Jump to content
TNC-TR

NAMIKABI

Tnc Sever
 • Content count

  409
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

NAMIKABI last won the day on December 6 2017

NAMIKABI had the most liked content!

Community Reputation

713 Excellent

2 Followers

About NAMIKABI

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • SAMSUN

Recent Profile Visitors

2072 profile views
 1. Lenovo G5070 Orjinal Sistem Den Key Almak

  Dostum sen 2 sefer sordun. Ama inan ben tam olarak ne sorduğunu anlamadım. Anladıklarımı kendi kendime cevaplamaya çalışayım. Bilgisayarların BIOS unda bulunan Orijinal CD Key hiç bir şekilde silinemez. BIOS unda Win 8.1 CD Keyi yüklü bulunan bir bilgisayara ister terfi yoluyla istersen format atma yoluyla Win 10 yüklesen bile BIOS taki Win 8.1 CD Keyi silinmez. Windows 10 u ister format atma yoluyla istersen terfi yoluyla etkinleştirsen bile BIOS taki Win 8.1 CD Key silinmez. Product Key programı ile Hem bilgisayarın BIOS undaki (gömülü) CD Keyi hemde Bilgisayarda yüklü bulunan sisteme ait CD Keyi görebilirsin. (Bu cümle biraz karışık gibi gelebilir ama BIOS taki Key ile yüklü sistemin Keyi farklı olabilir.) BIOS unda Windows 8.1 yüklü bir bilgisayara aynı türdeki Windows 10 u yüklemen gerekir. Yani BIOS unda Win 8.1 pro yüklü bir bilgisayara Win 10 pro yüklemen gerekir. Aynı şekilde Win 8.1 Home Single Language yüklü bir bilgisayara Win 10 Home Single Language yüklemen gerekir. Product Key programı ile BIOS a yüklü ve Sisteme yüklü CD Keyleri görebilirsin. Aşağıdaki örnek resimlere bakabilirsiniz. https://i.hizliresim.com/XP2mRj.jpg https://i.hizliresim.com/vjYrvD.jpg
 2. Lenovo G5070 Orjinal Sistem Den Key Almak

  Product Key programı ile Sistemdeki hem gömülü CD Keyi hemde Eğer Crack yaptıysan crakli Keyi görebilirsin. Link aşağıda https://yadi.sk/d/v10d8yAR3RLb9e Toplam 96 K lık RAR lı dosyadır. Sağ tık klasöre aç. Portabledir. (Kurulumsuzdur) NOT : Herkesin elinin altında bulunmasında fayda vardır. Düzeltme : Acaba ben şöyle mi anladım. Elindeki bilgisayarda Orijinal Win 8.1 yüklü. Sen bunun içindeki Orijinal Win 8.1 CD Keyi alacaksın. Ve bu bilgisayara Crakli Win 10 yükleyeceksin. Aldığın Win 8.1 Orijinal CD Keyide başka bir bilgisayarda kullanacaksın. Öylemi. Eğer öyleyse bu mümkün değil.
 3. Win10pe Se 2017 Final

  Win10PE SE 2017 Bir WinPE değildir. ISO dosyasıda değildir. Yani bu programı USB ye yazarak boot edemezsiniz. Win10PE SE 2017 Bilgisayarınızda yüklü bulunan Windows 10 sürümünün yani sizin sisteminizin USB den açılabilen bir WinPE sini hazırlamanıza olanak verir. Yani BALIK değildir OLTA dır. Programı zipli dosyadan çıkartın, portable dir. Yani kurulumsuz (hazır) çalışan bir programdır. Tools-Language-Turkish menülerini kullanarak TÜRKÇE olarak çalışabilirsiniz. Rastgele, iyi BALIK tutmalar. NOT : http://theoven.org/ sitesinde Windows 7 ve Windows 8.1 içinde WinPE çalışma programları var. Windows 10 için http://win10se.cwcodes.net/Compressed/ Windows 8.1 için http://win81se.cwcodes.net/Compressed/ Windows 7 için http://w7pese.cwcodes.net/Compressed/ tüm paylaşımlar için indeks sayfası http://theoven.org/index.php
 4. ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

   

  Değerli Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutlarım.

