Jump to content
TNC-TR

NAMIKABI

Üye
 • Content count

  439
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

NAMIKABI last won the day on May 22

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

782 Excellent

2 Followers

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

2471 profile views
 1. NAMIKABI

  Windows 10 Rs4 Pro (x64) Layt

  Selamlar, Aşağıdaki resimde görüleceği üzere 12.06.2018 tarihine kadar 1.217 download yapılmış. Teşekkür sayısı ise 10 adet. Yani yüzde 1 bile değil. Israrla yazdım. Lütfen nereden indirdiğinizi belirtin diye. O kadar arkadaştan sadece Django arkadaş benim ISO da hata olduğunu belirtmiş. Müsadenizle ben benim verdiğim Yandex linki siliyorum. İndirmek isteyenler Muharremerd arkadaşın verdiği ana linkten indirebilirler. Yorum yapanları dediği gibi gayet güzel bir lite sistem.
 2. NAMIKABI

  Windows 10 Rs4 Pro (x64) Layt

  Bu iletinin gereksiz olduğu düşünüldüğünden silindi.
 3. HIZLIRESİM ve KOLAYRESİM sitesine yüklenen resimler gözükmüyor. Ne yapabiliriz. Bilenler yazarsa sevinirim.

  1. forjest

   forjest

   Bir kaç aydır  resim yüklenememe,resimlerin açılmaması vb. sorunlar ve  hatalar almıştım.Alternatif bir site ekledim

   Bu site fena değil gibi :)

    

    

  2. ASiX

   ASiX

   Önceden yüklenmiş resimler varsa forum vb yerlerde opera ile vpn açmak tek çözüm.

  3. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Değerli arkadaşlar, konuyu biraz daha açayım. Gerek SAHİBİNDEN sitesinde yayınlanan ilanlarımda gerekse TNCTR  de  kullandığım resimleri hizliresim.com a yüklüyordum hiç bir sorun yoktu.

   Bir haftadır hem SAHİBİNDEN  (normal ilan penceresindeki 10 adet resim değil açıklama altına eklenen resimleri kastediyorum.) hemde TNCTR de konu içerisinde paylaştığım resimlerim gözükmüyor. 

   Forjest Usta, senin verdiğin linkteki siteye üye oldum ve Windows 10 layt paylaşımdaki resmi bu siteye upload ettim. Ve sonuç resim direkt olarak gözükmüyor ama en azından üzerine tıklayınca açıyor. Fakat bu yöntem SAHİBİNDEN de çalışmıyor.

   Yani  kıssadan hisse herhalde SAHİBİNDEN sitesi ilanın açıklama kısmına eklenen resimleri bloke ediyor. 

   Forjest Usta ve ASİX arkadaşım teşekkür ederim.

    

 4. NAMIKABI

  Windows 10 Rs4 Pro (x64) Layt

  NOT: Tam ben cevaplarken Muharremerd arkadaş yukarıdakileri yazmış. Arkadaşlar, elbette tam sistem ile lite sistem arasında fark olacak. Muharremerd arkadaş kendi ihtiyaçları dahilinde tam sistemi inceltmiş. Gereksiz olduğunu düşündüğü servisleri silmiş, yükseltme ve güncelleme dosyalarını silmiş. Bence gayet güzel olmuş. Bu lite sistemde muhakkak ki herkes kendine göre eksikler bulacaktır. Kimi tema yükleyemiyorum diyecek, Kimi güncelleyemiyorum diyecek, kimi mağaza yok diyecek. Bende bana göre eksik buldum, SIM kart driver yükleyemiyorum. Lite sistem kullanmak beraberinde böyle sıkıntılar getirir. Ama bununla birlikte daha hızlı olur. RAM tüketimi daha az olur. Vs. Vs. BANA GÖRE GAYET GÜZEL BİR SİSTEM OLMUŞ. MUHARREMERD ARKADAŞIN TEKRAR ELLERİNE SAĞLIK.
 5. NAMIKABI

  Ant Download Manager Pro 1.7.10 Build 50894

  Güzel kullanışlı bir program, Türkçe dil desteği var. Tarafımdan yandex diske yüklenmiştir. Zipli dosyayı WinRAR 5 ile açın, içerisinden çıkan setup dosyası ile kurun. Programı çalıştırmayın, çalıştırırsanız kapatın. zipli dosya içindeki patch dosyasını programın kurulu olduğu dizine kopyalayın. Muhtemelen C:\Program Files (x86)\Ant Download Manager Burada patch dosyasını çalıştırın. Tam sürüm olacaktır. Yandex diske download linki : https://yadi.sk/d/7QSTeESh3WZZzh
 6. NAMIKABI

