Jump to content

Microsoft Os'ları Için Xp Mod Vt'ye Ihtiyaç Yok :)

mephistooo2
 Share

Recommended Posts

• Editor

logo.png

arkadaşlar Microsoft'un Windows 7 için tasarladığı XP MOD malesef VT'ye (sanallaştırma) ihtiyaç duyuyor (du), ama artık işlemcinizin VT desteği olsa da olmasa da XP MOD'u kullanabilirsiniz...

bu program şuanda sadece ve sadece TNCTR'dedir, başka sitedelerde yoktur (yabancı siteler ve torrent dahil) inanmayan arasın, eğer bulabilirse alternatif link olarak eklesin :)

benim işlemcim Intel Quad Core Q8200 ve bu işlemcinin VT desteği yok, ama resimlerden de göreceksiniz, XP MOD'u çok rahat kullanıyorum ve sistemi hiç kasmıyor..

programın kurulumu ve XP'nin kurulumu sadece 10 dakikanızı alıyor...

Programın sitesi :

http://www.vmlite.com/[/CODE]

[b]sitesinde download linki yoktur...[/b]

[color=#FF0000][b]Yeni Düzenleme :[/b][/color]

Programın yapımcısı (nihayet) sitesinde yazılım için sistem gereksinimlerini belirtmiştir :

[color=#FF0000][b]Sistem gereksinimleri :

Windows XP/Vista/7/Server 2003/Server 2008 (32-64 Bit) işletim sistemi

128 MB ekran kartı - rahat kullanım için en az 512 MB önerilir

256MB RAM - rahat kullanım için en az 1 GB RAM önerilir

Sanallaştırılmış dosya biçiminde Windows XP lisanslı kopyası (indirme linki aşağıda mevcuttur)

2GB boş alan

[/b][/color]

[b]resimler sanırım biraz fazla oldu, kusura bakmayın... :)[/b]

eb7vwl.jpg

wslahj.jpg

2vnri52.jpg

9un0o4.jpg

2zgz2m9.jpg

2ntbrk7.jpg

zygaxi.jpg

9s747t.jpg

2m6jyb9.jpg

:D [color=#FF0000][b]VMLite Workstation 55 MB (VMware Workstation yada Microsoft'un Virtual PC'si değildir !!!)[/b][/color]

[CODE]http://rapidshare.com/files/304044471/VMLite_Workstation-TNCTR.rar[/CODE]

[color=#FF0000][b]RAR Şifre :[/b][/color]

[CODE]www.tnctr.com[/CODE]

[color=#FF0000][b]VMLite'i kurduktan sonra gerekli olan XP işletim sistemimiz, onu da Microsoft'tan indiriyoruz...[/b][/color]

:D Windows 7 için XP MOD RTM Türkçe

[CODE]http://download.microsoft.com/download/0/9/E/09E48784-0258-4390-8CB5-6C1A2DD7D537/WindowsXPMode_tr-tr.exe[/CODE]

bir teşekkür, paylaşım yapanları heveslendirir :) :)

Edited by mephistooo2

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

şimdi ben konuyu daha dogrusu bu xp mod meselesini tam anlamadım şimdi bunu kurarsak sistemiz 2 sistemmi olacak xp win7 gibi yoksa bu sanal pci gibi birşeymi yok aynı windowsta hem xp hem win 7 mi kullanılıyor güzel bir açıklama yaparsanız iyi olur kardeşim saygılarımla

• Editor
şimdi ben konuyu daha dogrusu bu xp mod meselesini tam anlamadım şimdi bunu kurarsak sistemiz 2 sistemmi olacak xp win7 gibi yoksa bu sanal pci gibi birşeymi yok aynı windowsta hem xp hem win 7 mi kullanılıyor güzel bir açıklama yaparsanız iyi olur kardeşim saygılarımla

son cümlenizdeki gibi aynı Windowsta hem 7'yi hem de XP'yi kullanabiliyorsunuz... sanal işletim sistemleri gibi ama daha da gelişmişi, deneyin, kesinlikle hoşunuza gidecektir... ayrıca 7 ile XP arasında dosya paylaşımı o kadar kolay ki, kullanmaya başladığınızda anlayacaksınız...

