Jump to content

NAMIKABI

Tnc Sever
 • Content Count

  558
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

NAMIKABI last won the day on July 19 2019

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

1139 Excellent

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

8759 profile views
 1. Ellerine sağlık, ISO içinden autounattend.xml dosyasını sildim, Kurulumu gerçekleştirdim. (Yer yer biraz bekletti ama fazla değil.) Kurulum sonrası ISO içerisindeki ISO\sources\$OEM$\ içindekileri hiç kullanmadım. Kendi yöntemlerimle METRO Mağazasını, Windows Update'i komple kaldırdım. regedit ayarları ile Hibernate ve takas dosyasını temizledim. Driverlarımın tamamını sorunsuz kurdum. Irfanview, Uninstall Tool, BatteryBar, Ashampoo Burning Studio Lite 8, NetSpped Monitor, Radyo Dinle Kaydet, VLC Player 3.08, Exa Sözlük, Sumatra PDF 3.2, 7 Zip, WinRAR 5.80, UltraISO gibi basit ve temel programları kurdum. Google Chrome ve Office 2016 Lite (Karadurak Ustanın) programlarını kurdum. C Sürücüm 10.1 GB yer kaplıyor. Ekran alıntısı aşağıdadır. https://yadi.sk/i/vQxBs--8ziuZZA Ellerine sağlık Usta, Emek ve paylaşımın için teşekkürler. NOT : Görev Çubuğunda "ARA" çalışmıyor. Çalışsaydı iyiydi.
 2. Emre028 Usta, Ellerine sağlık. Ben prensip olarak Reklamlı ve Kullanıcı adı otomatik gelen sistemlere yorum yapmıyorum. Ama senin sistemin (diğer sistemlerin gibi) güzel olunca kafamdaki gerçekleri yazdım. Bundan sonraki sistemlerde reklam olursa, ve Kullanıcı adı otomatik gelirse kullanmayız ve yorum yapmayız. Bunun için ne senin ne bizim kızmaya hakkımız yok. Paylaşım ve emek için Ellerine sağlık, teşekkür ederiz.
 3. Evet haklısın, Bende sistemi beğendim, ama biraz reklam var. Ve KULLANICI ADINI KENDİMİZ BELİRLEMEMİZ GEREK. Sistem ince ayar programını çalıştır, Özelleştire tıkla, gördüğün ve temizlemek istediklerini temizle ve uygula ya tıkla. Emre028 Usta, Bundan sonraki sistemlerde reklam istemiyoruz, ve Kullanıcı adını kendimiz belirlemek istiyoruz. Ellerine sağlık,
 4. Aynı fikirdeyim. Bir saati aşkın kullanıyorum, şu anda bu sistemden yazıyorum, gerçekten bir sorun göremedim. C sürücüsü regedit ayarları sonrası, driver ve FlashPack, winzip, winrar, irfanview, google chrom, klite codec pack ile 9.3 GB yer kaplıyor. Yok böyle bir şey. Ellerine sağlık.
