Jump to content

Windows 11e Güncellerken Gereksinimlerden Kurtulmak Yeni Yol

shaolin
 Share

Recommended Posts

shaolin, 51 dakika önce yazdı:

Bozuk derken işletim sistemi dipsiz kuyu gibidir. Ayarları, registry veritabanı vs. Bir yerde bir yanlışlık olsa kuruluma engel olabilir.

Yükseltene kadar şu ana kadar 10-20 kere format atmıştınız temizinden :)

Gençken hobi idi modifiye li format atmak. Yaşlandıkça insan sağlamlığa önem veriyor. Onu buldumuda kaybetmek istemiyor. Yani bir sürü sürücü program ayar yedek alma.. büyüyor gözümde. Ama sanırım sonuçta ondan kaçış yok dediğiniz gibi..

Aslında birde işte inatlaşma huyu biraz fazladır bende.  Nasıl olurda bunu yapamam .. gibi..

abdulhey_, 31 dakika önce yazdı:

Gençken hobi idi modifiye li format atmak. Yaşlandıkça insan sağlamlığa önem veriyor. Onu buldumuda kaybetmek istemiyor. Yani bir sürü sürücü program ayar yedek alma.. büyüyor gözümde. Ama sanırım sonuçta ondan kaçış yok dediğiniz gibi..

Aslında birde işte inatlaşma huyu biraz fazladır bende.  Nasıl olurda bunu yapamam .. gibi..

Evdeki laptop işimi görüyordu arada bir açıyordum 1758'de kalmıştı. Formatta atmadım önemsemedim. Bazı şeyler denedin olmadı. Ama bu yolla oldu.

Yoksa içinde bile birşey yoktu. Bir nevi bilgiyi öğrenmek mesleki olarak önceliklerimden biridir.

Bilgisayarınız yanımda olsa denemeler yapardım :)

Edited by shaolin

shaolin, 10 dakika önce yazdı:

Evdeki laptop işimi görüyordu arada bir açıyordum 1758'de kalmıştı. Formatta atmadım önemsemedim. Bazı şeyler denedin olmadı. Ama bu yolla oldu.

Yoksa içinde bile birşey yoktu. Bir nevi bilgiyi öğrenmek mesleki olarak önceliklerimden biridir.

Bilgisayarınız yanımda olsa denemeler yapardım :)

Bende yapıyorum işte 😊 yahu çoğu kamu kurumlarında bile Windows 7 var hala. Ayrıca sistemle görevli kişi en kolay olanı yapıyor ve güncelleştirme ile ilgilendiğini hiç sanmıyorum yada hatta belkide kurulum yaptığında güncelleştirmeleri kapatıyordur ilk. 🙂 Zaten yetkilendirmeyi buna göre yapıyor.

Hatta burda bir usta arkadaş zamanında demişti, kurulumu tamamladığımda ilk iş hüncelleştirmeleri kapatıyorum diye. 🙂 

Yani benim içinde çok önemli değilde önemli adımlarda güncel kalmak iyi olur diye düşünüyorum. Yoksa var ya bu güncelleştirme meselesinden önce epey zamandır bilgisayarı bile açmıyordum. Ama rahatlık bakımından bazı işlerde masaüstü bilgisayar en güzeli. Ama telefonda çoğu şeyi yapmaya öyle alıştımki bilgisayarda yapmadığım kullanmadığım çoğu şeyi telefonda yapıyorum. 🙂 Yani kullanım olarak telefon öne geçti. 

• Like 1