Jump to content

Windows X-lite 'mikro 11' Se & 1.5gb İso & 2.8gb Boyut & Görsel

arslanfm
 Share

Recommended Posts

Windows 11 22H2 Pro (Yapı 22621.1928) AMD64 İNGİLİZCE 

Kendim indirip denedim hoşuma gitti paylaşmak istedim,ayarlardan Türkçe dil i indirin.

ÖZELLİKLER

• 1.5GB ISO!
• 2.8GB Kurulu Boyut!
• Sanal Bellek Etkinleştirme Aracı Eklendi!
• Geliştirilmiş kararlılık ve performans!
• Opsiyonel sistem şeffaflığı içerir!
• Klasik hesap makinesi ve not defteri geri yüklendi!
• Uygulamalarınız ve Oyunlarınız için Olağanüstü Performans!
• Windows Kurulumuna Entegre Intel Seri G/Ç Sürücüleri!
• Windows Kurulumuna Entegre Intel RST VMD Sürücüleri!
• Windows Kurulumuna Entegre Intel RST VMD Olmayan Sürücüler!
• UWP Uygulamaları, Xbox, MS Store ve çok daha fazlası için Tam Destek!
• Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Şeffaflığı, Stok Windows Görünümüne ayarlandı!
• Güncellenmiş çerçeve, çalışma zamanı kitaplıkları ve masaüstü uygulama yükleyicisi!
• Varsayılan olarak Yuvarlatılmış Köşeler, Akrilik ve Mika etkinleştirildi! (Bir VM'ye bile yüklendi!)
• Özel temalar, duvar kağıdı, imleçler, simgeler, görsel efektler ve daha fazlasını içerir!
• Ek İyileştirmeler ve Optimizasyonlar!
• Önceden Yüklenmiş UWP Uygulaması Yok!
• MS Store Yükleyici Dahil!
• Eski PC'ler için Tam Destek
• Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve tablet PC'ler için tam destek
• Ek dil paketleri için tam destek
• PC'nize Yeni Bir Hayat Getirmek için Tasarlandı
💥 Tüm PC'lerde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Eski veya yeni, zayıf veya güçlü, Masaüstü veya Dizüstü Bilgisayar.
➡️ TPM, Güvenli Önyükleme, RAM, CPU ve Depolama kontrollerini atlar!
➡️ Kurulum / Kurulum Sırasında Microsoft'un Zorunlu Hesap Oluşturma İşlemini Atlar!
 Kaldırılan Özellikler - Cortana, Akıllı Ekran, Edge, UWP Uygulamaları, BitLocker, Hyper-V, WSL2, Tek Sürücü, Akıllı Kart, Windows Defender, Windows Mail, Yedekleme ve Geri Yükleme, Tanılama, Sorun Giderme, Haritalar, İsteğe Bağlı Özellik Desteği (WSL2, WSA, Hyper-V, Sandbox, vb.), Bileşen Deposu, Konuşma, Ses Etkinleştirme, Bazı Yazı Tipleri.
Devre dışı bırakılan özellikler - BitLocker, Hata Raporlama, Dizin Oluşturma, UAC, Ads, Telemetri, Hazırda Bekletme, Güç Azaltma, Günlüğe Kaydetme ve İndirme Engelleme.
Etkin Özellikler - DirectPlay, .NET Framework 3.5, SMB1.
Performansa Öncelik Verildi! - Bu yapı, Performansı, Yanıt Hızını ve Kaynak Tasarrufunu En Üst Düzeye Çıkarmak için tasarlanmıştır.
 Minimum gereksinimler: 2GB RAM, 6GB depolama alanı.

İNDİRME LİNKLERİ

https://download2388.mediafire.com/aptiv1io8ywg2tnvoAjSvXBSAuuQxiibyCN0wIH_NJJKCaO60Zrk9doyn27goQc3HIhJUoLQjOuQmmMDy4Sm-h-gH94On6or7dddfiVO512WjN60Hmd1LdkMc_wVDAw2yyoGIBhv8WiNOKBWzv2W2sCN36uyMQ1Vz4QsPLgvlW1V/iw6092389akqsjq/W11_X-Lite_22621_1928_Micro11_SE_FBConan_r1.7z

https://mega.nz/file/JKwFVZhD#Rt92U5yulNRZdGddkv803ciN3gww1Dhac9yptz_vG9w

Kaynak      windowsxlite.com

ing.jpg

tr.jpg

3.jpg

den.jpg

Edited by arslanfm
  • Like 4
  • Thanks 2

Bilgilendirme ve indirme linki 

arslanfm, 7 dakika önce yazdı:

Bilgilendirme ve indirme linki 

Please register to see this content.

İndirmek isteyenler dikkat etsin,önceden Wifi gibi sürücülerini hazır tutun,zira bu sistem (Atomic) desteklemiyor

Eski Laptopuma kurdum boşta 1.6 gb ram kullanımı var Laptopun ram 8 şimdilik stabil gibi duruyordu dün kurduğumda....

Ama wifi yi kablo takıp güncellemeden mümkün değil yazdığım şifremi kabul etmedi bağlanmadı....

Türkçe yaparken de 3 yerinden birden Türkçe yaptım ayar yapa yapa bi hal odum 😂

Bu arada defenderin offline yüklemesini bilen var mı.?

