Jump to content

Windows 7'ye Addon Yapmak

DePPoL
 Share

Recommended Posts

Herkese İyi Günler Bugün Size Windows 7 Addon Yapmayı Anlatıyorum.

Gereksinimleri: 7zip

Ekliyecemiz Programın Kayıt Girdileri Vardır Bunları Öğrenmemiz İçin Ben InstallWatch kullanmazı öneriyorum.

Her. WA Uzantılı Dosya oluşturmak için bir tasks.txt dosyaya ihtiyacı vardır, bir örnek aşağıdadır:

Tasks.txt

Name=Mozilla Firefox
Creator = DePPoL
Version = 3.0.6
Arc = x86
Description=Open Source internet browser.

[CopyFolder] [CopyFolder]
Mozilla Firefox:: Program Files
[CopyFile]
Desktop Mozilla Firefox.lnk::Users\Public\Desktop
Mozilla Firefox.lnk::ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs[/CODE]

Name

Yapıcağımız Addon Adıdır

Creator

Addon Hazırlayanın Adı

Version

Programın sürümü

Arc

32 bit veya 64 Bit Oldugunu Yazıyoruz.

x86 - her ikisi x86 ve x64 görüntüleri çalışacaktır Bu addon, eğer x64 içine "Program Files (x86)" veya "SysWOW64" gibi klasörlerde dosyalarını koyacağız.

x86! - yalnızca x86

x64 - x64 sadece

Kopyalama Klasörler

[CODE][CopyFolder]
Mozilla Firefox::Program Files[/CODE]

Mozilla Firefox Program Files klasörüne kopyalanır.

Nereye Kopyalamak İstediğinizi Oraya Yazıp Sonra diğer adımlara geçiyoruz.

Dosya Kopyalama

[CODE][CopyFile]
Mozilla Firefox.lnk::Users\Public\Desktop
Mozilla Firefox.lnk::ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs[/CODE]

Buradada Kısayolu masaüstüne ve başlat tüm programlarda gözükmesini sağlıyoruz.

(WA) addon dosyası oluşturma

C:\Addon

C:\Addon\Mozilla Firefox\ (Programın Dosyası)

C:\Addon\Mozilla Firefox.lnk (Programın Kısayolu)

C:\Addon\Tasks.txt

C:\Addon\Programa Ait kayıt girdileri.reg

jj36si.png

Arşive Ekle Diyoruz Sonra

33z5w5d.png

Firefox306.7z olanı Firefox306.WA Olarak değiştiriyoruz

Sonra Oluştur Deyip addonumuz hazır vaziyette oluyor.

Addon Entegre Etmek İçin İse

WA Installer

[CODE]http://hotfile.com/dl/19629322/95a7078/WAInstaller2.7.0.0.rar.html
http://rapidshare.com/files/316759753/WAInstaller2.7.0.0.rar[/CODE]

Windows 7 Yönetici Olarak Yükleyiniz.

Tüm gerekli dosyalar

[CODE]http://hotfile.com/dl/19492907/571cddc/Win7Addon.rar.html
http://rapidshare.com/files/316112677/Win7Addon.rar[/CODE]

Edited by DePPoL

Çok güzel bir anlatım teşekkür ederim.Sadece Windows 7 için mi addon yapıyor bu proğram birde addonları RMV 1.6 ile atsak olurmu.Çalışmalarında başarılar diliyorum....

Sadece Windows 7 İçindir Addon.RVM ile denemedim.

hocam emegıne elıne saglık cok cok ıyı fakat bu ılk programdan bu dosya ıcın gereklı olan ını dosyasını nasıl bulacaz onuda ı bı anlatsan sana zahmet

Installwatch programı ile bulucaz.Aşağıda Videolu Anlatım Yaptım Onu İndirerek Bakabilirsiniz

http://rapidshare.com/files/316560054/anlat_m.rar
http://hotfile.com/dl/19585238/e16b6f0/anlatm.rar.html[/CODE]

Herkese kolay gele

neyle, nasıl kuruluyor peki WA uzantılı addonlar?n-lite ile mi eklenilcek?yoksa iki kere tıklama ile mi kuruluyor ondan hiç bahsetmemişsin.

