Jump to content

Disk Yönetiminde Hdd Gözükmüyor

kacaksevgilim
 Share

Recommended Posts

Format atarken görüyordu demi sürücüleri ?

elbette şuan sorunsuz çalışıyor 3 e bölmüştüm zamanında hepsinide sorunsuz kullanıyorum. C ye 73 gb vermişim zamanında onu böleyim dedim ama gözükmedi

Harddisk Sata nasıl yapabilecegğimi anlatır mısın?

Harddiskin türü önemli değil .. vin7 dvd ile pc yi aç sanki vin 7 kuruyormuş gibi adımları izle kurulum yapılacak harddiskler karşına geldiğinde bölmek istediğin harddiski seçip yeni diyerek boyutunu gir ve böl bölme işlemi bitince harddiske harf atanmamışsa onu tekrar seç ve yeni de ama bu sefer boyuta karışma harf atanınca dvd yi çıkar reset at pc yi aç ve böldüğün diske gir senden biçimlendirme isteyecektir. Biçimlendirdinmi tamamdır.. Bu arada sistemi kurduğun harddiski sakın bölme yani C ye karışma D yada 2. bir hardiski böyle bölebilirsin. Ha ben C yide bölecem dersen böler sonra silip tekrar sistem yüklemen gerekir..

Harddiskin türü önemli değil .. vin7 dvd ile pc yi aç sanki vin 7 kuruyormuş gibi adımları izle kurulum yapılacak harddiskler karşına geldiğinde bölmek istediğin harddiski seçip yeni diyerek boyutunu gir ve böl bölme işlemi bitince harddiske harf atanmamışsa onu tekrar seç ve yeni de ama bu sefer boyuta karışma harf atanınca dvd yi çıkar reset at pc yi aç ve böldüğün diske gir senden biçimlendirme isteyecektir. Biçimlendirdinmi tamamdır.. Bu arada sistemi kurduğun harddiski sakın bölme yani C ye karışma D yada 2. bir hardiski böyle bölebilirsin. Ha ben C yide bölecem dersen böler sonra silip tekrar sistem yüklemen gerekir..

Bad sector olma ihtimali varmı sence ? Bana kalırsa hdd nin anakarttaki slotlarını bir değiştir.Eğer o da işe yaramıyorsa Hiren Boods ile hard diski tarattır.Belki bir hatadan dolayı olmuş olabilir.

Bad sector olma ihtimali varmı sence ? Bana kalırsa hdd nin anakarttaki slotlarını bir değiştir.Eğer o da işe yaramıyorsa Hiren Boods ile hard diski tarattır.Belki bir hatadan dolayı olmuş olabilir.

Aslında windows ile ilgili bir hata oldugunu düşünüyorum windows 7 uyumlu bir program buldum onu deneyecegım.İnşallah olur

• 1 yıl yıl...

Merhaba arkadaşlar ben windows 7 kullanıyorum. Bilgisayarıma girdiğim vakit diskleri görebiliyorum fakat "yönet" kısmında disk yönetiminde sabit diskleri göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

[URL=http://img521.imageshack.us/i/adszsr.png/][img]http://img521.imageshack.us/img521/4986/adszsr.png[/img][/URL]

Edited by alimalacak

Hocam bence kullandığınız windows 7 ile alakalı. Benim bilgisayara win 7 kurulmuyordu, hdd yi komple biçimlendirip win 7 kurdum. Bilgisayarıma girdiğimde bendede sürücüler görükmüyordu, yukarıda ki resimden disklere yeni adlar verdim, disklerin hepsi geldi :D