   

  1. casper0007

   casper0007

   ben motun dan başlayım yazımda imla arama :D yaşıyonmmu sen!

  2. MOTUN

   MOTUN

   Teşekkür ederim (üstüme alındım NAMIKABI :) ) eskisi gibi giremiyorum tnc ye. vakit bulunca ara sıra işte.

 5. UEFI Kurulum yaptım. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Bilgisayar adı girmeme rağmen ECAPRO olarak kaydetti. Ben daha sonra değiştirdim. Mağaza uygulamaları, Defender, OneDrive, Edge yi sevemediğim için bence 10 numara bir sistem olmuş. Kaldırılan ve kapatılan uygulamalar bence yerinde olmuş. Karadurak arkadaşımızın office 2010 litesini kurdum. Hizmetlerden Windows Update yide devre dışı bıraktım. Eline sağlık, Emeğine sağlık.
 6. 11 YAŞIMA GİRDİM

   

   

  Bugün TNCTR’de (30 Eylül 2017) 10 yaşımı bitirip 11 yaşıma girdim.

  Bugün aramızda olan-olmayan,

  TNCTR’de bugüne kadar emeği geçen herkese,

  TNCTR’de paylaşım yaparak bilginin çoğalıp dağılmasına katkı sunan herkese,

  İllede TNCTR Yönetimine çok teşekkürler.

 7. Windows [alpelwin] 10 Edu. [x64] Next Gen[eylül 2017]

  Ben indirdim sorunsuz bir şekilde (ISO dosyası olarak) klasöre açtım, Henüz kurmadım. Normal şartlar altında RAR lı dosyayı açarken yani klasöre çıkartırken bir sorun yaşamazsınız. Sorun indirdiğiniz RAR lı dosyalar 2 veya 3 klasör içerisinde olursa ve bu klasör isimleride uzun adlardan oluşursa o zaman RAR veya ZIP dosyasını açarken sorun oluyor. Normal olarak C içerisindeki tek bir klasör içerisinden açarsan bir sorun yaşamazsın.
 8. Windows [alpelwin] 10 Edu. [x64] Next Gen[eylül 2017]

  Değerli Kardeşim, Ellerine sağlık, 1-) Kullanıcı Adı ve Bilgisayar Adını niye ısrarla kullanıcıya bırakmıyorsun anlamıyorum. Tamam kullanıcı daha sonra değiştirebilir, ama bırakda sıfır kurulumda biz istediğimiz adı verelim. 2-) Şifreyi (Alphonso Elric/Natsu Dragneel) bu kadar uzun tutma, Dosya adını da (SaglikliYasamIcinSporYapinizEylul2017) bu kadar uzun tutma RARdan çıkartınken kesinlikle sorun yaşayanlar olacaktır. Teşekkürler.
 9. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

  TNCTR Kutlamazsa, Kimse kutlamaz. 

  Ve artık TNCTR de kutlamıyor.

  1. Show previous comments  2 more
  2. casper0007

   casper0007

   hiç belli olmaz ufak bi süpriz yapılabılır

  3. sk8er_boi

   sk8er_boi

   Artık logolar otomatik değişiyor özel günlerde. Siteden kortej mi geçirelim bir de?

  4. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Demek geçen Bayramlarda ve Ulusal günlerde de otomatik değişen logo vardı.

   Bir göz doktoruna gitmem lazım fark edememişim.

   Bayram ve Ulusal günlerdeki hassasiyetiniz için ayrıca teşekkürler.

