Jump to content

512 Gb Ssd'ye çift İşletim Sistemi

akillialtay1995
 Share

Go to solution Solved by forjest,

Recommended Posts

• Solution
Posted (edited)
akillialtay1995, 2 saat önce yazdı:

Selamünaleyküm arkadaşlar ben de Lenovo Idepad Slim 3 15IAH8 Laptopı var. Bunda bir tek 512 GB SSD var. Buna çift işletim sistemi kurabilir miyim?

Aleyküm Selam değerli kardeşim.

Çift işletim sisteml veya birden fazla sistemleri rahat şekilde kurabilirsin değerli arkadaşım. 512GB Diskini disk yöneticisi üzerinden küçültme yoluyla kurulacak sistem için yer açarsın sallıyorum 50 ila 100GB kadar yer sana kalmış bu yer olayını ayırma işlemi. Sözün kısası eğerki linux kuracaksanız eğer grub boot loader otomatik yükleneceğinden dolayı işletim sistemleri seçim ekranı belirmekte bilgisayar açılırken hangi işletim sisteme geçiş için ekranda yer almakta oluyor. Windows vb. sistemler içinde aynı şekilde birinci kurulan sistem üzerinden açılışta sorması için bekleme süresini ayarlamak gerekli. 2. sistem olarak kurulan windows sistemide açılırken sistemden seçim yapılabilmektedir. Konunuza hangi işletim sistemlerini kuracağınız hakkında bir detay eklemenizde yorumların yapılmasında da hedef sistem hakkında bilgilerin eklenmesinde kolaylık sağlayacaktır. Nacizane görüşümdür çalışmalarınızda başarılar dilerim saygılarımla.

Edited by forjest

akillialtay1995, 37 dakika önce yazdı:

Kuracağım işletim sistemi Windows 11. SSD'de 324 GB boş alan var. Yine de Windows 11 kurabilir miyim?

Disk Yönetiminde disklerim böyle görünüyor:

İstediğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz disk alanınızın olması yeterli bunun için. Windows 11 veya diğer sistemler vs. kurulabilmektedir. Farklı bir işlem yapmaya gerek yok. C:\diskinize sağtıklayarak küçültme yapın. Disk alanını belirleyin boyutunu 50-100GB vb. gibi. Kurulurken bu disk alanına sistemi kurun.

Edited by forjest