Jump to content

Windows 7 Sp2+Wlive5 Anlık Gelişmeleri...

istanbul82
 Share

Recommended Posts

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SP1 Beta v.172 7601.16556.100421-1510

m4e473ty.jpg

amekjzlk.jpg

offical olup olmadığı belli değil!

Info from WZT:

possible leak of Beta 10-21st of May

RTM nearly 1st of November

boyle bi haberde var çünkü..

Edited by istanbul82

bi BİLL amcamda baya işi uzatmayı seviyo galiba ama bir bakımdada haklı gibi, win7 hala sorunsuz bir sistem teşeitli sorunlar çıkarıyo ama sadece bazı programlarla. XP çıktığında uzun bir süre sp1 çıkmamıştı keza vista içinde öyle. vistanın hele sp3ünü hiç çıkarmadılar aradan uzun zaman geçmesine rağmen ama XP devri bitti hala güncelleme çıkarıyorlar. gelecek seneye kadar sp1 in finalini zor görürüz gibime geliyor.

bi BİLL amcamda baya işi uzatmayı seviyo galiba ama bir bakımdada haklı gibi, win7 hala sorunsuz bir sistem teşeitli sorunlar çıkarıyo ama sadece bazı programlarla. XP çıktığında uzun bir süre sp1 çıkmamıştı keza vista içinde öyle. vistanın hele sp3ünü hiç çıkarmadılar aradan uzun zaman geçmesine rağmen ama XP devri bitti hala güncelleme çıkarıyorlar. gelecek seneye kadar sp1 in finalini zor görürüz gibime geliyor.

Bill Gates ile ne alakası var ? :blink:

Edited by winvistafiko

Vista için Sp3 çıkmadı,çünkü gerek yok.SP2'li vista gayet adam olmuş durumda çünkü.

XP için de SP3'e çok gerek yoktu, SP2 ile o da gayet oturmuş bir sistemdi aslında.

Windows 7 için de SP1'e gerek yok,SP1 sadece laf olsun diye çıkacak.Bunu ben söylemiyorum.

Microsoft'tan Brandon LeBlanc yaptığı açıklamada "Windows 7'için SP1 sadece küçük güncellemeler içerecek. Bütün bunlar zaten Windows Update ile kullanıcılara ulaştırılan güncellemeler olacak" dedi.

Sözlerini "Servis paketi güncelenmiş bir uzaktan masaüstü yönetim aracı içerecek. Bu da Sunucu tarafında Windows Server 2008 R2'de sunulan RemoteFX'ten faydalanacak ." şeklinde sürdürdü LeBlanc.

RemoteFX, Microsoft'un Calista Technologies'i iki yıl önce satın almasıyla birlikte kullanmaya başladığı bir sanal grafik ve medya işleme özelliği.

LeBlanc, Windows 7'ye geçmek için Service pack 1'i beklemeye gerek olmadığını, büyük ve önemli bir değişiklik planlanmadığını belirtti.

Yani sadece insanlarda psikolojik rahatlama yaratsın diye çıkıyor diyebiliriz.

Neden mi?

XP'yi SP'siz kullanmayı deneyin.Bakalım kullanabilecek misiniz?

Vista'yı deneyin sonra.

Hadi Vista'ya bir nebze dayanabilirsiniz (Fakat SP'siz vista çok yavaştır,SP1 notlarına bakmanız yeterli bunu anlamak için) ama XP,SP'siz halde yığınla güvenlik açığı içeren ve birsürü destekten (Mesela kablosuz ağ desteği :D ) yoksun olan bir sistemdir.

Hal böyle olunca insanlar SP'siz Windows 7'ye tereddütle bakıyor.Windows 7'ye geçmek isteyip geçmeyen çoğu kişi SP1 bekliyor.

Fakat değişiklik açısından XP SP3 = Windows 7 SP1 olacak maalesef.

Yani SP'siz Windows 7 zaten oturmuş durumda.Kurmak için SP1 beklemeyin.MS de bunu söylüyor zaten.

aslında bu strateji morning vistAda da sp1 mükemmel olacak herşeyi çözücek vista uçacak deniyodu vista satmadığı için satsın diye sonuç ortada win7sp1 bekleyipte satın almayanlar için şimdi tam tersi söylem beta sp lerde bile şu an %10 az ram kullanımı daha hızlı kopyalama.v.s var yani olay tamamen DUYGUSAL :) Edited by istanbul82

morning cok güzel anlatmışın da şöyle bir durum var win 7 cıkalı nekadar oldu bir sürü güncelleme cıktı şu an benim sistemde 230 güncelleme gözüküyor. artı sade bir win 7 kur bakalım nasıl calışıyor hic güncelleme kurmadan ben denedim beş para etmeyen vista gibi ama güncellemeleri kurunca şöyle bir kendini topluyor. bilmiyorum bu güne kadar yani sıfır bir win 7 kendi sitesinden nekadar güncelleme gözüküyor ama benim şu an sistemde 230 güncelleme gözüküyor ki 200 bunların örneyin: microsoft windows (kb975214) icin düzeltme diye geciyor güncelleştirme yazan daha az.

bir cok büyük firmalar sp1 bekliyor gecmek icin oda belki o yüzden cıkartacık ama sp1 şart bir sürü güncelleme oldu ben böyle düşünüyorum düşüncenede saygı duyuyorum

saygılarımla.....

w7 biraz alal acele çıktı hatırlayın chkdsk sonucu sistem çöküyordu ve daha ölümcül başka hatalar sp1 bence şart bende sp1 i bekliyorum xpden tamamen kopmak için.

Edited by yumuklu