Jump to content

Win 10 Mu 11 Mi ?

TimeShift
 Share

Recommended Posts

Sistemim şu şekilde :

3700x | B450M-K | 3070ti | 32GB 4000mHz Ram

İşlemcim hibrit değil fakat Win11'in arayüzü hoşuma gidiyor özellikle de pencere animasyonları vs hoşuma gidiyor. Fakat sistemde sorunlar olur mu olmaz mı bilemiyorum. Ayrıca orjinal mi yoksa modlanmış mı kullanıyım onu da bilmiyorum sizden ricam geç vs demek yerine aydınlatıcı açıklamalı yorum yaparsanız sevinirim

Ryzen 5 2600x kullanıyorum 16 gb ram fazla fazla yetiyorda. Win11 'de sorunlar olabiliyormuş güncelleme kaynaklı. Bunu bilerek kurabilirsiniz. Lakin ben bi sorun yaşamadım. Win11 Home kurdum evde kullandığım için. 4-5 ay oldu. Daha da gider. Ama ben windows iso'sundan kurdum modifiye edilmemiş. 

TimeShift, 23 saat önce yazdı:

Sistemim şu şekilde :

3700x | B450M-K | 3070ti | 32GB 4000mHz Ram

İşlemcim hibrit değil fakat Win11'in arayüzü hoşuma gidiyor özellikle de pencere animasyonları vs hoşuma gidiyor. Fakat sistemde sorunlar olur mu olmaz mı bilemiyorum. Ayrıca orjinal mi yoksa modlanmış mı kullanıyım onu da bilmiyorum sizden ricam geç vs demek yerine aydınlatıcı açıklamalı yorum yaparsanız sevinirim

Windows 11, son zamanlarda benim de ilgimi çekmeye başladı. Ve ben kullanınca gerekli .reg kayıtlarıyla orijinal el değmemiş sürüm kuruyorum. Oldukça iyi oluyor. Sisteminiz benimkinden daha iyi, benimki Win11 desteklemiyor ama arada kuruyorum işte... Saygılarımla...

Şu animasyon işi cidden olayı çok farklı bir boyuta taşıyor ya tasarım olarak o kadar iyi ki uzun süre sonra Win10 'dan 11' e geçince sanki PC değiştirmişim gibi hissettim

va7eyla, 4 saat önce yazdı:

Windows 11, son zamanlarda benim de ilgimi çekmeye başladı. Ve ben kullanınca gerekli .reg kayıtlarıyla orijinal el değmemiş sürüm kuruyorum. Oldukça iyi oluyor. Sisteminiz benimkinden daha iyi, benimki Win11 desteklemiyor ama arada kuruyorum işte... Saygılarımla...

italyano43, 21 saat önce yazdı:

windows 10 kurulmuyor artık,  yeni cihazım yani laptobum  acer nitro 5 

win 11 hariç başka kurulmuyor.driver kabul etmiyor win 10 da...

Niye kurulmasın? Benim laptopumda Acer Nitro 5 ve bende win10 kurulu+Arch Linux+MX Linux var.

Driverları kendi içinde gelen Drivers adlı disk bölümünden elle teker teker yükledim.

Memoli, 06.09.2023 - 15:05 yazdı:

Niye kurulmasın? Benim laptopumda Acer Nitro 5 ve bende win10 kurulu+Arch Linux+MX Linux var.

Driverları kendi içinde gelen Drivers adlı disk bölümünden elle teker teker yükledim.

Bende olmuyor..drivers de oluşturmadı..

acer an515-58 rtx 3050 ti laptop 

windows 10 kabul etmiyor. 12.nesil işlemcilerde.

yardımcı olabilecek varsa pm atsınn

windows 10 kuramadım.

italyano43, 23 saat önce yazdı:

Bende olmuyor..drivers de oluşturmadı..

acer an515-58 rtx 3050 ti laptop 

windows 10 kabul etmiyor. 12.nesil işlemcilerde.

yardımcı olabilecek varsa pm atsınn

windows 10 kuramadım.

