Jump to content

Masaüstü Dosyalar Kendiliğinden Silindi

yilmaz02
 Share

Recommended Posts

değerli arkadaşlar hepinize iyi çalışmalar.

bilgisayarımda windows 10 kurulu.bundan 3 gün önce masaüstü dosylarım kendiliğinden silindi. arama yaparak dosyalara erişim sağladım. bir gün sonra dosyalar yine silindi bu sefer dosyalar klasörler hiçbir şekilde görünmüyor silinmiş yada taşınmış olarak görünüyor.bir çok seçenek denedim ama başarılı olamadım. güncellemelere baktım yaklaşık 2 hafta önce yapılmış en son güncelleme.

virüs programı ve anti malware ile tarattım bilgisayar temiz.

bilgisayarım sadece C klasöründen oluşmakta ssd var hatalı olabilir diye kontrol ettirdim sıkıntı yok.

sanki dosyalar yok oldu silinmemiş bildiğin yok olmuş gibi Recuva Disk Drill Easeus data recovery kullandım ama dosyaları bulamadı.

yardımcı olursanız sevinirim. 

ayreten gizli klasörler açık 

korunan işletim sistemi kalsörüde açık

kullanıcı profili tek sadece ben kullanıyorum

Gizlenmiş klasörleri gösteriyor. Veridigim linki indirin sürekli tamam diyiniz . çıkması lazım. Benim de başıma geldi bu dosya sayesinde kurtarıyorum

bozart, 4 saat önce yazdı:

Gizlenmiş klasörleri gösteriyor. Veridigim linki indirin sürekli tamam diyiniz . çıkması lazım. Benim de başıma geldi bu dosya sayesinde kurtarıyorum

Bu farklı bir hata gibi duruyor Windows ile alakalı galiba. Tüm gizli dosyalar açık normalde programı da çalıştırdım lakin gelmedi. 

yilmaz02, Bir saat önce yazdı:

Bu farklı bir hata gibi duruyor Windows ile alakalı galiba. Tüm gizli dosyalar açık normalde programı da çalıştırdım lakin gelmedi. 

Tahminen virüs de bulaşmış olabilir. Temiz bir format çekin isterseniz 

bozart, 3 saat önce yazdı:

Tahminen virüs de bulaşmış olabilir. Temiz bir format çekin isterseniz 

Virüs taraması yaptım bilgisayar temiz lakin bana bilgisayardaki 2 dosya lazım formattan önce 

cmlacla, 15 dakika önce yazdı:

Masaüstü sağtık menüsünde :

Please register to see this content.

Varsa bunu deneyin. Program kurup kaldırdınız mı? Bu arada. Bir ihtimal geri yüklemeyi deneyin. Ama bu davranış, virüs ve malware davranışı.

Geri al yok ilk ona bakmıştım lakin dediğim gibi dosyayı kesinlikle silmedim belki sistem onarım yaparken falan Bi yerlere atmıştır diye düşündüm ama hiçbiryerde yok kurtarma programı ile silinen dosyaları geri getirdiğimde de yok geri gelmiyor. Bilgisayarın dosya boyutu da değişmemiş yani silinmemiş ama nerede. 

Son olarakta dosyalar silinmeden önceki HDD boyutu ile şuan ki silinmiş dediğiniz HDD boyutu aynı ise dosyalar gizlenmiş durumda. Yok HDD aynı boyut da değil ise geçmiş olsun demek düşüyor bize.. 

Bir ona bakın. HDD boyutu aynı ise sonra olarak bir şeyler yapmaya çalışırim

TEMİZ FORMAT ATIN BİRKAÇ DOSYA BIRAKIN ONLARDA ZAMAN SONRA KAYBOLURSA SSD BOZULMUŞ TUR BENİM BAŞIMA MEKANİKTE HDD GELDİ  BİR VAR BİR YOK FORMATLAYIP BİRAZ DAHA DENEDİM DİSK OLÜNCE SSD ALDIM.

