Jump to content
TNC-TR

NAMIKABI

Üye
 • Content count

  444
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

NAMIKABI last won the day on May 22

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

789 Excellent

2 Followers

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

2738 profile views
 1. Eline sağlık Usta. İyi ki varsın. Teşekkürler.
 2. NAMIKABI

  Izmir Teknik Destek Usb Multiboot V5

  Arkadaşlar, Yeni sürüm yani v6.2 aşağıdaki linkte paylaşıma sunulmuş. https://www.tnctr.com/topic/480423-izmir-teknik-destek-usb-multiboot-v62/ Ben 70 GB kadar olan bu sürümü indirdim. ANCAK; Driver, Katılımsız Programlar ve Sistemler dahil herşeyin 2016-2017 yılına ait olduğunu gördüm. Ve aşağıdaki linkte konuyla ilgili görüşlerimi belirttim. İndirmeden önce yeni konuyu inceleyin derim. https://www.tnctr.com/topic/480423-izmir-teknik-destek-usb-multiboot-v62/?do=findComment&comment=1822783
 3. Zaman  DJ_Rush zamanı.

  1. DJ_Rush

   DJ_Rush

   Hadi canım. Büyük Üstadlar kadar olamayız :) ...

  2. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Mutevazı olma. Sen de bir üstadsın. Ellerin dert görmesin. Daha nice iyi çalışmalar dilerim.

 4. HIZLIRESİM ve KOLAYRESİM sitesine yüklenen resimler gözükmüyor. Ne yapabiliriz. Bilenler yazarsa sevinirim.

  1. forjest

   forjest

   Bir kaç aydır  resim yüklenememe,resimlerin açılmaması vb. sorunlar ve  hatalar almıştım.Alternatif bir site ekledim

   Bu site fena değil gibi :)

    

    

  2. ASiX

   ASiX

   Önceden yüklenmiş resimler varsa forum vb yerlerde opera ile vpn açmak tek çözüm.

  3. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Değerli arkadaşlar, konuyu biraz daha açayım. Gerek SAHİBİNDEN sitesinde yayınlanan ilanlarımda gerekse TNCTR  de  kullandığım resimleri hizliresim.com a yüklüyordum hiç bir sorun yoktu.

   Bir haftadır hem SAHİBİNDEN  (normal ilan penceresindeki 10 adet resim değil açıklama altına eklenen resimleri kastediyorum.) hemde TNCTR de konu içerisinde paylaştığım resimlerim gözükmüyor. 

   Forjest Usta, senin verdiğin linkteki siteye üye oldum ve Windows 10 layt paylaşımdaki resmi bu siteye upload ettim. Ve sonuç resim direkt olarak gözükmüyor ama en azından üzerine tıklayınca açıyor. Fakat bu yöntem SAHİBİNDEN de çalışmıyor.

   Yani  kıssadan hisse herhalde SAHİBİNDEN sitesi ilanın açıklama kısmına eklenen resimleri bloke ediyor. 

   Forjest Usta ve ASİX arkadaşım teşekkür ederim.

    

 5. NAMIKABI

  Ant Download Manager Pro 1.7.10 Build 50894

  Güzel kullanışlı bir program, Türkçe dil desteği var. Tarafımdan yandex diske yüklenmiştir. Zipli dosyayı WinRAR 5 ile açın, içerisinden çıkan setup dosyası ile kurun. Programı çalıştırmayın, çalıştırırsanız kapatın. zipli dosya içindeki patch dosyasını programın kurulu olduğu dizine kopyalayın. Muhtemelen C:\Program Files (x86)\Ant Download Manager Burada patch dosyasını çalıştırın. Tam sürüm olacaktır. Yandex diske download linki : https://yadi.sk/d/7QSTeESh3WZZzh
 6. NAMIKABI

  Windows 8.1 Pro AIO 2018 - Işletim Sistemi

  64 bit indirdim. UEFI kurulum yaptım. Gayet güzel. Elinize sağlık.
 7. NAMIKABI

  Easy Driver Packs 7.18 (2018)

  Bozart, bu nasıl mantık. (Zaten güncel sürüm olan win 10 x64 bit benim için yeterliydi) senin linkteki sürüm 7.18.130.1 (10.02.2018) yeni sürümü 7.18.313.1 (16.04.2018) Yani 2 ay eski. Bence download linklerini sil. Niye dersen 10 gün sonra bu linklerde eskiyecek. Sürekli yeni versiyon için yeni linkler çıkacak, Senin takip etmen mümkün değil. Muhakkak ki her versiyonda yenileyemeyeceksin, bu arada eskiyen linklerden indirenler sana selam gönderirler. Onun için bence download linklerini sil. Site adresi belli yeni sürümü indirecekler oradan indirebilirler.
 8. NAMIKABI

  Easy Driver Packs 7.18 (2018)

