Jump to content
TNC-TR

NAMIKABI

Üye
 • Content count

  446
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

NAMIKABI last won the day on May 22

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

804 Excellent

2 Followers

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

3072 profile views
 1. YANDEX Link https://yadi.sk/d/DuR81eCinvno1A MoTuN Ustanın linkinden el değmeden paylaşılmıştır. Yukarıdaki MD5 değerleri geçerlidir. KURULUM SONRASI BİLGİ PAYLAŞIMI KARADURAK Ustanın KMBOOT_V2_2018_06_10 çalışması ile USB bellekten (ISOSetup) yöntemi ile UEFI GPT kurulum yaptım. Windows 10 Enterprise LTSC 64 bit versiyonunu kurdum. mephistooo2 Ustanın Dijital Aktivasyon LTSC-2019 çalışması ile sorunsuz Aktivasyon yaptım. Gerek kurulum gerekse kurulum sonrası hiçbir sıkıntı yaşamadım. Daha önce severek kullandığım gerek kurulumlu gerekse portable olan programları yükledim. Bir gündür kullanıyorum. MoTuN Usta ellerine sağlık. Sistemden bazı ekran görüntüleri aşağıdadır.
 2. NAMIKABI

  Türk Telekom; Kota, Akn, Akk Kalkıyor...

  Anladım, O zaman bende şunu sorayım, birisi 24 Mbps ile 35 GB AKN ye bağlı 60.-TL ödüyor, diğeri 24 Mbps ile 50 GB AKN ye bağlı 70.-TL ödüyor, bir başkası 24 Mbps ile 75 GB AKN ye bağlı 80.-TL ödüyor Peki AKN kalktığında kimse hız düşmesi yaşamayacaksa herkes limitsiz (örneğin) 24 Mbps hızında hizmet alacaksa 60, 70, 80 TL ve hatta daha fazla ödeyenler (AKN si daha yüksek olanlar) arasındaki fiyat eşitsizliğini nasıl kaldıracaklar. O zaman her hız için (örneğin 24 Mbps) tek fiyat olması gerekmez mi?
 3. NAMIKABI

  Türk Telekom; Kota, Akn, Akk Kalkıyor...

  Yazdıklarınız % 100 doğru. Benim bulunduğum yerde başka seçenek yoktu. Mecburen TTNET aldım. Hatta şöyle söylüyorlar; SüperOnline Fiber Hat çekecek ama İldeki yetkili kurum Türk Telekom ile beraber çekerseniz müsade ederim diyor, Türk Telekom da Fiber Hat çekmek istemediği için SüperOnline' a müsade etmiyorlarmış.
 4. NAMIKABI

  Türk Telekom; Kota, Akn, Akk Kalkıyor...

  TTNET 24 Mbps ye kadar Yalın VDSL Limitsiz Hipernet kullanıcısıyım. AKK (AKN) 75 GB ve 75 GB sonrası hızım 8 Mbps ye düşüyor. AKK kalkacakmış, Bakan açıklamış, Mahkeme kararı varmış, mış, mış, mış. TTNETe ödediğim Kasım-2018 fatura fiyatı 82.75.-TL Fatura örneği burada Faturanın altına bulunan TTNET in açıklaması ise aşağıda. Yani Koca TTNET, Devletin İletişim Devi diyorki, KARDEŞ BEN AKK FALAN ANLAMAM, SANA YAPACAĞIM TEK KIYAK; 75 GB AKK Yİ GEÇTİN Mİ SENİ 8 MBPS YE DEĞİLDE 10 MBPS YE DÜŞÜRÜRÜM. YANİ AKK (AKN) DEVAM EDECEK. Faturanın altındaki açıklamadan ben böyle anladım. Siz nasıl anladınız?
 5. NAMIKABI

