Jump to content

Macbook Pro'ya Win10 Kurmak

ozanaus
 Share

Recommended Posts

ozanaus, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar

Elimde bir adet MacBook Pro var, daha önce win10 kurulmuş ve açılmıyor, sistem çökmüş, buna win10 ya da 11 kurmak istiyorum.
Yardımcı olanlara şimdiden tşkler

Please register to see this content.

• Like 1

Macos'da masaüstünden bootcamp programını kullanarak windows iso dosyasını gösterin gözattan. ileri ileri diyerek sistemde çalıştırın windows'u daha sonra yeniden başlattığında kurulum ekranı sizi karşılayacak. 

Üstteki video anlatılanları harfiyen uygulayarak işlemleri tamamlayabilirsiniz artık.

Edited by forjest
  • Like 1

ozanaus, 2.08.2023 - 22:09 yazdı:

Merhaba arkadaşlar

Elimde bir adet MacBook Pro var, daha önce win10 kurulmuş ve açılmıyor, sistem çökmüş, buna win10 ya da 11 kurmak istiyorum.
Yardımcı olanlara şimdiden tşkler

İçinde macOS yüklü mü yoksa sadece Windows mu kurmuşlar önceden detaylı bilgi verirseniz yardımcı olurum

• Like 1

Ghostmlt, 09.08.2023 - 16:35 yazdı:

İçinde macOS yüklü mü yoksa sadece Windows mu kurmuşlar önceden detaylı bilgi verirseniz yardımcı olurum

macos yok, hardisk sıfırlanmıs, win10 kurulmus, win10 kurdum bootcamp ıle drıverları ındırıdm ama ınen drıverlar ıcın wın7 kurmanız gerekır dıyor, yanı ınen suruculer wın7ye aıt, wın10 ıcın drıver ındırmıyor, wın7 dekuurlmuyor hata verıyor, wın10 kurup teslım ettım, ekran kartı ve bır kac surucu tanımadı

ozanaus, 11.08.2023 - 21:01 yazdı:

macos yok, hardisk sıfırlanmıs, win10 kurulmus, win10 kurdum bootcamp ıle drıverları ındırıdm ama ınen drıverlar ıcın wın7 kurmanız gerekır dıyor, yanı ınen suruculer wın7ye aıt, wın10 ıcın drıver ındırmıyor, wın7 dekuurlmuyor hata verıyor, wın10 kurup teslım ettım, ekran kartı ve bır kac surucu tanımadı

Bende bir Macbook Pro cihaz var windows kuruyorum ne yaptıysam bende ses diriverini tanıtamadım :) biraz daha araştırınca Apple eski macbook cihazlarına Boot Camp destek yazılımını desteğini kesmiş yani anlıyacağın cihazın eskiyse 2010 2011 2012 kurcalama en iysi internet receovery yaparak en son cihazın desteklediği Mac Os sürümünü kurman daha mantıklı olur chipsetler çok farklı işliyor mac tarafında ne kadar uğraşsanda illa bir yerde pürüz çıkıyor bazen ses bazen touchpad vs vs.

• Like 1

Ghostmlt, 9 saat önce yazdı:

Bende bir Macbook Pro cihaz var windows kuruyorum ne yaptıysam bende ses diriverini tanıtamadım :) biraz daha araştırınca Apple eski macbook cihazlarına Boot Camp destek yazılımını desteğini kesmiş yani anlıyacağın cihazın eskiyse 2010 2011 2012 kurcalama en iysi internet receovery yaparak en son cihazın desteklediği Mac Os sürümünü kurman daha mantıklı olur chipsetler çok farklı işliyor mac tarafında ne kadar uğraşsanda illa bir yerde pürüz çıkıyor bazen ses bazen touchpad vs vs.

Buradaki yazılımı kullanarak güncel bootcamp ve driverleri bilgisayarına indirip kurabilirsin. Ben kendi macbook pro 2012 mid cihazımda bu şekilde kullanıyorum

• Like 1

striker_55, 1 saat önce yazdı:

Buradaki yazılımı kullanarak güncel bootcamp ve driverleri bilgisayarına indirip kurabilirsin. Ben kendi macbook pro 2012 mid cihazımda bu şekilde kullanıyorum

işte 2009 2010 2011 serilerinde sorun çıkarıyor

• Like 1

Ghostmlt, 16 saat önce yazdı:

model 2010, ses ekran ve bır kac drıver tanımadı, wın7 yuklerken hata verıyordu, wın10 kurmada sorun yok. 

yükledım ve bootcamla ınen drıverlar ıcın wın7 kurmanız gerekır dıyordu. yanı sürücüleri indirmiyor, samdrıverla ekran kartını yuklemek ıstedım, mavı ekran hatasına dusuyordu. o sekılde sahıbıne teslım ettım

Ghostmlt, 4 saat önce yazdı:

işte 2009 2010 2011 serilerinde sorun çıkarıyor

evet model 2010 o yuzden ugrstırdı, ses ekran kartı yuklemedı