Jump to content

Bios'u Güncelledim, Format Sonrası Store Güncellenmiyor?

va7eyla
 Share

Recommended Posts

Bios'u güncelledim, Format Sonrası Store güncellenmiyor?

Nedeni ne olabilir acaba, bilgisi olan var mı?

Geçenlerde paylaşmış olduğum defender menüsünde ise, bellek yalıtımı çalışmıyor.

Donanımınız desteklemiyor diyor.

Biosu ise her zaman aynı model ve seriye güncelliyorum.

İki defa denedim, tekrarladım ama, store güncellenmiyor.

Not = Store uygulamalarımın tamamı güncelleniyor ama storenin kendisi update almıyor?

Herkesde mi aynı böyle oldu, yoksa bana özel bisouma zarar verdim diye mi acaba?

Bilgisi olanın, yardımını bekliyorum, belki bios ta bir yeri açmam gerekiyordur.

Edited by va7eyla

Suan windows 11 23h2 pro orjinal hesap lisanslı en günceli kullanıyorum,

storeden her şey kurulu idi,

bir kaç gün önce microsoft store ve defender i uninstall tool ile kaldırdım 

eset kurdum 

şuan store uygulamalarımda çalışıyor ve windows güncellemede çalışıyor

pc rahatladı baya.

bence formattan sonra store programları kurup güncelledikten sonra kadırın en iyisi bu.

avis, 11 dakika önce yazdı:

Bios güncelledikten sonra bios ayarları default ayarlara döner bellek yalıtımı için Tpm ayarını açın.

TPM Zaten önce de yoktu ki açılıyordu bellek bütünlüğü,

o önemli değil bi şekilde hallettim onu az önce ama, mağazada bütün uygulamalarınız güncel yazıyor, fakat mağazanın kendisini güncellemiyor

avis, 24 dakika önce yazdı:

Bios güncelledikten sonra bios ayarları default ayarlara döner bellek yalıtımı için Tpm ayarını açın.

Tamamdır Storeyi ise, Winxlite yapımcısının hazırladığı araç ile çözdüm... 

Önce hibit unintstallerle eskisini kaldırdım, sonra bunu çalıştırınca yenisi yüklendi...

7yb6slh.png

• Like 1
  • Thanks 1

va7eyla, 5 saat önce yazdı:

Tamamdır Storeyi ise, Winxlite yapımcısının hazırladığı araç ile çözdüm... 

Önce hibit unintstallerle eskisini kaldırdım, sonra bunu çalıştırınca yenisi yüklendi...

Please register to see this content.

Store yükleme aracının linkini paylaşırmısın hocam?

Edited by oneooo

AdnanGumus, 9 saat önce yazdı:

SORUN YAZIP CEVAPLAYAN ARKADAŞ KİMSEDEN YARDIM İHTİYACI YOK😂

En hızlı şekilde çözüme kavuşturmak için elimden geleni yapıyor oluşumdan kaynaklanıyor. Aynı anda tecnopath sitesine de konu açmıştım ama, cevaplayanlar çözüm üretemedi, çabalarımla buldum. :) :) Saygılarımla... 

• Haha 1

va7eyla, 2 saat önce yazdı:

En hızlı şekilde çözüme kavuşturmak için elimden geleni yapıyor oluşumdan kaynaklanıyor. Aynı anda tecnopath sitesine de konu açmıştım ama, cevaplayanlar çözüm üretemedi, çabalarımla buldum. :) :) Saygılarımla... 

adam yerine koymamışlar seni bence yoksa cevaplıyan olurdu:jump:

AdnanGumus, Şimdi yazdı:

adam yerine koymamışlar seni bence yoksa cevaplıyan olurdu:jump:

gecenin 03:00 filan acil sorunum vardı yazdım konu yanlış yazınca banladılar acemilik face den receb baltaş a yazdım bir konu sordum banlandığımı da yazdım ücretli satılan yazılımı verdi kullan 100de 100 garanti oldu çözüm adam yerine koyulmak lazım bilmişlik beni uçuruma götürür bilmemek yavaş yavaş bilgi edinmek iyidir 

AdnanGumus, 2 dakika önce yazdı:

gecenin 03:00 filan acil sorunum vardı yazdım konu yanlış yazınca banladılar acemilik face den receb baltaş a yazdım bir konu sordum banlandığımı da yazdım ücretli satılan yazılımı verdi kullan 100de 100 garanti oldu çözüm adam yerine koyulmak lazım bilmişlik beni uçuruma götürür bilmemek yavaş yavaş bilgi edinmek iyidir 

Bu konuda ve diğer konularımda, çok bilmiş gibi davranan siz ve sizin gibi bir kaç şahıs var. Ben bildiğimi veya çok iyi bildiğimi savunmuyorum. Sadece çok iyi bilip, artist cevaplar yazanlara dersini vermeyi iyi biliyorum diyelim.

