Jump to content

Perte çıkan Arabam

adam4
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar selamlar. 1 ay önce bir araba satın aldım. Dün sabah saat 7 saatlerinde otobandan batı yönünde çıkarken arkadan gelip vurdular ve araç ters döndü bariyerlere girdi.Sağ kapıdan birazda sürükledi beni.Allaha şükür benfe bişey yok. Ön iki hava yastığı patladı araç muhtemelen pert olacak.Kaza yaptığımız yol hız sınırı 50 olan tek şeritli bir yol.Yani şerit değiştireyim önüne kırayım gibi bir hata yok bende.Resimlerdede belli.

Şimdi başına gelen varmıdır.Bu aracın bedeli kim tarafından karşılanacak ve ne kadarı karşılanacak.Karşı tarafta sigorta ve kasko var.Bende sadece sigorta var.Karşı tarafın poliçesine baktım 120k karşılıyor.Benim aracın değeri 550k.Daha önce yaşayıp parasını alan varmıdır.

Nasıl bir yol izlemem lazım.Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler

Trafik raporu sonucunda karşı taraf tam suçlu ise...

Karşı tarafın kasko sigortası sizinle pazarlık yapar ve paranızı 1 ay içinde öder...

Aracı iyi bir tamirciye çekin...

Emniyetten kaza raporunu alın...

Tamirciye verin...

Gerisini o halleder...

Geçmiş olsun...

Başıma geldi...

bir de tazminat davası hakkınız var...

ben uğraşmadım...

Edited by K1nq12
  • Like 1

K1nq12, 49 dakika önce yazdı:

Trafik raporu sonucunda karşı taraf tam suçlu ise...

Karşı tarafın kasko sigortası sizinle pazarlık yapar ve paranızı 1 ay içinde öder...

Aracı iyi bir tamirciye çekin...

Emniyetten kaza raporunu alın...

Tamirciye verin...

Gerisini o halleder...

Geçmiş olsun...

Başıma geldi...

bir de tazminat davası hakkınız var...

ben uğraşmadım...

Hocam bazı yerlerde kasko karşılamaz falan diyor.Sigorta öder diyor.Kasko sadece kaskolu aracı öder diyenler var.Adamın sigorta poliçesi 120klık bu durumda kalanı kendisimi ödüyor yoksa kaskomu kalanını ödüyor anlamadım.

Birde şimdi benim arabanın tam değerinimi veriyorlar yoksa aracı öldürüyorlardı.Bu arada karşı taraf tam suçlu.

Kaza olunca resimleri çektim polis çağırdım.Tutanağı biz tuttuk yaralanmalı kazalara polis tutuyormuş sadece. Daha sonra aracı kaportacıya çektirdim çekiciyle tutanağı ona verdim dosya açıldı.Dün eksper aradı bugün aracı görmeye gidecekmiş.

adam4, 18 saat önce yazdı:

Exper gelmişbugün %40-%60 arası pert olabilir olmayafabilir demiş.Eğer pert demezlerde aracın değer kaybını nasıl alacağız.Ne kadar ödüyorlar bilginiz varmı

Öncelikle çok geçmiş olsun. Tramere giren miktarın hepsini değer kaybı olarak almanız mümkün değil. İşçilik değeri ödenmez. Önceden değişen parçalar vs. ödenmez. Tamponlar değer kaybından sayılmaz ödenmez. Açtığınız davayı kaybederseniz dosya ve avukatlık masrafları da sizin üzerinize kalır.

• Like 1

Makifo, 23 dakika önce yazdı:

Öncelikle çok geçmiş olsun. Tramere giren miktarın hepsini değer kaybı olarak almanız mümkün değil. İşçilik değeri ödenmez. Önceden değişen parçalar vs. ödenmez. Tamponlar değer kaybından sayılmaz ödenmez. Açtığınız davayı kaybederseniz dosya ve avukatlık masrafları da sizin üzerinize kalır.

Davayı kaybetme gibi bi durum olamaz herhalde.Çünkü %100 kusurlu karşı taraf. Değer kaybı aracın piyasasına göre bakılmıyormu? Benim araç 550 ydi şimdi 450ye düştü mesela.Onun gibi olmuyormu.