 10. Selamlar, SAHİBİNDEN’den veya benzeri sitelerden alış veriş yaparken; 1-) Tabiki en iyisi GET’li alış veriş. Ama onunda sıkıntıları var. (Ben dört dörtlük ürün gönderdim, alıcı kırmış, bozmuş, ben bunu göndermedim alıcı yalan söylüyor derse, mahkeme veya yetkililer ne karar verecek) 2-) Satıcının üyelik tarihi ne kadar eskiyse satıcı o kadar güvenilirdir. Yeni üye yani 1 yıl altındaki üyeden hele hele 1-2 aylık üyeden bir şey alırken 40 sefer düşünün. 3-) Satıcının yazışma ve sözlü olarak kullandığı dile dikkat edin. Resimlerin netliği, detay görüntülerin çokluğu, satıcının başka ürünleri olup olmadığı, ürünün özelliklerini bilip bilmediği, ürünün ilk sahibi olup olmadığı, fatura ve kutusunun olup olmadığını sorun. Örneğin, Fatura ve kutusu varsa, fatura kendi adınaysa, resimler gayet net ve çeşitli yönlerden detaylar içeriyorsa, satıcı gelin ürünü filan yerde inceleyin diyorsa, telefon ile görüşürseniz, satıcının üslubundan aklı başında ve güvenilir olduğunu anlarsanız sorun yok. 4-) Satıcıyla mutlaka telefon ile görüşün. Hatta biraz üç kağıt yapıp bir arkadaşınıza da aratıp, buluşalım öyle teslim alayım gibi bir öneri getirsin ki, konuşmalar ve tavırlardan satıcının doğruluk analizini yapın. 5-) Olası bir sıkıntı yaşayacağınızı hesap ederek ürünün SAHİBİNDEN’deki sayfalarının (açıklamaların, özelliklerin, adres, telefon vs.) ekran görüntülerini alın. 6-) Kesinlikle telefon numarası olmayan (mesaj ile bağlantı kuran) ilan sayfasındaki telefon numarasının haricinde başka telefon no veren kişilerden alış veriş yapmayın. 7-) Önce para gönderip sonra ürün gelecekse, sizi sıkıntıya sokmayacak, üzerine bir bardak soğuk su içebileceğiniz bir meblağın (rakamın) üzerinde alış veriş yapmayın. 8-) Kandırıldığınızı anladığınızda kesinlikle (konu sahibi) arkadaşımız gibi şikayetçi olup dava açmalı ve sonuna kadar direnmelisiniz. Ben SAHİBİNDEN’de onlarca kez alış veriş yaptım, hep önce para gönderdim, sonra ürün geldi. Hiç yanılmadım. Yalnız yukarıda belirttiğim gibi, kendime ait kuralların dışına çıkmadım. Acilmiş, bugün son günmüş, fiyat yarıdan ucuzmuş, fatura ve kutuyu taşınırken kaybedilmiş ürünlerle işimi olmaz. Zaten ikinci el başkasından alınmış, Resimler soluk, detaysız, Sadece mesaj ile satış yapan kişiden ürün almam. Unutmamak lazım, 15 milyonun üzerinde işsiz var. Dışarda hayat zor, geçim çok zor, Asgari ücretle çoluk çocuk okutmak, geçinmek imkansız. Ekmek aslanın ağzında, insanlar mecburen karşısındakini kandırmak zorunda. Kabul etsekte etmesekte gerçekler bunlar. Bizlerinde tabi ki gelirimize ve harcamalarımıza dikkat etmemiz gerek. Herkese iyi günler.
 11. 64 Gb Usb Bellek (varsayılan) Exfat ?

  64 GB USB Flash belleğe FAT32 format atmaya Windows müsade etmiyor. Ama şu sitede küçük bir programcık ile bir çözüm bulmuşlar. Bende denedim 64 GB USB Sandisk Flash cihazım FAT32 oldu. İstersen sende bir dene. İyi günler. http://www.kabataslak.net/exfat-yada-ntfsyi-fat32ye-cevirmek.html 64 GB Sandisk USB 3.o Flash Belleği AIOBoot ile Multiboot yaptım.
 12. 64 Gb Usb Bellek (varsayılan) Exfat ?

  Extended haklı. 64 GB ve üstü USB Belleği FAT32 formatlayamazsın. NTFS tercih edeceksin. UEFI Kurulum veya UEFI multiboot için 32 GB veya daha aşağı USB Bellek kullanman gerek.
 13. Windows [alpelwin] 8.1 [x64] Indust Pro New Age V.2

  Değerli Arkadaşım, Sistem çalışmaların gerçekten başarılı. Ancak bırak Kullanıcı Adını biz kendimiz girelim. Windows 10 ve daha sonraki çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyorum.
×