NAMIKABI

Üye
 • Content count

  402
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

NAMIKABI last won the day on April 24

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

691 Excellent

2 Followers

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

1572 profile views
 1. Windows 7 Sp1 Uefi X64 | 4 In 1 | Ağustos 2017

  Ellerine sağlık Usta, İyi ki varsın.
 2. Selamlar, SAHİBİNDEN’den veya benzeri sitelerden alış veriş yaparken; 1-) Tabiki en iyisi GET’li alış veriş. Ama onunda sıkıntıları var. (Ben dört dörtlük ürün gönderdim, alıcı kırmış, bozmuş, ben bunu göndermedim alıcı yalan söylüyor derse, mahkeme veya yetkililer ne karar verecek) 2-) Satıcının üyelik tarihi ne kadar eskiyse satıcı o kadar güvenilirdir. Yeni üye yani 1 yıl altındaki üyeden hele hele 1-2 aylık üyeden bir şey alırken 40 sefer düşünün. 3-) Satıcının yazışma ve sözlü olarak kullandığı dile dikkat edin. Resimlerin netliği, detay görüntülerin çokluğu, satıcının başka ürünleri olup olmadığı, ürünün özelliklerini bilip bilmediği, ürünün ilk sahibi olup olmadığı, fatura ve kutusunun olup olmadığını sorun. Örneğin, Fatura ve kutusu varsa, fatura kendi adınaysa, resimler gayet net ve çeşitli yönlerden detaylar içeriyorsa, satıcı gelin ürünü filan yerde inceleyin diyorsa, telefon ile görüşürseniz, satıcının üslubundan aklı başında ve güvenilir olduğunu anlarsanız sorun yok. 4-) Satıcıyla mutlaka telefon ile görüşün. Hatta biraz üç kağıt yapıp bir arkadaşınıza da aratıp, buluşalım öyle teslim alayım gibi bir öneri getirsin ki, konuşmalar ve tavırlardan satıcının doğruluk analizini yapın. 5-) Olası bir sıkıntı yaşayacağınızı hesap ederek ürünün SAHİBİNDEN’deki sayfalarının (açıklamaların, özelliklerin, adres, telefon vs.) ekran görüntülerini alın. 6-) Kesinlikle telefon numarası olmayan (mesaj ile bağlantı kuran) ilan sayfasındaki telefon numarasının haricinde başka telefon no veren kişilerden alış veriş yapmayın. 7-) Önce para gönderip sonra ürün gelecekse, sizi sıkıntıya sokmayacak, üzerine bir bardak soğuk su içebileceğiniz bir meblağın (rakamın) üzerinde alış veriş yapmayın. 8-) Kandırıldığınızı anladığınızda kesinlikle (konu sahibi) arkadaşımız gibi şikayetçi olup dava açmalı ve sonuna kadar direnmelisiniz. Ben SAHİBİNDEN’de onlarca kez alış veriş yaptım, hep önce para gönderdim, sonra ürün geldi. Hiç yanılmadım. Yalnız yukarıda belirttiğim gibi, kendime ait kuralların dışına çıkmadım. Acilmiş, bugün son günmüş, fiyat yarıdan ucuzmuş, fatura ve kutuyu taşınırken kaybedilmiş ürünlerle işimi olmaz. Zaten ikinci el başkasından alınmış, Resimler soluk, detaysız, Sadece mesaj ile satış yapan kişiden ürün almam. Unutmamak lazım, 15 milyonun üzerinde işsiz var. Dışarda hayat zor, geçim çok zor, Asgari ücretle çoluk çocuk okutmak, geçinmek imkansız. Ekmek aslanın ağzında, insanlar mecburen karşısındakini kandırmak zorunda. Kabul etsekte etmesekte gerçekler bunlar. Bizlerinde tabi ki gelirimize ve harcamalarımıza dikkat etmemiz gerek. Herkese iyi günler.
 3. 64 Gb Usb Bellek (varsayılan) Exfat ?

