Jump to content

Sam. Harici Hdd Yandı.verileri Kurtarabilir Miyim?

ummit13

Recommended Posts

İyi akşamlar.Yeni aldığım 1.5 Tb. Samsung Harici HDD'ye yanlışlıkla dizüstü bilgisayarın adaptörünü taktım.Koku geldi hemen

çıkarttım.Fakat kendi adaptörünü taktığımda yine çalışmadı.Kendim dokunmadan bilgiayarcıya ******ürdüm.İçindeki HDD'yi çıkarttı.Harici

kutudaki kartın yanmış olduğunu gördük.HDD'de koku veya yanık yok.Yeni bir harici kutuyla çalışacağını düşündük.Fakat öncesinde

masaüstü bilgisayara takıp test ettiler.Benim HDD'yi takınca PC açılmadı.Çıkartınca da ilk başta çalışmadı ama düğmeye bir kaç kez

bastıktan sonra test ettiği bilgisayar çalıştı. Sonuç olarak bilgisayarcının yorumu,HDD üstündeki kart yanmış ve bu sebepten sistemin

elektriğini kesiyor dedi.Çözüm olarakta aynı marka aynı model bir HDD'nin kartıyla değiştirilmesi gerekiyor.

Sizden ricam bilgisayarcının dediği doğru mudur?

İçindeki veriler gitmişmidir?(Gittiyse çok kötü olacak.Kardeşimin düğün videosu tek orada vardı)

Başka bir yere ******ürsem faydası olur mu?

Sorunumla ilgili sizin bir öneriniz veya yorumunuz var mı?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

kardeş için rahat olsun bişe olmamıştır hdd nin kartıda kolay kolay bozulmaz başja bilgisayarda tekrar dene

kardeşimizin söyledikleri bi yöden doğru ama diger bi yöndende yanlış olabilir sen bir kaç bilgisayardada dene ama dikkatlice eğer her denemende aynı sorun ortaya çıkarsa kart yanmıştır ozamanda o karttan bulup güvendiğin bir bilgisayarcıya ******ür doğru şekilde takarlar zaten ama yinede problem çıkarsa ozaman HDD gitmiştir kardeş ozamanda uzman veri kurtama labratuarları var ama biraz pahalıdır kardeşim onlar verilerinizi kurtarırlar ama oda bir ümit kardeş içini karartmak değil niyetim emin ol buna bende teknik erviste çalışıyorum bize bu tür şikayetlerle gelen çok olmakta gerçekten benimde tek ümidim inşallah düzelir kardeşim :)

aynı iş benim başıma geldi sevdiğim bi abim notebook unu getirdi o da amperi yüksek bir fiş takmış notebook a cihaz da doğal olarak anında tepki vermiş kokuyla :)

actım notebook u baktım harddisk anakart herşey sağlam verilerinide kurtardık yanan şey ise fişin girdiği jack notebook üstünde girişte o yanıktı. piyasa değerine 25 tl bişey zaten aldık tamirini yaptık düzeldi.

senin olayla karşılaştırack olursak 1.5 tb hardisklarde kart sistemleri bulunmaktadır tabiki bu aldığı fazla elektrikten yanmış olması doğladır.yani bi bakıma bilgisayarcının dediği doğru ama o parçanın satıldığını zannetmiyorum. Çünkü 1.5 tb hdd ler yeni yeni ( Türkiye için hiç olmassa öyle ) piyasalarda piyasası yeni olan bir ürününde yedek parçasını bulabilme ihtimalin zor, bulsan bile biraz pahalıya kaçar diye düşünüyorum

hdd deki verileri kurtarma işleminide şöyle yapmanı tavsiye ederim hdd yi çalışan bir pc üzerinde dene yani usb bağlantısı kurabiliyorsan öyle dene yada 2. hdd olarak göster bir pc ye mutlaka acarsın deneyerek sonuca ulaşabilirsin

Çok Önemliyse Verilerin Aynı model Bir Disk Al Sıfır. Kartlarını (board) Değiştir Çalışır..

Şu an iş yoğunluğundan başka bir yere ******üremedim.Ama çözüm bulamazsam mecburen yeni bir tane alıp kartını değiştirecem.Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

merhaba

geçmıs olsun gercekten uzuldum bu duruma.

verılerı kurtarmak ıstersen bılgısayarcını dedıgını ılk once uygula derım.eger kurtarmak ıstedıgın datalar o kadar onemlıyse 2 cozum var.

1. baska aynı marka ve model hdd alınacak kartları degılstırılecek.

eger dedıklerı gıbı kartla alakalı bır sorun yasıyorsa degısım sonrası datalara ulasabılırsınız.

eger kart la beraber dıskın gobegınde bulunan cevırmende (motrda) bılye dagılmıssa senın hdd profesyonel bır merkezde mudahale edılmelı.

2. elınde kı hdd ı pc calısırken takacaksın eger sistem takar takmaz kapanırsa hdd kınde kart problemı vardır.

yok kapanmıyor fakat dıskten sesler gelıyorsa ıc aksanda problem vardır ki ilk once bunu dene derım yenıden hdd alıp masraf yapacagına su ankı halı tanımlamıs olursun.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...