Jump to content
TNC-TR

NAMIKABI

Tnc Sever
 • Content count

  418
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

NAMIKABI last won the day on December 6 2017

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

744 Excellent

2 Followers

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

2252 profile views
 1. NouS arkadaşımızın Office paylaşımları tam ve güncel sürümleridir. Normalde kullanılması gereken odur. Karadurak arkadaşımızın Office paylaşımları ise Lite sürümlerdir. Paylaşımlarındaki açıklamalarda olduğu gibi sadece Word, Excel, PowerPoint olur. Ben Karadurak arkadaşımızı Office 2010 ve bazen Office 2016 Lite paylaşımını kullaıyorum. Nedenine gelirsek; Tüm Office programlarının olduğu tam sürüm Office programları (2010-2013-2016) hem çok yer kaplıyor, hem sistemde gereksiz bileşen yüklüyor. Benim Word ve Excel'den başka Office bileşenleriyle işim olmuyor. Word ve Excel'inde tam ve güncel olması o kadar önemli değil. İşimi görmesi yeterli. Bu nedenle Karadurak arkadaşımızın Office paylaşımları benim tercihim oluyor. Eğer Office bileşenleri sizin için olmazsa olmaz ise Tam ve güncel sürüm kullanın. Tercih ihtiyaca göre değişir.
 2. Bu güzel çalışma için yapımcısı zafer3355'e ve paylaşımcısı bozart'a teşekkürler. Güzel bir çalışma olmuş. Sorunsuz bir şekilde indirdim, sorunsuz bir şekilde USB den UEFI kurulum yaptım. Gayet güzel, stabil bir sistem olmuş. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Genel olarak Windows 10'a sempatik bakmıyorum. Önyargılıyım. Ama böyle paylaşımlar olunca önyargı kalkıyor. Çünkü, # Windows 10 unuzu yavaşlatan tüm uygulamalar ve gereksiz hizmetler sistemden direkt olarak silinmiş, # Tüm windows metro uygulamaları silinmiş, # Telemetry ve host dosyaları engellenmiş, # Onedrive, microsoft edge, defender ve microsoft store kaldırılmış, # WinSxS Yedek Dosyaları sistemden silinmiş, # NetFramework3.5 ve 4.7 aktif edilmiş, # Kilit Ekranındaki Öneriler kapatılmış, # Uygulamaların kamera ve mikrofon’a otomatik erişimi engellenmiş, # Microsoft a rapor gönder seçeneği kapatılmış, # UAC Kapatılmış, # Windows Cortana devredışı bırakılmış, # Kişiler Görev çubuğundan kaldırılmış, # Internet Explorer ana sayfa google olarak ayarlanmış, Aslında daha çok şeyler yapılmış ama benim için en önemlileri bunlar. Eeee bende bu sistemi kullanmam mı? Tekrar bu güzel çalışma için yapımcısı zafer3355'e ve paylaşımcısı bozart'a teşekkür ederim.
 3. NAMIKABI

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Senin pratik ve kıvrak anlatımından bahsederken asıl konu olan @karadurak Ustanın bu çalışmasından bahsedemedik. Gerçekten çok güzel bir çalışma. Her geçen gün daha da geliştiriyor. @karadurak Usta'da gerçekten sabırlı ve işinin ehli. Bir sunum bu kadar detaylı ama bu kadar basit anlatılabilirdi. Böyle Ustalara şapka çıkartmak görevimizdir. @karadurak Usta ellerine sağlık. iyi ki varsın.
 4. NAMIKABI

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Sabırlı insanları severim, Konu; Bu kadar kısa, bu kadar net ve bu kadar anlaşılabilir anlatılırdı. Kendi adıma teşekkürler. NOT : Bu arada senden de yeni çalışma bekliyoruz.
 5. NAMIKABI

  DriverPack Solution 18.2

  SamDrivers 18.3 versiyona ait Boş ISO dur. Yani Drivers klasörü ve index klasörü boştur. https://yadi.sk/d/wtHLYPIs3UdxD9 Yukarıda paylaştığım 16.17.3 Boş ISO (https://www.tnctr.com/topic/340957-driverpack-solution-181/?do=findComment&comment=1777132) dosyası gibi aynı mantıkla kullanabilirsiniz. Yöntem aynıdır. Ama bu SamDrivers 18.3 çok daha gelişmişidir. İnceleyin. NOT: Forjest Ustanın yukarıda GIF resminde gösterdiği üzere, SOFT klasörü içerisinde programlar bulunur. Bunların çoğu gereksiz ve sistem bozmaktan başka bir işe yaramaz. SOFT klasörünü silebilir veya içeriğini boşaltabilir veya sadece size lazım olacak güncel programlar ekleyebilirsiniz.
 6. NAMIKABI