  64 GB USB Flash belleğe FAT32 format atmaya Windows müsade etmiyor. Ama şu sitede küçük bir programcık ile bir çözüm bulmuşlar. Bende denedim 64 GB USB Sandisk Flash cihazım FAT32 oldu. İstersen sende bir dene. İyi günler. http://www.kabataslak.net/exfat-yada-ntfsyi-fat32ye-cevirmek.html 64 GB Sandisk USB 3.o Flash Belleği AIOBoot ile Multiboot yaptım.
 4. 64 Gb Usb Bellek (varsayılan) Exfat ?

  Extended haklı. 64 GB ve üstü USB Belleği FAT32 formatlayamazsın. NTFS tercih edeceksin. UEFI Kurulum veya UEFI multiboot için 32 GB veya daha aşağı USB Bellek kullanman gerek.
 5. Windows [alpelwin] 8.1 [x64] Indust Pro New Age V.2

  Değerli Arkadaşım, Sistem çalışmaların gerçekten başarılı. Ancak bırak Kullanıcı Adını biz kendimiz girelim. Windows 10 ve daha sonraki çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyorum.
 6. Uefi Iso Yardim

  UEFI USB Bellekten boot ederek sistem kurmak , BIOS u UEFI destekleyen sistemler içindir. BIOS u UEFI destekleyen sistemlere 64 bit sistem kurulur. BIOS u UEFI destekleyen sistemlere yukarıda anlatmaya çalıştığım UEFI modunda boot yaparsanız disk bölümleme anında Diski GPT olarak (4 bölüm halinde) hazırlar. Yani sizin diski MBR mi GPT mi formatlayayım diye bir seçeneğiniz olmaz. Diski otomatik olarak GPT şeklinde biçimlendirir. Bu nedenle eğer daha önce UEFI haricinde (Legacy) sistem kurulmuşsa % 99 disk MBR biçimlidir. Eğer böyle ise (MBR ise) ve diskiniz C ve D olarak bölümlenmiş ise tüm verileri kaybedersiniz. Live Sistem ile (WinPE ile) verilerinizi kurtarın sonra UEFI sistem kurun. Kısaca UEFI boot ile 64 bit sistem kurulur ve kendisi otomatik olarak diski GPT şeklinde biçimlendirir.
 7. Uefi Iso Yardim

  UEFI Kurulum yapmak istiyorsanız 64 bit (x64) Win 7, win 8.1 veya Win 10 kurmanız gerekir. Sisteminiz UEFI ise UEFI kuruluma 32 bit (x86) sistem eklemenin mantığı yok. UEFI USB Boot yapmak istiyorsanız hiçbir programa ihtiyacınız yok. Çok basit ama dikkat isteyen bir yöntemle (komut yöntemi) USB belleğiniz UEFI formata hazır olur. 1-) (BURASI EN ÖNEMLİ KISIM) Kafa karıştırmaması ve yanlış disk (HDD) veya USB bellek formatlamamak için tüm pencereleri kapatıp masaüstüne geliyoruz. USB belleklerimiz varsa çıkartıyoruz, Sadece UEFI format olacak USB belleği takıyoruz. 2-) Windows Başlat – Ara kısmına cmd yazıyoruz. Bir DOS penceresi (siyah ekran) açılacak. 3-) Bu pencerede sırasıyla aşağıdaki komutları veriyoruz. (Dikkat etmemiz gereken diğer önemli husus ise her komut sonrasında DOS penceresinde verilen komutların yerine gelip gelmediğini kontrol etmek. Eğer her komut sonrasında pencerede olumlu gelişme varsa işlemlerde sorun yok demektir.) 4-) Diskpart List Disk Select Disk 1 (Buradaki 1 sizin Disk listesindeki USB belleğin numarası olacak - Bu çok önemli) Clean Create Partition Primary format quick fs=fat32 active assign exit exit 5-) İşlemler sorunsuz tamamlandıysa USB belleğiniz UEFI formata hazır hale gelmiştir. Artık istediğiniz 64 bit (x64) Win 7, Win 8.1 veya Win 10 ISO sunun içeriğinin tamamını bu USB belleğe çıkartın. (ISO ya sağ tıklayıp klasöre çıkart diyerek daha sonra o klasördeki dosyaların tamamının UEFI USB Belleğe kopyalanması gerekir) NOT 1: Bu yöntemle sadece bir işletim sistemi veya UEFI destekli bir WinPE nin içeriğini kopyalayarak UEFI WinPE USB yapmış olursunuz. NOT 2: Bu şekilde biçimlendirilmiş (UEFI Format) bir USB belleğin içerisindekileri silerek (Dikkat formatlamadan sadece silerek) yeniden DOS komutları kullanmadan herhangi bir 64 bit işletim sistemi ISO su çıkartılabilir. UEFI bozulmaz. NOT 4: Daha sonra USB belleğin içerisine size lazım olacağını düşündüğünüz ne varsa kopyalayabilirsiniz. (Mesela driver ve lazım olabilecek programlar) NOT 3: Anlatım herkes anlayabilsin diye en alabildiğince en basit dille yapılmıştır, Ustalardan özür dilerim. 1-Başlat -Çalıştır-cmd ekranı https://i.hizliresim.com/PrYqXd.jpg 2-DOS Ekranı https://i.hizliresim.com/YNjBYk.jpg 3-DOS Komutları https://i.hizliresim.com/29YgDE.jpg 4-UEFI-USB https://i.hizliresim.com/9d94nZ.jpg
 8. Win8.1 Pe 2017 V3 + Office2007

