasını karıştırarak sistem içerisine telemetry dosyaları yerleştiriyor. Microsoft neredeyse sokaktan geçene windows 10’u bedava verecek. Bankaların “benim kredi kartımı kullan sana şu kadar bonus TL vereyim” demesi gibi neredeyse üste bir şeyler verecek. Windows 10’ 7 ve 8.1 den yükseltmede güya tarih sınırı vardı, şimdi sınır falan yok. Yani demem o ki Microsoft Windows 10 kesinlikle güvenilir değil. Tabi bunun birde aksini söyleyenler var. “Dostum, tam yerine geldin” demekle bunu kastetmiştim. İşte senden ricamız Sistem uzmanı birisi olarak Windows 10 içerisinde telemetry konusu olabilecek, ileride kişileri, kuruluşları belkide devletleri sıkıntıya sokabilecek bilgi hırsızlığı yapabilecek hususlar var mı? İlk Windows 10 ile bugünkü son hali arasında telemetry açısından bir fark mı? Güncellemeler sadece sistemi stabil hale getirmek için mi? Microsoft 6 ayda 4 tane toplu güncelleme içeren ISO yayınladı. Senin deyişine göre Nisan'da da gelecek. Stabilite çalışmaları kafa karıştırma olabilir mi? Özür dilerim sanki karşımda Microsoft yetkilisi varmış gibi oldu ama sen kusuruma bakma Elinden geldiğince dilinin döndüğünce ve bizim anlayabileceğimiz seviyede yazarsan sevinirim.
 14. Dostum ben yanlış anlamadım. Şerefsiz kelimesinin micro... ve goo... türevlerine dediğini sitedeki hiç kimseyi kastetmediğini biliyorum. Ben yine burada olmayan ve her zaman yasal hakları bulunabilecek kişi ve kurumlar içinde bu tür sözlerin söylenmemesini istedim. Birde ne gerek var amiyane tabirlere. Biz bizeyiz. Çok güzel bir tepsitin var; "Microsoftun elde ettiği bilgiler belkide ülkemizdeki terör eylemlerinde, ayaklanmalarda v.s kullanılıyor da olabilir. Bu konuda bilinçlenmek adına bu sakıncalı servisleri bilmemiz, öğrenmemiz çok yararlı olacağına inanıyorum..." Bu cümle çok güzel çok doğru. Ama biz laylaylom havasındayız. Paranoya yapmayalım diyoruz, Ne olacak diyoruz. Konuya sadık kalacağım ama dayanamadım bir-iki farklı şey söyleyeyim. Dünyanın en zengin ve tehlikeli adamlarından biri olan Soros ülkelerde parayla gazeteci televizyoncu ve akademisyen kılıklı insanlar kiraladı ve bunlara kendi ülkelerine karşı darbe yaptırdı. Ülkelerin sınırlarını değiştirdi. Bizim ülkemizde de o gün çok muteber olan bugün terörist denilen gazeteci, televizyoncu ve bazı akademisyen kılıklı insanlara "Fethullan Gülen dünyada 100 saygıdeğer insan arasında" gibi hayali haberler yazdırdı, söyletti, yaydırdı. vs. vs. Bugünde aynı Soros NETFLIX sistemi sayesinde bizim gibi ülkelere eşcinselliği, lezbiyenliği, aykırı ilişkileri çok normal gösteren film ve diziler yayınlıyor. Dizilerin tamamında muhakkak aykırı ilişkiler var. Dizi ismi saymak istemiyorum ama hemen hemen hepsinde var. Bizler bunları seyrede seyrede kanıksıyoruz ve bir süre sonra bize her şey normal gibi geliyor. Fakat tehlike çok büyük. Tekrar konumuza gelirsek; Medyayı, Sosyal Medyayı, interneti kontrol eden dünyayı kontrol eder. (Zaten öyle değil mi? Microsoftu, Google bırak Apple"ın hisseleri 1 trilyon dolar ediyor) Çünkü senden bilgi alıyor ve sana farklı bir şeyler veriyor. Bu sürekli devam ettiğinde bir süre sonra herkes aynı görüşü paylaşıyor. Dönüyorum en başa yukarıdaki iletide dediğim gibi; Aşık Veysel Nur içinde yatsın."Kim okur du? Kim yazar dı? Fikir Başka Başka Olmasa." Şimdilik bu kadar. İlerleyen zamanda naçizane eklemeler yapabilirim.
