Jump to content

Zayıf Bilgisayar Için En Hafif Antivirüs Av-comparatives 2023 Testi

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Zayıf bir bilgisayar için en hafif antivirüs - AV-Comparatives 2023 test sonuçları

Nisan 2023'te AV-Comparatives laboratuvarı, Windows 10 64-bit üzerinde 16 antivirüs test ederek performans düzeyini ve uygun fiyatlı bir bilgisayarın (Core i3 CPU, 4 GB RAM, SSD) performansı üzerindeki etkisini kontrol etti.
AV-Comparatives tarafından bu antivirüs performans karşılaştırma raporunda sunulan sonuçlar, belirli koşullar altında çeşitli antivirüs programlarının yalnızca sistem performansı (esas olarak gerçek zamanlı/erişim koruması bileşenleri) üzerindeki etkisini gösterir.Kullanıcıların antivirüs programını kendi bilgisayarlarında denemeleri ve antivirüsün belirli bir sistem yapılandırmasında nasıl performans gösterdiğini görmeleri önerilir.Nisan 2023'te performans testinde bütçe bilgisayarları kullanıldı (AV-Comparatives tarafından sınıflandırıldığı şekliyle). En son Ekim 2022'de üst düzey bilgisayarlarda (Core i7 CPU, 8 GB RAM, SSD) test edilmiştir .

bilgisayar testi

Intel Core i3 CPU, 4 GB (RAM) RAM ve SSD sürücüye sahip bilgisayarlarda antivirüs performans testi gerçekleştirilmiştir. Operasyonel test, temiz ve tamamen güncellenmiş bir Windows 10 sisteminde (64 bit, İngilizce sürüm) ve ardından bir virüsten koruma programı yüklenerek (varsayılan ayarlarla) yapıldı . Bulut hizmetlerinin ve özelliklerinin gerçek etkisini sağlamak için aktif bir internet bağlantısı ile testler gerçekleştirilmiştir.

Test edilmiş antivirüslerPerformans ve hız için bu karşılaştırmalı testte aşağıdaki antivirüsler yer aldı (varsayılan ayarlar kullanıldı):

AV-Comparatives laboratuvar uzmanları, test sırasında (Nisan 2023) mevcut olan en son antivirüs sürümlerini kullandı. Test, tümü "güvenlik programları" olarak işaretlenen hem "Antivirüs" kategorisinden hem de "İnternet Güvenliği" kategorisinden ürünleri içerir. Laboratuvar, satıcıların ana test serileri için sağladığı ürünleri test etti. Lütfen raporun sonuçlarının yalnızca yukarıda listelenen ayrı ürün sürümleri için geçerli olduğunu unutmayın (yani, 64 bit işletim sistemi gibi belirli bir sistem mimarisi için belirli bir sürüm). Ayrıca, farklı geliştirme şirketlerinin antivirüslerinde farklı işlevler (ve sayıları) sunduğunu da hesaba katmanız gerekir.

En son güncellenen Windows 10 64-Bit işletim sistemini çalıştıran bir bilgisayarda aşağıdaki işlem/test türleri gerçekleştirildi:

• Dosyalar kopyalanıyor
  • Arşivleme / Arşivden Çıkarma
  • Uygulamaları Yükleme / Kaldırma
  • Uygulama başlatma
  • Dosyalar indiriliyor
  • Web sitesi ziyaretleri
  • PC Mark 10 Profesyonel Test Paketi

Test Metodolojisi

Test sonuçlarını ve/veya sistem uyumluluğunu etkilemiş olabilecek üçüncü taraf faktörlerini en aza indirmek için önlemler alınmıştır. Ürünlerde kullanılan optimizasyon teknolojileri de dikkate alınmıştır, yani sonuçlar, kullanıcının ürünü bir süre kullandıktan sonra ürünün sistem üzerindeki etkisini temsil eder. Ortalama değerleri elde etmek ve ölçüm hatalarını ortadan kaldırmak için testler birkaç kez (optimizasyon teknolojisi etkin ve etkin değil) gerçekleştirildi. Her başlatmadan sonra, test bilgisayarı önceden oluşturulmuş sistem görüntüsüne geri döndü ve 6 kez yeniden başlatıldı. Araştırmacılar farklı dosya işlemlerini simüle ettiler: temiz dosyaları bir yerden başka bir yere kopyalamak, dosyaları arşivlere sıkıştırmak, arşivleri açmak, internetten dosya indirmek ve uygulamaları başlatmak (belgeleri açmak).

Laboratuvar, gerçek dünya kullanımı sırasında sistem etkisini doğrulamak için endüstri tarafından tanınan üçüncü taraf bir test paketi (PC Mark 10 Professional) kullandı. Kullanıcılar, çeşitli ürünleri kendi sistemlerinde değerlendirmeye davet edilir (sonuçlar, yazılım çakışmalarına, kullanıcı ayarlarına ve çeşitli sistem yapılandırmalarına bağlı olarak değişebilir).

Maksimum koruma için virüsten koruma programları sisteme erken bir aşamada yüklenmelidir - böyle bir yükleme, bilgisayarın başlatma süresini etkiler. İndirme sürelerini doğru bir şekilde ölçmek zor bir iştir. En büyük sorun, sistemin tam olarak hazır durumunu belirlemektir, çünkü birçok ortamda, sistem kullanıcıya tam olarak yanıt verir hale geldikten sonra bir süre başlatma etkinliği devam eder. Antivirüs korumasının ne zaman tamamen aktif olduğunu da göz önünde bulundurmak önemlidir çünkü bu, indirme işlemini tamamlamak için önemli bir kriter olabilir. Bazı satıcılar, ürünleri için çok geç önyükleme uygular; bu durumda, sistem tamamen açıldıktan sonra bir süre yavaşlayabilir. Aslında, ürün hizmetlerini ve işlemlerini geç yükler, sistemi bir süre savunmasız bırakır. Laboratuvar, bu durumun yanıltıcı olabileceğine inanıyor, bu nedenle yükleme süreleri raporlarda yayınlanmıyor.