Konuyu Düzenleyip Ekledim.

WA Installer windows 7 yönetici olarakta çalıştıramadım bende mi problem var yok windows 7 de çalışmıyor mu?

benim bir sorum olacak. son bir kaç gündür windows7 ye mozilla cclenear vs entegerelemek istiyorum. katılımsız programmım hazır. cab dosyası halinede getirdim fakat entegrede sorun yaşıyorum. vlite ile entegrelemeye çalıştığımda hotfix hatası veriyor.

windows 7 ye entegre yapmamda yardımcı olabilecek bir pro varmı veya başka bir yolu? entegreleme için WA Installer söylemişsiniz işletim sisteminizde çalışmaz hatası veriyor ne yapmam gerek

WA Installer windows 7 yönetici olarakta çalıştıramadım bende mi problem var yok windows 7 de çalışmıyor mu?

benim bir sorum olacak. son bir kaç gündür windows7 ye mozilla cclenear vs entegerelemek istiyorum. katılımsız programmım hazır. cab dosyası halinede getirdim fakat entegrede sorun yaşıyorum. vlite ile entegrelemeye çalıştığımda hotfix hatası veriyor.

windows 7 ye entegre yapmamda yardımcı olabilecek bir pro varmı veya başka bir yolu? entegreleme için WA Installer söylemişsiniz işletim sisteminizde çalışmaz hatası veriyor ne yapmam gerek

x86 mi x64 mü?

Edited by DePPoL

• 7 ay sonra...

bende denedim fakat kısayollar ile ilgili bir sorun yaşıyorum yabancı forumlardan indirdigim addonlardada aynı sorunu gördüm şu anda kurulum yapıyorum sanal makinede birde öyle deneyip kısayol sorunu kalkıyormu kalmıyormu yazıcam gene burada

bende denedim fakat kısayollar ile ilgili bir sorun yaşıyorum yabancı forumlardan indirdigim addonlardada aynı sorunu gördüm şu anda kurulum yapıyorum sanal makinede birde öyle deneyip kısayol sorunu kalkıyormu kalmıyormu yazıcam gene burada

Bu sorunu kendi sitesinde bile soran çok oldu ama açıklayıcı bir cevap veren olmadı. Bende onlarca kez denedim zamanında bir türlü addon olarak ekleyemedim ama kendimde başka bir yöntem buldum. Biraz uzun ama farklı bir yöntem zaten amaçta addon gibi programı sisteme gömmek.

Şu anda böyle bir program üzerinde çalışıyorum arkadaşlar ilk versiyonunda sadece bu işi otomatik olarak yapıcak ama ilerleyen sürümlerde daha da geliştirmeyi düşünüyorum.Kısayol sorunları da bu programla kalkacak.Önerilerinizi bana pmle gönderin.

sorun genede devam ediyor kısayol sorunu regedit sorunu vs. anlaşılan bu yöntemlede sisteme gömemicez neyse illaki bazı arkadaşlar araştırıp bir şeyler geliştirecekler boşuna zamanınızı harcamayın derim ugraşanlar varsada

Bu sorunu kendi sitesinde bile soran çok oldu ama açıklayıcı bir cevap veren olmadı. Bende onlarca kez denedim zamanında bir türlü addon olarak ekleyemedim ama kendimde başka bir yöntem buldum. Biraz uzun ama farklı bir yöntem zaten amaçta addon gibi programı sisteme gömmek.

nasıl bir yöntem bizimle paylaşmak istermisin G3n3tiG ?

• 2 hafta sonra ...
  • 10 ay sonra...

Konuyu daha dikkatli okursanız orada neler oldugunu görüceksiniz.
[quote]C:\Addon
C:\Addon\Mozilla Firefox\ (Programın Dosyası)
C:\Addon\Mozilla Firefox.lnk (Programın Kısayolu)
C:\Addon\Tasks.txt
C:\Addon\Programa Ait kayıt girdileri.reg [/quote]