Windows 10 kabul etmiyor derken daha açıklayıcı olsanız. Rufusla Windows 10 iso su  yazdırdığınız USB den başlatacaksınız ve kurulumu gerçekleştireceksiniz.

Aynı Windows 11 kurar gibi. Laptopun HDD sinde 16 GB lık WINDRIVER bir bölüme driverlar konulmuş durumda.

Aygıt yöneticisinden tanınmayan aygıtların hepsini driver güncelle diyerek ve WINDRIVER/Autorun/DRV/ yolunu göstererek tek tek kurmanız gerek.

Memoli, 9 dakika önce yazdı:

Windows 10 kabul etmiyor derken daha açıklayıcı olsanız. Rufusla Windows 10 iso su  yazdırdığınız USB den başlatacaksınız ve kurulumu gerçekleştireceksiniz.

Aynı Windows 11 kurar gibi. Laptopun HDD sinde 16 GB lık WINDRIVER bir bölüme driverlar konulmuş durumda.

Aygıt yöneticisinden tanınmayan aygıtların hepsini driver güncelle diyerek ve WINDRIVER/Autorun/DRV/ yolunu göstererek tek tek kurmanız gerek.

laptop ACER NİTRO AN515-58 

rtx 3050 ti 12.nesil intel

Windows 10 kabul etmiyor.driver kurulmuyor

belki yeni belki daha önce bu benim tahminim 2020 ve 2021 yılında üretilen 2022 piyasaya girmesi gereken bir çok cihazlar vardı bunlar bekletildi ve win11 yüklenip piyasaya sürüldü bu açıdan çoğu yeni cihazın win10 sürücüsü olmayacaktır son model bir cihaz alıyorsunuz her şeyi iyi neden inatla başka bir çalışma kuracaksınız bali xp kurun kullanın nediyeyim gün geçtikçe ben yaşlanıyorum galiba çok değişik isteklerimiz var iyi forumlar.

• Thanks 1

italyano43, 18 saat önce yazdı:

laptop ACER NİTRO AN515-58 

rtx 3050 ti 12.nesil intel

Windows 10 kabul etmiyor.driver kurulmuyor

Sizin kuramıyor olmanız kurulmadığı anlamına gelmiyor. Şekilde görüldüğü üzere:

Sistemim Acer Nitro AN515-58

Kurulu işletim si,stemi Windows 10 Pro

resim.png.6abf22239bd7d21035fc1dc1f13541cd.png

Memoli, 13 dakika önce yazdı:

Sizin kuramıyor olmanız kurulmadığı anlamına gelmiyor. Şekilde görüldüğü üzere:

Sistemim Acer Nitro AN515-58

Kurulu işletim si,stemi Windows 10 Pro

resim.png.6abf22239bd7d21035fc1dc1f13541cd.png

resim kırpılmış tam hali ile aygıt yöneticisini görebilirmiyim kurulmaz demiyorum uyumlu sürücü yaşanır 

Memoli, 2 saat önce yazdı:

Buyrun:

resim.png.75ef56629c0c996f280d386bed8c6fef.png

resim.png.98499be05d746831059714212937769a.png

bende şaşırdım doğrusu..

acer sitesine id kayıt oldum

ama destek driver bölümünde windows 11 harici driver yok.

üstadım size sorum

windows 10 orjinal mi kurdunuz 

ayrıca driverleri neredn ve nasıl yüklediniz..

• Like 1

italyano43, 18 saat önce yazdı:

bende şaşırdım doğrusu..

acer sitesine id kayıt oldum

ama destek driver bölümünde windows 11 harici driver yok.

üstadım size sorum

windows 10 orjinal mi kurdunuz 

ayrıca driverleri neredn ve nasıl yüklediniz..

Microsoft her zaman en yenisini dayatır sistem üreticilerine. Win 11 Durup dururken ortaya çıkmadı. Win 10 un üstüne inşa edildi. Win 10 da win 8 in üstüne...

Yukarıdaki mesajlarımı dikkatle okursanız driverları nereden nasıl yüklediğimi anlattım. Beni yormayın. Forumun belki de en yaşlılarından emekli bir öğretmenim ben.