PC' konusunda eski değilim sizin kadar ama, sizden daha fazla uğraşıyorum PC' ile. Ayrıca boş zamanım çok, yaşım 35 neredeyse, hiç çalışmadım. // PC benim her şeyim anlayacağınız.

Hala öğreniyorum, hala bilgilerime yenilerini katıyorum ve çok iyi bilenler gibi, bir yönteme inanıp, o yöntemin doğruluğu veya yanlışlığı konusunda kesin karar vermektense, deneyimleyerek, yeni yöntemlere ulaşıyorum.

Lisedeyken matematiği çok severdim ve matematik konusunda, her problemin farklı çözüm yolları olduğu gibi, PC' konusunda her işlemin birden çok yöntemi var.

Hiçbir zaman tek bir yöntem kullanarak, aynı şeyleri tekrarlamadım.

Siz bence, artık benim konularıma saldırmayı ya da ne biliyim, kendinizi üstün kılıp egonuzu tatmin etmeyi bırakın.

Herkesin bildiği kendine.

Saygılarımla...

• Haha 1

egom yok allaha şükür seninle uğraşmayı seviyorum sırf sen kaç konu açacaksın bu yüzden forma çok giriyorum konu başlığını değiştir bence cevabını yazdığın bir şey soru olamaz sen dikkatli yaz bende atlamim bilgi ve anlatmın iyi olsun yoksa konuların dağılıp gider bilinçli saldıra bilirimde :seytan:forumdaki eğlencem sensin yoksa canım sıkılacaktı:ç:

• Haha 1

AdnanGumus, 1 dakika önce yazdı:

egom yok allaha şükür seninle uğraşmayı seviyorum sırf sen kaç konu açacaksın bu yüzden forma çok giriyorum konu başlığını değiştir bence cevabını yazdığın bir şey soru olamaz sen dikkatli yaz bende atlamim bilgi ve anlatmın iyi olsun yoksa konuların dağılıp gider bilinçli saldıra bilirimde :seytan:forumdaki eğlencem sensin yoksa canım sıkılacaktı:ç:

Konu başlığı bir soru ve konu içeriğinde cevabı yatıyor. Yani konu başlığını değiştirmeye gerek yok, kimin cevapladığı veya kimin çözüm ürettiği önemli olmamalı. Tecnopath gibi çözüm üretenlere ödül yok burda, zira öyle olsa bana konu açıp cevabı yazdım diye ödülde vermezlerdi. Ben cümlelerimi ve kelimelerimi seçerek yazıyorum. Konuşurken bile yazdığım kadar iyi olmuyor cümlelerim. Saygılarımla...

• Like 1
  • Haha 2

va7eyla, 02.12.2023 - 21:41 yazdı:

Vaktim olmadı, Pc'de uğraşmaktan. Yakın zamanda paylaşırım.

O kadar yazı yorum yazılmış ama en fazla 20 saniye alacak istenen Store aracı paylaşılmamış. Paylaşmak istemiyorum demen daha dürüstçe olurdu.

Burda olmasa da ayrı bir konu açılmış Silinebilir.

• Like 1

AdnanGumus, 7 saat önce yazdı:

hocam o platform acayip katı kuralları olan ilginç bir site... hesabınızı silmek istediğinizde hesabınızı bile silemediğiniz, site yönetimine hesabımı silmek istiyorum diye sorduğunuzda düzgün bir cevap alamadığınız bir site: isterseniz hesabınızı silmek istediğiniz fakat site içerisindeki kullanıcı ayarlarında bunu bulamadığınızı yazın bakalım ne cavap verecekler?

