Jump to content

Ekran Kartı + Anakart Tavsiyesi?

CuMHuR01

Recommended Posts

Merhaba, 27.10.2009 tarihinde bilgisayarım açılmıyor gerekçesi ile vatan bilgisayara ******ürdüm.. anakartın biosu güncellendi sorunsuz dediler ama denediğimizde çalışmadığından tekrar istanbula gönderildi ve bir kaç gün sonrasında anakartın parasını vatan bilgisayar çeki olarak vercekler.. anakarta zamanında 690TL'ye almışım şimdi o paraya anakart + ekran kartı düşünüyorum -alternetiflere açığım bu arada arkadaşlar, yani aşağdaki sistemime göre şu bunu değiştirsen ilerde daha rahat edersin şeklinde tavsiyelere de açığım..

Normaldeki Sistemim:

Anakart: Asus Striker II Formula - Yandı

İşlemci: İntel Core 2 Duo E8400 3.0GHz

Ekran Kartı: Spakle Calibre 512MB 8800 GTS - Soğuk lehimi yenilenmiş, şimdi ne durumda bilmiyorum

RAM: OCZ NVidia SLI 2x2 GB 1000MHz DDR2

HDD: 1 + 1.5 TB

Anakart olarak, vatan bilgisayar 775pin konusunda biraz sıkıntılı kaliba -çünkü ellerinde SLI destekli ve chipseti güzel bi anakart göremedim ama P45 serisi bir model düşünüyorum..

Ekran kartı olarak Ucuzluğu bakımından Nvidia GTX260 modeli hoşuma gidiyor ama seneye onu da değiştirmek istememek için ATİ Radeon HD 5850 modeli düşünüyorum -bu fiyar aralıklarında önerebilceğiniz modeller varsa açığım beyler.. iyi günler..

bu anakartı onerırım

bu ekran kartını onerırım

ekran kartım nvıdıa olsun dıorsanda

Please register to see this content.
bunu onerırım

anakartın cpu ıntel oldugu ıcın 775 pın ve ılerıye donuk bişiler ısteme keske amd sıstem olsaydıda sana daha ııı bişiler onerebılırdık hem ılerı hemde gerıye uyumluluk yonunden amd ıntel i vurdu dıyebılırım :)

yorumlar için saolun beyler, anakart DDR2 destekli arkadaşlar -yazmayı unutmuşum.. G31 serisi anakartlar fiyat performans yönünden mükemmeller ama çıtanın üstünde bir sistem düzerken yetersiz gelcek bi anakart, sisteme göre en gider anakart P45 serisi var vatan bilgisyarda..

yorumlar için saolun beyler, anakart DDR2 destekli arkadaşlar -yazmayı unutmuşum.. G31 serisi anakartlar fiyat performans yönünden mükemmeller ama çıtanın üstünde bir sistem düzerken yetersiz gelcek bi anakart, sisteme göre en gider anakart P45 serisi var vatan bilgisyarda..

gereklı 690 ytl ye alabılecegın kartl arı yazdım gayet ııı sayılır yane :) onlara bakabılırsın

O paraya Sistem Toplanıyor Dostum :)

Bana Kalırsa Paranızı Hibeye Atmayın Niye Diye Sorucak Olursanız Şöyle.

Hd5850 evet süper kart dehşet harika bişey.

Ancak 4890 ile gözle görülür oyunlarda Fark yok.

Ne demek yok :)

Şöyle yok.

Call of duty modern warfare 2 yi 4890 ile full detayda 100fps gibi bir fpsle oynayabilirsin.

hd5850 ile 200fps diyelim.

Peki Biz İnsanlar 100 fps ile 200fps in arasındaki farkı algılayabilecek kadar yüksek donanima sahipmiyiz ?

Hayır :)

bu sebeble almayın diyorum.

Fiyatı Çok yüksek.

pcmemo >> haklısın aga güzel anakartmış, ah bide SLI desteği olsaymış..

Ultimatefe >> DX11 ve performansını inceledim ATI Radeon HD 5850 mükemmel bir ekran kartı almayı düşünüyorumda - o kadar para o ekran kartına verilirmi, aynı görüntü şundada var veya 3 kuruş koysaydın da sunu alaydın denilirse içime oturur valla..

destek için saolun arkadaşlar..

Zaten İntel Chipsetli Anakartlarda Slı desteği bulman çok zor :)

Genelde Nvidia chipsetli anakartlarda olur ki buda amd destekli borlarda oluyor.

Yani İntel İşlemcin Varsa Slı alternatifi çok az.Ama Crossfire destekli bir çok anakart var.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...