Jump to content

Win10 Pro -x64

relati7ity
 Share

Recommended Posts

murat42094209, 26.04.2024 - 11:52 yazdı:

merhabalar elinize emeğinize sağlık Link çalışmıyor yeniden ekleyebilirmisiniz

Link, düzenlemiş ama sıkıştırılmamış hali ile tekrar eklenmiştir...

İlgi gösterenlere ve yorum yapanlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Sayenizde gelişiyor ve geliştiriyorum...

Sevgi ve saygılarımla...

• Like 2

Posted (edited)
saybatli, 7 dakika önce yazdı:

Eline sağlık öncelikle daha önceki sade sürümü ile arasında çok fark var mı ?

Birebir aynısıdır, eğer bu konudan indirdiyseniz.

Defendersiz ve update kapalıysa, birebir aynısıdır. ( Sadece ESD sıkıştırma içermez, bu yönü güzel olabilir. ) 

Zaten, değişiklik denilen şey, diğerinde de vardı.

Bu sistemin bilinmeyen bir yönüydü sadece.

Store kurulumu için verdiğim, paket gerekmezdi.

Gerekli siteden istenilen uygulamayı, bağlantıyı farklı kaydet diyerek indirdikten sonra..

Şekil A  :) daki gibi yüklene biliyor...

Benim daha önce uyguladığım yöntemi, yeni öğrenenler olabilir diye belirtmek istedim sadece...

Çok yazdım, kusura bakmayın.

İyi günlerde kullanın...

Edited by relati7ity

• relati7ity changed the title to Win10 Pro -x64
  • 2 hafta sonra ...
canavar123, 13 saat önce yazdı:

Hocam sistemimizi az önce bir bilgisayara kurdum. Store için verdiğiniz zip dosyasına ihtiyacım var. Linkleriniz patlamış. Linkleri yenileme imkanınız var mı?

/// Sistem yeniden düzenlendi ve upload ediliyor...

---Yapılan değişiklikler;

1 = "Orchestrator Hizmeti'ni Güncelleştir" açık hale getirildi.

**Bu demek oluyor ki; güncelleme yapmak isteyenler yapabilir.

2 = Defenderi Devre Dışı bırakmak için regedit kaydı girildi.

**Güncelleme yapılsa bile devre dışı olarak gelir ve güncellemelerde ilgili güncelleme çıkmaz.

3 = Dosya aç, güvenlik uyarısı çıkmasın diye regedit kaydı eklendi.

4 = %oem% klasörü install.wim içeriğine gömüldü, sources klasöründe yoktur.

5 = Uygulama yükleyici, sistemden kaldırıldı. 

**Mağaza veya Uygulama yüklemek için, uygulama yükleyici gerekmez.

Edited by relati7ity
  • Like 1

• relati7ity changed the title to Win10 Pro -x64 // Değişiklikler, Son Yorumda Yazıldı... // Yüklendi...
relati7ity, 6 saat önce yazdı:

/// Sistem yeniden düzenlendi ve upload ediliyor...

---Yapılan değişiklikler;

1 = "Orchestrator Hizmeti'ni Güncelleştir" açık hale getirildi.

**Bu demek oluyor ki; güncelleme yapmak isteyenler yapabilir.

2 = Defenderi Devre Dışı bırakmak için regedit kaydı girildi.

**Güncelleme yapılsa bile devre dışı olarak gelir ve güncellemelerde ilgili güncelleme çıkmaz.

3 = Dosya aç, güvenlik uyarısı çıkmasın diye regedit kaydı eklendi.

4 = %oem% klasörü install.wim içeriğine gömüldü, sources klasöründe yoktur.

5 = Uygulama yükleyici, sistemden kaldırıldı. 

**Mağaza veya Uygulama yüklemek için, uygulama yükleyici gerekmez.

Uygulama yükleyici başka şeylere gerekiyoedu ama. 😅 Örneğin dün kurulum yaptığım kişi TradingView indirdi ve "msix" paketi olarak indi. Uygulama yükleyici ile kuruldu.

canavar123, Bir saat önce yazdı:

Uygulama yükleyici başka şeylere gerekiyoedu ama. 😅 Örneğin dün kurulum yaptığım kişi TradingView indirdi ve "msix" paketi olarak indi. Uygulama yükleyici ile kuruldu.

Yok. msix için. Gerekli dosya verdiğim kurulum paketinde yer alıyor... Bundan sonra tüm msix appx veya benzeri uygulamalarınızı. .addstore diye verdiğim dosya ile kurabilirsiniz. Yani, şöyle. klasör oluşturun içine kurmak istediğiniz uygulama paketini atın ve sonra benim verdiğim paketteki .addstore.cmd'yi içine atın. Klasörde ne varsa o kurulacaktır. Mağaza ya da uygulama yükleyici gerekmez. İsterseniz aynı yöntemle uygulama yükleyiciyide kurabilirsiniz... Saygılarımla...