AdemYakups, 5 saat önce yazdı:

Donanımlar arası iletişimde bir sorunun yoksa mümkünse bios güncelleme bende o hatayı bir kere yaptım geri de alamadım.

hocam bios güncellemesi bence gerekli bir olay sizde bir sıkıntı çıkıyorsa başka birinde de sıkıntı çıkacak diye bir durum söz konusu olur mu bilmem ama üretici yeni bios çıkardıysa bunu keyfi çıkarmıyordur, illaki çözümü bulunan bir konudan ötürü çıkarırlar biosu

va7eyla, 7 saat önce yazdı:

Konu başlığı bir soru ve konu içeriğinde cevabı yatıyor. Yani konu başlığını değiştirmeye gerek yok, kimin cevapladığı veya kimin çözüm ürettiği önemli olmamalı. Tecnopath gibi çözüm üretenlere ödül yok burda, zira öyle olsa bana konu açıp cevabı yazdım diye ödülde vermezlerdi. Ben cümlelerimi ve kelimelerimi seçerek yazıyorum. Konuşurken bile yazdığım kadar iyi olmuyor cümlelerim. Saygılarımla...

hocam bende bir konuya yazı yazıyorsam konu içerisindeki cümlelerimde çok dikkatli davranırım ve kimse ile münakaşaya girmemeye özen gösteririm, ama adı geçen sitede çok katı kurallar var adamlar direk uzaklaştırma veriyor: hayır küfür ve hakaret içeren bir unsur da söz konusu değil, rencide edecek bir sözüm var mı diye de yazdığım cümleleri tekrar tekrar okurum sonra yanıtla butonuna basarım, damdan düşer gibi konuya bodozlama mesaj yazan kitleler var...

• Like 1
  • Thanks 1

va7eyla, 1.12.2023 - 19:09 yazdı:

Bios'u güncelledim, Format Sonrası Store güncellenmiyor?

Nedeni ne olabilir acaba, bilgisi olan var mı?

Geçenlerde paylaşmış olduğum defender menüsünde ise, bellek yalıtımı çalışmıyor.

Donanımınız desteklemiyor diyor.

Biosu ise her zaman aynı model ve seriye güncelliyorum.

İki defa denedim, tekrarladım ama, store güncellenmiyor.

Not = Store uygulamalarımın tamamı güncelleniyor ama storenin kendisi update almıyor?

Herkesde mi aynı böyle oldu, yoksa bana özel bisouma zarar verdim diye mi acaba?

Bilgisi olanın, yardımını bekliyorum, belki bios ta bir yeri açmam gerekiyordur.

Sorunun cevabı çok basit bios ile store kurulumu ilgisi yoktur Modifiye edilmiş sistem kullanmazsanız store kurulur

shadesofdeath, Bir saat önce yazdı:

Sorunun cevabı çok basit bios ile store kurulumu ilgisi yoktur Modifiye edilmiş sistem kullanmazsanız store kurulur

Hayır sorunun cevabı o değil, microsoft kaynaklı bir sıkıntıydı, aynı sistemde tekrar denedim, güncelledi. :) :)

• Haha 1

Deep&Blue, 17 saat önce yazdı:

sıkıntı çıkıyorsa başka birinde de sıkıntı çıkacak diye bir durum söz konusu olur mu bilmem ama üretici yeni bios çıkardıysa bunu keyfi çıkarmıyordur, illaki çözümü bulunan bir konudan ötürü çıkarırlar biosu

Doğrudur belkide sein dediğin gibidir.Arkadaşın dediği de haklı olabilir.

Ancak ben Win2000den beri bu sistemleri kullanıyorum.

ilk 2 bilgisayarımı hep güncel tuttum çöp oldular.

Telefonlarımı da güncellemem ve hepside ilk günki gibi kalıyor.

Şuan son aldığım 2 bilgisayarım uygulamalar tarayıcılar windows güncellemelerin tamamı kapalı.

Eski bilgisayarımda Win11 yeni canavarımda win10 var ve oldukça hızlılar.

Her güncelleme senin için değil. Genelde sorunu yaşayanlara atfen çıkarılır.

Tabi isteyen güncellesin.

Edited by Bitsemender
imla.
  • Like 2
  • Thanks 1

Bitsemender, 52 dakika önce yazdı:

Doğrudur belkide sein dediğin gibidir.Arkadaşın dediği de haklı olabilir.

Ancak ben Win2000den beri bu sistemleri kullanıyorum.

ilk 2 bilgisayarımı hep güncel tuttum çöp oldular.

Telefonlarımı da güncellemem ve hepside ilk günki gibi kalıyor.

Şuan son aldığım 2 bilgisayarım uygulamalar tarayıcılar windows güncellemelerin tamamı kapalı.

Eski bilgisayarımda Win11 yeni canavarımda win10 var ve oldukça hızlılar.

Her güncelleme senin için değil. Genelde sorunu yaşayanlara atfen çıkarılır.

Tabi isteyen güncellesin.

Bende sistemlerimi güncellemiyorum, sadece modifiye ettiğim sistemlerde deneme amaçlı güncelliyorum.

Biosumu ise, ara sıra sapıtıyor diye aynı sürümü tekrar yüklüyorum.