  Arkadaşım öncelikle ellerine sağlık. Güzel ve sağlam bir çalışma olmuş. Kısa bir süre denedim ve çok beğendim. Lazım olabilecek programların neredeyse hemen hepsi mevcut. Kullanıcılara öneriler; USB nin Programs klasörüne atılacak portable çalışan (sisteminizde çalışan bazı programları klasörleriyle beraber buraya kopyalayarak çalışıp çalışmadıklarını test edebilirsiniz) programlarıda çalıştırabilirsiniz. Ben bu şekilde (Basit ama hızlı resim izleme kesme-biçme) irfanview 4.40, (Basit ama çok iyi CD-DVD-Bluray yazma-ISO yazma vs) Ashampoo Burning Studio 8, (Radyo dinleme kaydetme-EXA Radyoya iyi bir alternatif) Radyo Dinle Kaydet 5.3, (Çoğu video sitelerinden video indirme) 4K Video Downloader 4.2, ve bazı sözlük programlarını çalıştırdım. Normal şartlarda http://tinydl.com/ sitesine erişime bizim ISS ler müsade etmiyor. Girmek istediğinizde engellendiği belirtiliyor. Ama DNS prograamları ile bu aşılıyor ve engelli sitelere girilebiliyor. Bende bu WinPE de DNS Jumper kullanarak bu siteye girebildim. Kısaca çok işlevli, kullanışlı bir WinPE 8.1 olmuş. Masaüstü ve TNCTR https://i.hizliresim.com/DPLMjz.jpg Portable Çalışan BAZI PROGRAMLAR https://i.hizliresim.com/brO5PV.jpg Win PE Sistemin BAZI PROGRAMLARI https://i.hizliresim.com/yEyMka.jpg DNS KAPALI https://i.hizliresim.com/nRv7Bg.jpg DNS AÇIK https://i.hizliresim.com/1L9yXp.jpg
 9. Haklısın bu tür sistemler kesinlikle windows ile mukayese edilmemeli. Kullanıma ve ihtiyaca göre değişir. Ama herkesin belli zamanlarda mutlaka denemesi gerekir diye düşünüyorum. Platformlar güncellendikçe sorunlar elbette azalıyor. Son paragrafın bence çok önemli. Bu ve bunun gibi linux sistemleri denemek isteyen arkadaşların öncelikle; sistem kurma, format atma, disk biçimlendirme, WinPE kullanma, Acronis ve benzeri programlarla yedek alma - recovery yapma konularında yeterli olmaları çok önemli. Sadece deneyeceğim gözüyle farklı ve aşina olunmayan bir sistem kurulursa toparlamak çok zor olabilir. Sisteminde çift disk olan ve yukarıdaki paragrafta saydığım işlere yatkın olan arkadaşlar bence şanslılar, o kadar da korkacak bir şey yok. Acronis ile windows yedeğin var ise birde elinin altında yukarıdaki işleri yapabileceğin bir WinPE sistemin var ise korkacak bir şey yok, rahatlıkla denenebilir. 2 veya daha fazla partitiona bölünmüş olan tek disk ile bu tür işlemlere girmek sıkıntı yaratabilir. Malum MBR, GPT, UEFI, FAT32, NTFS vs derken işin içerisine diğer formatlar ext3, ext4, vfat vs giriyor. Yani mutlaka sorun yaşanır, veri kaybı stres vs. Demem o ki; Denemeden önce hazırlıklı olmakta fayda var. Usta Ellerine sağlık.