  Windows 10 Rs4 Pro (x64) Layt

  Benim verdiğim linkteki ISO tarafımdan düzeltilmiş ISO dur. Ben bu ISO ile sorunsuz UEFI kurulum yaptım. Zaten paylaşım amacımda buydu. Sanırım sizde benim verdiğim ISO ile UEFI kurulum yaptınız. Doğru mudur? Simgelerin yerinden oynamaması lazım. Eğer cihazınız tablet türü bir cihaz ise ekranı yatırdığınızda ve daha sonra yine düzelttiğiniz de yerinden oynayabilir. Veya ekran çözünürlüğünü değiştirdikten sonra yine yerinden oynayabilir. ARKADAŞLAR Muharremerd arkadaşımın bu sistemini kuran deneyen arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim. Bence gayet stabil, hızlı ve kullanışlı. Ben bilgi mahiyetinde ISO içeriği , Dosya uzantıları ve SIM kart driverı kuramadığım hususunu belirttim. Amacım sistemi kötülemek değil di.
 7. NAMIKABI

  Windows 10 Rs4 Pro (x64) Layt

  Setup dosyası ile 11 adet widget aşağıdaki linkte. Klasör içerisinde kullanımını bilmeyen arkadaşlar için tarafımdan hazırlanan çok basit bir anlatım mevcut. https://yadi.sk/d/CoFr2L6M3WTCzn
 8. NAMIKABI

  Windows 10 Rs4 Pro (x64) Layt

  Sayın arkadaşlarım, gerçekten şu an bulunduğum yerde internet çok büyük sorun. Ben söz verdiğim gibi yandex diske ve Turbobite yüklemek için çok uğraştım. Yüklediğim ISO bana göre düzeltilmiş ISO dur. Siz normal olarak Muharremerd arkadaşın linklerinden indirin kurun.
 9. NAMIKABI

  Windows 10 Rs4 Pro (x64) Layt

  Sayın arkadaşlarım, şu an bulunduğum yerde internet bağlantısı çok kötü. Ama sağolsun arkadaşlar yeni paylaşım linkleri vermişler. Zaten Muharremerd arkadaşımızda ISO da herhangi bir sorun olmadığını söylemiş. (Ben orijinal ISO ile UEFI kurulum yapamadım. Eğer kurulumunuzda sorun olursa çözümünü yukarıda yazmıştım.) Kolay gelsin.
 10. NAMIKABI

  Windows 10 Rs4 Pro (x64) Layt

  Öncelikle söyleyeyim. 2 gün önce indirdim. UEFI kurulum yaptım. Sorunsuz kullanıyorum. AMA KONUYU BİRAZ AÇAYIM. Evet indirme linki gerçekten karışık. Zapotek arkadaşın dediği gibi; "indirme link'i üzerine sağ tıklayıp bağlantı konumunu kopyalayın yeni sekmeye yapıştırıp öyle açın oradan alternatif indirme seçeneklerinden birinden indirin, gerçi alternatiflerin üzerine gelincede reklama yönlendiriyor ya olduğu kadar artık." En önemli HATA ISO dosyasında. Şöyleki; Sources klasöründe olması gereken boot.wim dosyası ISO içerisinde kök dizinde bulunuyor ve adı layt.wim. Ben Kök dizindeki layt.wim dosya adını boot.wim yaparak Sources klasörüne taşıdım. Sorun kalmadı. Kurulumu UEFI olarak yaptım. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. 2 gündür kullanıyorum. Bence sistem güzel ve stabil. Muharremerd arkadaşımızın daha önce paylaştığı 1-2 tane lite (layt) sistemini kullanmıştım. Onlarda genel olarak iyiydi teşekkürler. Sistem de hata olmaz mı. Elbet olur. Ufak ama önemli bir hata ise dosyaların uzantılarının da gösterilmesi. Bu işlem günlük kullanımda çok kişinin canını yakabilir. Dosya uzantılarının gizlenmesi için çözüm yolu; Windows gezgininde, Görünüm-Seçenekler-Görünüm- Burada Dosyalar ve Klasörler başlığı altında bulunan "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin kutucuğuna tik koymak. Muharremerd Eline sağlık, teşekkürler. Benim sistemimden bir resim. Son bir NOT: Sisteme sadece SIM Kart driver ını (Sierra Wireless) tanıtamadım. Halbuki tüm Windows 10 sistemlerime sorunsuz tanıtırdım.
 11. NAMIKABI

  Windows 10 Rs4 Pro (x64) Layt

  İndirip deneyen oldumu?
 12. NAMIKABI

  Windows 8.1 Pro AIO 2018 - Işletim Sistemi

  64 bit indirdim. UEFI kurulum yaptım. Gayet güzel. Elinize sağlık.
 13. NAMIKABI

  Easy Driver Packs 7.18 (2018)

  Bozart, bu nasıl mantık. (Zaten güncel sürüm olan win 10 x64 bit benim için yeterliydi) senin linkteki sürüm 7.18.130.1 (10.02.2018) yeni sürümü 7.18.313.1 (16.04.2018) Yani 2 ay eski. Bence download linklerini sil. Niye dersen 10 gün sonra bu linklerde eskiyecek. Sürekli yeni versiyon için yeni linkler çıkacak, Senin takip etmen mümkün değil. Muhakkak ki her versiyonda yenileyemeyeceksin, bu arada eskiyen linklerden indirenler sana selam gönderirler. Onun için bence download linklerini sil. Site adresi belli yeni sürümü indirecekler oradan indirebilirler.
 14. NAMIKABI

