Jump to content

Office Xp-2003-2007 ürün Anahtarı Otomatik Girme ?

Cukulata76

Recommended Posts

Sık sık format atanlar, Teknik Servis Elemanları ve IT uzmanları Microsoft Office kurulumu yaparken her defasında 25 haneli office ürün anahtarını girmek insanı sıkıyordur sanırım.

Eğer otomatik setup tıkladığınızda kendi girsin istiyorsanız yapmanız gereken aşağıda yazılı.

Office 2007 de otomatik key girme

1. Öncelikle Office 2007 cd?nizi sabit diskinizde biyere kopyalayın.

2. Cd?nin içinde\PROPLUS.WW\Config.xml klasörünü bulup notepad ile açın.

dnzhut.jpg

3. PIDKEY Vakue yazan kısım sizin kullandığınız ürün anahtarını yazmanız gereken kısım..

Burada tırnak içinde bulunan ?BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789B? anahtarını silin tırnak içinde sizin kendi ürün anahtarınızı yazın..

4. Tüm bu değişiklikten sonra dosyayı kaydedin. Sonra office 2007 yeniden Cd? ye yazdırın artık yeni kurulumda size ürün anahtarı ve kullanıcı bilgilerini sormadan kurulum gereçekleşecektir?

Not 1: Sizin lisansınıza göre Config.xml dosyası Enterprise.WW, Standart.WW yada Pro.WW klasörlerin içinde olucaktır..

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Office Xp, 2003 kullananlar Cd'yi Local Diske kopyalayıp aşağıdaki gibi değiştirmeniz yeterli

Office Xp-2003 te otomatik key girme

C:\OfficeProfTr2003\FILES\SETUP\Setup.ini dosyasında ilgili bölümleri değiştirip yeniden cd' ye yazdırın bu kadar.

ehk6t1.jpg

Eğer yazının son kısmını okursan nerde olduğu yazılı kardeş.

Not 2 : Office 2003 ve Office XP kullananlar ise Cd’nin içine girip

C:\OfficeProfTr2003\FILES\SETUP\Setup.ini dosyasında ilgili bölümleri değiştirip yeniden cd’ ye yazdırın bu kadar.

Setup.ini içince PIDKEY= yazan kısmına key girince otomatik geliyor...

Rica ederim güle güle kullan dostum. Bende çok araştırdım hatta bulduğum sitelerden denedim.

Ama yukardaki resimdeki gibi silinecek yerleri yazmadıkları için hepsi başarısız oldu.

Yabancı siteden bakıp ancak öyle çözebildim...

ofisi kaldırıp

gereklı ayralrı yaptıktan sonra yenıden kurdum

benden key ıstemedı

aylardır aradıgım bıseydı hatta konu bıle acmıstım bunun ıcın

cok tesekurler

Katılımsızız piyasada çok var.

Hatta 600-700mb'tı 200 mb kadar indirmişler. Hemde Sp li...

Ama burda hizmet başka.

Biz IT'ciler devamlı müşterilere gidip manuel kurulum yapmak zorundayız.

Kurulumdaki seçenekler bizler için önemli. Diskte yer olmayabiliyor, hepsini istemeye biliyorlar.

Bu yüzden normal kurulumlarda her defasında key girmek bizi sıkıyor.

Katılımsızlarda program ekle kaldırmada verim alınamıyor. Bu yüzden temiz kurulum en güzelidir.

Bende bulup paylaşmak istedim.

Güzel fikir ;) Ama katılımsızı daha iyi değil mi Çukulata?

Katılımsızız piyasada çok var.

Hatta 600-700mb'tı 200 mb kadar indirmişler. Hemde Sp li...

Ama burda hizmet başka.

Biz IT'ciler devamlı müşterilere gidip manuel kurulum yapmak zorundayız.

Kurulumdaki seçenekler bizler için önemli. Diskte yer olmayabiliyor, hepsini istemeye biliyorlar.

Bu yüzden normal kurulumlarda her defasında key girmek bizi sıkıyor.

Katılımsızlarda program ekle kaldırmada verim alınamıyor. Bu yüzden temiz kurulum en güzelidir.

Bende bulup paylaşmak istedim.

evet katılımsız benı de tatmın etmemıstı

hem yuklemesı uzun suruyor

hem yukleme tercıhının olmamaması benı otomotık keye ıtmıstı

ve en sonunda buldum

Kardeş teşekkürler sağolasın key i girerken grupları ayıracakmıyız yoksa yanyana ayırmadan mı yazacağız

ayırmayacaksın yanyayana yazacaksın

ABCDEFGHKLMN gıbı yanyana olacak

arkdasım ben keyleri ayırmadan yazdım ve kurulumu oyle yaptım

keyı ayırmayacaksınız

ama belkı ayrık da şe yarıyor

deneyın sorun verırse ayırır yada ayrıkları kaldırırsınız

benımkı bıtısık ve sorun yok

Eline sağlık kardeşim. Güzel bir çalışma. Sözüm çalışmadan dışarı. Lütfen yanlış anlaşılmasın. Keyi elle girmenin zorluğundan bahsediyorsunuz da neden kimse keyi bir metin dosyasına kaydedip Kopyala-Yapıştır yapmayı denemedi? :)

Bizim gibi Sistem destekçilik yapan arkadaşlar şirkette pc kuruluşlarına gittiğinde windows kurulumundan sonra hemen Office kurulumuna geçerler.

Heleki 50 şerli, 100 li şirket kuruluşlarında her defasında key elle girip, yada txt dosyasında kopyala yapıştır yapmaktan zamanla sıkılırlar ve bıkarlar.

Yada başka bir örnekle 300-400 kişilik şirkette çalıştığını düşün Offis programlarında sorun olduğunda her defasında key girmekte sıkabiliyor.

Bu yüzden bu kısmı otomatik girip zamandan tasarruf yada bu sıkıcı işlemden kurtulmak için bir çözüm oluyor bize...

Eline sağlık kardeşim. Güzel bir çalışma. Sözüm çalışmadan dışarı. Lütfen yanlış anlaşılmasın. Keyi elle girmenin zorluğundan bahsediyorsunuz da neden kimse keyi bir metin dosyasına kaydedip Kopyala-Yapıştır yapmayı denemedi? :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...