 10. Doğrudur, Sizin programınıza orijinal media Player gerekebilir. Benim normal sistemlerimdede KLite codecleri yüklü ve Media Player Classic kullanıyırum. Benim kullanımıma ihtiyaçlarıma göre Media Player Classic daha hızlı daha kullanışlı. Kolay gelsin.
 11. https://www.tnctr.com/topic/342849-winpe-10-8-sergei-strelec-x86x64native-x86-20170504/ linkinde bulunan Winpe 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/native X86) 2017.05.04 WinPE çalışması sanırım sizin işinizi görür. Bu WinPE de Media Player Classic kurulu. Ben 4K, FullHD ve 1280p videoları çalıştırdım. Masaüstündeki MSDart Explorera girerek sisteminizdeki bazı kurulu programlarıda çalıştırabilirsiniz. USB Bellekteki SSTR/Mınst/Portable yolunu izleyerek buradaki portable programlarıda çalıştırabilirsiniz. Buraya siz kendinizde portable ekleyebilirsiniz. Kolay gelsin. Winpe 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/native X86) 2017.05.04 https://i.hizliresim.com/69gkAl.jpg Media Player Classic https://i.hizliresim.com/DPzRN3.jpg 4K Video oynatımı https://i.hizliresim.com/ZZvVb3.jpg FullHD Video oynatımı https://i.hizliresim.com/Lyk4V0.jpg 1280x720p Video oynatımı https://i.hizliresim.com/4P7k6q.jpg
 12. Usta, Winbuntu 16.04.2 LTS x64 (Update 10.05.2017) çalışmanı Windows 8.1 sistemimin yanında 2. Sistem olarak kurdum. Kısa süreli (1 saat kadar) kullandım. (Sistem duruyor denemeye devam ediyorum.) İlk izlenimlerim ve ekran alıntıları aşağıda. 1- Sistemi tek sistem olarak kurmak istedim 3 denememde de hata verdi. 2- Sistemi 2. Sistem olarak ilk denememde kurdum. Kurulum çok kolay ve sorunsuz oldu. (Ancak özellikle kullanıcı adı, bilgisayar adı kısmında ve internet şifresi kısmında klavyede sorun oldu. Fakat sistem kurulup yeniden başlattıktan sonra sorun kalmadı.) 3- Deneyecek ve Kullanacak arkadaşlar dolu dolu windows 7- 8.1- 10 performansı beklemesin. Beklentisini düşük tutsun. 4- Winbuntu gibi sistem hazırlayıcılar ne yapsın Microsoft gibi dünya devinin karşısında özgür platformda ancak bu kadar oluyor. 5- Microsoft tüm ağırlığını windows 10 a verdi, win7, win 8 ve win 8.1 kullananları bedava windows 10 a geçiriyor. (Siz ne derseniz deyin, eninde sonunda hep birlikte göreceğiz windows 10 üzerinden herkes bir şekilde kontrol ve denetim altına alınacak) Winbuntu gibi özgür platformlar desteklenmeli diyorum. Forjest Usta ellerine sağlık. Başlat Menüsü Firefox ile TNCTR Firefox ile Youtube Windows Dosyaları Hem Windows Hemde Ubuntu Dosyaları Ayarlar menüsü Office Programı (Libre Office) Resim İzleyici
 13. Yerel Disk C'yi Yanlışlıkla Sildim

