Jump to content

ölü Piksel

interboy

Recommended Posts

Ölü pixel lerin belli bir sayinin üstüne cikilmadigi zaman garanti kapsami disninda tutulmasi bazi markalarin garanti sartlarinda belirtiliyor, sizde garanti sartlarina bir göz atin bence. 1 ölü pixel garanti kapsami disinda olabilir ama siz direk müsteri memnuniyetsizligi olarak ürünü geri iade edebilirsiniz daha 3 gün olmus bence iade etmek istediginizi söyleyin sebebini sorarlarsa memnun kalmadiginizi söyleyin. Tüketici haklari dernegi garanti olayina yardim edemese bile iade konusunda yardimi olabilir...

Memnuniyetsiz bir iade sebebi degildir hp nin yapmıs oldugu bir kampanya var sigorta olayı sigorta yaptırın daha sonra o sigortadan yararlanın 7 gun içinde yaptırmanız gerekiyor fatura tarihinden itibaren . halk arasında yanlıs bir bilgi var memnun kalmadın iade al yok böyle bişey sadece internet satışlarında ilk 7 gun içinde ve arızalı olması durumunda ise ilk 30 gun içinde iade degişim hakkınız var bunun dısında herhangi bir iade degişim hakkınız bulunmamakta. bu yasada açıkça belirtilmiştir 4077 lütfen okuyun. hpnin sigortasından yararlanmanızı tavsiye ederim bunun dısında baska bir cözüm yolu kalmıyor sanırım internetten veye mesafeli bir satıs söz konusu ise gene iade sansın var.

kardes sana bı akıl verıyım bı tanıdık kombı aldı kombıde sorun cıkdı ve aldıgı bayıye tekrar bas vurdu bunda sorun cıkdı degısdırın dıye onlarda servıs gondermıs bu adamda bakdırmadı ve bayıyı tekrar aradı dedıkı bu kombıyı eşşek gibi degişdiriceksiniz dedi oda ınatlasdı yok dedı sonra gorusuruz dedı sıızı ato ya şikayet edıcem dedı ve ettı atoda bellı buyuk gazetelere ilan verıyo ucretsız ve sizden notunuzu istiyo gazeteye yazılmak üzere dediki ben şu bayıden kombı aldım fabrıka haatası var degısdırmıyorlar bu bayi dolandırıcıdır alışverısınızı bu bayıden yapmayın dıye not bırakdı onlarda yayınladı sonra ertesı gun oldu adam eşşek gibi alıp geldi kombıyı sıfırı takdılar ve özür dilediler rezillik ve musterı kaybıda cabası hakkınızı yedırmeyın kullanın demek istedigim sizde bayiyi arayın tıcaret odasına sıkayet edıcegınızı soyleyın ve haala aynı davranırsa sıkayet edın hangı ıldıysenız oo ılın ticaret odasına .

Ölü piksel işi şans işidir.çıkabilirde çıkmayabilirde.Garanti konusundada belli kıstaslar vardır,tüketici hakları buna bişey yapamaz çünkü firmalar bu şartlarını önceden deklare etmişlerdir

müşteri haklarını sen bı kenara bırak şimdi. bu adamlar için rezil olup müşteri kaybetmekmi önemli yoksa garantıye sokmakmı o monitörü ii ozaman her ölü pikselli çıkan monitörler elimizde patlasın

Tüketici haklarını okursanız almış oldunuz ürün her ne olursa olsun sebepsiz şartsız kutusu ve diğer herhanghi bir parçasına zarar gelmediği müddetçe iade edebilirsiniz.satıcılar yüzünden kimse bu hakları bilmiyor. sen para verip alıyorsun birine güzel mal gidiyo ötekine kötü. ama her ikiside aynı parayı veriyo. piyangomu bu? arkadaşım aldığın yere git beğenmedim tüketici haklarımı kullanarak iade ediyorum de. almadımı bi kağıt al almadıklarına dair tüketici derneklerine başvur. ama bunları yapmadan önce sanırım 186 idi numarası ara bilgi al. tüketici hakları reklamları hatırlarsanız dediğim şeyler ile ilgili bilgler veriyodu. sanayi bakanlığı.

• 3 ay sonra...

arkadaslar notebook u tüketici haklarına verdim hp garantisi olmadıgını söylemişti 1 ölü pikselin ama tüketici hakları sayesinde cihazın parasını aldım sizinde basınıza denk gelirse mutlaka tüketici haklarına 1 ay dolmadan basvurun ..

benimki hp markaydı 1 ölü piksele garanti vermedi fiyatı 1100 tl idi tüketici hakları ücretin geri iadesini sağladı ..

ve ücret laptobu aldıgım firmaya ödettirildi ..

Aldığın cihazın ölü pixel garantisi yok ise yapıcak bişey yok.

Samsun kullanıyorum ben

samsung 940bw modeli 19" 2 yıldır hemde hiç bir problem yaşamadım ölü pixel dahi oluşmadı.

Allah Nazardan Saklasın :)

Hah işte benimki de samsung 2.5 sene olmuştu. ama şu an garip bi şekilde dalgalanıyor renkler karışıyor. İki gün oldu daha bu sorun başlayalı. :D Malesef servise göndereceğim.

kardes sana bı akıl verıyım bı tanıdık kombı aldı kombıde sorun cıkdı ve aldıgı bayıye tekrar bas vurdu bunda sorun cıkdı degısdırın dıye onlarda servıs gondermıs bu adamda bakdırmadı ve bayıyı tekrar aradı dedıkı bu kombıyı eşşek gibi degişdiriceksiniz dedi oda ınatlasdı yok dedı sonra gorusuruz dedı sıızı ato ya şikayet edıcem dedı ve ettı atoda bellı buyuk gazetelere ilan verıyo ucretsız ve sizden notunuzu istiyo gazeteye yazılmak üzere dediki ben şu bayıden kombı aldım fabrıka haatası var degısdırmıyorlar bu bayi dolandırıcıdır alışverısınızı bu bayıden yapmayın dıye not bırakdı onlarda yayınladı sonra ertesı gun oldu adam eşşek gibi alıp geldi kombıyı sıfırı takdılar ve özür dilediler rezillik ve musterı kaybıda cabası hakkınızı yedırmeyın kullanın demek istedigim sizde bayiyi arayın tıcaret odasına sıkayet edıcegınızı soyleyın ve haala aynı davranırsa sıkayet edın hangı ıldıysenız oo ılın ticaret odasına .

dostum iyisinde televizyonda yayınlasa neyse gazeteyi kim okuyo bu memlekette

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...