.addstore.cmd içeriği aşağıdaki gibidir... // .msix içerir. // Uygulama ile aynı klasörde olması gerekir.

YENİLİK olsun diye sildim uygulama yükleyiciyi. Standartlar bana göre değil, değişiklik yapmayı ve değişik olmayı seviyorum.

hlvdovk.png

Edited by relati7ity
  • Like 1

Çalışmanı test etmedim fakat yine de emek varsa kötü değildir diye düşünüyorum sistemlerinize ekleyebileceğiniz 2 adet oluşturduğum ps scriptini vereyim belki lazım olur.

Google Chrome son sürümünü otomatik bulur ve kurar ;

Mozilla Firfox son sürümünü otomatik bulur ve kurar ;

Bu arada ek oalrak ShadesToolkit projesi disk kaybı sonucu tüm projelerim silinmişti geri getirilemedi malesef bu olay 2-3 ay önce başıma geldi neyse ki projeye sıfırdan ve çok daha sağlam biçimde yeniden başladım oluşturmaya. Proje tamamen açık kaynak şekilde yayında geliştirme süreci ve yapılan değişiklikler takip edilebilir.

Please register to see this content.

995499769_Ekrangrnts2024-05-16152754.png.e7d6f83669eafeaa44f22ec164fbe8a5.png

Edited by shadesofdeath
  • Like 3

shadesofdeath, 1 saat önce yazdı:

Çalışmanı test etmedim fakat yine de emek varsa kötü değildir diye düşünüyorum sistemlerinize ekleyebileceğiniz 2 adet oluşturduğum ps scriptini vereyim belki lazım olur.

Google Chrome son sürümünü otomatik bulur ve kurar ;

Mozilla Firfox son sürümünü otomatik bulur ve kurar ;

Please register to see this content.

Çok güzel çalışmalarınız var...

Fakat nedense, ps.1 veya powershell komutlarıyla çalışan dosyaları, isoya kurulum öncesi yaptırmak istediğimde, başarılı olamıyorum.

Belki, masaüstüne klasör için de verilebilir. Store ile birlikte... // ilerde kurulum öncesi yaptırmayı öğrenirsem, güncel uygulamaları da powershell komudu ile format işlemi sırasında kurdururum. // çünkü 1 dakkalık iş bile değil, uygulmaların tamamını eklemek.

Teşekkürler.

Edited by relati7ity

relati7ity, 2 saat önce yazdı:

Fakat nedense, ps.1 veya powershell komutlarıyla çalışan dosyaları, isoya kurulum öncesi yaptırmak istediğimde, başarılı olamıyorum.

Belki, masaüstüne klasör için de verilebilir. Store ile birlikte... // ilerde kurulum öncesi yaptırmayı öğrenirsem, güncel uygulamaları da powershell komudu ile format işlemi sırasında kurdururum. // çünkü 1 dakkalık iş bile değil, uygulmaların tamamını eklemek.

Teşekkürler.

powershell kodlarını batch script içerisinde powershele aktarma yaptırtabilirsiniz dönüştürerek. Zaten kurulumda yapmanız mantıklı olmaz çünkü kurulum esnasında herkesin internet bağlantısı olmayabilir buda scripti hataya düşürecektir

• Like 1

relati7ity, 3 saat önce yazdı:

Teşekkürler.

Başlangıçta bir  ps1 veya batch script çalıştırmak istiyorsanız bunu HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run   windows içinde belirlediğiniz çalıştırılacak olan dosyanın yolunu verebilirsiniz. çalıştırılacak olan script dosyasının sonuna ise kod olarak ilk önce bu kendi çalışmasını sağlayan HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run  yolundaki reg kaydınız silip sonrada kendisini silen bir script yaızlabilir. İstek olursa yardımcı olurum size.

• Like 2

shadesofdeath, 20 dakika önce yazdı:

Başlangıçta bir  ps1 veya batch script çalıştırmak istiyorsanız bunu HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run   windows içinde belirlediğiniz çalıştırılacak olan dosyanın yolunu verebilirsiniz. çalıştırılacak olan script dosyasının sonuna ise kod olarak ilk önce bu kendi çalışmasını sağlayan HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run  yolundaki reg kaydınız silip sonrada kendisini silen bir script yaızlabilir. İstek olursa yardımcı olurum size.

Tamamdır, teşekkürler. Yorum yazsamda onay bekliyor diye sadece beğeni atıyorum şuan, yanlış anlaşılmasın.

• Like 1

• relati7ity changed the title to Win10 Pro -x64