  Bir disk (HDD, SSD, USB Flash Disk vs.) eğer yanlışlıkla formatlandıysa veya herhangi bir nedenle bir şekilde silindiyse, Kesinlikle o diskin üzerinde işlem yapılmamalı. Yani o diske hiçbir şekilde program yüklenmemeli üzerine veri yazılmamalı. O diski kurtarma işlemi USB veya DVD gibi harici medyalarla yapılmalı. Uzun lafın kısası başka bir bilgisayarda bir kurtarma USB belleği (WinPE) hazırlamalısın. Bence şu an için en iyi kurtarma diski kesinlikle "Winpe 10-8 Sergei Strelec" Bu Live Sistemin (WinPE) içerisinde günümüzde her işte lazım olabilecek tüm programlar var. Winpe 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/native X86) 2017.05.04 Buradan indirip enaz 4 GB USB belleğe kurmalı ve bu sistem ile kurtaracağın HDD nin bağlı olduğu bilgisayarı açmalısın. İçerisindeki Disk Programları senin isteğini mutlaka yerine getirecektir. Ve unutmamalı kimse mükemmel değildir ve herkes mutlaka bir gün bir yerde senin yaptığın hatayı yapar. Onun için "Winpe 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/native X86) 2017.05.04" gibi bir USB Bellek herzaman mutlaka el altında bulundurulmalı. Sitemizde onlarca WinPE (Live System) varken Winpe 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/native X86) 2017.05.04 önerdiğim için kızacak ustalarımız olabilir. Ama bence bu bu WinPE (Live kurtarma sistemi) sitemizde gerekli itibarı görmemiş olmakla birlikte ender mükemmellikte bir Live sistem. Bu WinPE (Live sistemle) ile DriverPack, win 7, win 8.1 ve win 10 bile yükleyebilirsin. (Tabi USB ye kendin eklemek şartı ile) Kolay gelsin.
 14. Arkadaşım, ellerine sağlık. İyiki Büyük ve Kırmızı Harflerle KURULUM 1 İLA 2 SAAT ARASI SÜREBİLİR demişsin. Bende bilerek indirdim ve kurdum. i7 4610M işlemci 16 GB RAM ve üstüne 120 GB OCZ Vertex 4 SSD ile kurulum 1 saat 35 dakika sürdü. Ömrü uzun olanlar için bir şey diyemeyeceğim ama ben bu kurulum için ömrümden fazladan geçen 1 saat 15 dakikaya çok üzüldüm. (OLMASI GEREKEN:Yaklaşık 6-7 dakika kurulum, 5-6 dakika driver, 5-6 dakika Ofis kurulumu=AZAMİ 20 DAKİKA) Ama dediğim gibi sen açık açık kurulum süresi 1-2 saat arası sürebilir dediğin için diyecek sözüm yok. Ellerine sağlık, Sistemin herzaman ki gibi gayet güzel. NOT: Ben sistem kurmayı, denemeyi sevdiğim için bu sistemi bilerek ve isteyerek kurdum. Ama genel olarak düşüncem Eğer, sağlam, stabil ve uzun ömürlü (en az bir yıl kullanmak için) bir sistem kurmak istiyorsanız işlemci ve RAM iniz kuvvetli ise ve SSD niz varsa MSDN (El değmemiş, Orijinal) sistem kurun.
 15. 19 Mayıs

  Samsun'da 1919 Metrelik Türk Bayrağı ile yürüyüşteyiz.