xp sanal olacak ama masaüstüne kısayolları ile sanki sanal değilmiş gibi kullanackasın. işlemcinin vt olmaması ilginc.ç güçlü ve yenı benım 6550 de var yazıyor sıtesınde

bu arada

VMLite'i kurduktan sonra gerekli olan XP işletim sistemimiz, onu da Microsoft'tan indiriyoruz...
yazdıgın sey xp mode mu yoksa xp mode kurulduktan sonra kuracagımız xp pro mu??

:D Kardeş bu sadece sanal makineye xp yuklenmiş hali zaten sana lamkinaya xp yukleyincede bole oluyor herhani bir sanla makine programı ilede kurabilirsin ama xp modunda daha gelişmiş secenkelr var en iyisi vmware dir.

• Editor
:D Kardeş bu sadece sanal makineye xp yuklenmiş hali zaten sana lamkinaya xp yukleyincede bole oluyor herhani bir sanla makine programı ilede kurabilirsin ama xp modunda daha gelişmiş secenkelr var en iyisi vmware dir.

vmware kasar, ben yıllaraca vmware kullandım, sistemim iyi olsa da, kasıyor...

kesinlikle vmware'den daha iyidir... burada yayınlamak için test amaçlı 5 gün kullandım, performans süper...

vmware'de XP'yi sıfırdan kuruyorsunuz, bunda ise hazır kurulmuş ama paket haline getirilmiş XP var, geriye sadece extract yapmak kalıyor ki, bu da sadece 10 dakikanızı alıyor..

vmware gibi sisteme aşırı yük bindirmiyor..

ayrıca vmware 700 MB boyutunda, bu ise sadece 55 MB

Edited by mephistooo2

• Editor
Benim sistemi kasmıyor deiye bir iddiam yok ama vmware in şu ozelliklerine sahip mi? Ayrıca benim sistemimi kasmıyor aynı anda 6 tane makine acıyorum

Çift cpu kullanma ( sadece vmware de var biliyorum )

ace ve 8gb ram ozelliği

8 ag bagdastırıcı nat ayarları destegi snap shot ve unity modu

benim en cok kullandıgım ozellikler bunlar diğerlerinin bu ozellikleri yok bilmiyorum bunun varmı?

arkadaşım yanlış anlama, öncelikle şunu belirtmek isterim ki seninle iddalaşma gibi bir niyetim yok... olabilir sen vmware seviyorsundur, başkası Parallel yada Virtual PC seviyordur..

burada paylaşılan sadece VT desteği olmayan ama Windows 7'nin bu özelliğini kullanmak isteyenler içindir...

tabiki vmware buradakine göre gelişmiş özelliklere sahiptir, boyutundan belli zaten :D ancak VMlite, vmware'e göre sisteme yük bindirmiyor, bu açıdan da VMlite daha iyi, en azından benim makinede öyle :D

Edited by mephistooo2

• Editor
xp sanal olacak ama masaüstüne kısayolları ile sanki sanal değilmiş gibi kullanackasın. işlemcinin vt olmaması ilginc.ç güçlü ve yenı benım 6550 de var yazıyor sıtesınde

bu arada yazdıgın sey xp mode mu yoksa xp mode kurulduktan sonra kuracagımız xp pro mu??

ilk olarak VMLite'i kuruyoruz sonra da Microsoft'un sitesinden indirdiğimiz paket XP'yi (XP MODE yani) VMLite'e gösteriyoruz, sonra o kuruyor zaten :D

Edited by mephistooo2

Benim sistemi kasmıyor deiye bir iddiam yok ama vmware in şu ozelliklerine sahip mi? Ayrıca benim sistemimi kasmıyor aynı anda 6 tane makine acıyorum

Çift cpu kullanma ( sadece vmware de var biliyorum )

ace ve 8gb ram ozelliği

8 ag bagdastırıcı nat ayarları destegi snap shot ve unity modu

benim en cok kullandıgım ozellikler bunlar diğerlerinin bu ozellikleri yok bilmiyorum bunun varmı?

