Jump to content

Windows Siyahekranda Kalıyor.

muhacir21

Recommended Posts

Selamün Aleyküm.

Sevgili arkdaşlar son zamanlarda birden fazla benzer sorunla karşılaştım. Bilgisayarı açtığımda windows loadin ekranından sonra masaüstü gelmesi gerekirken siyah ekran ile mouse gelior. Mouse hareket ediyor ancak onun dışında hiçbirşey sok. Ctrl+alt+del tuşları işlev görmüyor.

Format dışında çözümü varmı.

İlgilenen Arkdaşlara Şimdiden Teşekürler.

Aynı sorunla 1 hafta önce arkadaşımın bilgisayarında karşılaştım.Donanımsal bir sorundur belki dedim.Ekrankartını kendi bilgisayarımda denedim temiz ram'i denedim temiz işlemciyi çıkarıp takmaya cesaret edemem bu sorunun işlemciden kaynaklanacağınıda sanmam..Fanları kontrol ettim tertemiz çalışıyor..Cd VEya Dvd Sürücülerini kontrol ettim biostan onlarda temiz.Daha sonra Formatın tek çözüm yolu olduğunu anladım...Maus hareket ediyor siyah ekranda başka hiç bişe olmuyor....Format tek çözüm...

Donanımsal bir sorun değil. Bu sorun yakın zamanda başladı ve şimdilik live cd ile açıp sistemi geri yükleme yada format atma dışında çözümü yok. Yeni bir virüs, trojen türü birşey büyük ihtimalle ama antivirüsler tanımıyor.

Bilgisayar Güncelleme Sonrasimi Bu Duruma Geldi.¿

Birde Güvenli Mod İle Acip Sistem Geri Yüklemeyi Dene

( Bilgisayar Acılırken Sürekli f8 Tusuna Basili Kal sonra Siyah bi Ekran Gelecek En yukarda Güvenli Mode Seçeneği Var Güvenli Mod Seklinde Ac Dene )

Merhaba;

sorunun çözümü çok basit ama beni bile çok uğraştırdı ki 16 yıllık bilgisayarcıyım, her neyse

bilgisayarını tnc nin xp sp3 cd var 2007 de çıktı hatırlarsın, onun mini xp menüsünde bilgisayarı aç daha sonra windows\system32\drivers içinde sonu .old olan dosyaları sil birde wifilib32.sys varsa onu sil

sonra regeditpe yi aç orda hkey_local_machine_on_c\microsoft\windowsnt\currentversion\drivers32

içinde midi9 ile başlayanları sil

birde c sürücüsünün kök dizininde autorun.inf ve anlamsız isimleri olan dosyaları sil

ntldr,boot vs onlar hariç tabi :D

restart et geçmiş olsun.

Daonol diye bir virüs, j,k,l,m versiyonlarıyla karşılaştım. c:\windows\system32\config\software i bozuyor, yani registiry i bozuyor. bu yüzden sistem geri yüklemenin açık olduğu bilgisayarlarda minixp ile açıp geri yükleyerek sistemi açabilir güncel bir antivirüs progrdamıyla taratırsanız sorun çözülecektir. flash kullanan sitelerden bulaşıyor sanırım.

Merhaba;

sorunun çözümü çok basit ama beni bile çok uğraştırdı ki 16 yıllık bilgisayarcıyım, her neyse

bilgisayarını tnc nin xp sp3 cd var 2007 de çıktı hatırlarsın, onun mini xp menüsünde bilgisayarı aç daha sonra windows\system32\drivers içinde sonu .old olan dosyaları sil birde wifilib32.sys varsa onu sil

sonra regeditpe yi aç orda hkey_local_machine_on_c\microsoft\windowsnt\currentversion\drivers32

birde c sürücüsünün kök dizininde autorun.inf ve anlamsız isimleri olan dosyaları sil

restart et geçmiş olsun.

Bahs Ettiğiniz Dosyalar sistemde mevcut değil. MiniXpe ile sistem açılıp denendi olumsuz.

Sorunu çözdüm sonunda.

hddyi başka makinaya takıp virüs taraması yaptım, hddyi pcye takıp erd ile boot edip restoreyi çalıştırdım. sorun düzeldi. Pc 4 gündür sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

İlgilenen ardaşlara teşekür ederim.

Hepiniz ALLAHa emanet olun.

Merhaba;

restart et geçmiş olsun.

Bu senin dediğin olayı bende denedim ama midi9 dosyasını bulamadım mini XP ile Csystem32 içinde .bat uzantılı dosya vardı onu sildim sağlam XP den attım olacağını okumustum bi seteden olmadı midi9 problemin çözümünde önemli ölçüde etkiliymiş fakat ben bulamadım yardımcı olursan sevinirim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...