Jump to content

Autoit C De Yüklü Bir Exeyi çalıştırmak

Mytolocia

Recommended Posts

Arkadaşlar şimdi autoit kullanarak YourUninstaller 2010 u katılımsız yapıcam .Fakat birkaç sorunum var . Program hem crack hemde serial gerektiriyor yan programı yukliycem son adımda "Launch to YourUninstaller" Tikini kaldırıcam ki program çalışmasın , bende exesini değiştireyim . Exe değiştirmesini şu iekilde yaptım . "urmain.exe" adlı crack dosyasını sfx halde "C:ProgramFiles/Youruninstaller/" dizinine çıkarıp değiştirmesini sağladım. Bundan sonra da autoit ile o urmain in exesini tekrar buldugunu dizinden calıstırıp key i giricem ama bulundugu dizinden nasıl calıstırıcam.

Run( ...

birşeyler yaıyorduk ama hatırlarayamıyorum

@programfilesdir gibi ?

Teşekkürler.

@headhunterxxx

Katılımsız konularıyla fazla ilgili deyilim. İlk önce şunu sorim?

YourUninstallerin silent parametresi yokmu? Büyük ihtimal vardir.

Autoit ile silent bir biçimde kurdurabilirsin..

Crack için ise; ilgili dosyaları edinip autoit içine alarak program filese kopyalatabilirsin...

Mesela crack programı sadece uruninstaller.exe değiştiriyorsa bu dosyayı autoit script dosyasının yanına koy ve aşağıdakini komutu kullan.

FileDelete(@ProgramFilesDir & "\Your Uninstaller 2008\uruninstaller.exe")
FileInstall("uruninstaller.exe",@ProgramFilesDir & "\Your Uninstaller 2008\uruninstaller.exe",1)[/CODE]

Serialde büyük ihtimal registryde tutuluyordur. İlgili değerleri registryden alarak Script dosyanda RegWrite fonksiyonunu kullanabilirisin.

Neyse kaçmam lazım. Kolay gelsin......

arkadaşım ilk önce programı pc ye kur. geçerli seriali gir. pc yi yeniden başlat. sonra çalıştıra regedit yaz tamam de. düzen menüsünden bul a tıkla ve programın ismini yaz. karşına çıknlardan birinde reg kaydı var sağ tıkla ver de masaüstüne kaydet. bunu winrar la katılımsız yap. sonrar autoite ekle. ne var bunda?

Reg shotla taradım compare ettim Key added kısmı şöyle

Keys added:11

----------------------------------

HKLM\SOFTWARE\Classes\.exe\shell\YU3

HKLM\SOFTWARE\Classes\.exe\shell\YU3\command

HKLM\SOFTWARE\Classes\exefile\shell\YU3

HKLM\SOFTWARE\Classes\exefile\shell\YU3\command

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\YU2010_is1

HKU\.DEFAULT\Software\Classes\Local Settings\MuiCache\15E

HKU\.DEFAULT\Software\Classes\Local Settings\MuiCache\15E\8F259D79

HKU\S-1-5-21-662570257-107137285-3370101492-1000\Software\URSoft

HKU\S-1-5-21-662570257-107137285-3370101492-1000\Software\URSoft\Your Uninstaller!

HKU\S-1-5-18\Software\Classes\Local Settings\MuiCache\15E

HKU\S-1-5-18\Software\Classes\Local Settings\MuiCache\15E\8F259D79

Bunlardan hangisi sondan 3 ve ya 4 uncu ama anlayamadım .

Birde bu gösterilen dizine regeditden gidip ver mi diyecegim ?

tam emin değilm ama HKU ile başlayanlar olamaz diye biliyorum. çünkü onlar kullanıcı reg kayıtları. kullanıcı ayarları pc'den pc'ye değişir. senin aradığım HKLM altındakilerden biri olmalı. HKLM ile başlayanları tek tek incele. hangisinde şifre varsa onu masaüstüne çıkart derim <_<

Regshotın compare dosyasından gereksiz yerleri silersen regeditten ver demene gerek kalmaz zaten reg dosyasıyla aynı yapıdadır.djonur007 nin dediği gibi hku lar olmaz geri kalan anahtarları da bul ve sil sonra your uninstallerı aç bak bakalım tekrar serial isteyecek mi eğer isterse programı kapat ve compare dosyasından elde ettiğin reg dosyasını regedite işlet programı tekrar çalıştır eğer serial istemezse yaşadın :)

Bu arada 2008 versiyonuna baktım.Sadece exe crackle crack yapılabiliyormuş sende 2010 versiyonu için böyle bir crack bulabilirsin son çare olarak.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...