Jump to content

Xp 64 Bit Türkçe Yamsını Istiyorum

kurt61

Recommended Posts

64 bit kavramı microsoft için gerekli görüldüğünde windows vista cıkmak ile cıkmamak arasındaydı derken 64 bit xp aceleye geldi cıktı ama sonrasında vista da cıktığı için ms oturup bunu turkçeleştirtmedi cünki artık xp ye destek vermiyor ingilzce kullanın arkadaslar ne olacak sanki ?

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply
64 bit kavramı microsoft için gerekli görüldüğünde windows vista cıkmak ile cıkmamak arasındaydı derken 64 bit xp aceleye geldi cıktı ama sonrasında vista da cıktığı için ms oturup bunu turkçeleştirtmedi cünki artık xp ye destek vermiyor ingilzce kullanın arkadaslar ne olacak sanki ?

arkadaşım sana pek katılmıyorum... :) pc donanımı ile ilgilenen arkadaşlar bilirler ben 2005 yılında bir makine toparlamıştım işlemci olarakta intel p4 630 3000ghz 800mhz 2mb cache 775pin 64bit tercih etmiştim ( o zamanda 260 $ + KDV gibi biyük bir para vermiştim hala unutamıyom ) her neyse :) işlemci kutusu içerinde bir açıklama yer alıyodu ( işelmci tsm performansta çalışması için xp 64 bit işletim sistemi kullanılması önerilir) buna yakın bişi yazıyodu... bende hemen araştırma neticesine geçtim 64 bir işetim sistemi için... ve türkçe hiçbiyerde hiç bir kaynakta bulamadım ve ingilizce kurdum bi süre kullandım....pc sanki ram takılmış veya bir işlemci daha eklenmiş gibi çalışmaya başlamıştır ama buna karşılık 2005 yılında 64 ,ile alakalı hiç bir pro yoktu....yukarıda arkadaşın önerdiği türkçe yamayı o zamanda uygulamaya çalışmıştım o bile forum sayfalarında yoktu kendi sitesinden indirmiştim düşünün yani xp 64 bit işletim sisteminden kimsenin haberi yok.....mahoni arkadaşımın dediğinin tam aksine o zamanda vistanın v sii yoktu.....hazırlık,konuşma,vs... xp 64 bit işletim sistemi çalıştıracak program yetersizliğinden o sıralarda sınıfta kaldı ve medya center çıkardılar ki ben hemen ona zıpladım...bu bahsi geçen olaylar 2005 yılında gerçekleşti....ama ne hikmetse medya center için türkçe yama çıkarıldı özel olara...onundaa orjinal türkçe sürümü yok , yani sonradan bir yama ile kısmen türkçeleştirildi ayrıca performans olarakta bana 64 bit sistemi aratmadı.... uzun lafın kısası xp pro 64 bit sınıfta kaldığı için pazar bulamadığı için türkçeleştirlmedi veya yama çıkarılmadı......vista mistaa bahaneleri boşşşşşşş :)

• 6 ay sonra...

Artık XP 64 bit için Türkçe yama olmadığını ben bile biliyorum. Madem o kadar performanslı bilgisayarınız var neden hala eşekle uğraşıyorsunuz kardeşim ata binmek yerine... Kursanıza Windows 7'yi...

XP 64 bit için Türkçe yama yok. 64 Bit Türkçe XP de yok. Yok oğlu yok. Herkes duysun. Var diyen de yalan söylüyor ya da denememiş; ikisinden biri.

Karışmak haddime değil. Ama bu konunun yer işgal etmesi bile gereksiz bence.

• 2 ay sonra...

eskı bır konuyu hortlatmakda fayda gordum... arkadaslar 64bit türkçe mevcut... aslında mevcut gibi... bilgisayar işi yapan bır arkadasla konu acıldı yenı tanısmıstık bılgısayar malzemesı alırken... 64bite geldi konu muhabbet ederken bende var dedım allah allah yanlısın olması lazım dedım yok dedım uretılmedı... adam yama kullandım dedı... dedım o zaman bana sat neyse verırım parasını... adam satmam dedı, herhalde bakıslarımdan onun yalan soyledıgımı sandı... orada sıstmını actı notebook ve 64bit turkce... oturduk cay ıctık konusttuk ettım ama adam vermıyor.. ınanın boylesıne eskı bır sıstem ıcın 200 tl vereyım dedım ama adam kabul etmedı... o yuzden lutfen yok demeyın gozumle gordum... buradan ıstedıgım ustatlar bu ıslerle ılgılenenler bulabılırler... 10 senedır bu ısı yapıyorum ama bulamadım arastırmadıgım sormadıgım yer kalmadı... sonuc olumsuz... bulan kısıye kullanıp okeylenmıs kısıye fiyat olarak ıstedıgı mıktarı verırım... tabıı bır cdye de 700-800 vermem... ama cıddı rakamlar dusunuyorum...

• 2 hafta sonra ...

Kaç kez söylenmiş olmadığı :) Arkadaşım amacım seni kırmak ya da seninle dalga geçmek değil ama ya arkadaşın seninle dalga geçmiş, ya da hayal görmüşsün. Yok XP 64 bit'in İngilizcesi. İngilizce yaması da yok. YOK. YOOOOKKKK...

• 1 ay sonra...

eskı bır konuyu hortlatmakda fayda gordum... arkadaslar 64bit türkçe mevcut... aslında mevcut gibi... bilgisayar işi yapan bır arkadasla konu acıldı yenı tanısmıstık bılgısayar malzemesı alırken... 64bite geldi konu muhabbet ederken bende var dedım allah allah yanlısın olması lazım dedım yok dedım uretılmedı... adam yama kullandım dedı... dedım o zaman bana sat neyse verırım parasını... adam satmam dedı, herhalde bakıslarımdan onun yalan soyledıgımı sandı... orada sıstmını actı notebook ve 64bit turkce... oturduk cay ıctık konusttuk ettım ama adam vermıyor.. ınanın boylesıne eskı bır sıstem ıcın 200 tl vereyım dedım ama adam kabul etmedı... o yuzden lutfen yok demeyın gozumle gordum... buradan ıstedıgım ustatlar bu ıslerle ılgılenenler bulabılırler... 10 senedır bu ısı yapıyorum ama bulamadım arastırmadıgım sormadıgım yer kalmadı... sonuc olumsuz... bulan kısıye kullanıp okeylenmıs kısıye fiyat olarak ıstedıgı mıktarı verırım... tabıı bır cdye de 700-800 vermem... ama cıddı rakamlar dusunuyorum...

o arkadaşın yalan söylemiş olsaydı zaten o programdan binlerce dolar kazanması içten bile değildi,bence olsa olsa 32bit yazan yeri bir şekilde sadece 64 bit olarak değiştirmiştir..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...