Jump to content

Flash Diskim Yazmaya Karşı Korumalı

tbmaf

Recommended Posts

merhaba

bende kingston 8 gb flash disk var 2 gündür flashdiskime dosya kopyalamıyorum yazmaya karşı korumalı diyor

format çekmeyi denedim oda olmadı nasıl çözebilirim...?

şimdiden teşekkürler

Flash diskinin kenarında küçük bi tuş vardır.Güvenlik için olması lazım.(kesin vardır diyemem belki de sistemle ilgili bir sorundur.)Onu yukarı veya aşağı kaydır..

kingston larda yok

ama her flashta yok

(başlığı düzeltirseniz iyi olur flash disk diyerek yada Türkçe üzerine hassasiyetiniz varsa taşınabilir bellek diye değiştirirseniz iyi olur.....)

(kesin vardır diyemem belki de sistemle ilgili bir sorundur.)

parantez içinde belirtmiştim :D

bundan kurtulmak için şu adımları izleyin

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın

arkadaşlar o problemin flashla ilgisi yok. buna problemde denemez zaten. ben internet cafelerde hep karşılaşıyorum bu durumla. cafe sahipleri müşterilerin pc den film ve müziklerini vs. almasınlar diye böyle bi korunma yöntemi uyguluyolar. böylece flasha hiç bişey atamıyosun. tavsiyem bu yöntemi uygulayan bi int. cafeye git. (yöntemi iyi öğrende bizede söyle int.te işime yarar.) :):)

bundan kurtulmak için şu adımları izleyin

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın

Dostum dedigin seyi ben bulamadım..Bende vista var acaba ondan mı bulamadım?Gerci arattırdım da ama yine bulamadım farklı bir adı filan var mı bunu vistaya özgü yada yanlıs hatırlıyor olabilir misin?

Dostum dedigin seyi ben bulamadım..Bende vista var acaba ondan mı bulamadım?Gerci arattırdım da ama yine bulamadım farklı bir adı filan var mı bunu vistaya özgü yada yanlıs hatırlıyor olabilir misin?

ultraxp kullandığım halde bende bulamadım. yusuf ataş kardeş doğru yazdığından eminsinmisinmi ??? (okuyamazsanız zorlamayın) :lol::p:):D

Arkadaşlar inanmıyorum size hiçmi başınıza gelmedi,flash belleğe virüs girmiş buda büyük ihtimal autorun virüsü,autorun remover ı dene eminim düzelicektir.

olabilir fakat olmayabilirde

görev yoneticisini çaliştir orada çalişan prog arasinda OfcpfwSvc.exe veya Autorun3.exe adinda

program varsa bunlari kapa sonra format çekmeyi dene

ondan sonra da harddisk C: ve D:ye de temiz bi format çek !!!

virus varsa bu autorun virusu sadece flashbellekte kalmiyor

Harddiske de kendini kopyaliyor hem de microsoft-sistem !!! dosyasi olarak

sorun virusten kaynaklanmiyorsa istersen aşagidaki programlar ile format çekmeyi dene

USB Disk Storage Format Tool 2.2.3

SwissKnife V3.22

bunlar kullanimi kolay programlar

bir de Data Lifeguard Tools programi var fakat bu program çalişirken diger bütün uygulamalari

kapatman gerekir

Data Lifeguard Tools

Please register to see this content.

bu programlar faydali olmaz ve sen flash bellegi çöpe atmaya hazirlanacak duruma

gelirsen sana son çare olarak sektörler uzerine yazmayi denemen için

başka bir prog tavsiye edebilirim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...