Jump to content

Sağtık Menü ( Genişlet ) Baştan Oluşturuldu. (++bonus :) :)

va7eyla
 Share

Recommended Posts

• va7eyla changed the title to Sağtık Menü ( Genişlet ) Yeni Linkler Eklendi...
ulas55, 6 dakika önce yazdı:

Link için teşekkürler.

Özel bir ricam olsa geçici dosyaları silmek için tek bir regedit dosyası paylaşırmısınız.

Tamamdır, yakın zamanda ilgileneceğim.

Sağ tuş menüme, istediğim programı ekleyebiliyorum programsız, manuel olarak.

Geçici dosyaları sil ekleyebilirim. Disk temizlemeyi ekleyerek.

Eğer onu istemiyorsanız, tüm gizli dosyaları silen bir dosya var. onu dediğim yere atarsınız, regide kaydedince, sağ tuşa atığınız yerdeki gönderdiğim dosya eklenir.

Saygılarımla...

ulas55, 12 dakika önce yazdı:

Yok hayır sadece Geçici dosyaları sil  ve disk temizlemeyi ekleseniz yeterli.

Disk temizlemeyi eklemem yeterli o zaman, windows 10 da geçici dosyaları sil ayarı, zaten disk temizlemeyi yönetici olarak çalıştırdığınızda yapılanı yapıyor. yani geçici dosyalar diye bir exe yok sistemde, disk temizlemeyi çalıştırıyor orasıda. sadece göremiyorsunuz çalıştırdığını.

• va7eyla changed the title to Sağtık Menü ( Genişlet ) Yenileri Eklendi. 3 Ve 4
eca2424, 27.11.2023 - 17:49 yazdı:

Çok güzel görünüyor. Paylaşma şansınız varsa süper olur :)

Benimki böyle kocaman. Sizin menü şık ve sade. 

Please register to see this content.

aslında istediğim şey resimde görünüyor. Sağ tuş geçici dosyaları sil var istedğim şey bu.

acaba yukarda verdiğiniz dosyalar içinde varmı bu uygulama.

ulas55, 1 dakika önce yazdı:

aslında istediğim şey resimde görünüyor. Sağ tuş geçici dosyaları sil var istedğim şey bu.

Eğer sistemin içerisindeki bir uygulamaysa, ghosttan çekmem lazım reg kaydını. Nereye işlediğini bilmiyorum. Çalıştırınca ne çıkıyor?

Çok çok teşekkür ettim.

eline emeğine sağlık.

yok bendekilerde yok eca isimli arkadas paylaşmış resmi sanırım.

resimde gördüm geçici dosyaları sil diye sağ tuşa eklenmiş.

acaba sizin verdiğiniz eklenti içinde mi var diye sordum.

• Like 1

ulas55, 1 saat önce yazdı:

Çok çok teşekkür ettim.

eline emeğine sağlık.

yok bendekilerde yok eca isimli arkadas paylaşmış resmi sanırım.

resimde gördüm geçici dosyaları sil diye sağ tuşa eklenmiş.

acaba sizin verdiğiniz eklenti içinde mi var diye sordum.

O sağ tuş ismini, istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz.

Yani tıkladığınızda ne verdiği önemli bu konuda.

Tıkladığınızda gelen ekran ve çalıştırılan dosya lazım bana.

Siz de yoksa, olan kişi söylebilir.

Kimse söylemez ise, ghost spectra kurulumu yapar bakarım ama, eğer sistemdeki bir dosya değil ve sonradan eklenen bir dosya üzerine ise, önce o dosyayı yedekleyip, sisteme gömmek lazım.

gerisi kolay...

SlmSnr, 8 saat önce yazdı:

Reg olarak alamyrm üstad çünkü sisteme sağ tık ile bağlantılı olarak birçok program gömdüm reg kaydı alsam bile başkasında çalışmıyacaktır

image.png.313064fd28fa710f431c3b935c037d94.png

O zaman komple sistem imaj yedeğini alın paylaşın :D Herkesin ağzının suyu akmış sizden bir şeyler istiyor ama siz veremiyorsunuz :) Tabi size kalmış bir şey, emek vermişsiniz belli. Paylaşmak istemiyor olabilirsiniz. Ama böyle gösterip de paylaşmayınca insanın gözü kalıyor :D 

ulas55, 4 saat önce yazdı:

Ecm içinde var.

