Jump to content

Kingston 1066mhz Ram 800mhz Olarak Çalışıyor?

silvershadow523

Recommended Posts

evet auto dan çıkarıp çarpanları ile ve voltaj ı ile oynaman gerekli

birde bios update çıkmışmı ona bak sendeki ile web deki versiyonlar aynımı onu kontrol et son versiyon olmasını sağla

Please register to see this content.

Cpu-z resmini koyarsan daha rahat anlarız bide sana şöyle bişey söyliyim cpu z slotta takılı ram in değerlerini birebir gösterir ama bilgisayarım sistem özelliklerine bakarsan orada sistemin tanıdığı ve senin takılı ram lerden kullanabildiğin miktarı görürsün çarpanlarla oynamanı tavsiye etmem zaten ram ve hızların yüksek ayrıca risklidir bios auto da tanımıyorsa cpu z de gördüğün hızları atayarak kullanabilirsin sorun olmaz

bios bi sıfırla işletim sistemin 32 bit is 64 bit yap ozaman düzelir

Bu nasıl bir mantıktır ya anlayamadım. Donanım ile ilgili bilginiz yok ise gereksiz kalabalık yapmayalım lütfen !

Silvershadow523 arkadaşım. Kingston RAM'lerin BIOS'ta auto olarak seçildiğinde 800MHz olarak gözükmesi normal. 1066 MHz overclock ile oluşturulan bir seçenek. Yani görmüş olduğun değerler normal. Günümüzde overclock işlemleri esnasında Unbuffered RAM'lerin zarar görmemesi için oluşturulmuş bir ön koruma diyelim biz buna. Overclock esnasında FSB hızına bağlı olarak RAM hızlarınında artması bazı RAM'lerin zarar görmesine neden oluyor. Göndermiş olduğun resimlere bakarak DRAM Frequency olarak gözüken değere dayanarak 534,5MHz * 2= 1069 MHz olarak çalıştığı belli. Yani RAMleri ayarlayarak şu anda 1066 Mhz olarak çalıştırmışsın. Eğerki herhangi bir bir sorun yok ise fazla kurcalama bence. Sorun BIOS ayarları veya BIOS update ile ilgili değil anlayacağın.

Haydi kolay gele !

Bu nasıl bir mantıktır ya anlayamadım. Donanım ile ilgili bilginiz yok ise gereksiz kalabalık yapmayalım lütfen !

Silvershadow523 arkadaşım. Kingston RAM'lerin BIOS'ta auto olarak seçildiğinde 800MHz olarak gözükmesi normal. 1066 MHz overclock ile oluşturulan bir seçenek. Yani görmüş olduğun değerler normal. Günümüzde overclock işlemleri esnasında Unbuffered RAM'lerin zarar görmemesi için oluşturulmuş bir ön koruma diyelim biz buna. Overclock esnasında FSB hızına bağlı olarak RAM hızlarınında artması bazı RAM'lerin zarar görmesine neden oluyor. Göndermiş olduğun resimlere bakarak DRAM Frequency olarak gözüken değere dayanarak 534,5MHz * 2= 1069 MHz olarak çalıştığı belli. Yani RAMleri ayarlayarak şu anda 1066 Mhz olarak çalıştırmışsın. Eğerki herhangi bir bir sorun yok ise fazla kurcalama bence. Sorun BIOS ayarları veya BIOS update ile ilgili değil anlayacağın.

Haydi kolay gele !

arkadaşa katılıyorum bi kere ramlerin 1066 değil 800 kocaman yazıo orda pc26400(400) die e ddr ramler çift kanal çalıştıgına gore 800 görür bence karıştırma sen biosunu boşver

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...