  Bozart arkadaşım, Paylaşımın için teşekkürler. Konu hakkında bende birşeyler diyeyim. 1-) Senin verdiğin indirme linklerinde eski versiyonlar bulunuyor. Oysa zaten sitenin linkini vermişsin. Sitenin linkine tıklayınca güncel versiyonlar gözüküyor. Ama senin download linklerinden indirdikten sonra ana siteye bakanlar GB larca dosyayı boşa indirdiğini anlıyor. Yani bence indirme linklerini kaldırsan ve sitenin linki kalsa daha faydalı olur. 2-) Program güzel ve hızlı ancak yanında çok önemli sıkıntılarıda beraber getiriyor. Özellikle orijinal kullanmak zorunda kalanların (ingilizce bulamayanlar) sıkıntı yaşaması muhtemel. Bir defa ana sayfa Vietnamca bir site oluyor, ayrıca Vietnamca programlar kuruluyor vs. vs. 3-) Benim tavsiyem donanımlı değilseniz, sisteminizde sorun istemiyorsanız böyle Vietnamca programlar kullanmayın. Ama yinede ben kullanırım diyorsanız aşağıda verdiğim linkteki dosyaları indirin ve İngilizce kullanın. İngilizce için açıklamalar; Güncel ve orijinal olan (Vietnam'ca) klasör içerisindeki 3 adet Vietnam'ca text dosyası ile EasyDrv7(Win10.x64).text dosyasını ve EasyDrv7(Win10.x64).exe dosyalarını silin veya başka bir yere yedekleyin. Benim verdiğim linkteki dosyaları 1- EasyDrv7(Win10.x64).text, 2- EasyDrv7(Win10.x64).exe ve 3- LANG klasörü birebir aynı yere kopyalayın. Daha sonra; asıl sorun yaşayabileceğiniz yer olan Data klasörü içerisindeki SoftExt klasörünü silin. SoftExt klasörü içerisinde 3-4 tane Vietnam'ca program var. Vietnam'ca olan bu programları kurarsanız köprüden önceki son çıkışı geçmişsiniz demektir. Ben sadece Windows 10 x64 için İngilizce dosyalarını buldum. Tarafımca denenmiştir. Sorunsuz çalışmaktadır. Link aşağıda EasyDrv7_Win10.x64_ENGLISH https://yadi.sk/d/Dr-XXNkz3VeQF4 Bu arada dip not: Windows 8.1 kullananlar için kötü haber. Windows 8.1 de çalışmıyor. (Win 7 ve Win 10 için orijinal (Vietnam'ca) olanlarda Windows 8.1 de çalışmıyor.)
 9. Bazı arkadaşlar UEFI kurulmuyor diye yorum yapmışlar. Evet UEFI kurulum FAT32 dosya sistemi olan USB lerle oluyor. Ancak FAT32 dosya sistemi 4 GB dan büyük dosya kabul etmediği için normal yollarla UEFI kurulum yapılamıyor. Fakat bazı programlar 4 GB dan büyük ISO dosyalarını kurulum öncesi 4 er GB büyüklüğünü geçmeyecek şekilde bölüyorlar. AIO Boot Extractor programı da bu işi gayet güzel yapıyor. Kullanmanızı tavsiye ederim. Konu daha önce TNCTR de paylaşılmıştı. Programın Türkçe desteği de var. Güncelini indirin ve USB belleğinize kurun. Daha sonra istediğiniz büyüklükteki (4 GB üstü) Sistem, kurtarma, Yedekleme vs. vs. yazılımını yükleyin. UEFI kurulum yapabilirsiniz. Konu linki Konu linki daha sonra taşınmış (Güncellenmiş-Düzenlenmiş) ve aşağıdadır. Programın güncel indirme linki https://github.com/nguyentumine/AIO-Boot/releases/download/v0.9.8.6/AIO_Boot_Extractor.exe ***************************************************************************************************************************************** AYRICA; Karadurak arkadaşımızın Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018 çalışması ilede UEFI kurulum yapabilirsiniz. Tek farkla. İkinci bir USB belleğiniz veya ikinci bir HDD niz olacak. NTFS formatlı olacak. 4 GB üstü olan ISO dosyasını bu USB ye atacaksınız. Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018 çalışmasına ait USB yi boot edip Masaüstündeki ISOSetup dosyasını çalıştırarak ISO dosyasının yolunu (diğer USB deki) gösterip kurulum yapacaksınız. Ben bu şekilde UEFI kurulum yaptım. Ekran alıntılarım hazır, ancak yükleyemedim. Sorun yaşayan olursa resimleri yükleyebilirim. ******************************************************************************************** Ayrıca Sergesi Strelec ile de ikinci USB veya ikinci HDD den UEFI kurulum yapılabilir. Kolay gelsin.
 10. Karadurak arkadaşımızın paylaşımdan kaldırdığı (4 in 1) (Word, Excel, PowerPoint, Access) 2010 Office paylaşımı var. Ben yandexe yükledim. İstersen bir indir dene. Ben 10 larca bilgisayarda denedim sorunsuz çalıştı. Sadece Access kısa yolu siliniyor. Bana Access lazım olmadığı için sorun yapmadım. Bir dene bakalım. belki olur. Office 2010 SP2_4in1-Karadurak 07.07.2017 https://yadi.sk/d/luA0riuK3UvA4D
 11. NouS arkadaşımızın Office paylaşımları tam ve güncel sürümleridir. Normalde kullanılması gereken odur. Karadurak arkadaşımızın Office paylaşımları ise Lite sürümlerdir. Paylaşımlarındaki açıklamalarda olduğu gibi sadece Word, Excel, PowerPoint olur. Ben Karadurak arkadaşımızı Office 2010 ve bazen Office 2016 Lite paylaşımını kullaıyorum. Nedenine gelirsek; Tüm Office programlarının olduğu tam sürüm Office programları (2010-2013-2016) hem çok yer kaplıyor, hem sistemde gereksiz bileşen yüklüyor. Benim Word ve Excel'den başka Office bileşenleriyle işim olmuyor. Word ve Excel'inde tam ve güncel olması o kadar önemli değil. İşimi görmesi yeterli. Bu nedenle Karadurak arkadaşımızın Office paylaşımları benim tercihim oluyor. Eğer Office bileşenleri sizin için olmazsa olmaz ise Tam ve güncel sürüm kullanın. Tercih ihtiyaca göre değişir.
 12. Bu güzel çalışma için yapımcısı zafer3355'e ve paylaşımcısı bozart'a teşekkürler. Güzel bir çalışma olmuş. Sorunsuz bir şekilde indirdim, sorunsuz bir şekilde USB den UEFI kurulum yaptım. Gayet güzel, stabil bir sistem olmuş. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Genel olarak Windows 10'a sempatik bakmıyorum. Önyargılıyım. Ama böyle paylaşımlar olunca önyargı kalkıyor. Çünkü, # Windows 10 unuzu yavaşlatan tüm uygulamalar ve gereksiz hizmetler sistemden direkt olarak silinmiş, # Tüm windows metro uygulamaları silinmiş, # Telemetry ve host dosyaları engellenmiş, # Onedrive, microsoft edge, defender ve microsoft store kaldırılmış, # WinSxS Yedek Dosyaları sistemden silinmiş, # NetFramework3.5 ve 4.7 aktif edilmiş, # Kilit Ekranındaki Öneriler kapatılmış, # Uygulamaların kamera ve mikrofon’a otomatik erişimi engellenmiş, # Microsoft a rapor gönder seçeneği kapatılmış, # UAC Kapatılmış, # Windows Cortana devredışı bırakılmış, # Kişiler Görev çubuğundan kaldırılmış, # Internet Explorer ana sayfa google olarak ayarlanmış, Aslında daha çok şeyler yapılmış ama benim için en önemlileri bunlar. Eeee bende bu sistemi kullanmam mı? Tekrar bu güzel çalışma için yapımcısı zafer3355'e ve paylaşımcısı bozart'a teşekkür ederim.
 13. NAMIKABI