  Turkcell Kampanyasız Kullanım ücretleri

  Taahhütlü kampanyalarda vazgeçme bedeli TÜKETİCİNİN LEHİNE OLACAK ŞEKİLDE gerçekleşir. Örnek 1; 24 ay taahhüt yapıp 1 ay kullanıp taahhütten bir ay sonra vazgeçersen TAAHHÜTLÜ KULLANDIĞIN KADARIN FARKINI ödersin. Yani 1 aylık fark ödersin. Örnek 2 ; 24 ay taahhüt yapıp 23 kullanıp sonra vazgeçersen, bu durumda KALAN 1 AY YANİ kullanmadığın 1 ayın FARKINI ödersin. Kısaca; Sana denilen 1 ay için 800-900 TL bedel ödeme doğru değil. BENCE YAPILACAK İŞ; Eğer memnun isen, devam et zaten 1 ay sonra AK DÖT, KARA DÖT belli olacak. Beğenmezsen ayrılırsın ve 1 aylık bedel ödersin. 1 aylık bedel de 174-85=89 TL gibi bir şey olur. ******************************************************** 24 Mbps ye kadar Yalın VDSL Limitsiz Hipernet kullanıcısıyım. AKK (AKN) 75 GB ve 75 GB sonrası hızım 8 Mbps ye düşüyor. AKK kalkacakmış, Bakan açıklamış, Mahkeme kararı varmış, mış, mış, mış. TTNETe ödediğim Kasım-2018 fatura fiyatı 82.75.-TL Fatura örneği burada Faturanın altına bulunan TTNET in açıklaması ise aşağıda. Yani Koca TTNET, Devletin İletişim Devi diyorki, KARDEŞ BEN AKK FALAN ANLAMAM, SANA YAPACAĞIM TEK KIYAK; 75 GB AKK Yİ GEÇTİN Mİ SENİ 8 MBPS YE DEĞİLDE 10 MBPS YE DÜŞÜRÜRÜM. YANİ AKK (AKN) DEVAM EDECEK. Faturanın altındaki açıklamadan ben böyle anladım. Siz nasıl anladınız?
 6. NAMIKABI

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 11.06.2018

  Mükemmel paylaşım. Detaylı anlatım, Her soru ve talebi anında karşılama, Engin hoşgörü. Ellerine sağlık, Allah seni nazardan korusun.
 7. MOTUN  HOCAM,

  Sitedeki en son Windows 8.1' i sen hazırlamışsın ve üzerinden 13 ay geçmiş. 

  Windows 8.1 sanki üvey evlat oldu.

  Hani diyorum, bir el atsan.  Bir güncel Windows 8.1 hazırlasan.

  Şimdiden teşekkürler, Hocam.

  1. Show previous comments  1 more
  2. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Canın sağolsun Hocam. Sistemlerinden, emeklerinden çok faydalandık.

   İlgine de ayrıca teşekkür ederiz. Sağol, Varol.

  3. MOTUN

   MOTUN

   NAMIKABI, bir 64 bit pro vl buldum güncellemeleri ekledim.  turbobit e atsam sana uyar mı?

  4. Emre028

   Emre028

   Senin dönmen gerek hem sistem olarak hemde katılımsız olarak  :)

 8. Eline sağlık Usta. İyi ki varsın. Teşekkürler.
 9. NAMIKABI

  Izmir Teknik Destek Usb Multiboot V5

  Arkadaşlar, Yeni sürüm yani v6.2 aşağıdaki linkte paylaşıma sunulmuş. https://www.tnctr.com/topic/480423-izmir-teknik-destek-usb-multiboot-v62/ Ben 70 GB kadar olan bu sürümü indirdim. ANCAK; Driver, Katılımsız Programlar ve Sistemler dahil herşeyin 2016-2017 yılına ait olduğunu gördüm. Ve aşağıdaki linkte konuyla ilgili görüşlerimi belirttim. İndirmeden önce yeni konuyu inceleyin derim. https://www.tnctr.com/topic/480423-izmir-teknik-destek-usb-multiboot-v62/?do=findComment&comment=1822783
 10. Zaman  DJ_Rush zamanı.

  1. DJ_Rush

   DJ_Rush

   Hadi canım. Büyük Üstadlar kadar olamayız :) ...

  2. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Mutevazı olma. Sen de bir üstadsın. Ellerin dert görmesin. Daha nice iyi çalışmalar dilerim.

 11. HIZLIRESİM ve KOLAYRESİM sitesine yüklenen resimler gözükmüyor. Ne yapabiliriz. Bilenler yazarsa sevinirim.

  1. forjest

   forjest

   Bir kaç aydır  resim yüklenememe,resimlerin açılmaması vb. sorunlar ve  hatalar almıştım.Alternatif bir site ekledim

   Bu site fena değil gibi :)

    

    

  2. ASiX

   ASiX

   Önceden yüklenmiş resimler varsa forum vb yerlerde opera ile vpn açmak tek çözüm.

  3. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Değerli arkadaşlar, konuyu biraz daha açayım. Gerek SAHİBİNDEN sitesinde yayınlanan ilanlarımda gerekse TNCTR  de  kullandığım resimleri hizliresim.com a yüklüyordum hiç bir sorun yoktu.

   Bir haftadır hem SAHİBİNDEN  (normal ilan penceresindeki 10 adet resim değil açıklama altına eklenen resimleri kastediyorum.) hemde TNCTR de konu içerisinde paylaştığım resimlerim gözükmüyor. 

   Forjest Usta, senin verdiğin linkteki siteye üye oldum ve Windows 10 layt paylaşımdaki resmi bu siteye upload ettim. Ve sonuç resim direkt olarak gözükmüyor ama en azından üzerine tıklayınca açıyor. Fakat bu yöntem SAHİBİNDEN de çalışmıyor.

