Jump to content

Windows 11 / 10 Pro [19045.3633] [22631.3605]

CROSSXX
 Share

Recommended Posts

KHEDIRA, 3 saat önce yazdı:

Windows 10 güncelleme almada sorun yaşamaz sanırım. Doğru mu? 

Evet iki buildde sorunsuz güncelleme alıyor her ikisinde de store aktif olarak çalışıyor 

Sanala kurdum, ilk kurulumda 1.2 gb ram harcıyordu, sonra bir dism++ ve tr_by in windows 10 reg ayarını uyguladım ve sonuç bu.

Yalnız sistemi yapandan ricam, sağ klik orjinal hale nasıl getirebilirim? Ben sadece ec menü ile belleği boşalt ve gereksiz dosyaları sil ekliyorum. Onun dışındakiler görüntü olarak çok fazla göz yoruyor.

Eline koluna sağlık, akşam eve geçince gerçek makine de deneyeceğim. Lite bir sistem olmuş, mağaza da çalışıyor.

Son olarak sağ alt köşedeki build yazısı kms ile aktivasyon yaptığım halde gitmedi. Sanal diye mi anlamadım. Gerçek makine de gider mi, Yada nasıl kaldırabiliriz?

Please register to see this content.

Edited by xpity

xpity, 23 dakika önce yazdı:

Sanala kurdum, ilk kurulumda 1.2 gb ram harcıyordu, sonra bir dism++ ve tr_by in windows 10 reg ayarını uyguladım ve sonuç bu.

Yalnız sistemi yapandan ricam, sağ klik orjinal hale nasıl getirebilirim? Ben sadece ec menü ile belleği boşalt ve gereksiz dosyaları sil ekliyorum. Onun dışındakiler görüntü olarak çok fazla göz yoruyor.

Eline koluna sağlık, akşam eve geçince gerçek makine de deneyeceğim. Lite bir sistem olmuş, mağaza da çalışıyor.

Son olarak sağ alt köşedeki build yazısı kms ile aktivasyon yaptığım halde gitmedi. Sanal diye mi anlamadım. Gerçek makine de gider mi, Yada nasıl kaldırabiliriz?

Reg kayıtlarını paylaşırım ilginize teşekkürler o yazı build numarasını gösteriyor isteseniz onunda kaydını veririm uygularsınız düzelir 

Evet temizleme araçları kendimde sık kullanıyorum o yüzden ekledim hemen düzeltmeleri yapıp ekleyeceğim konuya 

• Like 1

CROSSXX, 47 dakika önce yazdı:

Reg kayıtlarını paylaşırım ilginize teşekkürler o yazı build numarasını gösteriyor isteseniz onunda kaydını veririm uygularsınız düzelir 

Evet temizleme araçları kendimde sık kullanıyorum o yüzden ekledim hemen düzeltmeleri yapıp ekleyeceğim konuya 

Sana zahmet hocam. Build no kaldırma ve orjinal sağ click olsun. İsteyen yine seninki gibi kullanır, isteyen orjinal.

• Like 1

Sağ tıktaki şeyleri silmek için arkadaşlar kayıt defterini yönetici olarak açın ve şu yolu izleyin. ==> Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\DesktopBackground buraya gelince şu reg kayıtlarını sileceksiniz.

CommandPrompt
ControlPanel
GhostMode
KillNRTasks
Restart Explorer
SafeMode
System Properties bunları silince sağ tıktaki menülerden kurtulacaksınız.

xpity, 6 dakika önce yazdı:

Sana zahmet hocam. Build no kaldırma ve orjinal sağ click olsun. İsteyen yine seninki gibi kullanır, isteyen orjinal.

reg kaydı eklenmiştir. çift tıkla açın uygulayın exploreri yeniden başlatın görev yöneticisinden veya oturumu kapatın yazı gidecektir.

• Like 2

Normal kurulum yaptım fakat hiç kurulumsuz 20 gb yer kapladı. Sanal makinede uyguladığım şeyleri yaptım 17 gb ye anca düşürdüm. Sanal da 6 gb yer kaplarken normalde 17 gb kaplaması tuhaf. Sanal da ram 500 mb normalde 900 1000 mb arası. Başka kurup deneyen var mı?

Hocam o sorun bende yoktu birden fazla kurulum yaptım biçimlendirip kurdunuz değil mi?

Bir de neti kapatıp kurulumu yapın dün yayınlamadan önce ikisini de kurdum test ettim böyle bir sorunla karşılaşmadım 

CROSSXX, 12 saat önce yazdı:

Hocam o sorun bende yoktu birden fazla kurulum yaptım biçimlendirip kurdunuz değil mi?

Bir de neti kapatıp kurulumu yapın dün yayınlamadan önce ikisini de kurdum test ettim böyle bir sorunla karşılaşmadım 

Elbette, her zamanki gibi iso yu rufus ile hazırlayıp, sabit diski biçimlendirip kurdum. Sanal da bu kadar az tüketimi görünce işten eve geçince hemen kurulum yaptım ama hiç te beklediğim gibi olmadı. Siz kendi bilgisayarınızdan disk kullanımı, ram tüketimi gibi özellikleri ana konuya ekler misiniz?

Kurulumlarda netim hep kapalıdır. Benim driver'lerim harici de yedekte. Bütün driverleri tek tek ile ile manuel tanırım. Fazla yer kaplamasın diye setup kurulumlarını bile yapmam. İnf dosyaları üzerinden tanıtırım. Bu kadar hassasım gerisini sen düşün :)

Edited by xpity
  • Thanks 1

xpity, 29 dakika önce yazdı:

Elbette, her zamanki gibi iso yu rufus ile hazırlayıp, sabit diski biçimlendirip kurdum. Sanal da bu kadar az tüketimi görünce işten eve geçince hemen kurulum yaptım ama hiç te beklediğim gibi olmadı. Siz kendi bilgisayarınızdan disk kullanımı, ram tüketimi gibi özellikleri ana konuya ekler misiniz?

Kurulumlarda netim hep kapalıdır. Benim driver'lerim harici de yedekte. Bütün driverleri tek tek ile ile manuel tanırım. Fazla yer kaplamasın diye setup kurulumlarını bile yapmam. İnf dosyaları üzerinden tanıtırım. Bu kadar hassasım gerisini sen düşün :)

Hocam ilgin için teşekkür ederim bugün işteyim akşam gerçek bilgisayarda kurup fotoğrafları eklerim bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum ama bakalım buradaki insanların kullanımı önemli benim için 

CROSSXX, 2 saat önce yazdı:

Hocam ilgin için teşekkür ederim bugün işteyim akşam gerçek bilgisayarda kurup fotoğrafları eklerim bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum ama bakalım buradaki insanların kullanımı önemli benim için 

Takipteyim..

• Like 1

@xpityhocam şimdi kurdum ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Sanalda sizin belirttiğiniz gibi ben de modifiye ederken karşılaştım ama gerçek makineye kurunca değerler değişiyor. Sebebni bilen hocalarım arkadaşlarım var ise  gerekli düzeltmeleri yapıp bi sonraki buildde telafi ederim

sağ tık zip linki paylaşılmıştır. RightClickF dosyası komut istemi vb olan ayarları sağ tıka ekler.

diğeri ise yapmanız gereken "Ico" klasörünü C:\Windows\ içine kopyalayın EcMenu adlı dosyayı da C:\Windows\system32'ye kopyalayın sonra da shapetweaks regini çalıştırın sağ tıka eklenecektir.