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Senin pratik ve kıvrak anlatımından bahsederken asıl konu olan @karadurak Ustanın bu çalışmasından bahsedemedik. Gerçekten çok güzel bir çalışma. Her geçen gün daha da geliştiriyor. @karadurak Usta'da gerçekten sabırlı ve işinin ehli. Bir sunum bu kadar detaylı ama bu kadar basit anlatılabilirdi. Böyle Ustalara şapka çıkartmak görevimizdir. @karadurak Usta ellerine sağlık. iyi ki varsın.
 14. NAMIKABI

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Sabırlı insanları severim, Konu; Bu kadar kısa, bu kadar net ve bu kadar anlaşılabilir anlatılırdı. Kendi adıma teşekkürler. NOT : Bu arada senden de yeni çalışma bekliyoruz.
 15. NAMIKABI

  DriverPack Solution v17.7 + 18.4 + 18.5

  SamDrivers 18.3 versiyona ait Boş ISO dur. Yani Drivers klasörü ve index klasörü boştur. https://yadi.sk/d/wtHLYPIs3UdxD9 Yukarıda paylaştığım 16.17.3 Boş ISO (https://www.tnctr.com/topic/340957-driverpack-solution-181/?do=findComment&comment=1777132) dosyası gibi aynı mantıkla kullanabilirsiniz. Yöntem aynıdır. Ama bu SamDrivers 18.3 çok daha gelişmişidir. İnceleyin. NOT: Forjest Ustanın yukarıda GIF resminde gösterdiği üzere, SOFT klasörü içerisinde programlar bulunur. Bunların çoğu gereksiz ve sistem bozmaktan başka bir işe yaramaz. SOFT klasörünü silebilir veya içeriğini boşaltabilir veya sadece size lazım olacak güncel programlar ekleyebilirsiniz.
×