Selam emre kardeş, 8 ağ bağdaştırıcısı demişsin, vmware ile bende uğraşmaktayım, ama aynı anda 2 bağdaştırıcı ayarını yapamadım, şöyleki biri kablolu ağ kullanırken, diğeri kablosuz ağ kullansın, bu konuda bilgin varsa yardımcı olabilirsin

VirtualBox ile denedinizmi? Ben denedim, olmadı.

1-WindowsXPMode_tr-tr dosyasını çalıştırdım ve sisteme kurdum.

2-VirtualBox'ta Windows XP Modu ismi ile yeni bir sanal makine oluşturdum ve 'WindowsXPMode_tr-tr exe' ile sisteme kurduğum 'Windows XP Mode' klasöründeki 'Windows XP Mode base.vhd' sanal diskini gösterdim. Ama 'başlat' dediğimde kabul etmedi; hata mesajı verdi.

Yanlış birşeymi yaptım? Iso dosyası yokki, XP kurulumu yapayım.

Uğraşmayacağım, VMLite kuracağım ama rapidshareden şu an için download mümkün olmuyor(2 dakika sonra yeniden dene durumları..). Belki geceyarısından sonra..

VMLite ile kuracağımız zaman, nasıl kuracağız? Yukarıda 1 ve 2'inci maddeler ile açıkladığım yol ile, değilmi?

..XP'yi (XP MODE yani) VMLite'e gösteriyoruz, sonra o kuruyor zaten :)

Gösterdiğimiz dosyanın tam olarak ismi ne? 'Windows XP Mode base' isimli vhd dosyasımı(yani sanal disk dosyasımı)? Zaten XP MODE yada benzer başkada bir dosya yok gösterilecek, öyle değilmi?

• Editor
Gösterdiğimiz dosyanın tam olarak ismi ne? 'Windows XP Mode base' isimli vhd dosyasımı(yani sanal disk dosyasımı)? Zaten XP MODE yada benzer başkada bir dosya yok gösterilecek, öyle değilmi?

WindowsXPMode_tr-tr.exe dosyasını VMLite'e göstereceksiniz, daha sonra kuracaksınız...

WindowsXPMode_tr-tr.exe dosyasını VMLite'e göstereceksiniz, daha sonra kuracaksınız...

Anlaşıldı(Ama çok ilginç! Henüz kurulmamış exe dosyasını göstermek..).

Rapidshare download problemi devam ediyor. Webde başka yerlerde aradım ama yok galiba. Neyse geceyarısından sonra olur herhalde. Deneyeceğim(Normal virtual xp var sistemde ama ben xp mod gibi olsun istiyorum)..

Teşekkür ederim.

VMLite Workstation dosyasını bir arkadaş rapidshareden başka bir yerede upload etse.. Rica etsek..

Yağmuradam gelmiş, yaşasın(altta gördüm).. O bulur biryerlerden şimdi.. göreceksiniz..

Not: Gaz değil, güven.. Tecrübelerle sabittir.

Not2:..Gitti.. Umutlarımda gitti(Görmedi herhalde). Neyse, gece yarısını bekleriz.

Edited by temmuz

Ben bu xp mode yi denedim.Ama açıkçası hoşuma gitmedi.microsoftun kendi programını güncelleme yoluyla indirdim.445 mb lık xp yi de indirdim.Ve denedim.1 gb tın üsütünde C diskinde yer kapladı.Virtual pc ise bundan daha iyi geldi.Zira vista,windows7 ve xp yi sanal olarak kurdum.Pardus ve ubuntu bile denedim.Fazladan bir özelliği yok.İki bilgisayar arasında dosya alışverişi yapabiliyorum.Ayrıca sanal da gerçek işletim sisteminin disklerine ve klasörlerine bilgisayarım ekranında kısayol oluşturarak ulaşabiliyorum.O yüzden virtual pc bence daha iyi.Saygılarımla