Jump to content

Sistemime Linux Sistem Tavsiyesi

akillialtay1995
 Share

Recommended Posts

Selamün aleyküm hepinize öncelikle. Aşağıdaki sistemime n e tür Linux tavsiye edersiniz?

İşlemci: Intel Core i7 860 2.80 GHz

Ram: 2x4 8 GB DDR3

Ekran Kartı: Nvidida GeForce GT 730 4 GB

HDD: 1 TB 7200 RPM. HDD 3 birime ayrılmış durumda. Bu birimler: Birincisi 394 GB, İkincisi 524 GB ve üçüncüsü de 8 GB

Bu sorumu özellikle @forjesthocam cevaplamasını istiyorum.

Aleyküm selam. Gerekli üstadı eklemişsin zaten ama bu sistemde çalışmayacak bir dağıtım yok bence. Sen görselliği ön planda olan dağıtımları kurabilirsin.

Mesela Ubuntu Kylin, Zorin Os, Deepin, Garuda gibi...

Donanım özellikleriniz linux için çok yeterli düzeyde. İstenilen linux dağıtımı rahat şekilde kurulabilir. Önemli olan hangi amaca hizmet eden dağıtımı seçip kurabilmekte ve kullanabilmek. Eğer ilk kez linux kurulacaksa eğer pratik basit ve kullanımı kolay olan vs. dağıtımı kurmak lazım. 

Benim önerim ilk etapta Linux Mint Cinnamon olacaktır. Dağıtımın içeriğinde kolaylıklar ve istenilen bir çok bilgi belge türkçe forumlar vs. bulunmaktadır. Zaten kurulumdan sonra media araçları, ofis vb. bir çok uygulama yüklü olarak gelmektedir. Bu kapsamda kurulabilecek sistemlerden.

1. Önerim Linux Mint Cinnamon  2.Önerim Manjaro Linux olacaktır. 

Please register to see this content.
 Her iki dağıtımda popülerliği yüksek ilk ve son kullanıcıyı memnun edecek şekilde tasarlanmış dağıtımlardan.

Saygılarımla.

Edited by forjest
  • Like 1

forjest, Şimdi yazdı:

Donanım özellikleriniz linux için çok yeterli düzeyde. İstenilen linux dağıtımı rahat şekilde kurulabilir. Önemli olan hangi amaca hizmet eden dağıtımı seçip kurabilmekte ve kullanabilmek. Eğer ilk kez linux kurulacaksa eğer pratik basit ve kullanımı kolay olan vs. dağıtımı kurmak lazım. 

Benim önerim ilk etapta Linux Mint Cinnamon olacaktır. Dağıtımın içeriğinde kolaylıklar ve istenilen bir çok bilgi belge türkçe forumlar vs. bulunmaktadır. Zaten kurulumdan sonra media araçları, ofis vb. bir çok uygulama yüklü olarak gelmektedir. Bu kapsamda kurulabilecek sistemlerden.

1. Önerim Linux Mint Cinnamon  2.Önerim Manjaro Linux olacaktır. 

Please register to see this content.
 Her iki dağıtımda popülerliği yüksek ilk ve son kullanıcıyı memnun edecek şekilde tasarlanmış dağıtımlardan.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim üstadım. Bunları da deneyeceğim.

• Like 1