Jump to content

Puppy Linux

malcolm

Recommended Posts

Arkadaşlar forumda önemli bir eksiklik olarak gördüm ve puppy linux'u duyurmak istedim . 80 küsur MB'lık puppy içinde web tarayıcı , anlık mesajlaşma yazılımı , disk yönetim ve format araçları film ve müzik oynatıcı gibi pek çok yararlı bileşen mevcut . cd'den çalışıyor ve istenirse sabit disk veya usb belleğe de kolayca kurulabiliyor . sürekli kullanmak istemeseniz bile format atmak veya dosya kurtarmak için biçilmiş kaftan diyebilirim .

Tanıtım: http://puppylinux.org/main/index.php?file=Overview%20and%20Getting%20Started.htm

Download: http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/puppylinux/puppy-4.3.1/pup-431.iso

Türkçe dil desteği SLAX' da var. SLAX Linux gayet hızlı açılır ve live sürümünde bile istediğiniz proğramları kurabilirsiniz. Veya sitesinden iso dosyasını indirmeden, istediğiniz proğram ve sürücüleri seçerek kişiselleştirebilir ve oluşturduğunuz iso dosyanızı böylece indirebilirsiniz.

www.slax.org

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Pupylinux da Türkçe dil desteği ve Türkçe klavye desteği yok.Fakat inanılmaz hızlı ve basit bir linux dağıtımı.Boyutları da oldukça ufak. Cd'den açınca ilk önce kendini ram' a kopyalıyor, oradan rahat rahat kullanabiliyorsunuz. sabit diske kurulumu da oldukça basit.

• 4 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

arkadaşlar şimdi bunda ben xp deki programları çalıştırma imkanım varmı

WINE adında bir programın olması gerekiyor. Puppy Linux'de bu program yüklü değil sanırım.

• 3 ay sonra...

puppy linux 5.1 çıkmış arkadaşlar,iso dosyasının boyutu 129.5 MB olmuş.

daha da ilginç olan yönü açıklamada puppy 5.1 in ubuntu lucid lynx paketleri ile uyumlu olduğu belirtiliyor.bu durumda wine ve Türkçe dil desteği kurulabilir sanıyorum.Saygılar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...