 5. Yazdıklarının tamamına katılıyorum. Zaman ve yer yetmezliğinden yazamadığımız o kadar çok şey var ki. Mesela, Kamu Kurumları sistemlerini (sanki mecburmuş gibi) sürekli yeniliyorlar. Yani winXP den, Windows 2000'e oradan, Win 7 ye oradan Win 10'a geçiyor. Office programlarını ise Office 2000'den Office 2007 ve Office 2013'e yükseltiyorlar. Tabi her kamu kurumunun binlerce bilgisayar için Microsoft'a verdikleri para milyon dolarları geçiyor. Merak ettiğim bir konudur, Türkiye Cumhuriyeti Devleti mesela 2000 yılından bugüne kadar sadece Kamu Kurumları için Microsoft'a kaç dolar ödemiştir? Şimdi kıssadan hisseye geliyoruz, Microsoft WinXP'ye desteğe devam etseydi, (dolayısıyla) donanım ve program üreticileri de WinXP ye desteğe devam etseydi, Microsoft Office 2000'e verdiği destek ile Office 2019 uygulamalarına ücretsiz upgrade edebilme imkanı verseydi Microsoft sadece Ülkemiz'den 2000 ile 2020 yılları arasında Kamu Kurumu, Özel Şirketler ve Sade Vatandaş için bu kadar para (belki de 5-10 milyar dolar) kazanabilir miydi?
 6. Senkron2 arkadaşımın endişe ve önerilerine katılıyorum. Benim diyeceklerim biraz farklı. Satış fiyatı 200.-TL 128 GB bellek hediye ve sadece 1 kişiye satılacak. Yani hepi topu 200.-TL ve sizin satma nedeniniz "yazılımı geliştirmek" Bana hiç mantıklı gelmedi. Anlamaya çalışıyorum. Ama anlayamıyorum.
 7. ronaldinho424 Usta iyi ki varsın. Flash paketlerini senden başka online (çevrimiçi) yükleyebilen program yapan kimse yok.(Ben öyle biliyorum.) Ellerine sağlık 1.6.4.0 versiyon çalışıyor. Denedim sorun yok. (Daha önceki versiyonlar çalışmıyor.) Bu arada TNCTR de paylaşımlarına yer verirsen çok mutlu oluruz.
 8. Forjest Usta, Windows 10 Home Edition 2020 Multilanguage+Türkçe İndirdim, kurdum. Her ne kadar içinde Türkçe de olan Multi Language diyorsa da kurulum yarı Türkçe-Yarı İngilizce. Kurulum sonrası Bilgisayarım Özelliklerinde yapımcı sitenin bolca reklamı var. Sistem açılışı Hoşgeldiniz yerine Welcome. Sistem ne Lite gibi ne de MSDN gibi. Ben bu sistemin bir albenisini göremedim.Yani sıradan bir Windows 10 Home sürümü. NOT : Hassas kullanıcılar, zor beğenenler, vs. vs. bence bunu indirip kurmasınlar. Windows 10 MSDN indirip istediği sürümü (Home, Home SL, Pro, EDU vs.) kursunlar. Hiç olmazsa orijinal Windows 10 kullanıyorum derler.
 9. Usta ellerine sağlık, İyileştirmeler güzel olmuş. Özelleştir-Windows Gezgini-Kısayol yazısı ve simgesi "ekle-kaldır" kontrol ettim. Simge kaybolması yok. Sorun yok. Teşekkürler.
 10. Karadurak Hocam, sen cevap vermeyi atlamazdın. 3 gündür cevap bekliyorum. UEFI Kurulumlu KMPE USB nin otomatik olarak "Sistem Kullanıcısı" ile başlaması için ne yapabilirim. Teşekkürler.
 11. WIKIPEDIA açılıyor.