   Yani  kıssadan hisse herhalde SAHİBİNDEN sitesi ilanın açıklama kısmına eklenen resimleri bloke ediyor. 

   Forjest Usta ve ASİX arkadaşım teşekkür ederim.

    

 12. NAMIKABI

  Ant Download Manager Pro 1.7.10 Build 50894

  Güzel kullanışlı bir program, Türkçe dil desteği var. Tarafımdan yandex diske yüklenmiştir. Zipli dosyayı WinRAR 5 ile açın, içerisinden çıkan setup dosyası ile kurun. Programı çalıştırmayın, çalıştırırsanız kapatın. zipli dosya içindeki patch dosyasını programın kurulu olduğu dizine kopyalayın. Muhtemelen C:\Program Files (x86)\Ant Download Manager Burada patch dosyasını çalıştırın. Tam sürüm olacaktır. Yandex diske download linki : https://yadi.sk/d/7QSTeESh3WZZzh
 13. NAMIKABI

  Windows 8.1 Pro AIO 2018 - Işletim Sistemi

  64 bit indirdim. UEFI kurulum yaptım. Gayet güzel. Elinize sağlık.
 14. NAMIKABI

  Easy Driver Packs 7.18 (2018)

  Bozart, bu nasıl mantık. (Zaten güncel sürüm olan win 10 x64 bit benim için yeterliydi) senin linkteki sürüm 7.18.130.1 (10.02.2018) yeni sürümü 7.18.313.1 (16.04.2018) Yani 2 ay eski. Bence download linklerini sil. Niye dersen 10 gün sonra bu linklerde eskiyecek. Sürekli yeni versiyon için yeni linkler çıkacak, Senin takip etmen mümkün değil. Muhakkak ki her versiyonda yenileyemeyeceksin, bu arada eskiyen linklerden indirenler sana selam gönderirler. Onun için bence download linklerini sil. Site adresi belli yeni sürümü indirecekler oradan indirebilirler.
 15. NAMIKABI

  Easy Driver Packs 7.18 (2018)

  Bozart arkadaşım, Paylaşımın için teşekkürler. Konu hakkında bende birşeyler diyeyim. 1-) Senin verdiğin indirme linklerinde eski versiyonlar bulunuyor. Oysa zaten sitenin linkini vermişsin. Sitenin linkine tıklayınca güncel versiyonlar gözüküyor. Ama senin download linklerinden indirdikten sonra ana siteye bakanlar GB larca dosyayı boşa indirdiğini anlıyor. Yani bence indirme linklerini kaldırsan ve sitenin linki kalsa daha faydalı olur. 2-) Program güzel ve hızlı ancak yanında çok önemli sıkıntılarıda beraber getiriyor. Özellikle orijinal kullanmak zorunda kalanların (ingilizce bulamayanlar) sıkıntı yaşaması muhtemel. Bir defa ana sayfa Vietnamca bir site oluyor, ayrıca Vietnamca programlar kuruluyor vs. vs. 3-) Benim tavsiyem donanımlı değilseniz, sisteminizde sorun istemiyorsanız böyle Vietnamca programlar kullanmayın. Ama yinede ben kullanırım diyorsanız aşağıda verdiğim linkteki dosyaları indirin ve İngilizce kullanın. İngilizce için açıklamalar; Güncel ve orijinal olan (Vietnam'ca) klasör içerisindeki 3 adet Vietnam'ca text dosyası ile EasyDrv7(Win10.x64).text dosyasını ve EasyDrv7(Win10.x64).exe dosyalarını silin veya başka bir yere yedekleyin. Benim verdiğim linkteki dosyaları 1- EasyDrv7(Win10.x64).text, 2- EasyDrv7(Win10.x64).exe ve 3- LANG klasörü birebir aynı yere kopyalayın. Daha sonra; asıl sorun yaşayabileceğiniz yer olan Data klasörü içerisindeki SoftExt klasörünü silin. SoftExt klasörü içerisinde 3-4 tane Vietnam'ca program var. Vietnam'ca olan bu programları kurarsanız köprüden önceki son çıkışı geçmişsiniz demektir. Ben sadece Windows 10 x64 için İngilizce dosyalarını buldum. Tarafımca denenmiştir. Sorunsuz çalışmaktadır. Link aşağıda EasyDrv7_Win10.x64_ENGLISH https://yadi.sk/d/Dr-XXNkz3VeQF4 Bu arada dip not: Windows 8.1 kullananlar için kötü haber. Windows 8.1 de çalışmıyor. (Win 7 ve Win 10 için orijinal (Vietnam'ca) olanlarda Windows 8.1 de çalışmıyor.)
×