  Easy Driver Packs 7.18 (2018)

  Bozart arkadaşım, Paylaşımın için teşekkürler. Konu hakkında bende birşeyler diyeyim. 1-) Senin verdiğin indirme linklerinde eski versiyonlar bulunuyor. Oysa zaten sitenin linkini vermişsin. Sitenin linkine tıklayınca güncel versiyonlar gözüküyor. Ama senin download linklerinden indirdikten sonra ana siteye bakanlar GB larca dosyayı boşa indirdiğini anlıyor. Yani bence indirme linklerini kaldırsan ve sitenin linki kalsa daha faydalı olur. 2-) Program güzel ve hızlı ancak yanında çok önemli sıkıntılarıda beraber getiriyor. Özellikle orijinal kullanmak zorunda kalanların (ingilizce bulamayanlar) sıkıntı yaşaması muhtemel. Bir defa ana sayfa Vietnamca bir site oluyor, ayrıca Vietnamca programlar kuruluyor vs. vs. 3-) Benim tavsiyem donanımlı değilseniz, sisteminizde sorun istemiyorsanız böyle Vietnamca programlar kullanmayın. Ama yinede ben kullanırım diyorsanız aşağıda verdiğim linkteki dosyaları indirin ve İngilizce kullanın. İngilizce için açıklamalar; Güncel ve orijinal olan (Vietnam'ca) klasör içerisindeki 3 adet Vietnam'ca text dosyası ile EasyDrv7(Win10.x64).text dosyasını ve EasyDrv7(Win10.x64).exe dosyalarını silin veya başka bir yere yedekleyin. Benim verdiğim linkteki dosyaları 1- EasyDrv7(Win10.x64).text, 2- EasyDrv7(Win10.x64).exe ve 3- LANG klasörü birebir aynı yere kopyalayın. Daha sonra; asıl sorun yaşayabileceğiniz yer olan Data klasörü içerisindeki SoftExt klasörünü silin. SoftExt klasörü içerisinde 3-4 tane Vietnam'ca program var. Vietnam'ca olan bu programları kurarsanız köprüden önceki son çıkışı geçmişsiniz demektir. Ben sadece Windows 10 x64 için İngilizce dosyalarını buldum. Tarafımca denenmiştir. Sorunsuz çalışmaktadır. Link aşağıda EasyDrv7_Win10.x64_ENGLISH https://yadi.sk/d/Dr-XXNkz3VeQF4 Bu arada dip not: Windows 8.1 kullananlar için kötü haber. Windows 8.1 de çalışmıyor. (Win 7 ve Win 10 için orijinal (Vietnam'ca) olanlarda Windows 8.1 de çalışmıyor.)
 15. Bazı arkadaşlar UEFI kurulmuyor diye yorum yapmışlar. Evet UEFI kurulum FAT32 dosya sistemi olan USB lerle oluyor. Ancak FAT32 dosya sistemi 4 GB dan büyük dosya kabul etmediği için normal yollarla UEFI kurulum yapılamıyor. Fakat bazı programlar 4 GB dan büyük ISO dosyalarını kurulum öncesi 4 er GB büyüklüğünü geçmeyecek şekilde bölüyorlar. AIO Boot Extractor programı da bu işi gayet güzel yapıyor. Kullanmanızı tavsiye ederim. Konu daha önce TNCTR de paylaşılmıştı. Programın Türkçe desteği de var. Güncelini indirin ve USB belleğinize kurun. Daha sonra istediğiniz büyüklükteki (4 GB üstü) Sistem, kurtarma, Yedekleme vs. vs. yazılımını yükleyin. UEFI kurulum yapabilirsiniz. Konu linki Konu linki daha sonra taşınmış (Güncellenmiş-Düzenlenmiş) ve aşağıdadır. Programın güncel indirme linki https://github.com/nguyentumine/AIO-Boot/releases/download/v0.9.8.6/AIO_Boot_Extractor.exe ***************************************************************************************************************************************** AYRICA; Karadurak arkadaşımızın Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018 çalışması ilede UEFI kurulum yapabilirsiniz. Tek farkla. İkinci bir USB belleğiniz veya ikinci bir HDD niz olacak. NTFS formatlı olacak. 4 GB üstü olan ISO dosyasını bu USB ye atacaksınız. Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018 çalışmasına ait USB yi boot edip Masaüstündeki ISOSetup dosyasını çalıştırarak ISO dosyasının yolunu (diğer USB deki) gösterip kurulum yapacaksınız. Ben bu şekilde UEFI kurulum yaptım. Ekran alıntılarım hazır, ancak yükleyemedim. Sorun yaşayan olursa resimleri yükleyebilirim. ******************************************************************************************** Ayrıca Sergesi Strelec ile de ikinci USB veya ikinci HDD den UEFI kurulum yapılabilir. Kolay gelsin.
×