  DriverPack Solution 18.2

  Bende Driver Pack Solutions'u yıllardır kullanırım. Ancak ney69 nikli arkadaşımız çok güzel bir konuya parmak basmış. Şöyleki; Bildiğim kadarıyla 16.17.3 versiyona kadar (belki bir-iki versiyon daha) ISO dosyasını bilgisayarınızda herhangi bir diskinizde hatta USB de çalıştırdığınızda sorunsuz (çevrimdışı olarak) çalışıyor ve tüm driverları yüklüyordu. Oysa şimdiki yani 17 (2017) ve 18 (2018) sürümlerinde indirmiş olduğunuz 15-16 GB lık ISO dosyası internet açık değilse çalışmıyor. Mutlaka internetin açık olmasını istiyor. Yani interneti olmayan bir bilgisayarda driver kurmak bildiğim kadarıyla imkansız. Ben bir yıldır şöyle bir yol izliyorum. Elimdeki 16.17.3 versiyon boş ISO dosyasının içerisine http://download0.drp.su/driverpacks/ adresinden yani orijinal sitesinden güncel driverları (zipli olarak) indiriyorum ve ISO içerisindeki Drivers klasörüne atıyorum. Daha sonra DriverPackSolution.exe dosyasını çalıştırıyorum. Sürümün eski olduğunu güncellemek isteyip istemediğimi soruyor hayır diyorum (Güncellerse her şey boşa gider) program çalışıyor ve Indexes klasörüne güncel driverların (yani Drivers klasöründe zipli olarak duran driverların indeksini (text olarak) çıkartıyor. Böylece elimizde güncel ve internet olmadan çalışabilen bir DriverPack'ımız oluyor. Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla 17 (2017) ve 18 (2018) sürüm DriverPack'lar sisteme (muhtemelen internet açılınca çalışacak şekilde) atık bırakıyor. En azından ben bu 17 ve 18 sürümlerden işkilleniyorum. (kıllandım) Onun için böyle bir yöntem ile driver yüklüyorum. Ayrıca Güncelleme için http://download0.drp.su/driverpacks/ adresinden size lazım olmayacak driverları indirmenize gerek yok. Yani, örneğin yazıcınız yoksa işiniz olmayacaksa 1.12 GB boyutundaki "DP printer" dosyasını indirmenize gerek yok. Yine örneğin Ekran kartınız diyelim ki Intel bu durumda sizin 4-5 GB lık Nvidia ve AMD driverlarını indirmenize gerek yok. Bu yöntemi ses kartı, LAN kartı gibi de düşünebilirsiniz. İşiniz olmayan driverı indirmeyin. (Driverın adından ve içeriğinden ne driverı olduğu anlaşılıyor) KISACA; Eğer yalnızca kendi bilgisayarınızda kullanacksanız, Sadece kullanacağınız, yani lazım olan driverları indirin. Böylece hem internetiniz boşa gitmez hem de ISO dosyanız boşa şişmez. Size DriverPack 16.17.3 versiyonun drivers ve Indexes klasörleri boş olan çalışabilir ve güncellenebilir ISO'sunu veriyorum. https://yadi.sk/d/8D3EhJtk3UXNo3 Yukarıdaki yöntemle DriverPack'ınızı güncelleyip kullanabilirsiniz. Kolay Gelsin. 18.04.2018
 7. NAMIKABI

  Windows 8.1 Pro 32-64 Mart 2018 Güncel Türkçe

  Windows 8.1 Pro X64 Pro çalışmanızı indirip kurdum. 3 gündür deniyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım. Şu an bu sistemden yazıyorum. Çalışmalarınızı sık sık güncellerseniz seviniriz. Ellerinize sağlık, Teşekkür ederiz.
 8. NAMIKABI

  Windows 10 Pro 32-64 Mart 2018 Güncel Türkçe

  Windows 8.1 Pro 32-64 Mart 2018 Güncel Türkçe Ellerinize sağlık. Yukarıdaki Windows 8.1 çalışmanızı indirdim. Kullanıyorum. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Teşekkürler. Bunuda indirip deniyorum. Sağolun, Varolun. Çalışmalarınızı Sık sık güncellerseniz seviniriz.
 9. Gerçekten bu sisteminiz ilaç gibi 10 numara olmuş. Sistemi kurdum Acronis ile yedek aldım, sık sık başka sistemlerimi açıp kullanıyorum ve bu sistemi de kullanıyorum. Bence sizin bu sisteminiz tam bana göre. Hani Android sistemlerde "saf android" diyorlar ya ben de öyle programsız sistemi severim. Mağaza, EDGE, One Drive vs. vs. hiç işim olmaz. Kullanmadığım, kullanmayacağım şeyler sistemde gereksiz diye düşünüyorum. Birde arkadaşların dediği gibi Kokteyl'de bence gereksiz. Bu sistemin aynısının günceli olursa harika olur. Bekliyoruz. Ellerine sağlık. Teşekkürler.
 10. NAMIKABI

