Jump to content

17' Crt Mönitor Vga Kablo Arızası

3yl3mci

Recommended Posts

Arkdaşlar benim ewdeki pc 17' crt mönitor vga kablo arızası var yani renk normal görüntü vermior mesala gri renk oluor sonra başka bir renk oluor tabi kabloyu kırıştırınca düzelior :dribble: ama şimdi o da olmuor kardşeim o biçim yapmiş :yahoo: bunu nasıl yapabilrim vga kablo alip kendim takabilirmiyim var takan bir ark'ım elektronikçi ama ben kendim takıp öğrenmek istorum

1.Bu vga kabloyu nerden bulabilrim

2.kendim takabilirmiyim

3.fiyatı ne kadar olur geçrio kadar pahali değil'dir sanırım ama neden olsa 17'crt mönior 50 tl :S ben benim mönitor benim pc yakişior değiştirmek istemirum

Oturduğun muhitte elektronik ürünler satan mahalle aralarında bulunan dükkanlarda çıkma monitör vga kablolarından çalışan ve pinleri tam bi kablo bulursun.monitörünün vidalarını söküp iç aksama ulaşır havya ile eski kablonu lehim yerlerinden zarar vermeden çıkartırsın.sonrada tekrar havya ve lehim teli ile aldığın kabloyu söktüğün yerdeki kabloların erini unutmadan ve düzgün bir şekilde yerine lehimleyerek yapabilirsin.

imkansız değil am dikkatli olman lazım.lehim işinden sonrada yoğurt yemen yada ayran içmen lazım :D

Kardeş monitör içinde oloan kısımda kablonun ucu soket şeklinde bide topraklama kablosu var.Sökebilirsen sök onuda yanında ******ür kablo alırken aynı soketli kablo bulabilirsen onu al onu tak.Yapamam diyorsan tv tamircisine falan git onlarda bulunur kablo.Benim de başıma gelmişti vga port fişinin pinleri kırılmıştı.Bende yeni bir kablo alıp eskisi ile değiştirdim.Nasıl yapacağımı tv tamircisi bir arakdaş vardı ondan öğrendim.Zor bi şeyi yok.Kolay gelisn.

Arkadaşların dediği gibi vga kablosunu değiştirmeyi asla deneme bilen birine değiştittir...Ben bir kere denedim sonuçları çok başımı ağrıttı...Eğer öğrenmek istiyorsan elektronikci kabloyu değiştirirken başında dur öğren...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...