Hard Disk Sentinel Pro ile ssd nin verilerini paylaşırmısın ssd olmayacak bir durum değil

bozart, 6 saat önce yazdı:

Son olarakta dosyalar silinmeden önceki HDD boyutu ile şuan ki silinmiş dediğiniz HDD boyutu aynı ise dosyalar gizlenmiş durumda. Yok HDD aynı boyut da değil ise geçmiş olsun demek düşüyor bize.. 

Bir ona bakın. HDD boyutu aynı ise sonra olarak bir şeyler yapmaya çalışırim

Hdd boyutu aynı ama gizli dosya yok hepsi açık şimdilik Bi arkadaşa verdim Linux üzerinden bakacak ssd ye 

AdnanGumus, 5 saat önce yazdı:

TEMİZ FORMAT ATIN BİRKAÇ DOSYA BIRAKIN ONLARDA ZAMAN SONRA KAYBOLURSA SSD BOZULMUŞ TUR BENİM BAŞIMA MEKANİKTE HDD GELDİ  BİR VAR BİR YOK FORMATLAYIP BİRAZ DAHA DENEDİM DİSK OLÜNCE SSD ALDIM.

Hard Disk Sentinel Pro ile ssd nin verilerini paylaşırmısın ssd olmayacak bir durum değil

Ssd ye baktırdım bozuk bölüm yok şimdi bi arkadaşa verdim halledemezse bakalım tekrar sağolasın 

• Like 1

Hiren's boot cd ya da Windows Pe gibi live cd dediğimiz yazılımları kullanabilirsiniz. Boş bir usb'ye rufus ile yazdırıp dosyalarınız (commander ile) yerinde mi diye bakabilirsiniz. Ssd'ye bozuk sektör veya antimalware taraması yaptırabilirsiniz. İçerisinde onlarca uygulama mevcut tavsiye ederim.

• Like 2

• 3 hafta sonra ...
akura, 07.01.2024 - 00:59 yazdı:

Hiren's boot cd ya da Windows Pe gibi live cd dediğimiz yazılımları kullanabilirsiniz. Boş bir usb'ye rufus ile yazdırıp dosyalarınız (commander ile) yerinde mi diye bakabilirsiniz. Ssd'ye bozuk sektör veya antimalware taraması yaptırabilirsiniz. İçerisinde onlarca uygulama mevcut tavsiye ederim.

birçok şey denedik dosyları geri getiremedik daha doğrusu dosyalar klasörler ortada yok hiren's bootcd indirmeye çalıştım lakin indirmiyor indirme linki pasif en son onu da deneyip format atacağım.

yilmaz02, 3 saat önce yazdı:

birçok şey denedik dosyları geri getiremedik daha doğrusu dosyalar klasörler ortada yok hiren's bootcd indirmeye çalıştım lakin indirmiyor indirme linki pasif en son onu da deneyip format atacağım.

formatlama dan da veri kurtarabilirsin 

bu link aktif Hiren’s BootCd 

veri kurtaracaksan en iyisi en bu bence 

birde ölü bir diski bunla baya resim bulup hayrına verdim bunu da şiddetle tavsiye ederim 

not: o aradığın dosya yoksa disk bozuk kronik sorun bu boyutun aynı olması veya disk programının sağlam demesi disk hasta diyemez sonuçta elektironik cihaz ne zaman küt der belli olmaz sıfır disk alıpta 2 ayda bozulanı gördüm garantiye göndereyim dedim adamlar yenisini veriyor bana içindekiler lazım yeni diski ben napim dedim bu şekil olmuyor deyince tamir yapabilen yer bulup  tamir ettik kısa devre olmuş verimi aldım adam bu seri dandik nerden aldın deyince senin olsun dedim yapan adama o da aldı hurdaya attı önemli verilerimi hep yedek pc de kopyası duruyor sende bu şekil yap kullandığın cihazda fazlası durmasın en iyi kaliteli olsa da bu durumlar oluyor ve olacaktır kolay gelsin iyi forumlar.

• Thanks 1