Edited by eca2424

eca2424, 2 saat önce yazdı:

O zaman komple sistem imaj yedeğini alın paylaşın :D Herkesin ağzının suyu akmış sizden bir şeyler istiyor ama siz veremiyorsunuz :) Tabi size kalmış bir şey, emek vermişsiniz belli. Paylaşmak istemiyor olabilirsiniz. Ama böyle gösterip de paylaşmayınca insanın gözü kalıyor :D 

Ecm içinde var.

Üstad paylaşmak istemesem diğer kullandığım programların ismini vermezdim kullandığımın sistemin imajını almaya kalksam sabaha anca lır heralde boyuta bak 65 Gb sistem yer kaplıyor ve dahasıda var çoğu program c diskinde değil d ve e'ye de kendime göre program gömdüm imajını alsam bile syrep yapmadan nasıl paylaşabilirim ki üstelik herşeyi geçtim imaj aldım varsayarsam driverlardan tut birçok şeye kadar birçok program başka bilgisayara kurulduğunda bir ton hata verecektir sorduğun her programı olabildiğince cevap vermeye çalıştım çoğu kendi editim olmasına rağmen yardımcı olurum buna rağmen paylaşmak istemyr demen bir tık üzdü 

Edited by SlmSnr
  • Like 2

SlmSnr, 1 dakika önce yazdı:

Üstad paylaşmak istemesem diğer kullandığım programların ismini vermezdim kullandığımın sistemin imajını almaya kalksam sabaha anca lır heralde boyuta bak 65 Gb sistem yer kaplıyor ve dahasıda var çoğu program c diskinde değil d ve e'ye de kendime göre program gömdüm imajını alsam bile syrep yapmadan nasıl paylaşabilirim ki üstelik herşeyi geçtim imaj aldım varsayarsam driverlardan tut birçok şeye kadar birçok program başka bilgisayara kurulduğunda bir ton hata verecektir sorduğun her programı olabildiğince cevap vermeye çalıştım çoğu kendi editim olmasına rağmen yardımcı olurum buna rağmen paylaşmak istemyr demen bir tık üzdü 

Takılmaya gerek yok, paylaşmak zorunda değilsiniz. Sadece kendinizde olan sağ tıkı gösterdiniz...

eca2424, 2 saat önce yazdı:

Ecm içinde var.

Bulamadım ecm yi sizin gibi usta üstad prof değilim.

• Like 1

SlmSnr, 2 saat önce yazdı:

Hocam inanın sizi üzmek amacıyla söylemek istemedim. Bunun için çok çok özür diliyorum. Reg kayıtlarını atamıyorum deyince yanlış anlaşılma oldu. Tekrardan özür diliyorum.  

ulas55, 2 saat önce yazdı:

Bulamadım ecm yi sizin gibi usta üstad prof değilim.

Easy context menu. Yukarda arkadaş resmini atmış. Ben de usta üstad prof değilim.

Edited by eca2424

eca2424, 55 dakika önce yazdı:

Hocam inanın sizi üzmek amacıyla söylemek istemedim. Bunun için çok çok özür diliyorum. Reg kayıtlarını atamıyorum deyince yanlış anlaşılma oldu. Tekrardan özür diliyorum.  

Easy context menu. Yukarda arkadaş resmini atmış. Ben de usta üstad prof değilim.

Özür dilenecek bir durum yok üstadım yanlış anlaşılma diyelim mütevazı tavrın için teşekkürler 👍🏻

Edited by SlmSnr
  • Like 1

Kurulumdan sonra Bilgisayarım a tıkladığınızda sadece sürücüler görünüyor diğer klasörler yok.

Mesela Belgeler Videolar indirilenler vs gibi.

Bunların görünmesi için regedit kaydı da sormuştum.Sanırım adbenim  ismli arkadas eksik vermiş.

Asıl bu reg kaydıda lazım.

ulas55, 2 saat önce yazdı:

Kurulumdan sonra Bilgisayarım a tıkladığınızda sadece sürücüler görünüyor diğer klasörler yok.

Mesela Belgeler Videolar indirilenler vs gibi.

Bunların görünmesi için regedit kaydı da sormuştum.Sanırım adbenim  ismli arkadas eksik vermiş.

Asıl bu reg kaydıda lazım.

Bekleyin istediğinizi atıyorum. Edit = 

Edited by va7eyla

• va7eyla changed the title to Sağtık Menü ( Genişlet ) Baştan Oluşturuldu. (++bonus :) :)