Jump to content

Tam Windows Kurulum Indirme Ve Yardım?

recsin
 Share

Recommended Posts

s.a.

ustaların yaptıkları editli işletim sistemleri harika ama insanların ihtiyaçları değişiklik gösteriyor

bakıyorsunuz istediği program çalışmıyor ornek: microsoft remote desktop vs.vs. vs.

sorum şu: en son güncel windows nereden indirebilirim ve indirdikten sonra bu tür programların çalışmasını etkilemeyecek ve performans arttıracak hangi basit hizmet kapatmaları yapabilirim (telemtry, bitlocker, defender gibi) ?

saygılar...

Edited by recsin

recsin, 1 saat önce yazdı:

en son güncel windows nereden indirebilirim

Devamlı indirdiğim sağlam bir yer olan

Please register to see this content.
 adresini tavsiye ederim fakat kalıp ellenmemiş inse bile yapacağınız tweakları daha önceleri denemiş olmanız içerisindeki scriptlerden anlıyor olmanız gerekecektir. Şayet kendiniz yapıncada bir çok hizmet çalışmayacaktır haberiniz olsun. Deneme yanılma yöntemiyle en iyisini yine kendiniz yaparsınız 

• Like 3
  • Thanks 1

windows iso'sunu microsofttan indirmek için

adresini açtım.

MediaCreationTool21H2.exe  diye bir program indi.

çift tıklayıp programı açtım.

alttaki pencerede biraz bekliyoruz

Please register to see this content.

ileri dedikten sonra windows.iso yu nereye kaydedeceğimizi soruyor gösterip tamam diyoruz

% olarak indiğini görüyoruz vesselam...

Edited by recsin

recsin, Bir saat önce yazdı:

eri dedikten sonra windows.iso yu nereye kaydedeceğimizi soruyor gösterip tamam diyoruz

% olarak indiğini görüyoruz vesselam...

Bu şekilde indirmekte çözüm olur fakat verdiğim yerden indirmeye alışırsan daha iyi olur çünkü esd sıkıştırma yapabilirsin net framework 3.5 gömebilrisin güncelleme dosyalarının artıklarını sildirebilirsin istediğin versiyonları ekleyip çıkartabilirsin (pro, home, education, workstation) başlangıçta seçeceğin dil i istediğini ekleyebilirsin. Tüm bunlara artı olarak windowsun aldığı en son güncellemeye ait iso oluşturursun.

• Like 1
  • Thanks 1