Jump to content

4 Gb Kingston Flash 2 Gb Oldu :(

fearlesshackteam

Recommended Posts

Arkadaşlar 1-2 hafta kadar önce bir programla boot tan windows u tamir etmek için boot flash oluşturdum. Programın adını hatırlamıyorum hiç. Flash diskte hiçbir sorun yoktu. O güdnen sonra hiç kullanmadım. Şimdi flash a 3 gb dosya kopyalarken doldu uyarsını aldım ve boyutuna baktım. Boyut 2 GB gösteriyor ve Fat 32 sistemini kullanıyor. "Yönet" den sürücüyü silip yeniden oluşturmak istedim olmadı. Silinmiyor. daha doğrusu sil seçeneği aktif değil. "convert x: /fs:ntfs " komutu ile NTFS yapayım belki olur dedim o da olmadı.

142hrnl.jpg

Bu hatayı nasıl düzeltebilirim ? 4 GB 2 oldu. Boşu boşuna 2 GB kayboldu :D Herşeyi deneyebilirim yeter ki düzelsin.

Dayı flaşı pc ye tak bilgisayarım sağ tık özellikler evrensel seri yolu denetleyicisinden flaşını seç sağtık özellikler sorun gideri tıkla olmazssa bide sürücüyü güncelle vs. büyük ihtimal ile düzelir. Kolay gelsin

Bana flash'in net olarak markasini ve modelini yazarsan ancak oyle yardimci olabilir. Tahminim sifreleme programi kullandin. Sifreledin ve daha sonra eger bicimlendirme yaptiysan icerisinde mevcut autorun dosyasinida silmissindir. Kilitlenip kalmistir. 4gb flash diski 2 gb kullanmak aci bir durum.. :D

Bu arada su tool'su indirip formatlamaya calisirmisin ?

Please register to see this content.

Sanirim sifreleme programi kullandiniz. Link isinizi gorecektir.

Eger bu yetmezse

SecureTraveler >>

SecureTravelerB>>

TravelerSafe >>

Hemen deniyorum. Sonucu hemen bildirecem

8yqkyna580.jpg

1 ve 2 inci programda bu hatayi verdi. 3.üncü programı indirdim crc hatası verdi açamadım.(2 kez indirdim)

4. de ise şu hatayı verdi

c3eta4x5ek.jpg

ve sonuç hala aynı :D

Bana flash'in net olarak markasini ve modelini yazarsan ancak oyle yardimci olabilir. Tahminim sifreleme programi kullandin. Sifreledin ve daha sonra eger bicimlendirme yaptiysan icerisinde mevcut autorun dosyasinida silmissindir. Kilitlenip kalmistir. 4gb flash diski 2 gb kullanmak aci bir durum.. :D

Bu arada su tool'su indirip formatlamaya calisirmisin ?

kingston data traveler 2.0 ama tam bir değer söyleyemem. Evde değilim eve gidince kutusunun üstündeki tüm bilgileri okur veririm. Verdiğiniz liki de indiremiyorum. ne sayfa açılıyor ne de indirmek için bir bağlantı kuruluyor.

Arkadaşım tahminmce ya şifreleme programı kullandın yada bellegi takınca autorun bir program calışıyor dosya sistemini kitliyor. Hiren boot cd sini kullan windows acık olmasın partition yazılımlarını kullan veya diskparttan dene bakalım.

Diskpart programına cmd yazıp diskpart yazarak girebilirsin yanlız diskpart ı kullanmayı bilmiyorsan hiç elleşme.

İlk once bunu dene sen yine sonucu yazarsın

http://www.tnctr.com/lofiversion/index.php/t83722.html[/CODE]

PC deki Tüm HDD leri çıkar sadece USB Flash Bellek takılı kalsın daha sonra Windows XP Cd'si takarak boot et kurulum ekranına geldiğin zaman Flash belleği sil,

Sorun çözülecektir bu yöntemde ise yaramaz ise Gparted Live CD indir aynı işlemi birde bununla dene problem giderilecektr.

Saygılar

Dayı flaşı pc ye tak bilgisayarım sağ tık özellikler evrensel seri yolu denetleyicisinden flaşını seç sağtık özellikler sorun gideri tıkla olmazssa bide sürücüyü güncelle vs. büyük ihtimal ile düzelir. Kolay gelsin

4 gb kingston belleği nasıl güncelleyebiliriz?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...