Jump to content

Bilen Varmı Acaba

ByALeX

Recommended Posts

merhaba arkadaslar aklım bisoruya takıldı ve epeydır arastırıyorum ama bulamadım abımın bilgi işlem bir arkadası var formatı 1.5 dakkada atıyor hayret kaldım

sordum nasıl oluyor dıye

önce temiz bir bilgisayara format atıyorsun driversiz sade temiz bir xp ile sonrada pc nin ımajını ghost veya acronis ile alıyorssun imajı cd ye acmıyorsun dedı

elinde bir flash bellek varsa flash bellege acıyorsun pc yii flash bellek ıle actıgın zaman direk önüne ghos acılıyor4 ve sade imajı yukluyorsun adfam flash bellekle 1.5 dakkada format attı öyle bişi mümkünmüdür acaba bilen varsa paylasabılırmı

sade xp ise o süreye yakın yüklenebilir yani programsız sıfır xp yedeği acronis ile çok kısa sürede yükleniyor kaldıki saatlerce uğraştığınız sistemler bile acronis ile 6-9 dakikada yükleniyor...acronis sitede mevcut aratman yeterli ghost mu acronis mi dersen acronis kesinlikle tavsiye ederim...

Formatını at acronis ile (önerim 9 sade arayüzü var ondan) sonra al imajı at d-e-f hangi sürücüye çökerse boot cd'den veya boot usb'den tekrar 3-5 dk yükle olsun bitsin nette acronis resimli anlatım die arattırırsan bulursun kolay gele...

Yöntem çok güzel de şöyle bir sorun çıkmaz mı ? İlk kurulum sırasında windows donanımları tanıması gerekmiyor mu ? Eğer bir bilgisayarı acronis veya ghos ile yedekledikten sonra başka bilgisayara kurmaya çalışsak kesinlikle donanım uyumsuzluğu olur. Hatta kurulmaz çünkü hdd nin hangi boğula kurulacağı yedek sırasında kayıt edilir. Bunun nasıl olduğunu anlamış değilim. Konu aynı bilgisayarsa süre olarak mümkün ama başka bilgisayarda hem süre olarak hem de donanım uyumluluğu olarak imkansız olarak gözüküyor bana. Her bilgiasyarın işlemci hızı, hdd veri okuma ve yazma hızı aynı değildir. Mutlaka arada başka işlemler vardır.

Bildiğiniz gibi portable windowslar da ilk önce uzun bir donanımtaraması yaptıktan sonra anca uyarsa açılabiliyor live olarak. Bu işlemin nasıl olduğunu en mantıklı şekilde açıklayabilirmisniz ?

Yöntem çok güzel de şöyle bir sorun çıkmaz mı ? İlk kurulum sırasında windows donanımları tanıması gerekmiyor mu ? Eğer bir bilgisayarı acronis veya ghos ile yedekledikten sonra başka bilgisayara kurmaya çalışsak kesinlikle donanım uyumsuzluğu olur. Hatta kurulmaz çünkü hdd nin hangi boğula kurulacağı yedek sırasında kayıt edilir. Bunun nasıl olduğunu anlamış değilim. Konu aynı bilgisayarsa süre olarak mümkün ama başka bilgisayarda hem süre olarak hem de donanım uyumluluğu olarak imkansız olarak gözüküyor bana. Her bilgiasyarın işlemci hızı, hdd veri okuma ve yazma hızı aynı değildir. Mutlaka arada başka işlemler vardır.

Bildiğiniz gibi portable windowslar da ilk önce uzun bir donanımtaraması yaptıktan sonra anca uyarsa açılabiliyor live olarak. Bu işlemin nasıl olduğunu en mantıklı şekilde açıklayabilirmisniz ?

bunun için acronisin modülü var bir yedeği tüm bilgisayarlara kurmak için universal restore diye modül kullanıldığında hiç bir sorun çıkmıyor...

Acronis Universal Restore diye forumdada olması lazım..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...