 15. Önerilerim. 1-) Konuya amiyane (şerefsiz gibi) tabirlerle değil de biraz daha “herkese hitap eden seviyede”, biraz daha “akademik ve etik” ifadelerle devam edilmesi daha iyi olur. 2-) “Konunun sabitlenmesi” ve konu başlığının da “İnternet güvenliği ve Telemetry konuları” gibi bir başlık olması sanırım daha uygun olur. Gelelim fikirlere; Aşık Veysel Ne güzel söylemiş Ben kısaltayım; “Kim okur du? Kim Yazar dı? Fikir Başka Başka Olmasa.” Fikirlerin başka başka olması insanın doğası gereğidir. Herkes aynı fikirde olursa yazmaya ne gerek var. Okumaya ne gerek var. Elbette iktidar olacak muhalefet olacak. Voltaire'nin söylediği “Düşüncelerine katılmıyorum ama senin düşüncelerini savunma hakkını sonuna kadar destekleyeceğim” çok güzel bir sözdür. Dolayısıyla herkes yazacak bizde okuyacağız. Mesela EgeGrkn arkadaşımız (Ben çok beğenirim yetenekli-bilgili bir arkadaştır) diyor ki; Açıkcası ben her güncellemeyi gününde yapıyorum sırf test için beta güncellemeleri alan bir sistemimde var kendi editlediğim.” Bende diyorum ki “Sistem kurduğumda ilk işim Update i kapatmak” Yagmuradam arkadaşıma katılıyorum. Ben belki Yagmuradam’dan daha fazla windows 10 kurmuşumdur ve her defasında windows 8.1 e geçmişimdir. Sevemedim windows 10’u. Bir bakın bakalım Windows 10 son 6 ayda 4 defa sıfırdan ISO çıkardı. Ekim, Kasım, Ocak ve Şubat. En son şubat ISO su Mart ayında çıktı “1809-17763-316” sitede kimse farkında değil ve paylaşmadılar bile. forjest arkadaşımıza katılıyorum keşke hepimiz linux türevleri kullanabilsek. bozart arkadaşımız diyorki “Chrome tarayıcı açtığımda arka plan 10 veya 15 adet crome servis açık olarak görev yöneticisinden görünüyor..” Bende yukarıda demişim ki “İnanın Microsoft Google dan daha masum. Motun arkadaşımızın yazdığı aslında benim fikirlerimi doğruluyor. "1511 build 10586" versiyonunu 8 haziran 2016 da kurmuşum. hala da o kurulu ve en ufak bir sorun yaşatmadı.” 1511 den 1809’a geldik. Dediğim gibi Windows 10 için son 6 ayda 4 tane sıfırdan ISO çıkardılar. 1511 iyiydi güzeldiyse ne oldu da 1809’a geldik. Geldik çünkü her yeni ISO ya yeni yeni telemetry programları eklediler. Aaaa cambaza bak dediler biz cambaza bakarken telemetry’ler geldi. Windows 10 ile benim asıl sorunum bu kadar kısa zamanda bu kadar çok toplu güncelleştirme olmamalı. Birde düşünün elinizde küçük bir laptop var evinizde wireless yok cepten bağlanınca veya herhangi bir şekilde wireless görünce sistem güncellemeyle kafa yiyor. Diyeceksin ki wireless ayarlarından şunu kapa bunu kapa falan filan. Yok kardeşim ben Update ve update’nin tüm arkadaş ve akrabalarını sistemime koymam. Evet herkes konunun dışına çıkmadan konu ile ilgili fikirlerini söylesin.
×
×
 • Create New...