Jump to content

Sağtık Menü ( Genişlet ) Baştan Oluşturuldu. (++bonus :) :)

va7eyla
 Share

Recommended Posts

va7eyla, 30.11.2023 - 17:55 yazdı:

Please register to see this content.

Not ===  Kısa olarak seviyorsanız, reg kaydındaki isimleri kısa tutunuz.

Yani bunun kısası veya uzunu önemli değil, reg kaydındaki aynı isimleri kısaltarak, menü görselini kısa tutabilirsiniz...

Sağ Tıktaki Herhangi Bir Menünün Yerini Nasıl Değiştiriebiliriz Yani Nasıl Sıralama Yapabiliriiz.

Demek İstediğim Bottom Top Şeklinde Değil Mesela Komut İstemi Seçeneği ile Denetim Masasının Yerini Sıralamayı Biz Nasıl Yaparız Yani.

gokanuysal, Bir saat önce yazdı:

Sağ Tıktaki Herhangi Bir Menünün Yerini Nasıl Değiştiriebiliriz Yani Nasıl Sıralama Yapabiliriiz.

Demek İstediğim Bottom Top Şeklinde Değil Mesela Komut İstemi Seçeneği ile Denetim Masasının Yerini Sıralamayı Biz Nasıl Yaparız Yani.

Regedit kaydında girilen kelimenin baş harfi ile ilgili. cmd diye yazılıp komut istemi olarak görüldüğü için. Ve c öncelikli bir harf olduğu için. Aslında alfabetik sıraya göre gider, bu durum kodu yazarken ingilizce, içeriğini türkçe yaparak değiştirdiğimiz için. İngilizce olarak yazılan alfabetik sıraya göre gider. Ama siz eğer görsel bozulmayacaksa, Regedit eklediğiniz kaydın başına 1, 2 veya A, B olarak harf veya sayı ekleyin. Deneyin. Şahsen ben denemedim ama olabilir eğer sonradan eklenen bir kayıt ise, olabiliritesi yüksek. :) :)

va7eyla, 25.11.2023 - 20:19 yazdı:

Gerekli regedit kaydını, WinX-Lite'den yedekleyip, türkçeleştirdim. ( Kendimce :)  :) ) 

Not = İngilizcem iyi değildir...

//Açıklama...

Uyarı verecektir, verebilir ama hepsi eklenecektir.

Uyarının nedeni, sağ tuş menüyü komple yedeklemem ve var olanları değiştirememesidir.

Saygılarımla...

Link 1 = 
Link 2 = 

Link 3 =   (Ekle)

Link 4 = 

(Ekle)

Linklerin Hepsi Gitmiş Tekrar Upload Edermisin.

Ayrıca Elinde Farklı Reg Dosyaları Varsa Paylaşırsan Seviniriz Belki Farklı Dosyalar Vardır.

gokanuysal, 4 saat önce yazdı:

Linklerin Hepsi Gitmiş Tekrar Upload Edermisin.

Ayrıca Elinde Farklı Reg Dosyaları Varsa Paylaşırsan Seviniriz Belki Farklı Dosyalar Vardır.

Silinen linkleri tekrar talep etmeyin. Upload etmek istemiyorum ama, ısrarlarınıza dayanamıyorum bazen. İlk konuyu açtığımda, indirmeye çalışın lütfen... Saygılarımla...

ulas55, 07.12.2023 - 16:10 yazdı:

Çok çok teşekkür ettim.

Birde sıfırdan format atıp kurulum yaptıktan sonra Hiç bir şey yapmadan Defenderi KOMPLE

devre dışı bırakmak için regedit kaydı varmı acaba.

Proğram falan değil REGEDİT kaydı.

Onu ben yapabilirim ama son zamanlarda isodan defenderi siliyorum diye gerek duymuyorum. Yoksa regedit kaydıyla 4 veya 5 girdi ile tamamen kapanıyor. Daha fazlası varsa da hepsini tek reg kaydına işleyip, sunulabilir aslında. İleride bakarım... Saygılarımla...

• 4 hafta sonra ...
SlmSnr, 26.11.2023 - 09:32 yazdı:

image.png.f2edac65f1f5d44bb9902e5f3018e7e1.png

Bunlar bende varmış zaten teşekkürler

Dostum merhaba bir sorum olacak Sağ tık menüde görülen sıralama kısmı yani normalde sıralama ölçütü gruplandırma ölçütü yazan kısımdan bahsediyorum buradaki ismi shell32.dll içerisinde mi düzenledin yoksa bir registry kaydı varmıdır.

• va7eyla changed the title to Sağtık Menü ( Genişlet ) Baştan Oluşturuldu. (++bonus :) :)
  • 2 hafta sonra ...
gokanuysal, 6.01.2024 - 23:20 yazdı:

Dostum merhaba bir sorum olacak Sağ tık menüde görülen sıralama kısmı yani normalde sıralama ölçütü gruplandırma ölçütü yazan kısımdan bahsediyorum buradaki ismi shell32.dll içerisinde mi düzenledin yoksa bir registry kaydı varmıdır.

System32 klasöründe tr-tr klasörü var onun içinde shell32.dll.mui adında bir dosya var üstad onu düzenleyerek yapmıştım yalnız dikkatli ol sistemin bazı yerlerinn çalışmasına engel olabiliyor

• Like 1

Bugrayilmaz, 11 dakika önce yazdı:

hocam merhabalar çalışmanız için elinize sağlık. sizlerden bir isteğim olacaktı ben sağ tık menüsüne kullanıcının ip adresini öğrenebildiği bir yer oluşturmak istemekteyim. yardımcı olabilir misiniz ?

O konuda fazla bilgim yok, bilen saygıdeğer üstadlarımız yorum yapacaktır... Ya da isteğinizi başka bir konuda, istediğiniz kişiden talep edin.

Hiç yapmadığım bir şey istiyorsunuz, araştırmam ve de denemem gerekir...

Bugrayilmaz, 8 saat önce yazdı:

hocam merhabalar çalışmanız için elinize sağlık. sizlerden bir isteğim olacaktı ben sağ tık menüsüne kullanıcının ip adresini öğrenebildiği bir yer oluşturmak istemekteyim. yardımcı olabilir misiniz ?

Ben bu şekilde kullanıyorum masaüstü sağ tık eklentisi olarak Easy Content Menu ile portable olarak exe dosyalarını ekleyerek kullanıyorum.

Edited by ozkan_z06
  • Like 1

Bugrayilmaz, 18 saat önce yazdı:

Merhaba Elimde Olan Küçük İp Gösterici .bat  .vbe  .exe Dosyalarını Paylaştım Bunları Sağ Tık Üzerindende Açtırabilirsiniz.

sshot-1.jpg.59cf3fe0e140e3ba920aacdeebff3e4e.jpg

Edited by gokanuysal
  • Like 2

gokanuysal, 20.01.2024 - 01:30 yazdı:

Merhaba Elimde Olan Küçük İp Gösterici .bat  .vbe  .exe Dosyalarını Paylaştım Bunları Sağ Tık Üzerindende Açtırabilirsiniz.

sshot-1.jpg.59cf3fe0e140e3ba920aacdeebff3e4e.jpg

teşekkür ederim hocam ilginize teşekkür ederim.

• Like 1