  Lenovo G5070 Orjinal Sistem Den Key Almak

  Dostum sen 2 sefer sordun. Ama inan ben tam olarak ne sorduğunu anlamadım. Anladıklarımı kendi kendime cevaplamaya çalışayım. Bilgisayarların BIOS unda bulunan Orijinal CD Key hiç bir şekilde silinemez. BIOS unda Win 8.1 CD Keyi yüklü bulunan bir bilgisayara ister terfi yoluyla istersen format atma yoluyla Win 10 yüklesen bile BIOS taki Win 8.1 CD Keyi silinmez. Windows 10 u ister format atma yoluyla istersen terfi yoluyla etkinleştirsen bile BIOS taki Win 8.1 CD Key silinmez. Product Key programı ile Hem bilgisayarın BIOS undaki (gömülü) CD Keyi hemde Bilgisayarda yüklü bulunan sisteme ait CD Keyi görebilirsin. (Bu cümle biraz karışık gibi gelebilir ama BIOS taki Key ile yüklü sistemin Keyi farklı olabilir.) BIOS unda Windows 8.1 yüklü bir bilgisayara aynı türdeki Windows 10 u yüklemen gerekir. Yani BIOS unda Win 8.1 pro yüklü bir bilgisayara Win 10 pro yüklemen gerekir. Aynı şekilde Win 8.1 Home Single Language yüklü bir bilgisayara Win 10 Home Single Language yüklemen gerekir. Product Key programı ile BIOS a yüklü ve Sisteme yüklü CD Keyleri görebilirsin. Aşağıdaki örnek resimlere bakabilirsiniz. https://i.hizliresim.com/XP2mRj.jpg https://i.hizliresim.com/vjYrvD.jpg
 11. NAMIKABI

  Lenovo G5070 Orjinal Sistem Den Key Almak

  Product Key programı ile Sistemdeki hem gömülü CD Keyi hemde Eğer Crack yaptıysan crakli Keyi görebilirsin. Link aşağıda https://yadi.sk/d/v10d8yAR3RLb9e Toplam 96 K lık RAR lı dosyadır. Sağ tık klasöre aç. Portabledir. (Kurulumsuzdur) NOT : Herkesin elinin altında bulunmasında fayda vardır. Düzeltme : Acaba ben şöyle mi anladım. Elindeki bilgisayarda Orijinal Win 8.1 yüklü. Sen bunun içindeki Orijinal Win 8.1 CD Keyi alacaksın. Ve bu bilgisayara Crakli Win 10 yükleyeceksin. Aldığın Win 8.1 Orijinal CD Keyide başka bir bilgisayarda kullanacaksın. Öylemi. Eğer öyleyse bu mümkün değil.
 12. NAMIKABI

  Win10pe Se 2017 Final

  Win10PE SE 2017 Bir WinPE değildir. ISO dosyasıda değildir. Yani bu programı USB ye yazarak boot edemezsiniz. Win10PE SE 2017 Bilgisayarınızda yüklü bulunan Windows 10 sürümünün yani sizin sisteminizin USB den açılabilen bir WinPE sini hazırlamanıza olanak verir. Yani BALIK değildir OLTA dır. Programı zipli dosyadan çıkartın, portable dir. Yani kurulumsuz (hazır) çalışan bir programdır. Tools-Language-Turkish menülerini kullanarak TÜRKÇE olarak çalışabilirsiniz. Rastgele, iyi BALIK tutmalar. NOT : http://theoven.org/ sitesinde Windows 7 ve Windows 8.1 içinde WinPE çalışma programları var. Windows 10 için http://win10se.cwcodes.net/Compressed/ Windows 8.1 için http://win81se.cwcodes.net/Compressed/ Windows 7 için http://w7pese.cwcodes.net/Compressed/ tüm paylaşımlar için indeks sayfası http://theoven.org/index.php
 13. ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

   

  Değerli Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutlarım.

   

  1. casper0007

   casper0007

   ben motun dan başlayım yazımda imla arama :D yaşıyonmmu sen!

  2. MOTUN

   MOTUN

   Teşekkür ederim (üstüme alındım NAMIKABI :) ) eskisi gibi giremiyorum tnc ye. vakit bulunca ara sıra işte.

 14. UEFI Kurulum yaptım. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Bilgisayar adı girmeme rağmen ECAPRO olarak kaydetti. Ben daha sonra değiştirdim. Mağaza uygulamaları, Defender, OneDrive, Edge yi sevemediğim için bence 10 numara bir sistem olmuş. Kaldırılan ve kapatılan uygulamalar bence yerinde olmuş. Karadurak arkadaşımızın office 2010 litesini kurdum. Hizmetlerden Windows Update yide devre dışı bıraktım. Eline sağlık, Emeğine sağlık.
×