Jump to content

Yedek Tıraş Bıçağı Için Fikriniz?

yineben
 Share

Recommended Posts

bana bu karlı geldi Gillette Blue3 8'li Milli Takım Özel Paketi Tıraş Bıçağı 700 tl mach3 verene kadar milli takımlıdan 5 tane al 40 bıçak yapıyor rutubet ve nemli ortamda kalmadığı sürece daha uzun gider ben askerde 3 takımlı traş bıçağı ile 15 ay bitirdim iş ve iş yerine göre değişir kimi yer her gün kes der kimisi haftada 2 kez kimi de sorun etmez ben haftada 3 kez bıçak kullanıyorum ayda 12 yapıyor 1 bıçağı 2 ayda kullanıyorum bazen de yarısında bırakıyorum atıyorum kullanıma göre değişir bir bıçağın diğer modelden ne farkı olabilir bilen yazabilir iyi forumlar.

• Thanks 1

Sakallarım çok sert ve yüz bölgesinde cildim hassas; ne kadar kılları ters almasam da ne kullandıysam yüzümde kıl döndürdü. Buna Mach 3'ü, Fussion'ı da dahil, en sonunda çareyi usturada buldum; o da daha fazla dikkat istiyor ve süreyi uzatıyor. Son favorim babalarımızın kullandığı eski tip bıçaklı tıraş aparatları. 

Kullandığım model şu; son derece de memnumnum aylardır. 

Please register to see this content.

İlk alırken para veriyorsunuz; onun da tutarı zaten bir kutu Mach 3 kartuşu kadar dahi tutmuyor. Yedek bıçakları çok ucuz, arasına kıl dolması, tıkanması gibi bir sıkıntısı yok. Tut suya, geç git. İlk çekmede alıyor sakalı, defalarca üzerinden geçmeye de gerek yok. Tıraş bıçağı firmaları her seferinde sapıydı, kartuşuydu bir güzel ittiriyorlar bize. 

Piyasadaki bu alete uyumlu hemen hemen bütün bıçakları da denedim; en sonunda buldum yüzümü tahriş etmeyeni.

• Like 1
  • Thanks 1

gonyalı42, 8 saat önce yazdı:

Bunu da tavsiye ederim.Gayet ağır bir alettir.Fakat sıfır baskı ile ayarları sayesinde tahrişsiz sinekkaydı traş olabilirsiniz

Please register to see this content.

Linkini verdiğim ile bu gönderdiğiniz arasında çok kararsız kalmıştım; fakat alan arkadaşlardan ve kullanıcı geri bildirimlerinden tepe kısmı kalın olduğu için burun altına giremeyip bıyık bölgesini iyi alamadığını öğrendim. Ayar işi hakikatten güzel; cilt tipine ya da istenen sakal uzunluğuna göre, o yüzden ben de ayarlı bir model seçtim, ama çok gerek yokmuş benim için, sürekli sinekkaydı alan "9" seviyesinde kullanıyorum (Sizin gönderdiğinizde 6 seviye var sanırım).1813153817_TraTakmm.jpg.65f6ff1ee7485660364a719c74537b8e.jpg

Edited by helehoyni
  • Thanks 1

helehoyni, 9 saat önce yazdı:

Linkini verdiğim ile bu gönderdiğiniz arasında çok kararsız kalmıştım; fakat alan arkadaşlardan ve kullanıcı geri bildirimlerinden tepe kısmı kalın olduğu için burun altına giremeyip bıyık bölgesini iyi alamadığını öğrendim. Ayar işi hakikatten güzel; cilt tipine ya da istenen sakal uzunluğuna göre, o yüzden ben de ayarlı bir model seçtim, ama çok gerek yokmuş benim için, sürekli sinekkaydı alan "9" seviyesinde kullanıyorum (Sizin gönderdiğinizde 6 seviye var sanırım).1813153817_TraTakmm.jpg.65f6ff1ee7485660364a719c74537b8e.jpg

Doğru kafa kısmı çekiç kafası gibi neredeyse.6 Kademe fakat aralarda da buçuk olarak değerlendirilebilecek kademeleri var.

Edited by gonyalı42
  • Like 1