Jump to content

Msi Laptobuma Windows Kurulumundan Sonra Açılmıyor

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

Arkadas Bios ayarlarina bir bak . Bende Usb den yükleme yaptiktan sonra kurulum bittikten sonra tekrar yükleme usb sinden basliyor normalde ama PC simdi yeniden baslatiliyor dediginde usb yi cekiyorum ondan sonra kurulumu tamamliyor.. acaba sendede böylemi oluyor.. Ama usb yi cikarmazsam tekrarda usb den yükleme bölümüne geciyor..

Bios ayarlarinda bir karisiklik var yanilmiyorsam. Bios ayarlarini sifirladinmi hic acaba. Hepsini sifirlayip öyle dene birde istersen.. Ayarlari görmeden anlamak biraz zor.. SATA, AHCI,  IDE,  RAID ayarlarinada bir bak. Oradan degisiklik yap bakalim belkide isine yarar..

Edited by TOLGAHAN5

lord_figo18, 22.12.2022 - 20:38 yazdı:

hayırlı akşamlar msi marka laptobuma m2 ssd taktım uefi modunda kuruyorum kurulum sonrası m2 den başlatmıyor bios update mi yapmak gerek

Bende Mısı kullanıyorum ilk aldıgımda Orjınalındeki mekanik diski çıkarıp yerine SSD disk takarak

aşadaki linkte yazılanları uygulayarak format attım sorun yaşamadan bugüne kadar kullanıyorum

Please register to see this content.

Edited by cankusa

lord_figo18, 24.12.2022 - 20:35 yazdı:

Üstad bende sistemi kuruyor ama diskten başlatmıyor legacy yaptığımda uefi Windows kurun uyarısı alıyorum sata ssd de sorun yok m2 de bu sorunu yaşadım Kingstondu ssd 

O zaman kardes sende uefi kur. Zaten simdiki sistemler genelde Uefi. LegacyBios lar tarihe karisiyor artik.. windowsu da uefi olarak usb ye yaz. disk bölümlerinide gpt olarak bicimlendir...

maxpayne.29, 6 saat önce yazdı:

zahit kanka arıyorum neden acmıyorsun telefonları birşey sormaak istiyorsan  ilk önce bana danış eğer cevabını bulmazsan konu ac buraaya

Telefonum açık knka yanlış numara arıyor olmayasın sakın arayan olmadı beni hiç 

TOLGAHAN5, 7 saat önce yazdı:

O zaman kardes sende uefi kur. Zaten simdiki sistemler genelde Uefi. LegacyBios lar tarihe karisiyor artik.. windowsu da uefi olarak usb ye yaz. disk bölümlerinide gpt olarak bicimlendir...

Uefi de de aynı sorunu yaşadım zaten m2 ssd yerine sata ssd taktım uefi kurulum yaptım 

lord_figo18, 24.12.2022 - 22:35 yazdı:

Üstad bende sistemi kuruyor ama diskten başlatmıyor legacy yaptığımda uefi Windows kurun uyarısı alıyorum sata ssd de sorun yok m2 de bu sorunu yaşadım Kingstondu ssd 

Merhabalar m2 Kingston ssd diskini harici olarak kurulu sisteme takıp içerisine belge atıp bu belgeleri açabiliyormusunuz.

Acaba disk başlatılmamış olabilirmi