Jump to content

NAMIKABI

Tnc Sever
 • Content Count

  514
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

NAMIKABI last won the day on March 17

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

1021 Excellent

6 Followers

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

6071 profile views
 1. NAMIKABI

  Igo Türkiye

  Biraz açıklama yapabilir misiniz? Siz mi hazırladınız? Alıntı Mıdır? Siz kullandınız mı? iGO Primo mu dur? iGO Nextgen mi dir? iGO Versiyon numaraları nedir? Aygo_Türkiye_Giriş.apk dosyasının Aygo_Türkiye.apk dosyasından farkı nedir? iGO_Turkey_LOG.apk dosyasının iGO_Turkey.apk dosyasından farkı nedir?
 2. Merhaba, PowerShell çalıştırarak ve fsutil storagereserve query komutunu girdim. Error Erişim engellendi diyor. Zaten şu anda C sürücüsü total 14 GB. Yani rezerve bölüm yok. Bence sıkıntı da yok. NOT : Komut aşağıdaki gibi ama ben yazamadım fsutil storagereserve query C:
 3. Dostum, Öncelikle eline emeğine sağlık. Güzellikleri sona bırakalım, önce gördüğüm eksikleri yazayım. 1- Dosya uzantıları açık (gizlenmemiş), bu acemi kullanıcılar için büyük tehlike. Çünkü dosyaya ad vermek istediğinde dosya uzantısını farkedemeyecek ve dosyayı kullanılamaz hale getirecek. 2- Emek vermişsin uğraşmışsın iyi ama sistem özelliklerinde REKLAM (HadibeOlsun) (TNCTR logosu) var. Ayrıca kullanıcı adı TNCTR. 12 yıllık TNCTR üyesiyim ama sistemin adını kendim vermek isterim. ve REKLAM sevmem. 3- Kısayol simgelerini (sanıyorum sistem ince ayar ile) kaldırmışsın. Bence keşke kaldırmasaydın. (Bir süre sonra simgelerin kaybolma durumu var-Zamanla şikayetler gelir) 4- Geri dönüşüm kutusunu neden pasif yaptın anlamadım. Faydası ne ki. 5- Defender devre dışı demişsin ama aktif. Gelelim iyi taraflara; 1- C sürücüsü 12.5 GB alan kaplıyor. 2- 7 GB lık rezerve alanını kaldırman (benim açımdan) iyi olmuş. 3- Sistem gördüğüm ve kullandığım kadarıyla akıcı. ŞİMDİLİK BU KADAR. İLERİDE TEKRAR YAZABİLİRİM.
 4. Yandex diske kaydedip indirmede sorun yok. Yalnız dikkat etmen gereken Yandex diskin dolu olmamalı. Yandex Diske kaydedip indirdikten sonra Yandex diskten sil ki bir başka şeyleri indirmek için yerin olsun. MoTuN Usta ellerine sağlık.
 5. Güzel program, güzel çeviri, eline sağlık. Not: Kurulum esnasında açık browser'ları kapatıyor. Bence kapatmamalı.
 6. Windows 10 güncellemesi sonrasında problem olduğu belirtilmekte. Aşağıda bulunan linklerdeki haberlere bir bakarmısınız. https://www.donanimhaber.com/Son-Windows-10-guncellemesi-CSV-li-sistemlerde-donmaya-neden-oluyor--110056 https://www.webtekno.com/windows-10-mayis-ayi-guncellestirmesi-cikan-bir-sorun-nedeniyle-durduruldu-h67423.html https://www.tamindir.com/haber/windows-10-guncellemesini-hemen-durdurun_44022/ https://www.technopat.net/2019/04/25/windows-10-mayis-2019-guncellemesi-usb-surucuye-izin-vermiyor/ Daha önce de dediğim gibi, MSDN ISO yayımlanana kadar beklemekte yarar var. AKILLI ADAMIN HALİ BAŞKA.
 7. Windows 10 güncellemesi sonrasında problem olduğu belirtilmekte. Aşağıda bulunan linklerdeki haberlere bir bakarmısınız. https://www.donanimhaber.com/Son-Windows-10-guncellemesi-CSV-li-sistemlerde-donmaya-neden-oluyor--110056 https://www.webtekno.com/windows-10-mayis-ayi-guncellestirmesi-cikan-bir-sorun-nedeniyle-durduruldu-h67423.html https://www.tamindir.com/haber/windows-10-guncellemesini-hemen-durdurun_44022/ https://www.technopat.net/2019/04/25/windows-10-mayis-2019-guncellemesi-usb-surucuye-izin-vermiyor/ Daha önce de dediğim gibi, MSDN ISO yayımlanana kadar beklemekte yarar var.
 8. Bende v6 ISO sundan install.wim i sildim v7 nin install.wim ini ekledim, yeni ISO yu Rufus ile yazdırdım, Yaklaşık 5 dakika kadar bekledim (16 GB RAM var-240 SSD var i7 4610 işlemci var) 5 dakika sonra sistem açtı. Gayet güzel eline sağlık. Ama sen yinede v7 yi boşver v8 yap Usta. Microsoft bile Windows 9 u atladı 8.1 den 10 geçti.
 9. Bence geç alınmış ama doğru bir karar. Preview, insider gibi sürümler standart ev kullanıcısına uymaz. Yani paylaşıma gelmez. Sorun istemiyorsan, herkes memnun kalsın istiyorsan (daha önceki paylaşımın gibi) Final sürümü bekle, acele etme çalışmanı bitir ve kendini göster. Çalışmana MSDN adı verme. (MSDN kız demektir, ellenmemiş demektir-Sen modifiye yapınca, elleyince o artık MSDN değildir) Son söz çalışmana 3. parti hiç program ekleme. (belki winrar) Şimdiden teşekkür ederim, klavyene, ellerine sağlık.
 10. Evet bende 2 farklı bilgisayarda denedim. Boot edemiyor. Hem rufus 3.5 ile USB ye yazdırdım, hemde USB yi Diskpart ile UEFI yaparak ISO yu USB belleğe kopyaladım. Yani 2 yöntemle de 2 farklı bilgisayarda da boot etmedi. Ustalarda hata yapabilir. Düzeltde kullanalım usta.
 11. Yukarıda saydıklarına evet ama bir düzeltme yapayım. SSD disk kullananlar için söylüyorum; KESİNLİKLE DİSK BİRLEŞTİRME (DEFRAG) YAPMAYINIZ. SSD disklerde yapıları gereği disk birleştirme yapılmaz. Yaparsanız diskin ömrünü çok fazla kısaltırsınız. İyi ve stabil sistemler.
 12. Türkçe Dil Mevcut. Teşekkürler. İyi paylaşım.
 13. Dostum, neden MSDN diyorsun. Sen edit yapınca onun MSDN liğ kalmıyor ki. Eğer dersen ki ben MSDN üzerinde çalıştım, Zaten Windows 10 ayda bir MSDN ISO yayınlıyor, modifiye yapan herkes MSDN kullanıyor. Eline sağlık iyi işler çıkartıyorsun, Ama bence MSDN başlığını kullanman yanlış. (Kııııızzz anne demeye benziyor)
 14. 1920-1938 arası istanbul resimleri

  Bugünlere nasıl gelmişiz. İzleyelim.

   

  1. KiT

   KiT

   İstanbul'u neyse Ankara'da aynı siyasiler rant yaptı.

   AOÇ 10 da biri kalmış.

  2. NAMIKABI
  3. KiT

   KiT

   YouTube videolarını tek tek vermek daha mantıklı.

×
×
 • Create New...