Jump to content

Ekran Kartı Driver Kurulumu Hatası

ahmetolx
 Share

Recommended Posts

Merhabalar Bilgisayarımda windows update ile güncelleme yaptığımda windows 8.1 ekran kartı driverı yüklüyor windows 10 a format attım update kapattım driver easy programı ile rx470 ekran kartımı güncelledim oyunlarda kasıyor renkleri bile yanlış gösteriyor çoğu oyunu açmıyor bu durumu nasıl düzeltebilriim nerde hata yapmış olabilirim 

image.png

Please register to see this content.
 buraya girip Auto-Detect and Install for Windows® 10/11* adı altındaki downlaod now tuşuna bas senin yerine otomatik driver bulacak programı indirecek.

Display Driver Uninstaller adlı programı kullanarak önceki driverını kaldır ve sistemi yeniden başlatmayı işaretle.

İndirdiğin otomatik driver bulucuyu çalıştır.

Asla ve asla ekran kartı driverlarını harici programlarla güncelleme

ahmetolx, 3 dakika önce yazdı:

dostum windows 10 kendi kendine ekran kartı driverı kuruyor amd programı ise kurulsa bile yarın birgün ekran kartı driverıı çalışmıyor anlamadım bu işi ya

ahmetolx, 5 dakika önce yazdı:

@KiNGHaZeany desk ile bağlana bilirmisiniz çok kez tekrarladım kaldırıp tekrar yüklemeyi yeniden başlatınca yüklemiyor  yada yeniden başlattıkdan sonra kurulum esnasında %0 da dona kalıyor ilerlemiyor

Tek yapman gereken cmd'yi yönetici oalrak çalıştırıp 

Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate" /v "ExcludeWUDriversInQualityUpdate" /t REG_DWORD /d "1" /f

bu kodu oraya yapıştırıp enter yapmak sistem yeniden başlayınca driver güncellemeleri/otomatik kurması vb sorunların olmayacak.

Windows güncellemelerini kapatma, driver güncellemelerini kapat onun için video attım. CMD kodu attım.

Update sistemde çok şeyle bağlantılı örnek xbox store vb. Update kapatırsan bozuluyor hepsi.

Bu windows güncelleştirmelerinden sonra oluyor genelde. 

Program ekle kaldır dan AMD settings kaldırın ardından driver içinde klasörse ccc_install var onu kurup yeniden başlatın.

bende mağza uygulamaları yok ama dediğinizi çok iyi anlıyorum explorer.exe hem bir dosya yöneticisi hemde sistem arayüzü gibi bir çok şeyde işe yarıyor fakat hocam any desk ile bağlanabilirmisiniz ya driver easy ile backup alacam yanlış güncelliyorum ekran kartımın tadını çıkartamıyorum minig li falan sanırım ama iş görüyor any desk 641 274 946 kodum bağlanmanızı bekliyorum windows 10 hiç kullanmayı bilmiyorum 

Edited by ahmetolx

Driverlarımı genellikle snappdriver programını kullanarak yaparım şu ana kadar hiç sorun yaşamadım bir kaç dakika içerisinde sürücüleri yüklemekte. Çare bulamadıysanız eğer bu programı 

kullanın derim. Kolay gelsin.

Burdan Display Driver Uninstaller (DDU) yazılımını indirin. Yanlış kurulan, sorun çıkaran ekran kartı driverlarını tamamen silmek içindir. Bununla driverı kaldırmadan önce, doğru driverınızı elle bulup indirin. Driver kalktığında ekran gideceği için. Önceden neti kapatın açık olmasın. Yeniden başlatın sistemi windows standart sürücüyle açmalı ekranı. Sonra siz Aygıt Yöneticisinden elle ekran kartı driverınızı yükleyip, yeniden başlatarak kontrol edin. Sorun kalmamalı. Ben hep sistem değitğimde formattan sonra neti kapalı tutup elle yüklerim driverları windows güncelleme zaten tüm seçenekler açık kuruyor driverları, öyle olsun istemediğim için, bu şekilde kullanıyorum hep. Driverlarınızı bulmak için  gerekli bilgi bu gönderide var zaten.

KiNGHaZe, 01.07.2022 - 14:53 yazdı:

buraya girip Auto-Detect and Install for Windows® 10/11* adı altındaki downlaod now tuşuna bas senin yerine otomatik driver bulacak programı indirecek.

Display Driver Uninstaller adlı programı kullanarak önceki driverını kaldır ve sistemi yeniden başlatmayı işaretle.

İndirdiğin otomatik driver bulucuyu çalıştır.

Asla ve asla ekran kartı driverlarını harici programlarla güncelleme

• Like 1