Jump to content

Windows Yükleyememe Problemi

focus2011
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yeğenimin laptopuna 320 gb wd blue harddisk taktım harddiski test programlarıyla test ettim sağlam daha öncede sistem yüklüydü biçimlendirme yaptım yeni bir sistem kurmak için laptop sony marka  eski bir laptop usb den boot etmiyor dvd arızalı bende wintousb wintohdd ile sistem attım lakin 64 bitlerde sisteminiz 32 bit olduğu için bunu desteklemiyor yazısı çıktı 

32 bit attım siyah ekranda kaldı w7 w8 denedim olmadı oysaki aynı hdd yi kendi laptopuma taktığım zaman sorunsuz çalışıyor daha garibi en son çare wd harddiski kendi laptopuma takıp ordan windows kurmayı deneyim dedim emre üstadın multibotundan w7 w8 32 biti denedim aynı şekil pascal multibootu denedim lakin yüklemenin sonunda  BOZUK YÜKLEME DOSYASI NEDENiYLE KUR DEVAM EDEMİYOR hatası veriyor oysaki hardiskten ve multibootlardan emin sağlam.(Nerden eminin çünkü ilk wd hdd yi sony ye taktığım zaman için de windows yüklüydü ve açılıyordu) Biostan ahcı yi açtım secoore boot kapalı legacy açtım fayda vermedi.Bir çözümü olan var mı arkadaşlar

• Confused 1

Çalışan bir sistemden, windows yedeği alıp aynı sisteme yedeği atın gitsin. Yedek almak ve yüklemek için Acronis veya Aomei bu işlerde oldukça iyidir.

320 diskte sistem varsa eğer, mevcut sistemin üzerinden manuel olarak setuptan yükleme yapmayı deneyin. Veya NT6 yöntemini kullanarak windows'u kurabilirsiniz.

Üstteki seçenekler olmuyorsa eğer biryerlerde donanımsal bios vb. durumlardan kaynaklı bir sorun var demektir. Bu etüd ve inceleme yaparak ancak çözebilirsiniz.

• Like 1

murat abi nt6 yıda denedim oda olmadı işin garibi harddiski kendi laptopuma takıp windows kurmayıda denedim ondada aynı uyarıyıverdi fakat laptopumun kendi ssd sini takıp wintousb ile wd 320 lik sataya sistem kurduğum zaman yeğenimin sony laptopunda sistem  açılmıyor fakat kendi lenovo laptopumun ssd ssdsini çıkarıp yerine o 320 lik sata diski taktığım zaman çalışıyor aynı sata diski lenovoma takıp sıfırdan sistem kurmayı denediğim zaman ise yükleme hatası veriyor anlamadım gitti biostanda gerekli tüm ayarları açmış olmama rağmen.saygılarımla

Please register to see this content.

steps to be taken

Connect HDD to Your Laptop and Boot in WinPe

Format the partition and Install OS by WinNTSetup.

Finnish the First step and at restart. Remove the HDD from your Laptop

Connect HDD to your nephew Laptop and boot Normal

after two restart you will come to OOBE stage

Son çare tehlikeli ama anakart üreticisinin bios güncellemesi sizdekinden daha yeni sürümse indirip biosu tekrar yazdırıp bakılmalı. Anakart biosunu yazarken kesinlikle elektriğe bağlı olmalısınız, kesintide bios zarar görür ve anakart pert olur. Pili dolu laptop güzel olur. @aychupkar çok mantıklı öneri sunmuş onu da deneyin.

Edited by kadetti

yeğenin laptobunu baya kullanmadıysan tozlanmış tır usb girişleri vs hepsini bir temizlemek gerek hdd girişler sıkıntı da olabilir usb çok ısınınca bağlantıyı keser ve yükleme yapamazsın başıma gelmişti usb portu temizledim biraz bekledim kurulum gerçekleşti bunu dene bazen sana disk sağlam gelebilir ama bozuluyor namussuzlar test yaptım demişsin badsectör çoksa ömrü azdır  karadurak ustadın Km Boot & Pe sürümleri varsa veya  Easmurat ustadın Easmurat G2fm Editions varsa içinde çeşitli kurulum seçeneği var birde bunla dene teknik servisci arkadaşım hep bunu kullanıyor WinToUsb siyah ekranda kalıyorsa win8 win10 kuruyorsan bios eski güncellemen gerek diski dinle dönüşü normalmi durup çalışıyorsa farklı ses çıkarıyorsa o disk sorunlu geçmiş olsun derim kendi laptobunda sorunsuz kullanıyorsan o zaman sata girişini diş fırçası az tinerle hafif temizle yapamam dersen tanıdık servise git aklıma gelen bunlar eksiğim varsa özür kolay gelsin iyi forumlar 

üstad isodan kaynaklı olabilir sana şöyle bir durum anlatim win7 atcam tnctrden modifiye edilmiş win7 indirdim rufusla flaşa yazdırıp kurdum bakın herşey güzel gidiyo tam açılcak bilgisayar kurulum sonlarına dogru hata verdi lan dedim noldu ilk anlamadım 2 3 defa denedim sonra farklı iso denedim oldu yani isodan kaynaklı olabilir 

adnan kardeşim ben diyarbakırdayım.ilginç olan şuki aynı harddiski kendi laptopuma takıyorum sorunsuz çalışıyor yeğenimin eski model sony laptopunda çalışmıyor oysaki aynı harddiste önceden kurulmuş sistem vardı ilk taktığım zaman tıkır tıkır çalışıyordu anlamadım gitti

• 2 hafta sonra ...