Jump to content

512 Mb Ram Windows 7 Kaldırır Mı

guven019

Recommended Posts

aynen arkadaşım 512 kurdum kaldırır ama çok kasarr..

ayrıca 2 gb ram ile denedim sistem boşta iken 800-900 ram harcıyor..msn 100-120 mb ram harcıyor pc hızlı gibi ama çok ram harcıyor zaten oyunlarda falanda sorun yaşayanlar var sana önerim tnc-tr sp3 indirip kurman keyifle kullanabilecegin bi sistem..

bu 800-900 mb 1gb ram yiyor boştayken diyenlere cidden şaşıyorum 1gb.. ramim var boştayken %46 ram yiyor (aero açık)sizin gibiler yaptığı işlemlerle bozuyo bence win7 i xpden gelen regleri dirverleri proları katıksız yediryolar sisteme tarihi eserleri sonra win7 tüh kaka ram çok fazla...

bu 800-900 mb 1gb ram yiyor boştayken diyenlere cidden şaşıyorum 1gb.. ramim var boştayken %46 ram yiyor (aero açık)sizin gibiler yaptığı işlemlerle bozuyo bence win7 i xpden gelen regleri dirverleri proları katıksız yediryolar sisteme tarihi eserleri sonra win7 tüh kaka ram çok fazla...

arkadaşım format attım hiç bir ne program ne de driver yüklemeden çok fazla ram harcıyor...

sistemim

Core2 Duo E7500 2.93GHz 3MB Cache 45nm İşlemci

P43-ES3G Intel® P43 / ICH10 DDR2 1200MHz 1333FSB Anakart

2 gb 677 mhz ram

var win7 de kurdum yok fazla kasıyor bunun acıklaması nedir o zaman?

işlemcinin hepsini yiyor ve eta7 gibi programlara destek veriyor oyunlarda kasma yapar xp varken win7 nin zamanı daha değil..

arkadaşım benim işyerindeki 9 bilgisayarda benim yapmış olduğum tnctr7 kurulu zaten devlet bilgisayarı olduğu icin hepsi bir birine yakın özellikleri var celeron 2600 ghz 512 mb ram olanı var pentium 4 2400 ghz 512 mb ram olanı var hepsi böyle işlemciler cok büyük değil ama hepsinin ortak özelliği 512 mb ram olması hepside paylaşımle ekran kartı var ram otomatikmen 480 mb lara düşüyor zaten ama hepsinde performanslı ayarlarını yapmasını bildikten sonra öyle acılışta yok msn calışsın yok şu calışsın yok bu calışsın dersen en iyi bilgisayarlar bile kasılır.acılışta sadece antivirus ve ctfmon.exe calışıyor sonra ne lazımsa öyle acıyorum.ve düzenli olarak ccleaner la temizliğimi yapıp advanced system care ile de onarma yapıyorum cillop gibi oluyor hepsi.bir de tavsiye 512 mb ramli bilgisayara tutup kaspersky norton panda kurmanı tavsiye etmem.kuruyorsan ya antivir (öncelikle bunu öneririm.)yada nod32 kurmanı öneririm.

sonuç windows7 512 mb ramde kullanılır tabi kullanmasını bilene

Ya arkadaşlar sizi anlamak da güç yani 512mb ram tarih oldu

Televizyon mu bu açıp sadece ekrana mı bakıcaz devir değişti

şimdiki web siteleri çok görsel eskisi gibi txt hesabı yazılardan

oluşmuyor programlar desen öyle yani herhangi bir işlem için en iyi

olan yazılımı kullanıyım desen o ram ile zorlanırsın içinde 100 tane

HQ resim olan klasörü küçük resim önizlemeli açsan geç olur her

türlü yavaşlama ile kendini gösterir ram iyi bir pc için en önemli

parçadır hiçbirşey bir ram in yerini tutamaz yani demek istediğim

disk önbelleği ready boost ram destek programları vesaire hiçbiri ram etmez

512mb belleği sanal pc kursan nasıl bölecen bölsen yetmez pc ye 10

program kursan 5 ini açsan kapasan ram a atadığı dosyaları ram i temizlemeden

veya yeniden başlatmadan kaldırmaz sistem boştaki ram değeri düşer

programlar geç açılır gün boyu açık bir pc akşam oldumu iş yapmaz hale gelir

gün içinde temizlik ve restart yapmak zorunda kalırsın

Kısacası eğer gerçekten bir pc kullanacaksanız diğer bileşenler orta

seviye olsada ram hep yüksek seçilmelidir

Sistem ayarı ile ram tüketimini azaltmak ise tam olarak sistemin

hakkı olanı vermemek ve onu hakkıyla kullanmamak demektir onu kapat ram yemesin

bunu kapat ram yemesin ne kaldı geriye şimdi buna Wındows 7 mi diyeceğiz

O ram yeter deseniz bile bu sizin ne derece pc ye yüklendiğinize bağlı

bir cevaptır normalde yetsede zorladığınızda yetmediğini mavi ekran

aldığınızı göreceksiniz mavi ekran ın en önemli nedenlerinden biri ram

Bir iki satır karaladım hatamız varsa affola ben bu şekilde düşünüyorum Saygılar

• 7 ay sonra...

ben 3000+ AMD Sempron 1.8 ghz işlemci 256 mb GF FX 5500 e.k 1 gb ram ile denedim win7 ultimate bi tek etherneti tanıtamadım ama aero ile bile öyle aşikar bi kasma olmadı onu kaldırıp win7 basic kurup 1-2 ay kullandım hiçte kasmadı hemde xp sürücüleriyle kullandım zaten vista için bile sürücüleri yok :)bide bu win7 basic de nfs carbon xpden daha güzel oynadı video kalitesi olarak filmler fln de video kalitesin artmasıyla daha zevk verir oldu ama 512 mb ram şüpheli biraz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...