AV-Comparatives laboratuvarı, çeşitli tür ve boyutlardaki dosyalardan (resimler, filmler, ses dosyaları, MS Office belgeleri, PDF belgeleri, uygulamalar / yürütülebilir dosyalar, Windows işletim sistemi dosyaları, arşivler vb.) oluşan birkaç GB veri kullanır.
Test sonuçları
AV Karşılaştırma puanı
  • Dosya kopyalama 
  • Arşivleme/arşivden çıkarma
  • Uygulamaları yükleme / kaldırma 
  • Uygulamaları başlatma 
  • Dosyaları indirme 
  • Web Sitelerini Tarama 

Performans testi: Nisan 2023: AV-Comparatives puanı

Etki düzeyi

• Yavaş 
  • Orta
  • Hızlı 
  • Çok hızlı 

PC İşareti testine dayalı genel puan

AV-Comparatives: Windows 10 için Antivirüs: Kıyaslama Testi: Nisan 2023: PC İşareti Genel Puanı

Antivirüsün sistem üzerindeki etkisinin değerlendirilmesi (daha azı daha iyidir)

AV-Comparatives: Windows 10 için Antivirus: Performans Testi: Nisan 2023: Antivirüsün sistem üzerindeki etkisinin değerlendirilmesi

ESÜ puanı PCMark Sonuçları Sistem üzerindeki etkisi
1. K7 90 98.3 1.7
2. Panda 90 98.2 1.8
3. avira 90 97.9 2.1
4. bitdefender 90 97.8 2.2
5. Kaspersky 90 97.5 2.5
6. ESET 88 98.4 3.6
7. Norton 85 98.1 6.9
8. McAfee 85 97.7 7.3
9. Avast, AVG 85 97.3 7.7
10. ToplamAV 83 97.1 9.9

on bir. G VERİLERİ 80 97.4 12.6
12. Trend Mikro 78 95.2 16.8
13. F-Güvenli 75 97.2 17.8

14. Toplam Savunma 65 97.6 27.4
15. Microsoft 63 96.8 30.2

Performans testi. En hızlı antivirüs nedir?

Windows 10 64-Bit'te varsayılan ayarlarla antivirüs performans puanlarına dayalı sertifikalar:

• Like 4
  • Thanks 1

benim çalınacak bir şeylerim yok kart kullanmıyorum alacağımı mağazadan yada netten alıyorum annemin telefonundan eskiden millete eset vb çalışmalar kurardım abuk subuk virüs yerlerdi hep uğraşırdım şimdi çevremi kendim gibi alıştırdım ama

şirket çalıştıran kişilerin şirket için olan virüs programlarını alsınlar iyi forumlar hepinize.

• Like 1

Hız, stabillik ve genel olarak sistem ile performanslı çalışma olarak nod32 v10 antivirüs öneririm. Nod32 V15 denedim çok performanslı değildi. 

Diğer önerimde heimdall antivirüs çok verimli ve performanslı. Sürüm hatırlamıyorum ama güncel sürümü.

• Like 1

HARBİKIZ, 6 saat önce yazdı:

Avast free kullanıyorum hiç başımıza dert almadık.

Doğrudur ama bilgileriniz satıldıysa hissetmemiş olabilirsiniz. Şöyle ki, bedava sürüm nihayetinde bir gelir sağlamalı, ya reklam basacak bilgisayarınıza veya kişisel bilgilerinizi satmalı. Başka alternatifi yok :)

• Like 1
  • Thanks 1

Avast ve avg sonra trend mikro ve g datanın yanına uğrmayın derim.

G data çok iyidir ama şaibeli olarak görüyorum.

Bitdefender yıllardır zirvede sanırım 4 motor birden kullanıyordu.

Hepsi bizim istediğimizi seçeriz gerçi ama k7 yi ilk defa gördüm son birkaç yıldır kasper kullanıyorum ücretsiz olanı diğerlerine bakalım bir de.

• Like 1

• 4 hafta sonra ...

Önceelikle Avast kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım diyen ve bu forumda gezen şahsa yazıyorum avastın 4.5 sürümünden beri kullandım.Xp'de Rundlle exe 32 ve bir çok windows dosyalarının düşmanı olur kendisi.Yeni sürümlerini hiç kullanmadım ama bana ricayla format attıranlara muhakkak avast avg avira panda gibi ücretsiz antivirüsleri muhakkak yükler ve arada bu antivirüslerden ne derecede memnun olduklarını sorgularım buda hem dandik antivirüsleri yüklememiş hemde kullananlardan deneyimlerinden faydalanırım :)

İkinci yorumum bahsetmiş olduğu antivirüsleri kullananların bilgilerinin habersizden çalındığını iddia edip bu forumda gezen şahısa dünyada her hangi bilgisayara istediğiniz antivirüsü istediğiniz koruma önlemini alın önemsiz.Bilgisayar korsanları Tnctr üyesinin bilgisayarı ve sıradan insanların bilgisayarı ile işi yok zaten.Onların hackledikleri milyonlarca insanların e-maillerini şifrelerini hatta  kredi kartı bilgilerini paylaştıkları sakladıkları sitelerdir.Ülkemizdeki kıytırık sitelerde bile basit lamer yöntemlerle  online alışveris sitelerden çektikleri bilgileri paylaşmaktalar.

Eski Tnctr Profesyonel  tayfaya selamlar.

• Like 1