 12. 2009 ISO dosyasıdır. Güle güle kullanın. https://yadi.sk/d/g_zhLAoM45gkfg
 13. Yanıtınıza teşekkür ederim. Bence sorun bu ayarda "kaldır" seçeneği dir. Evet link 1 yıllık olunca resimler ilgili siteden silinmiş sanırım. Ustam tekrar simgeleri kaldırdım, verdiğin komutu CMD yi yönetici olarak çalıştırdım hem CMD de hemde masaüstünde hiç bir tepki olmadı. Bende kendi yöntemim ile sistem ince ayarda "ekle" diyerek geri getirdim. Programın süper ötesi bir program daha önce de yazmıştım ama dediğim gibi önemsenmemiş olabilir, nereye yazdığımı bulamadım, bulursam paylaşırım. Usta bence birde kendin kontrol et. Sistem İnce Ayar - Özelleştir - Windows Gezgini - Kısayol yazısı ve Simgesi - Ekle - Kaldır butonlarını iptal et. Şimdiden ellerine sağlık, teşekkürler.
 14. Öncelikle söyleyeyim bu husus belki 7-8 farklı bilgisayarda defalarca başıma geldi. Kendime ait ve eş-dost yakınlarımın bilgisayarlarına format atmak suretiyle kurduğum win 7-8.1 ve 10 sistemlerden sonra hep sistem ince ayar ile kendime göre onlarca seçenekte ayar yapıyorum. Bir buçuk yıl öncesine kadar yukarıda belirttiğim gibi 7-8 farklı bilgisayarda farklı sistemlerde masaüstündeki simgelerin kaybolması (yazılar duruyor) , görev çubuğunda simgelerin kaybolması hatta windows gezgininde simgelerin kaybolması sorunu ile karşılaştım. İnternette araştırdım verilen çözümleri denedim hiç biri çözüm olmadı. Tabi bende mecburen bilgisayarlara yeniden format attım. Ama sistem ince ayar ile aynı ayarları yapınca belli bir süre sonra aynı sorunla karşılaştım. Demek ki benim yaptığım ince ayarda bir sıkıntı oluyor diye düşündüm. Sistem İnce Ayar ile yaptığım ayarları yeniden gözden geçirdim ve sorunun kaynağını kendime göre buldum. Ben Sistem ince ayar 8.0 (şu an ki versiyon) programında Özelleştir-Windows Gezgini-Simgeler "Kısayol Yazısı ve Simgesi" buradaki "kaldır" seçeneğini tıklıyordum. Bu defa aynı yerde bulunan "ekle" seçeneğine tıklayıp bilgisayarı yeniden başlattığımda simgelerin geri geldiğini gördüm. Yaklaşık bir buçuk yıldır Sistem İnce Ayar programında "Özelleştir-Windows Gezgini-Simgeler-Kısayol Yazısı ve Simgesi" buradaki "kaldır" seçeneğini hiç kullanmıyorum. ve defalarca farklı bilgisayarlarda yaşadığım simgelerin kaybolması sorununu hiç yaşamadım. Anladığım kadarıyla Sistem İnce Ayar programında "Özelleştir-Windows Gezgini-Simgeler-Kısayol Yazısı ve Simgesi" buradaki "kaldır" seçeneğini kullandığımızda ; Belli bir süre hiç bir sorun yaşamıyoruz. Ancak biz ekran çözünürlüğünü değiştirdikten veya kullandığımız bir program (kendisi için daha düşük ölçekli bir ekran gerekliliğinden dolayı) ekran çözünürlüğünü değiştirdiğinde ve bilgisayar yeniden başlatıldığında simgeler kayboluyor. Ben sitemizde bir yerde bu hususu yazmıştım ama konuyu bulamadım. Konu ile ilgili Bugün bu konuya açıklama yapabilmek için kendi bilgisayarımda Sistem İnce Ayar 8.0 üzerinde yaptığım deneylere ilişkin ekran alıntıları aşağıdadır. Ekran alıntılarının sağ alt köşesindeki saati (zamanı) kontrol etmenizi rica ederim. Kronolojik sıra takip eder ve her ekran alıntısı için bilgisayar yeniden başlatılmıştır. Bilgisayarım i7 4700HQ işlemci 16 GB RAM 240 SSD ve 4K (3840 x 2160) ekran çözünürlüğüdür. https://yadi.sk/i/QezqbPFxJ6YydA https://yadi.sk/i/IMuX1_sdIGM--w https://yadi.sk/i/eRtEgtRTDiBN9w https://yadi.sk/i/NEEtIi1E2jQHOA https://yadi.sk/i/wt7wZSed3CpHNQ https://yadi.sk/d/e8uCYi1_2WK3KQ https://yadi.sk/i/S7FO7qk6z5UAlg https://yadi.sk/i/RtoQtdf50eCnMA https://yadi.sk/d/7umtM5vMbTSY2g https://yadi.sk/i/IIwIK0RKgfBPHQ https://yadi.sk/i/n_DYOCKPDp62Cw ÇOK ÖNEMLİ NOT : Sistem İnce Ayar - Özelleştir - Windows Gezgini - Kısayol yazısı ve Simgesi - Ekle - Kaldır BU AYARDA KALDIR VE EKLE YAPACAKLARA ÖNEMLİ HATIRLATMA SORUMLULUK SİZE AİTTİR.
×
×
 • Create New...