Edited by neskali

SlmSnr, 9 saat önce yazdı:

Kurduktan sonra pc açılıyor geri kapatıp açınca winload.efi hatası veriyor sürekli aynı hatayı verip açılmıyor çözümünü bilen var mı ?

Belki yardımcı olur

Please register to see this content.

Ben tekrar kurdum ,7 dakika sürdü,hiç bi sorun yaşamadım,ne dilde ne wifide,wifi otomatik geliyor .

Edited by arslanfm

razorstreet, 26.01.2024 - 01:50 yazdı:

bu adam boyutunu nasıl bu kadar küçültmüş fikriolan var mı hiç bir hizmetide silmemiş

Ben bu adamın imajlarını çok inceledim birincisi install.wim uzantılı diye gözüksede imajları install.esd , sadece uzantısını wim yapıyor. Bu yüzden çakallık yapıyor

• Like 1
  • Thanks 1

bensuslu11, 19 dakika önce yazdı:

Ben bu adamın imajlarını çok inceledim birincisi install.wim uzantılı diye gözüksede imajları install.esd , sadece uzantısını wim yapıyor. Bu yüzden çakallık yapıyor

Bende baktım ama imajdan kaynaklı değil adam optimizer sıkıştırma yapıyor kurulu halde bile 3 gb yakın oluyor sizde herhangi bir windows kurulumu yapsanız ultra sıkıştırma ile boyutları küçültebilirsinz

bensuslu11, Bir saat önce yazdı:

SlmSnr, 40 dakika önce yazdı:

Bende baktım ama imajdan kaynaklı değil adam optimizer sıkıştırma yapıyor kurulu halde bile 3 gb yakın oluyor sizde herhangi bir windows kurulumu yapsanız ultra sıkıştırma ile boyutları küçültebilirsinz

Lzx sıkıştırması da boyutu, install.esd kadar düşürüyor ama uzantı install.wim olarak kalıyor. Denemişliğim var önceden... Tabii adamın windows içerisinden sildikleri de bir hayli fazla...

va7eyla, 16 dakika önce yazdı:

Lzx sıkıştırması da boyutu, install.esd kadar düşürüyor ama uzantı install.wim olarak kalıyor. Denemişliğim var önceden... Tabii adamın windows içerisinden sildikleri de bir hayli fazla...

Benm anlamadıüım sıkıştırma yaptıktan sonra imajı nasıl alıyor format sonrası eski haline dönüyor ama bu adamın ki dönmüyor

SlmSnr, 7 dakika önce yazdı:

Benm anlamadıüım sıkıştırma yaptıktan sonra imajı nasıl alıyor format sonrası eski haline dönüyor ama bu adamın ki dönmüyor

Emin değilim ama, disk alanından kazanmak için diski sıkıştır yöntemiyle sıkıştırıp, mavi tık olayını kaldırmış olabilir. Ben olsam öyle yapardım, ilk aklıma gelen bu.

Edited by va7eyla

va7eyla, 2 dakika önce yazdı:

Emin değilim ama, disk alanından kazanmak için diski sıkıştır yöntemiyle sıkıştırıp, mavi tık olayını kaldırmış olabilir. Ben olsam öyle yapardım, ilk aklıma gelen bu.

Öyle de olsa sistem yeniden kurulduğunda ilk orijinal halini alğılıyor bence install wim olarak alırken sıkıştırıyor ama nasıl

• Like 1

SlmSnr, 1 dakika önce yazdı:

Öyle de olsa sistem yeniden kurulduğunda ilk orijinal halini alğılıyor bence install wim olarak alırken sıkıştırıyor ama nasıl

Bu konu üzerinde detaylı çalışsam ve uğraşsam çözerim yüksek ihtimal fakat, bu sıkıştırma ve diskteki boyut benim için öneml değil, sistemlerimi kuranlar için de önemli olmamalı. Zaten düşük boyutlu diskler tarihe karıştı... O zamanlar olsa gerekirdi... Saygılarımla...

va7eyla, 2 dakika önce yazdı:

Bu konu üzerinde detaylı çalışsam ve uğraşsam çözerim yüksek ihtimal fakat, bu sıkıştırma ve diskteki boyut benim için öneml değil, sistemlerimi kuranlar için de önemli olmamalı. Zaten düşük boyutlu diskler tarihe karıştı... O zamanlar olsa gerekirdi... Saygılarımla...

Dediğinde haklısın ama şöyle bir durum var bende eski bir laptop var ve belirli bir harddiski var bu tür sistemleri kurarark hem hafızadan hemde hızdan hemde yeni sürümden faydalanyrm o yüzden iş görüyor üstad

• Like 1

şrarskoz, 14 saat önce yazdı:

sag tık  olayından dolayı 2 sinide sildim yutupdan bir kac bişiler denedim orjinala donduremedim 

hangi sistemlerdeki sağ tıklama seni rahatsız ettiki dostum

• 2 hafta sonra ...
maleboy10, 1 saat önce yazdı:

lenova ideapad 2580 laptobum var fakat bir türlü bu tür sistemleri kuramıyorum.. biosdan usb den baslatma ayarlı olsa bıle... bunun çözümü nedir? yardımcı olursanız sevinirim ???

Video çek gönder yaptığın hatayı görelim